Vivendi opět kupuje další akcie Ubisoftu

2. květen 2016 13:12 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (4)

Mediální konglomerát Vivendi koupil na konci minulého týdne další akcie ve francouzském vydavatelství Ubisoft a zvýšil svůj podíl ve společnosti na 17,7 %. Jeho zástupci se nechali slyšet, že výhledově budou chtít koupit ještě více akcií a "navázat plodnou spolupráci s tvůrcem her jako Assassin's Creed a The Division."

Vivendi tak zvyšuje vlastnictví společnosti navzdory přání majitelů Ubisoftu, bratrů Guillemotových, kteří vlastní nejen Ubisoft, ale i tvůrce mobilních her Gameloft. Yves Guillemot prohlásil, že si přeje, aby Ubisoft zůstal nadále jeho společností a že bude o nezávislost bojovat dostupnými prostředky.

Na konci února navštívil Guillemot potenciální kanadské investory, kteří by potenciálně mohli zabránit Vivendi vlastnit většinový podíl ve společnosti. Tehdy Guillemot s bratry držel 16% podíl v Ubisoftu a jeho cílem bylo zajistit věrnost partnerů, jejichž společný podíl by přesáhl 50 % a mohli tak zabránit Vivendi prosadit změny v představenstvu společnosti. Příští setkání akcionářů je naplánované na záři.

Vivendi současně s nákupem akcií vydalo prohlášení, že se nechystá převzít Ubisoft a neplánuje skoupit větší podíl akcií. Ubisoft na to zareagoval tím, že je prohlášení ani přístup Vivendi nepřekvapuje a pouze potvrzuje jejich "notorickou strategii plíživého řízení, během které říkají, že nemají v úmyslu převzít kontrolu nad Ubisoftem, zatímco neustále navyšují svůj podíl a připravují útok na příštím setkání akcionářů."

Ubisoft ale ani nevěří slovům Vivendi o spolupráci. Navzdory opakovaně zaslaným žádostem Vivendi údajně nikdy nepředstavilo žádné podrobnosti či přesvědčivý plán o zamýšlené práci obou firem.

Zdroj: Game Informer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863161
Tataboj napsal 2. 5. 2016 v 18.30

Filias: Jj, Agrofert je taky český, proč nekoupit Škodovku?

Nahlásit nevhodný obsah

20815771
Filias napsal 2. 5. 2016 v 17.11

Taky nechápu proč se teď diví. Navíc to jsou také Francouzi.

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 2. 5. 2016 v 14.44

Masarkavtrenyrkach: Hele, teď jsem něco podobného chtěl napsat :) Souhlas.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 2. 5. 2016 v 14.42

Když se bratří Guillemotové v roce 1995 rozhodli, že jejich Ubisoft bude veřejně obchodovatelná společnost a vydali emisi akcií, tak se i rozhodli, že na vedení společnosti a na jejím případném zisku se budou podílet i akcionáři. V dobrém i ve zlém.
Peníze z prodeje akcií se jim jistě hodily.
Buď v minulosti nemuseli emise vydávat, nebo je mohli průběžně za výdělek skupovat. Zejména v chudších letech, kdy jejich cena byla nižší.
Ale tipuju, že v té době spíše vydávali nové a nové emise, aby měli kapitál.
Museli vědět, že volně ochodovatelné akcie mohou zkončit i v rukou konkurence.

Takže -- dobře jim tak. Trh naštěstí pořád funguje.

Nahlásit nevhodný obsah