Nejprodávanější hry v PS Storu za rok 2016

8. leden 2017 16:25 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (4)

Fenomén Rocket League ještě zcela neodezněl – alespoň tak o tom vypovídají statistiky nejprodávanějších her v rámci PSN, jež uveřejnila Sony blogu věnovaném PlayStationu. Úspěšná sportovní arkáda se dostala do absolutního čela i dlouho po svém vydání, a to navíc i navzdory faktu, že tento titul byl nabízen zcela zdarma i v rámci služby PlayStation Plus.

Celkové prodeje her to ale pochopitelně neodráží – jak bylo naznačeno, řeč je aktuálně pouze o digitální distribuci, i tak se ale jedná o úctyhodný úspěch – tento titul totiž v celoročních statistikách dokázal přeskočit i takové giganty a známé značky, jako je například Fifa, Call of Duty či Battlefield, a to jak na evropském trhu, tak i za velkou louží v severní Americe.

Prvních deset příček týkajících se jak starého kontinentu, tak i Ameriky, můžete zhlédnout níže, další pořadí se následně můžete pro evropskou část trhu dozvědět zde. Pro údaje týkající se amerického trhu poté následujte tento odkaz. Za zmínku nadále určitě stojí i to, že na obou stranách Atlantiku v digitální distribuci porazil letošní přírůstek do série Battlefield věčného rivala v podobě Call of Duty.

Evropa:

Rocket League
FIFA 17
Battlefield 4
Battlefield 1
Destiny: Rise of Iron
Grand Theft Auto 5
Uncharted 4: A Thief’s End
Need for Speed
Minecraft: PlayStation 4 Edition
Call of Duty: Infinite Warfare

Severní Amerika:

Rocket League
Battlefield 1
Minecraft: PlayStation 4 Edition
Call of Duty: Infinite Warfare
Tom Clancy’s The Division
Grand Theft Auto 5
Overwatch: Origins Edition
Battlefield 4
No Man’s Sky
FIFA 17

Zdroj: VG247, PlayStation Blog US, PlayStation Blog EU

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
9864338
DeSmond napsal 11. 1. 2017 v 18.22

_pedrox_: Myslim ze GTA 5 nahrava i to, ze je na Storu kazdou chvili ve sleve :)

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 9. 1. 2017 v 13.24

martasvoboda: sú si vedomí kvality a ďalšia vec je tá, že to neni dojička, ktorá by vychádzala pravidelne rok čo rok. Takže každý ďalší release zo série je udalosť a nie sezónna záležitosť. Mňa osobne takéto časté, pravidelné vianočné vydávanie hier už unavuje a všetky tieto série, ktoré to takto robia už ani nesledujem, lebo u mňa stratili na atraktivite. A to som bol niekedy velký CoD alebo Assassins Creed fan.

Nahlásit nevhodný obsah

20894829
martasvoboda napsal 8. 1. 2017 v 21.13

gta v si hlavne drzi velkou cenu, ale treba ten battlefield 4 stal kolem 130kč v akci takze se nedivim tak vysoke pricce

Nahlásit nevhodný obsah

20869881
_pedrox_ napsal 8. 1. 2017 v 20.40

GTAV si aj po vyše 3 rokoch, resp. 2 rokoch od PS4 releasu drží stále tak vysokú popularitu... Tá hra je proste fenomén! Btw tiež som zrovna rozohral na PS4 a nemôžem sa znova nabažiť tej úžasnej atmosféry Los Santos, rôznych odkazov na legendárne filmy a popkultúru celkovo, a v neposlednej rade super zostavených rádií z rôznych žánrov. Tá hra je úžasná a zreje ako víno! No hate, ale kam sa na toto hrabe Watch Dogs, Mafia 3, etc. You name it ;-)
Cant wait for RDR2! R*!

Editováno: 8. 01. 2017 v 20.45

Nahlásit nevhodný obsah