Návrat ztraceného syna v hPodu #569

11. leden 2017 15:01 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (7)

Ve čtvrtek budeme netradičně nahrávat podcast už v dopoledních hodinách. Důvod je jednoduchý. Podařilo se nám vylákat do redakce pod záminkou kvalitního mikrofonu Tomuse. Kromě něj se debaty zúčastním já, Pavel a David Plecháček.

Ani tento týden není nouze o zajímavé zprávy, ale ze všeho nejdřív vyzpovídáme Tomáše. Jak se má, co dělá, co hraje a tak dál. Těší se vůbec na Nintendo Switch, které znovu uvidíme už v pátek?

Jednou z nejdůležitějších událostí tento týden bylo zrušení nadějné exkluzivní hry Scaleboundu od PlatinumGames. Zmínku si určitě zaslouží i rozhovor s Timem Sweeneym pro Glixel, který byl plný zajímavých informací a postřehů. A závěrem tohoto bloku se naposledy vrátíme k INVAZI, abychom si zrekapitulovali výsledky čtenářské části a vypíchli některá zajímavá fakta.

Do podcastu se můžete jako obvykle zprostředkovaně zapojit. A to tak, že nám pošlete vaši otázku či postřeh na mail podcast@hrej.cz, případně jej necháte v diskuzi pod touto novinkou. Kromě novinek a dotazů samozřejmě nebude chybět ani soutěž a pravidelná porce nekorektního humoru.

Zdroj: vlastní

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874042
hédonista napsal 12. 1. 2017 v 12.23

Ahojte,
na Hrej se před nějakou dobou objevila informace ohledně aféry kolem webu CSGO Lotto.
Dva youtubeři, kteří mají dohromady přes 11 mil. odběratelů publikovali videa, na kterých říkají jak "náhodou" narazili na web CSGO Lotto a vyhrávají řádově tisíce dolarů. Pár dnů předtím jiný youtuber zjistil, že oni dva jsou ve skutečnosti vlastníci tohoto webu. Poté následovalo vykrucování a rádoby "omluvy" majitelů (http://www.gameinformer.com/b/news/arch…). Detailní sled událostí dobře popisuje například Jim Sterling, boogie2988, h3h3 nebo Totalbiscuit. Tato zpráva se objevila snad na všech zahraničních médiích jako PCGamer, Polygon, Kotaku nebo GameInformer. V ČR jsem ji viděl jenom tady na Hrej.

Bez ohledu na to, jak nemorální a ve skutečnosti nelegální takový přístup je, jde o jednu z mála herních zpráv která se dostane i do kasických médii. Konkrétně BBC (http://www.bbc.com/news/technology-3670…), Forbes (http://www.forbes.com/sites/insertcoin/…) nebo ArsTechnica (http://arstechnica.com/gaming/2016/07/y…). Fenoménu gamblingu s virtuálními předměty se nedávno věnoval i Bloomberg (http://www.bloomberg.com/features/2016-…).

Mě je teď něco lehce přes 30 let a pamatuju si jak jsem byl malý a hráčům počítačových her se říkalo gambleři. Hodně lidí si asi myslelo, že každý kdo hraje hry tak je zavislý a neviděli žádný rozdíl mezi hraním na automatech a na počítači.
Bohužel, hraní v online kasínech (včetně gamblerství s virtuálními předměty) je čím dál populárnější. Twitch sice zakazuje streamování některých násilných her (třeba Hatered), ale s hraním o skutečné peníze namá problém. Podle statistik Twitche sleduje jenom poker i 20-30 tisíc lidí. Do toho samozřejmě není započítáno hraní na webech typu CSGO Lotto.

Jak se díváte na nárůst online gamblerství? Tím teď nemyslím sázení na sport, ale o splývání hranice mezi hraním počítačových her a gamblerstvím, kde možná mladší hráčí ani nedokáží rozlišit jedno od druhého. Nakonec na CSGO Lotto můžete hrát od 13 let.
Příjde mi, že tak paradoxně má dnes hraní her na počítači nebo mobilu bliž ke gamblerství než v 90. letech.

Jinak opožděně gratuluji k překonání hranice 500 podcástů a těším se na další tisíce dílů.

Nahlásit nevhodný obsah

20894829
martasvoboda napsal 12. 1. 2017 v 08.45

cau kde je jarda bez nej to neni ono :/

Nahlásit nevhodný obsah

20909127
Kubajs Meli napsal 11. 1. 2017 v 19.46

Ahoj kluci. Chtěl bych pro začátek poděkovat za vaší práci, trpělivost s námi čtenáři a popřát vše nejlepší nového roku. Otázku bohužel nemám jen takovou poznámku: "Pokud bude chtít pornoprůmysl VR, tak si myslím, že budeme mít VR" :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 11. 1. 2017 v 17.56

Hned jak jsem uviděl obrázek z badmintonu, začal jsem doufat. Čtu nadpis "Návrat ztraceného syna" a říkám si, že by konečně zašel Tomus? A vono jo! Super :)

Nahlásit nevhodný obsah

20879588
Orochi napsal 11. 1. 2017 v 16.37

Ahoj zdravím redakci Hrej.cz . Nemám otázku ,ale chcel by som vám poďakovať za loňský rok a jeho obsah v rámci vašej redakcie ,ale aj externým recenzentom za všetky, recenzie ,end gamy,podcasty,indikace,pozor spoilery, dojmy a prosťe pochvala za fajn obsah v rámci možností vašeho malého velkého webu :) Obzvlášť God work za Invazy ,formát z % v kruhu neni sice originálny ,ale vcelku velmy priehladný.

Nahlásit nevhodný obsah

20909157
matrt napsal 11. 1. 2017 v 16.21

Ahoj, rád bych se zeptal na váš názor ohledně VR technologie. Myslíte si, že se opravdu VR zvrhne na formu podobnou "matrixu" tak jak prorokuje Tim Sweeney? Nebo máte jiný názor? Díky za odpovědi, ať se daří!

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 11. 1. 2017 v 16.16

Ahoj, zajímal by mě váš názor na množství nevyplněných políček u Hry roku ve čtenářské sekci Invaze. Není to tím, že rok 2016 byl slabší na úrodu herních pecek? A jak by hlasoval Tomus? Díky za odpovědi, mějte se!

Editováno: 11. 01. 2017 v 16.17

Nahlásit nevhodný obsah