Kingdom Come vítá soubojový systém

3. červenec 2015 14:44 / Vojta Dřevíkovský / Novinky / Diskuze (88)

Živý přenos hraní alfa verze 0.4 ukázal širokému publiku, jak se v Kingdom Come bude bojovat lukem a především mečem. Verze, kterou novináři měli možnost vidět na E3, se zároveň zpřístupnila všem hráčům, kteří vývoj hry dostatečně finančně podpořili.

Současná verze do hry přidává nejen meče, brnění a souboje, ale zásadně rozšiřuje herní plochu, přidává lokaci vesnice Mrchojedy a vojenského tábora, lukostřelecký turnaj, sedm nových úkolů, bylinky a alchymii, jízdu na koni, možnost vykopat hroby nebo technické věci jako vylepšené modely postav a synchronizaci jejich rtů.

V hodinovém videu se Daniel Vávra a Viktor Bocan vyjadřují snad ke všemu, co nová verze přinesla, takže pokud rozumíte anglicky a máte chvílí volno, určitě se na video podívejte.

Zdroj: Warhorse

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863161
Tataboj napsal 4. 7. 2015 v 08.26

... a já vážně nevím, jestli jsem jediný, kdo viděl to video o českém dabingu, ale je tam zcela jasně řečeno, že bude, ale nejspíš ne v den vydání.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 4. 7. 2015 v 07.07

KamiLZ: Mluvit v té době o husitství je poněkud předčasné, to je fakt. Jan Hus v té době vesele působil na univerzitě a kázal v Betlémské kapli. V KC:D půjde nejspíš o hrocení vztahů mezi Čechy a Němci, což rozhodně nezačalo Husovým upálením, které bylo jen poslední kapkou, ale prohlubovalo se už od smrti Karla IV (1378).
S Karlem IV. nemá hra nic společného, jen s jeho syny Václavem a Zikmundem. Datum narození Zikmunda máš sice dobře, ale mně vychází, že mu v roce 1403 bylo 35 let. Václav IV. byl opravdu toho roku vězněn ve Vídni. Historicky to má Vávra dobře. Hlavně si neplete Karla IV. s Václavem IV. I když Karel byl pokřtěn jako Václav, pod tím jménem není až tak znám.
red-icius: Soubojů nejspíš nebude tolik jako ve Skyrimu, takže by nemělo vadit, když budou složitější. Pokud budou správně příběhově vyhrocené, tak za mě jen plus. Ještě bych počkal, až to doladí.

Nahlásit nevhodný obsah

20874167
fortrens napsal 4. 7. 2015 v 02.35

KamiLZ: Husité už tehdy znali cestování časem :))
Nakonec se dozvíme, že je to jen taková splácanina všeho, nebude to mít hlavu ani patu, ta hra nebude mít hráčům co nabídnout atd.
Pan Vávra dokázal kritizovat nespočet RPG, ale jak vidím, tak jemu samotnému to moc také nejde. To, co zatím předvedli, je dost ubohé.

Editováno: 4. 07. 2015 v 02.39

Nahlásit nevhodný obsah

20859240
Julius Caesar napsal 4. 7. 2015 v 01.56

Gabriel I. Veliký Pravdomluvný: Nikdo nemá nic proti angličtině, ale není snad problém udělat jednou za měsíc i 10 minutové video v češtině!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20874167
fortrens napsal 4. 7. 2015 v 00.43

Ten soubojový systém je nuda už po dvou úderech :/

Nahlásit nevhodný obsah

20877141
SheldorCooper napsal 4. 7. 2015 v 00.38

smaug: Na jednu stranu chápu tvůj názor. Samozřejmě všichni chceme CZ dabing do hry o České zemi. Celkově by ten pocit z hráni byl daleko lepší . Jestli si dobře pamatuji ještě jak to všechno bylo po skončení KS. Tak se říkalo že titulky 100% Ano, Ten dabing že by rozhodně chtěli taky ale neví jak se to zvládne spíž časově. Pořad se neřeklo podle mě že dabing NEBUDE ... Takže si pořad musíme počkat jak se vývojáři rozhodnou později . Ale teď se nemá podle mě cenu dohadovat ta hra je tak v půlce vývoje a hold na přesnější informace si musíme počkat později .

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 4. 7. 2015 v 00.38

Gabriel I. Veliký Pravdomluvný: nezaplatil to cely "jeden konkretni" cech? z KS sel jen zlomek, kterej ho mel presvedcit, aby do toho nasypal svoje prachy ne ?

Jinak ten souboj je docela nuda, takze to nebude az tak akcni ? misto aby se andavalo, ze to je QTE, tak tam bude takova hvezdicka ? wtf ?

Editováno: 4. 07. 2015 v 00.38

Nahlásit nevhodný obsah

20867810
tondavon napsal 4. 7. 2015 v 00.32

1. Krajina krasna 2. Mapa krasna 3. Vavra je tlustej jako prase 4. Postavy jsou odporne jako cert 5. Jizda na koni vypada, jako to, s cim mam cely zivot velky problem ve svem osobnim zivote, vypada jako obri penis, kterym me buh obdaril 6. Nemyslim si, ze ten soubojovy system bude zabavny po celou dobu hrani, je to strasne tezkopadny

Nahlásit nevhodný obsah

20876284
Gabča II. Šílená napsal 4. 7. 2015 v 00.17

proč angličtina? Možná proto že většina ale kurva většina peněz na KS kampań šla z anglicky mluvících zemí. Jo kdyby jste poslali tolik co amící nebo anglání, bude na vás teď Vávra mluvit česky.

Nahlásit nevhodný obsah

20866862
saldy napsal 4. 7. 2015 v 00.07

Už toho nechte s tím jazykem, obě strany mají pravdu, nechť si to tvůrci sami rozhodnou. Komu vadí souboj formou zajímavé minihry, vraťte se ke skirimu a kochejte se sekáním s nožíkem do nohy draka.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 3. 7. 2015 v 22.55

Annuvins: Pokud jde o češtinu, tak nejde ani tak o to, že by lidi nezvládli angličtinu nebo neuměli číst české titulky. Spíš je problém v tom, že hru vyvíjí český tým a je z českého historického prostředí. Za takovýchto podmínek se mi příčí poslouchat česká jména postav zkomolená anglickým mluvčím. Kdyby nějaký český filmař s českými herci natočil velkofilm třeba o Svatém Václavu a pak ho pustil do českých kin anglicky s českými titulky s tím, že investor je z USA, všichni stejně anglicky umí a kdo neumí, tak umí číst, tak si o něm bude velká část populace také myslet své a dost lidí to řekne i nahlas. Angličtina v upoutávkách mi nevadí, ale ve hře už by mělo být na výběr. Nebo ať si aspoň Vávra nehraje na patriota (což je dost obtížné vzhledem k tématu hry).

Nahlásit nevhodný obsah

20864529
Annuvins napsal 3. 7. 2015 v 22.08

Mě se to líbí hodně. Samozřejmě to ještě není dodělané, ale věřím jim a navíc podle mě, zaklínač, taky není graficky o nic extrémního dál než KCD, dokonce bych řekl, že se mi tohle líbí víc jak zaklínač..

Souhlasím se SheldorCooper

Offtopic kvuli zdejšímu hejtu..:D Většina vzdělaného světa umí aspoň 2 jazyky.. pokud nezvládáte nic víc, jak češtinu je to celkem Váš problém..(těm co umí 2 a více jazyků jen bohužel ne angličtinu se omlouvám:) já už nehrál žádnou hru česky dlouhá léta a na filmy se taky dívám anglicky.. je to dneska základ, pomohlo mi to k lepší práci a platu, tak by jste měli lidi přestat hejtit a dělat něco se sebou:P

Nahlásit nevhodný obsah

20877141
SheldorCooper napsal 3. 7. 2015 v 21.56

Ach jo lidi zamyslete se občas nad tím co píšete. Budu reagovat na pár diskuzí co tu vidím .
Za prvé nechápu proč většiny z nás vadí absence češtiny ve video updatech a v alfe. Hra se hold dostala na KS a většina podporovatelů česky hold neumí.. Logicky je správný že videa budou anglicky aby těm videům a titulkům rozuměla většina podporovatelů . Navíc většina videí později dostane na youtube české titulky !!! Jestli si je neumíte zapnout tak je to jenom váš problém. Bylo řečeno asi 100x že finální verze hry bude určitě s českými titulky. (Mluvím za někoho kdo nerozumí angličtině ani slovo učil jsem se na ZŠ jenom Němčinu.)
Za druhé kdysi jsem viděl někde graf kolik kdo podpořil tu hru a myslím že Češi měli něco kolem 15% nejvíc jich bylo z Ameriky .
Za třetí co se tyče hře samotné nechápu jak tu můžete rozebírat a tak moc kritizovat. Žádná alfa hry není dobrá má jen ukázat něco málo ze hry ... Na to nejlepší ze hry jsi musíme počkat. Hold ještě alfa neukázala mnoho ale to je snad jasný.. Celkově vypadá graficky úžasně. Za mě té hře fandím jako hráč RPG a ten nápad vytvořit realistickou středověkou hru z Čech to bude fakt bomba :) Jsem fakt hrdý na to že i v tak malé zemičce se občas vytváří tak velké hry a myslím jsi že po Mafii bude todle hra další velký zářez pro Českou republiku v herní branži.
Za čtvrté je mě popravdě úplně jedno kdy ta hra vyjde hlavně ať vyjde hotová. Jestli jsi moc dobře vzpomínám tak v posledních letech každá větší hra co měla otevřeny svět se nakonec o 1/2 až 1 rok posunula od původního data vydání. Ať už Zaklínač 3, Watch Dogs nebo GTAV. Vytvořit hru s otevřeným světem není hold tak jednoduché jak se zdá :)
PS: Zamyslete se pořádně nad sebou a nad vaší neustálou kritikou. České projekty by se měly podporovat

Nahlásit nevhodný obsah

20852809
Odporný křeček napsal 3. 7. 2015 v 21.29

Tyhle blbé komentáře má Dan Vávra za to, že je takový troll - sluníčkáři se mu mstí. A patří mu to!

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 3. 7. 2015 v 21.13

KamiLZ: Tráva je pořád lepší než v Zaklínači 3. Tam byl snad permanentní hurikán. Tady jen občas poryv větru, jinak je OK. Na druhou stranu bych vypíchl mapu, ta je moc pěkná a hlavně přehledná.
S tím dabingem souhlasím. Nevím, o kolik je Polsko větší herní trh, ale naprosto si nedokážu představit, že by Zaklínač nevyšel v plné polské lokalizaci. Hádám, že manažera, který by to jen navrhl v rámci úsporných opatření, by na místě ušlapali. Že je polský dabing výborný, je už jen příjemný bonus.
Jinak simulátor to bude do té doby, než to naplní pořádnými questy, což snad nějak zvládnou. že je to v současné době trochu prázdné, bych zatím neodsuzoval.
A ještě k tomu realismu: Pořád o tom kecají, jak luk nemá mířidla a kdesi cosi, ale ve výhledu je kompas. Neměl jsem čas poslouchat to celé, možná to Vávra někde vysvětloval, ale pokud ne, co co to k sakru je? I ve Flashpointu, který si také hraje na realitu, se kompas musí vytáhnout a není na očích pořád. Navíc v té době o něčem takovém vesničani určitě neslyšeli a krajina je celkem přehledná na to, aby se dalo orientovat i bez něj. Osobně bych radši skousl nějakou tu (pokud možno vypínatelnou) quest šipku.

Nahlásit nevhodný obsah

20876284
Gabča II. Šílená napsal 3. 7. 2015 v 19.36

vypadá to dobře. Vávra zkouší experimentovat, což je dobře, ale měl raději zkusit obyčejné open- world RPG, aby taky něco vydělal, nejsem si totiž jist, jestli se tohle bude dobře prodávat.

Nahlásit nevhodný obsah

20862422
Kvasnica napsal 3. 7. 2015 v 19.30

El Prdelo: goblincz: Dá se říct, že pravdu máte oba.

Hej i když jsem backer a dal jsem do toho relativně velký ranec peněz, tak KC:D se mi po grafické stránce přestává čím dál víc líbit. Vím že o grafice to mnohdy není ale i tak bych rád už měl před sebou finální verzi hry. Z projektu pana Vávry a spol jsem byl velice nadšený ale jak plyne čas, tak můj postoj slábne čím dál víc. Na druhou stranu combat, se mi jeví jako velice povedený ale mnohem líp se to bude ovládat na gamepadu (osobní názor).

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 3. 7. 2015 v 19.26

El Prdelo: Ano, samozřejmě to je všeobecně známá věc. Myslel jsem to spíš z té druhé stránky věci, hra se sice zaplatila přes KS, ale teď na tu hru akorát každý pindá. Navíc hlavní finanční zdroj měl být Bakala, který chtěl vidět že nebude dávat prachy do něčeho co nikdo nechce. Myslím si, že kdyby Vávra a spol. měli na výběr mezi KS a jiným zdrojem co jim zajistí těch potřebných 10 mega tak KS se vyhne obloukem.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 3. 7. 2015 v 19.14

goblincz: Uškodil? Nebýt kickstarteru, tak Kingdom Come nikdy nevznikne.

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 3. 7. 2015 v 18.55

Warhorse paradoxně nejvíce ublížil Kickstarter, protože musí ukazovat nějaký progres a videa. Pak vznikají akorát takové vyblitky jako tadyta diskuze.

Nahlásit nevhodný obsah