Gears 4 již podporují bitvy XONE vs. PC

28. leden 2017 09:12 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (3)

Microsoft oznamuje, že předchozí testování cross-platformního multiplayeru Gears of War 4 bylo úspěšné a pokud se přihlásíte do takzvaného Social playlistu, tak se můžete již dnes dostat do multiplatformní kompetitivní klání mezi hráči na Xbox One a mezi těmi na PC. Zcela finální to ale přeci jen ještě není – data z uplynulého víkendu testovacího provozu sice ukázala, že to možné je a že to zkrátka funguje, nyní však budou tvůrci hry zjišťovat, zda byl takový víkend dostatečně reprezentativním vzorkem.

Počínaje včerejškem tedy multiplatformní hraní vstupuje do další fáze testování, tato však není nijak časově ohraničená a je samozřejmě zcela přístupná. Nově se tedy můžete utkat i s těmi hráči, kteří řádí na sousední platformě, a to nejen v režimu kooperačním. Podmínkou pro hráče na PC je však nainstalovaná poslední verze operačního systému Windows.

Hraní napříč zařízeními se však týká zatím pouze nehodnocených zápasů – ty stále zůstávají dominantou jednotlivých platforem a neutkají se v nich tedy hráči s PC a s Xbox One. Microsoft však v oficiálním příspěvku na webu jedním dechem podotýká, že by se do budoucna situace mohla změnit, neboť rozdíly mezi hráči jsou zatím minimální.

Každopádně pro zajímavost ještě Microsoft uvádí cifry týkající se onoho testovacího víkendu – celkem bylo odehráno na 750 tisíc zápasů a zúčastnilo se jich na 115 tisíc hráčů, z nichž 91 % hrálo na Xbox One. Ti na PC však u hry vydrželi déle a odehráli průměrně 11,2 zápasů, zatímco konzolisté pouze 6,2. Za pozornost jistě stojí ještě fakt, že z hlediska statistik se mezi hráči na PC a na Xbox One nevyskytovaly žádné zásadní rozdíly. A to by právě mohlo nahrávat tomu, že bychom se v budoucnu mohli dočkat i hodnocených zápasů napříč platformami.

Vy si každopádně můžete zkusit zasoutěžit s těmi druhými již nyní, a pokud byste snad hru ještě neměli a hledali, tak můžete zavítat například na Xzone. Tam můžete pořídit Xbox One verzi hry, tu pro PC naleznete v obchodu Store.

Zdroj: Polygon, tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20909981
kubaondracekkk napsal 30. 1. 2017 v 10.01

Ses nejakej zmatenej ne?mam diamantovy ranky a vetsina hracu co ma onyxy a niz jsou noobs,co to poradne neumi hrat nebo jakkoliv spolupracovat

Nahlásit nevhodný obsah

20897977
neko10 napsal 28. 1. 2017 v 12.41

čekam až udělaji optimalizaci dobrou

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 28. 1. 2017 v 10.54

Ono rozdíly moc nejsou z duvodu, ze to v podstatě hraji jen "magoři"... Me Gearsy 4 neskutecne baví, MP je vynikající, ale narazit na slabší soupeře skoro nejde, jako v jiných hrach. Za me to je sice super, ale pro nováčky nic idealniho. Tady jsou začátky hodne těžké, ale diky tomu je hra skvela...

Za cross jsem rad, protože konecne muzeme hrát spolu i klasicky MP a ne jen hordu

Nahlásit nevhodný obsah