Nintendo: Switch je hlavně domácí konzole

21. říjen 2016 10:56 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (3)

Včerejší odhalení Nintenda Switch rázem utnulo litanie dohadů a spekulací, které se ohledně nového zařízení v uplynulých měsících a letech rojily. Zařízení je skutečně hybridem domácí konzole a handheldu a umožní vám hrát tytéž oblíbené hry jak doma, tak i na cestách. Z traileru jsme vyčetli jistou inklinaci spíše k onomu mobilnímu prvku. Podle Nintenda je to ale prý naopak.

Server Polygon přinesl zprávu o tom, že Nintendo samo vnímá Switch primárně jako domácí konzoli a i nadále bude podporovat handheld 3DS: „Nintendo Switch je především domácí herní systém. Neučinili jsme žádná prohlášení, týkající se budoucnosti 3DS. Je jasné, že s ohledem na 60 milionů prodaných kusů tohoto zařízení existuje stále silná poptávka po nových titulech, jako je například Pokémon Sun & Moon. V přípravě je mnoho dalších her,“ podotýká mluvčí Nintenda.

Bohužel se podobně růžová budoucnost zřejmě netýká současné domácí konzole Wii U. Mluvčí dodává: „Zatím nemáme žádné oznámení, týkající se zařízení Nintendo Wii U. V dubnu 2016 jsme oznámili, že nová konzole přijde na trh v březnu 2017. V tomto fiskálním roce dodá Nintendo na globální trh 800 tisíc kusů Wii U, výsledkem bude obtížnější dostupnost tohoto hardware. Doporučujeme všem zájemcům o Wii U, aby si dostupnost ověřili u svého lokálního obchodníka.“   

Zcela upřímně se však tato situace dala očekávat. Jen těžko lze předpokládat, že by Nintendo drželo na trhu dvě rozdílné domácí konzole, z nichž jedna je navíc dlouhodobě opomíjena a nedostává se jí kvalitní softwarové podpory. Nintendo Switch se zatím pyšní celou plejádou vývojářských domů, které přislíbily, že se jejich budoucí tituly objeví i na této platformě. Snad jim to vydrží co nejdéle a Switch svým odvážným konceptem zopakuje úspěch původního Wii. Které celosvětově prodalo neuvěřitelných 100 milionů kusů.

Zdroj: Polygon

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20881885
X53U napsal 21. 10. 2016 v 12.51

Inottam:
Vzhledem k tomu, že Switch je velmi pravděpodobně postaven na ARM architektuře jako 3DS, bylo by to určitě možné. Široké to je celkem dost, takže, kdyby se to na tabletu rozdělilo na dvě obrazovky asi by to šlo. Ale zatím nikdo nepotvrdil, že obrazovka je doteková. Nicméně obávám se, že se tak nejspíše nestane. Je však dost možné, že na tom bude fungovat virtualní console jako to je na současných systémech.

Masarkavtrenyrkach: Souhlasím s tebou, i já si myslím, že je to hlavně pokračovatelem DS linie. Uvidíme jak se mu bude dařit, doufám, že dobře, moc se mi to líbí a určitě si to budu chtít pořídit. Zvolená Tegra je nejlepší řešení, jaké mohli zvolit, na mobilní platformu to má vynikající výkon a vytvářet/portovat hry by pro to neměl být nijak zásadní problém.

Nahlásit nevhodný obsah

20844792
Inottam napsal 21. 10. 2016 v 12.22

No ja doufam ze switch bude umet prehrat 3DS hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 21. 10. 2016 v 11.57

Pochopitelně, že Nintendo do médií prohlásí, že Switch je nástupcem Wii U a tedy spíše domácí konzolí. Jejich 3DS handheld je (relativně) úspěšný produkt, který nemá smysl zbytečně před Vánoci brzdit v prodejích a propagaci.
Ale střízlivý pohled na věc odhalí, že je to spíše naopak. Už samotné video ukazuje Switch více jako mobilní zařízení. V minulosti Nintendo uvedlo, že spojilo své vývojové home a mobile divize do jedné. Uvedení nějakého nového nástupce 3DS by nedávalo smysl, protože by jen kanibalizovalo na Switchi. Nintendo opakovaně přiznalo, že má problém s plánováním a vývojem software, což podle mne stálo za velkým neúspěchem WiiU, ale také za počátečními problémy po uvedení 3DS. Nová platforma tohle může potencionálně zlepšit jen tak, že se stane domácí i mobilní současně. Protože je však Nintendo posledních pět let úspěšné jen v tom druhém, myslím, že Switch je prakticky pokračovatelem GB/GBA/DS/3DS linie.

Editováno: 21. 10. 2016 v 11.58

Nahlásit nevhodný obsah