PS4 Tomb Raider vyjde 11. října s misí pro VR

19. červenec 2016 15:36 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Spekulovalo se spekulovalo, ale nakonec jsme se dobrali závěru. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration vyjde na PlayStation 4 už 11. října. I když hra vyjde přesně po roce po vydání na Xboxu One, rozhodně má určité nástroje, jak by vás mohla zaujmout.

Edice bude obsahovat kromě původní hry i novou příběhovou kapitolu Blood Ties, všechna dosavadní DLC a nový co-op mód Endurance. Co se týče samotného přídavku Blood Ties, ten přijde s exkluzivní podporou headsetu PlayStation VR, díky kterému se hra přenese do first-person pohledu. Limitovaná edice bude mimo to obsahovat i art book.

Všechen obsah, se kterým přichází edice pro PlayStation 4 (vyjma VR podpory), bude dostupný i na Xboxu One a PC. Majitelé season passu dostanou obsah pochopitelně zdarma, season pass na PlayStationu 4 ale z pochopitelných důvodů dostupný nebude (právě proto, že všechen jeho obsah bude součástí hry). 

„Slavíme společně se všemi fanoušky Tomb Raideru, a děkujeme jim, že jsou na dvacetileté cestě Lary spolu s námi,“ říká Scot Amos ze studia Crystal Dynamics. „Tým do celé výroční edice přibalil několik překvapení, nový příběh a další speciální obsah. V Blood Ties, v prémiovém DLC, hráči prozkoumají sídlo Croftových, přičemž následně jej budou muset ubránit proti invazi zombie v Lara’s Nightmare.“

Když strýc Lary napadne právoplatnost vlastnictví celého panství, Lara jej musí prozkoumat, aby prokázala, že je právoplatnou dědičkou - v jiném případě by ztratila nárok na své rodiště a definitivně by přišla o tajemství, která v něm zanechal její otec.

A jaký že bude pro změnu zmíněný co-op režim nazvaný Endurance? „Dva hráči budou muset spolupracovat, aby přežili drsné podmínky za dne ale i smrtelná nebezpečí od nepřátel v noci. Oheň potřebuje nějaké palivo, jídlo dobíjí zdraví, přičemž každý ze zdrojů si musíte ulovit, najít nebo vytvořit sami. Bojujte až na vrchol žebříčku, i ostatní se vás z něj budou snažit sesadit.“

Spolu s tím do hry přichází i spousta drobností. Především se jedná o novou obtížnost nazvanou Extreme Survivor. Ta si bere to nejtěžší z dosavadní obtížnosti a přidává k nim spoustu vylepšení - no přidává, možná spíš ubírá. ze hry například zmizí všechny checkpointy. Jedinou možností, jak si hru uložit, bude dojít k ohništi. Zároveň do hry přibude tzv. „classic Lara card pack“, tedy karty, díky kterým si budou moci fanoušci zahrát za různé vizualizace Lary - tu původní z roku 1996 nevyjímaje. Jak takový mix vypadá najdete v naší galerii.

Zdroj: VG 24/7

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20896522
RomiDush napsal 20. 7. 2016 v 09.30

Michal1459: když se ti to nelíbí, tak to nekupuj :)

Nahlásit nevhodný obsah

20870224
Michal1459 napsal 20. 7. 2016 v 09.16

po roce si muzou celou Laru strcit do prdele

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 19. 7. 2016 v 21.14

Jo bude i na Xbox One, všechna DLC obdržíš pokud vlastníš season pass zdarma, pokud ne tak za 10 dolarů.

Kluci, hra nevychází po roce ale 11. měsících. Nicméně to je jen detail :-) Artbook bude jen u vybraných prodejců. Prozatím se mi to ale jeví spíše jako ukázka z výroční knihy od Meagan, která vychází také někdy v říjnu :-)

Editováno: 19. 07. 2016 v 21.18

Nahlásit nevhodný obsah

20877582
Streetking napsal 19. 7. 2016 v 18.09

Chápu dobre ze co-op bude i na Xbox One ? :)

Nahlásit nevhodný obsah