O Legacy Serverech pro WoW se stále přemýšlí

8. červen 2016 12:14 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (14)

Mnoho hráčů neúspěšnější online hry World of Warcraft by si namísto nových datadisků rádo osvěžilo vzpomínky na časy, kdy byl virtuální Azeroth ještě mladý. Protože Blizzard servery s vanilla verzí hry momentálně neposkytuje, uchylovali se takoví staromilci k některým z neoficiálních serverů.

Mezi ty nejpopulárnější patřil Nostalrius, jehož uzavření letos v dubnu způsobilo v komunitě pozdvižení a následná petice pro znovuspuštění nasbírala úctyhodných 200 tisíc podpisů. Blizzard však v souvislosti s uzavřením neoficiálního serveru zároveň pohrozil žalobou poskytovatelům, kteří hru provozovali bez svolení společnosti. Herní gigant z Kalifornie uvedl, že v současnosti neexistuje legální možnost, jak server Nostalrius provozovat.

Je tedy navýsost překvapivé, že původní provozovatelé serveru mluví o své schůzce se zástupci Blizzardu jako o příjemném zážitku. Spolu s nimi byl do sídla společnosti pozván i Mark Kern, který se kdysi na vývoji World of Warcraft podílel a byl to právě on, kdo vyjádřil serveru svou podporu a petici hráčů Blizzardu předal. S týmem Nostalrius se setkal sám prezident a spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime, aby společně probrali možnosti vanilla serverů.

Provozovatelé neoficiálního serveru následně vydali prohlášení, ve kterém společné setkání zhodnotili velmi pozitivně. Byli prý ohromeni vášní, kterou Blizzard ke své značce a možnosti přinést takzvané Legacy Servery se staršími verzemi hry cítí. Momentálně nemá toto rozhodnutí zelenou, nepadlo ale ani definitivní ne. Více informací se údajně dozvíme v příštím týdnu. Faktem však zůstává, že Nostalrius je nadále vypnutý a jakákoli snaha o nabídnutí původního World of Warcraft hráčům se napříště bude odehrávat výhradně pod hlavičkou samotného Blizzardu.

Zdroj: SegmentNext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20821316
zdeeneek napsal 9. 6. 2016 v 17.30

NeumbergCZ: Některé věci už nezažiješ - viz to co psal Radmen - ale svět WOWka je tak obrovský, že v něm i tak můžeš objevovat spoustu věcí (nebál bych se toho, že budeš mít pocit, že jsi o něco ochuzen). Trial verze je myslím do levelu 20, takže si zkusíš jestli tě budou bavit základní věci jako herní mechanismy, levelování, od levelu 15 už můžeš chodit základní dungeony atd. Za vyzkoušení nic nedáš.

Nahlásit nevhodný obsah

20877313
Radmen napsal 9. 6. 2016 v 11.37

NeumbergCZ: No jak se to vezme. Pokud to neznáš, nemůžeš právě porovnat, jak se změnil svět právě po tom Cataclysmu. A vůbec, staré datadisky v podstatě jen lízneš (a kdo ví jestli) co se Loru v dungeonech/raidech týče. A vůbec všech těch frakcí, za předpokladu, že se k nim dostaneš jen v průběhu levelování. Pokud bys vše vyzobával, tak můžeš sledovat příběh. Jen teda s vyjímkou Azerothu, kde je to zkrátka celé posunuté do událostí po Cataclysmu, ale např v Outlandu (The Burning Crusade) je to pořád tak nějak stejné (jen tam můžeš teda dříve létat). Každopádně konkrétně Cataclysm "neprožiješ", neuvidíš svět před ním. To je škoda, mám v tom světě hodně nostalgických vzpomínek...

Nahlásit nevhodný obsah

20870224
Michal1459 napsal 9. 6. 2016 v 10.48

zdeeneek: S tim muzu jen souhlasit a navic vse co je na obrazovce se da vypdou jednoduchou zkratkou ve hre a je jen obraz. A aj kdyz hrajes na trial blizz ti urcite zadnou reklamou nevnucuje datadisc jedine kde je to videt tak pri vytvareni postavy tusim na levem hornim rohu. pak uz te nechaji hrat.

Nahlásit nevhodný obsah

20895873
NeumbergCZ napsal 9. 6. 2016 v 10.43

Mám takový dotaz. Má vůbec cenu jako úplný nováček ve světě MMORPG začním s WOW v téhle fázi s posledním datadiskem, projdu si příběh od začátku, nebo naskočím do rozjetého světa a události jako třeba cataclysm už znovu neprožiju ?

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 8. 6. 2016 v 17.51

Ocelotr2.0: A takhle vznikají nesmysly o WOWku - od hráčů, kteří si zapnou nějaký MMO na 30 minut, neobtěžují se ani projít si options a upravit si hru tak, aby jim vyhovovala a nakonec se ještě ukáže, že si WOWko spletli s jiným MMO. WOWko hraju už cca 6+ let a je dělaný tak, že ho bez problémů může hrát každý, kdo umí číst.

Nahlásit nevhodný obsah

20843606
MyBullet napsal 8. 6. 2016 v 16.31

Tak my češi používáme mezinárodní server českého původu Kronos. Na kterém dělají i devka z prvního českého vanilla serveru Archaica, dnes již neexistujícího.

Nahlásit nevhodný obsah

20815946
kulisak napsal 8. 6. 2016 v 16.07

Ocelotr2.0: zkus mmo Aion,to je pro nováčky jak dělané a dobře se hraje ,nikdo tě tam otravovat nebude a na všechno si pokud chceš můžeš přijít sám. Já to hraji už 6 let a pořád mě baví. Na top lvl.65 už se ale bez spoluhráčů neobejdeš. A Taky je trochu jiná než ostatní mmo. Na Cap lvl. se hra teprve rozjíždí a začíná. Takže do té doby máš dost času se naučit za svoji clasu hrát.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 6. 2016 v 16.04

Akutapi: Tak "Spreadsheets in Space" jsou kategorie sama o sobě :D

Nahlásit nevhodný obsah

20864356
Akutapi napsal 8. 6. 2016 v 15.45

Ocelotr2.0: Nahatej na ostrově začínáš v Age of Conan. Pokud se ti zdál WOW a AoC ze začátku složitej , tak nevím co bys dělal v EVE online, tam je to pro nováčky dost záhul

Nahlásit nevhodný obsah

20877313
Radmen napsal 8. 6. 2016 v 14.00

Ocelotr2.0: Nevybavuju si, že by nějaká rasa začínala "nahá na ostrově". Možná goblini, ale to by jsi snad zmínil, že jsi hrál za něco malého, zeleného. Mimo jiné se ve WoW nedají házet věci na zem, buď je máš v inventáři/bance/poště a nebo je vyhodíš~zničíš.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 8. 6. 2016 v 13.41

Mitsurugi: Já jo, já ho hrál v r. 2013-14 kdy už přece jen měl nějakej ten datadisk, a hrál jsem neplacenej trial. A teda..... chmm .... stydim se to říct .... nevim jestli jsem nezaměnil WOW za AGE OF CONAN - jediný dvě MMO co jsem hrál :) Nedokážu je od sebe s odstupem času odlišit - jediný co vim že jsem začínal nahatej na ostrově.

Editováno: 8. 06. 2016 v 13.42

Nahlásit nevhodný obsah

20877313
Radmen napsal 8. 6. 2016 v 13.25

Ocelotr2.0: Nevím jakou verzi jsi zkoušel hrát, ale pokud nějakou starší, řekněme do WotLK, množství informací zobrazených hráči bylo defaultně opravdu málo. A vůbec co popisuješ mi nepřipadá ani trochu jako WoW.
Co se týče aktuálního přístupu k noobům, tutoriály a tipy byla první věc, co jsem vždy vypínal, protože to bylo s prominutím jak pro retardy (což dříve nebylo). Celkově se hra zrychlila a tím celkem i zlehčila. Nejvíce vzpomínám na doby, kdy jsem hrál TBC na free serveru. A musím říct, že ta zabugovanost měla své kouzlo. Na ofiku bylo fajn, že všechno jelo, jen ten člověk tam byl takovej menší už. S příchodem Cataclysmu (převážně dungeon finderu) to ovšem prostě ztratilo kouzlo, byť Cataclysm považuji (obzvlášť ve srovnání s pandami) jako celkem dobrý datadisk.
A co se joypadu týče... Zkoušel jsem na gamepadu hrát pár her, ani jedna hra se mi nehrála lépe, než s myší a klávesnicí. A že chceš hrát WoW na gamepadu, ono by to asi šlo, ale... proč? Když chce člověk třeba to WoW hrát trochu na úrovni, nestačí mu pomalu klávesnice plná všelijakých maker.
Prvně jsem taky v Elite Dangerous nechápal, proč se tam přes ingame menu dá ke všemu proklikávat, když je na vše klávesová zkratka. Zkusil jsem hrát na gamepadu a pochopil jsem....


Jinak já bych nějaký starší server ocenil. Možná bych i začal znovu hrát. WoD je sice (proti pandám neuvěřitelnej) pokrok, ale stále je to tak prostě zjednodušené. Nebudu popírat, že by mi na TBC určitě spoustu věcí i chybělo, namátkou třeba Account mounti, lítání po Azerothu (byť to trochu kazí hru), nejsem si teď jistej, jestli na TBC už byly dual talenty... Ale na nějaký free server se mi už zkrátka nechce a oficiální jaksi chybí.
No, mohl bych o tom psát dlouho, ale radši to ukončím.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 6. 2016 v 13.13

Ocelotr2.0: No nevím, když jsem poprvé hrál WoW (taky první MMO), tak jsem si tak nepřipadal.

S chatu se dá odpojit.

Ano Guild spameři jsou otravní, ale myslím, že v nastavení se dá zapnout automatické odmítání pozvánek.

Nechápu co myslíš tou "miliardou textu", pokud to jsou bubliny u hráčů, dá se vypnout, jména hráčů, dá se vypnout, jména a životy nepřátel, dá se vypnout, nápověda, dá se vypnout.

V quest logu jsou questy popsané, mají tam doporučený level, co máš udělat, jestli jsou v Dungeonu, nebo Raidu, jestli jsou pro skupinu.

Mute můžeš dát komukoliv a nemůže tě nijak kontaktovat.

Připadá mi, že tvoje problémy by byly vyřešeny, kdyby ses chvíli hrabal v nastavení, na což bys jako PCčkář měl být zvyklý...

Editováno: 8. 06. 2016 v 13.30

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 8. 6. 2016 v 12.53

OFFTOPIC: Nejsem Wow hráč. Vydržel jsem dvacet minut, chtěl jsem si to v klidu prozkoumat, první MMO, člověk je jak panic, ale jak jsem se objevil ve hře, začlo kolem mě skákat dvacet lidí, házet mi na zem věci a v chatu se objevilo asi 2000 rad "jak na to", navíc se objevili nějaký "skauti" kteří mě s nulovým levelem začli verbovat do té a té frakce, mě - do té doby single-player hráče, trilión ikon na obrazovce, miliarda textu v co nejmenším fontu lezoucím všude nehledě na to aby ze hry bylo něco vidět, zkrátka bordel velebnosti. Já vim, že to ti lidé mysleli dobře, každopádně mě to znechutilo a vystrašilo, že jsem od té doby zkusil jediné MMO (Age of Conan) kde se situace opakovala. Pro totálního NOOBa je dle mne tohle největší problém všech MMO. Nepřehlednost (podotýkám NOOB), přehršel informací, trilión upozornění a reklam na datadisky, ziliarda questů v pěti minutách (z nichž není jasné, které byly ve hře původně a které přibyly časem pro pokročilé hráče s datadisky) a vůbec všechno. Pro Nooby bych udělal nějakej pomalejší rozjezd, kord pro do té doby single-player hráče a né že se objevim a hned po mě dvacet triliónů lidí něco chce. I když mi chce pomoci. Pro hráče hrajícího hry 30 let je velmi těžké připadat si ve hře jako někdo, kdo tam absolutně nepatří, totální looser - MMOs by si měli uvědomit, proč nemají nové zákazníky. Protože všechny MMO jsou pochopitelné pro člověka co někdy MMO hrál, ale pro NOOBY už jen interfacem je to odstrašující věc a navíc, když v roce 2016 na PC zjistím, že se to nedá ovládat joypadem ? No to si děláte prdel ! Kolik MMO jde ovládat na PC joypadem ? Kolik lidí považuje hraní na klávesnici za vopruz ? Řek bych že tak akorát polovina, a já se k nim řadím a přesně ta polovina PCčkářů si nikdy žádné MMO nepořídí.

To all MMOS - míň ikon, míň logů, možnost zvolit si jestli se chci na prvních levelech nechat vopruzovat ostatními, míň ikon, tlačítek ještě míň, ovládání na joypadu, žádnej chat jen znakování jako v Dark Souls (custom požadavek), možnost zabanovat pro sebe jakéhokoliv hráče abych ho už do smrti nemusel vidět, a ještě jednou - míň ikon a celkově jednodušší a přehlednější interface.

Editováno: 8. 06. 2016 v 13.09

Nahlásit nevhodný obsah