Pozor, tričko od Hrej.cz obsahuje spoilery

7. březen 2016 11:30 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (181)

Mám velkou radost, že vám konečně můžeme představit výsledek našeho několikatýdenního úsilí. Je jím návrh oficiálního trička webu Hrej.cz, po kterém řada z vás v uplynulých letech volala. Moc bych si přál, aby se vám motiv líbil a náš záměr se setkal s dobrou odezvou.

Nápad na triko Hrej.cz, jak už jsem řekl, vzešel od vás a redakce o jeho realizaci dlouho usilovala. Prosadit tento plán se podařilo až nyní, o to větší radost mám, že jsem mohl u tohoto nápadu být od samého začátku. Jak už jsem o víkendu teasoval na Twitteru, formou jsme se inspirovali v zahraničí a nevidím na tom nic špatného. K nápadu na tričko se spoilery jsme ale přistoupili po své a pečlivě vážili každý jednotlivý titul, který se do výsledné mozaiky probojoval.

Na některé hry a série nakonec nedošlo. Upustili jsme z různých důvodů od Gears of War, Final Fantasy nebo Metroidu. Měli jsme určitou vizi a té jsme se chtěli držet. Je nám jasné, že postavit triko na spoilerech může být pro někoho kontroverzní myšlenka, ale nám se tento nápad zamlouvá, a proto jsme si dali velmi záležet na výběru titulů, spoilerů i jejich grafickém zpracování, které mělo být naše původní, unikátní, ale inspirovat se vzorem natolik, aby bylo každý symbol co možná nejsnadnější přiřadit ke konkrétní hře. Zároveň jsme chtěli smíchat kultovní klasiky i hry nedávné.

Představujeme vám dva téměř finální návrhy, respektive dvě barevné variace, z nichž vzejde vítěz. Obrázek by se měl objevit na přední straně trika Adler 129 Basic v barvě námořní modrá. I když se vám to nemusí zdát, s paletou samotného trička jsme si dali velmi záležet a zvolené barvy odpovídají určitým principů. Nejsou na triko naplácané jen tak halabala.

I když pevně doufám, že se většině z vás bude tričko líbit, nepochybuji o tom, že se najde mnoho čtenářů, kteří k němu budou mít nějaké výhrady. Tisknout v každém případě budeme jen jeden motiv. Rozhodně si rádi poslechneme, kterému dáváte vy přednost. Stejně tak chápu, že se řada z vás bude chtít vyjádřit na adresu jednotlivých spoilerů nebo vybraných her. Budete mít nápady, kterou hru vyřadit a kterou přidat. Jaký obrázek změnit a jaký předělat.

Chci tím říct, že si rádi vaše názory přečteme, ale toto je naše vize, s níž už neplánujeme příliš manipulovat. Nechci vyloučit, že bychom na základě vašich postřehů mohli udělat drobné úpravy, ale v zásadě považujeme motiv za finální. Jak určitě chápete, stejně bychom se nikdy všichni neshodli na všem a snaha vyhovět jednotlivým připomínkám by nás uvrhla do nekonečné spirály úprav a změn.

Přesto se nestyďte nám dát vědět, zda by se vám tričko s takovým motive líbilo. I to, jaký bude ohlas, rozhodne, jak rychle přistoupíme k poslední fázi, tedy samotné výrobě. Vše je ale na dobré cestě a pokud, jak doufáme, se návrh setká s úspěchem, nic nebrání tomu poslat vše během pár dní do tisku. O ceně trička vás budeme včas informovat.

Úplným závěrem mi dovolte, abych upřímně poděkoval dvěma lidem. Jakkoli jsem celý proces odstartoval já a navrhl základní řešení, nebýt Pavla Makala a jeho šikovné přítelkyně, na triku bychom dělali ještě teď. Právě Kristýna Baboráková, Pavlova drahá polovička, vše nakreslila a neustále měnila na základě mých a Pavlových připomínek, předělával, dodělávala, mazala a vylepšovala. Jestliže se vám podoba návrhu líbí, je to především její zásluha. Nestyďte se její úsilí ocenit.

Návrhy obsahují spoilery. Na hry nové, staré, známé i méně známé. Ale jsou tam. Jako fakt hodně. Dokonce i na remastery her, které právě vycházejí.

Zdroj: vlastní

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20792015
TomKQT napsal 8. 3. 2016 v 17.41

Beetlejuice Beetlejuice Beetlejuice: Ten poslední odstavec je hodně velká "zkratka", hodně zvláštní logické spojení dvou úplně nesouvisejících problémů a s největší pravděpodobností i skupin lidí.

Nahlásit nevhodný obsah

11486141
Beetlejuice Beetlejuice Beetlejuice napsal 8. 3. 2016 v 16.52

Tričko mi vyzradilo jediný důvod a tajemství, proč jsem se tolik těšil na nového Batmana, fakt dík :D ale tak chápu, moje hloupost. Jinak, já bych naopak přidal více obrázků, takhle mi přijde, že to je takové nijaké :) ..jako např. zde

(!!pozor, jsou zde spoilery na spoustu filmů (starších tedy)!!!)

https://cdn-shop.threadless.com/subs/big/115500.gif

když už jste se rozhodli vyrobit takhle zlá trika :) Je mnohem více her, které obsahují důležité zvraty :)

Jinak mě zaráží, že vetšina lidí zde v diskuzích zoufale toužila po způsobu jak podpořit Hrej peněžně.. teď když mají tu možnost tak se vymlouvají na to, že se jim design trička nelíbí.

Editováno: 8. 03. 2016 v 16.53

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 8. 3. 2016 v 15.21

red-icius: si můj človíček :)

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 8. 3. 2016 v 13.41

Jiří Bigas: Když kouknu na ten níže uvedený odkaz, ani se tomu banu nedivím. Skoro si tam o něj řekl.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 3. 2016 v 13.25

Jiří Bigas: To beru. Dobrá reakce :)

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 8. 3. 2016 v 12.33

Jiří Bigas: K tomuhle sem psal na fb. Tam je to jako pěst na oko. Nevim jak to maj lidi na telefonech, ale na Retinovem iPadu to je vše velmi krásně čitelné (bylo?)...
To je fuk, triko se mi líbí :)

Nahlásit nevhodný obsah

20878494
Flois napsal 8. 3. 2016 v 12.08

Spíš než spolihat na diskuzi s par .... radši bych si to pojistil anketou. Myslim, že dost lidem co se tričko libi sem nic nenapíši z důvodu kanálni diskuze. A hlasuju pro zelenou verzi

Nahlásit nevhodný obsah

20875195
.Mate napsal 8. 3. 2016 v 11.40

Jiří Bigas: Velmi pěkně ses k tomu postavil. Já váš ban shledávám naprosto oprávněný, KamilZ už jsi ho zasloužil dříve, stejně jako jiní adepti.

Že triko budete ještě promýšlet mě mrzí. Mě se tento koncept líbil. V diskuzi bych řekl že to bylo tak 50 na 50. Ale je to vaše rozhodnutí.

Díky vám za snahu, že jste pro nás chtěli něco udělat. Bohužel se to zase muselo otočit ve snahu vylít si zlost na redakci.Držím vám palce. A díky za vaši práci.

Editováno: 8. 03. 2016 v 11.41

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 8. 3. 2016 v 11.02

Jiří Bigas: Máte můj obdiv. Já bych tuhle práci dělat nemohl, mám problém se ovládat jako uživatel, natož snášet urážky a neustálou kritiku jako redaktor.
Už jsem ty recenze. Já bych byl znechucený, kdybych nad něčím trávil čas, dal si na práci záležet a pak nějaký blbec (pardon) v komentářích a nejlépe pouze na základě přečtení hodnocení, mě začal kritizovat.
No a to samé se děje tady s tričkem. Uděláte něco pro fanoušky a co jaký přijde vděk? :-). Já bych se těch banů nebál.

Nahlásit nevhodný obsah

20878059
Mahony10 napsal 8. 3. 2016 v 10.44

Jiří Bigas: klobouk dolů před takovou reakcí a respekt

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 8. 3. 2016 v 10.32

Rád bych to tu uzavřel a posunul se dál. Příval kritiky jsem nezvládl, zbytečně podlehl emocím a nechal se vyprovokovat, i když to nemívám ve zvyku. Tenhle tlak už jsem prostě nevydržel a myslím, že by mělo podobný problém na mém místě více lidí. Není lehké jít s kůží na trh.

Abych uvedl jednu věc na pravou míru. I když to možná bylo impulzivní a zkratové jednání, ban nedostal nikdo za to, že práci nebo redakci kritizuje. To by tu nezůstalo mnoho jiných nesouhlasných komentářů. Popudil mě způsob kritiky a její prezentace, což se týkalo naprostého zlomku diskutujících. Musím se tedy ohradit proti tomu, že by redakce neakceptovala negativní hodnocení a ohlasy.

Vzal jsem to stylem na hrubý pytel, hrubá záplata. Protože jsem neviděl jiné východisko. Ale byla to chyba. A jen to dokládá, že mi tahle mise přerůstá přes hlavu. Nikdo z redakce už nebude banovat žádný další účet, protože to nikam nevede. Pokud jde o to, že zmizely i příspěvky, to je bohužel "fíčura" banovacího systému, ze které nejsme také příliš nadšení a za jiných okolností bych přistoupil jen k banu bez dalších represí.

Zároveň chci zmínit, že přistoupení k banům nebylo jen výsledkem této konkrétní diskuze, ale opakovaných řešení dvou tří uživatelů, kteří mnohdy nevybíravě redakci kritizují v opakovaných případech. A tady jen přetekl pohár naší trpělivosti. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, že kritika může být v jistém momentě přehnaná, i když se její autor vyvaruje vulgarismů, to už jsme řešili opakovaně.

Jak říkám, podle toho jsem zvolil odpověď. Na hrubý pytel, hrubou záplatu. Ale zpětně to nehodnotím jako správný krok, protože nikam nevedl. Chtěl jsem, aby každý pochopil, že diskutovat nemusí být právo, ale privilegium. A vadilo mi, že si někdo plete svobodu projevu a názoru s právem chovat se vůči nám způsobem, který nám není příjemný.

Žádný postih nepadl za kritiku, kritika zůstala, zmizely jen osobní poznámky. To už nemělo s kritikou návrhu nic společného. Vadilo mi, že si lidé moji otevřenost vykládají jako slabost a někdy se toho zneužívá. A vysilovalo mě tahat neustále za kratší stranu provazu.

Závěrem bych jen dodal, že jsme se nikdy nedomnívali, že náš návrh je perfektní a o kritiku nestojíme. Snažil jsem se vysvětlit jen tolik, že by bylo obtížné reflektovat všemožné jistě často i protichůdné názory. Stejně tak možná došlo k nedorozumění v tom smyslu, že já tohle nevnímám jako klasický návrh na základě zakázky od klienta, jak tu někdo zmiňoval jako příklad, ale jako do značné míry naši soukromou iniciativu, která přišla z vlastní vůle a nebýt volného času, který se do toho investoval, nic by z nápadu nikdy nebylo. Jako dřív. To nás mrzelo asi nejvíc. Že ne každý je ochotný pochopit, že jsme tuto prezentaci a následnou diskuzi považovali za gesto vůči čtenářům, aby se mohli vyjádřit a nenechali jsme trika vyrobit rovnou, jak by to možná udělal někdo jiný, a pak je nepředstavili jako hotovou věc.

Ale tím nijak nepopírám, že už jsem tuto vyhrocenou diskuzi prostě nezvládl. V krátkém čase po mnoha jiných kontroverzních krocích, které musela redakce obhajovat - AdBlock, množství reklamy... Nejsme z cukru, ale asi nemáme takovou hroší kůži. Budu velmi rád, pokud si mé gesto vyložíte jako podanou ruku na znamení smíru a uzavřeme tuhle kapitolu.

Pokud jde o samotné triko, na základě množství negativních ohlasů budeme muset ještě celý záměr důkladně zvážit. Nabízí se možnost nějaké drobné úpravy - menší počet symbolů, vyškrtnout nové hry, napsat spoilery v angličtině, nahradit spoilery citáty. Ale obávám se, že výsledkem by bylo spíš nějaké provizorium než plnohodnotný návrh. Konkrétně u těch citátů, které se mi osobně líbí, stejně jako anglické spoilery, by se zřejmě musela řada her vyměnit. Protože tyto motivy byly zvoleny s ohledem právě na odhalení a nikoli proslulost hlášek z daných titulů. Nejde o žádný truc z naší strany, prostě si to potřebujeme promyslet, protože vůči množství tak nesouhlasných postřehů nemá cenu jít. A ani já bych záměr zřejmě nemohl s klidným svědomím obhájit u nás. Pokud to jinak nepůjde, třeba nakonec zvolíme nějakou formu hlasování, aby triko namísto z redakce vzešlo od komunity. Minimálně po stránce tématu. I když jsem se tomu původně chtěl vyhnout.

Editováno: 8. 03. 2016 v 10.43

Nahlásit nevhodný obsah

20864565
SloníMuž napsal 8. 3. 2016 v 10.32

Elastická_Havraní_Kloaka: Právě proto dělá redaktora a recenzenta. Nepotřebuje moc vědět o oboru public relations.
Zachoval se jako člověk.

Po jisté době by už mohli všichni vědět, že hrej.cz je více přátelský web než naprosto chladný a odborný. Když by jste (někteří) tyto věci řekli po dlouhé snaze nějakého kamaráda, do očí, asi by taky nebyl nadšený. Smutek byl vystřídala zlost.

Editováno: 8. 03. 2016 v 10.33

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 8. 3. 2016 v 10.08

Tataboj: Díky za obranu. Já dávám jen takové rychlé návrhy a rady (opravdu jsem tomu dal dohromady tak 20 minut a i mě se moc nelíbí zasahovat do cizího výtvoru, takže jsem se snažením skončil). Je mi jedno jestli to pomůže nebo ne.

Nahlásit nevhodný obsah

20806943
vesly napsal 8. 3. 2016 v 09.39

Mitsurugi: Pokud je pro tebe hádání několikateré slušné upozornění, tak jsi podle mě fakt divný. Celé to začli ti jež právem dostali banána. Tak proč se jich furt zastáváš?

Souhlasím, že to není bezchybné řešení situace, ale v redakci jsou také jen lidé a jednou ten pohár trpělivosti přeteče.
Takže podle mě by spíše měli zpytovat svědomí ti neustálí provokatéři co se neumí chovat v diskuzích.

Editováno: 8. 03. 2016 v 09.40

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 8. 3. 2016 v 09.34

Koukám, že se tu včera celkem rozjelo. Možná někdy v důchodu si tu diskuzi celou přečtu, no musim si na to vyšetřit dva/tři roky :)

Nahlásit nevhodný obsah

20887167
KamilZ4 napsal 8. 3. 2016 v 09.24

Mitsurugi: Mě by jeho reakce byly asi celkem ukradené, kdyby se nesnížil k tomu zesměšňování a pomlouvání spojené s tím, že smaže mé příspěvky, takže si nikdo nemůže udělat obrázek, jak to skutečně bylo a navíc se nijak nemohu brátit, protože vše další je hned smazáno, aniž by to jakkoli uráželo, jako tento příspěvek, který tady vydrží asi tak minutu.
Tohle je jen jednání z pozice síly, nic víc, nic méně.

Záloha: http://drive.google.com/file/d/0B8G9y9Z…
A to tričko, to jim vyčítat zřejmě nemůžeme, mohou za to už Ti před 4 lety: http://www.facebook.com/SHIRTYCZ/photos…

Editováno: 8. 03. 2016 v 09.26

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 3. 2016 v 09.17

vesly: Ano, lepší je se s nimi hádat, vyhrotit situaci (osobní útoky z obou stran) a když to pak překvapivě nezabere, tak jejich reakce smazat a jejich účty taky. Bezchybné řešení situace ze strany redakce.

Tady je prostě vina na obou stranách...

Editováno: 8. 03. 2016 v 09.33

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 8. 3. 2016 v 09.16

Když jsem si teď znovu přečetl ty staré (už vymazané) komentáře, dostal jsem trochu pocit, že minimálně zpočátku mohlo zčásti dojít k nedorozumění. Jde o tu první Jirkovu reakci, že ho mrzí ironické poštěpačné poznámky, na kterou jsem já reagoval tím, že jich zas tak moc není.
Možná jsem jednu našel - a MOŽNÁ došlo k omylu. Někdo z těch dvou, tuším že uzivatel1, napsal "výsledek několikatýdenního úsilí" do uvozovek, což se dá samozřejmě pochopit jako ironie s dost negativním vyzněním. Jenže stejně tak často se uvozovky používají prostě jako citace, i já to běžně dělám. A v tom příspěvku to jako citace bez sarkasmu i vyznívalo.
Nemůžu soudit, netuším jak to uzivatel1 opravdu myslel, a možná tohle ani není jedna z těch poznámek, na které Jirka narážel.
Tož tak to je všechno, už to nechám taky být.

Editováno: 8. 03. 2016 v 09.17

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 8. 3. 2016 v 09.01

TseruMaru: No počkej, proč by se měl Marden ztrapňovat. On to nedá do obchodu, jen posílá náměty a návrhy na zlepšení, a dostane tady od tebe tohle pranýřování.

Editováno: 8. 03. 2016 v 09.01

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 8. 3. 2016 v 08.59

Někdo má holt neustálou potřebu někoho poučovat v domnění, že jeho názor je ten jediný správný, přestože zde nemá žádnou pravomoc o čemkoliv rozhodovat. Stačí se podívat na jména, většinou se opakují jedni a ti samí ve většině problémů, co se řešily. Pokud by člověk diskutoval normálně, k tématu a hlavně rozumně, nemusely by se řešit bany. Pomyslné ukřivděné kopnutí a snaha o nějakou formu odplaty v podobě jistého bulváru už beru jako nevyzrálé a trapné. Osobně zastávám názor, že různé provokace, zesměšňování, vyvolávání konfliktů a čistý trolling by se měl likvidovat už v zárodku, do solidní diskuze to nepatří ať si říká kdo chce, co chce. Zajímavé že po zmizení některých jedinců se diskuze uvolnila a konečně řešila to základní a to je tričko samotné. Tak asi už nemá smysl se v tom víc vrtat a sám už nebudu k diskuzi více dodávat.

Nahlásit nevhodný obsah