Digitální nákupy nejsou už pro jediný Switch

17. únor 2017 15:04 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (2)

Pavel už ráno psal o tom, že na internetu je k vidění rozbalení konzole Nintendo Switch i důkladná prezentace uživatelského menu. Ale díky předčasnému prodeji konzole jsme se z videa dozvěděli i jinou důležitou informaci, na níž jsme dlouho čekali. Nákupy digitálních her a dalších věcí, jako jsou DLC, v eShop budou konečně navázané na účet a nikoli konkrétní zařízení. Vítejte ve 21. století, Nintendo.

Až dosud byly digitální nákupy svázané s konkrétní konzolí od Nintenda. Platilo to pro Wii U i 3DS. Switch jde konečně s dobou a i když přesedláte na jinou konzoli, můžete se po přihlášení dostat ke svému obsahu. No sláva. Stačí, aby byl účet s konzolí spárovaný. Takže když zařízení ztratíte, nebo vám ho někdo ukradne, nepřijdete alespoň o všechny digitální nákupy.

Podle nedávno uniklých vývojářských dokumentů by rovněž mělo být možné konečně přepnout účet během hraní, aby se kupříkladu při střídání hráčů v různých party minihrách započítávalo správně skóre a podobně.

Už před pár týdny se také objevily náznaky, že Nintendo se zaobírá myšlenkou, jak vyřešit otázku dříve zakoupených her ve službě Virtual Console, které budou fungovat i na Switchi. Nikdo výslovně sice neslíbil, že se k nim automaticky dostanete, ale vypadá to minimálně, že výrobce konečně pochopil, že musí stávajícím majitelům z 3DS a Wii U nabídnout alespoň nějakou kompenzaci nebo slevu v případě, že si budou chtít znovu pořídit digitální retro hru například z NESu ve verzi pro Switch. Naznačil to alespoň Reggie Fils-Aimé v nedávném rozhovoru pro magazín Wired.

Zdroj: WCCftech, VG247

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20843606
MyBullet napsal 18. 2. 2017 v 02.06

Já vidím jen další krok od 3DS přes WiiU.

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 17. 2. 2017 v 20.09

By Nintendo politicka strana, tak tyhle kroky jsou pomale vylepsovani jejich formy socialismu s tim, ze pravy komunismus uz je za dvermi.
Ja jim osobne ten maly a vynuceny pokrok tleskat nebudu, byt porad si asi ten Switch koupim, byt za tu samou cenu, bych racionalne spis mel vzit Xbox s Gear of War 4 atd, je proste lepsi platforma.

Editováno: 17. 02. 2017 v 20.11

Nahlásit nevhodný obsah