Ubisoft omezuje podporu Wii U

19. srpen 2014 14:14 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (11)

Ubisoft byl dlouhou dobu jednou z posledních vlaštovkou z velkých vydavatelů, kteří ještě stále podporovali konzole od Nintenda. Jeho ZombiU bylo velkým titulem pro Wii U a dlouho to vypadalo, že podpora Wii U jen tak neopadne, nicméně náznaky z poslední doby (výrazné opoždění Watch Dogs) našeptávaly, že tomu tak nemusí být navždy.

A skutečně, Yves Guillemot prohlašuje, že Ubisoft prozatím opouští od vydávání velkých her pro Wii U a následuje tak příklad například EA či Bethesdy. Posledním velkým titulem pro Wii U bude Watch Dogs. A důvod? Dle CEO Ubisoftu není Wii U platformou určenou pro dospělé tituly. Své ostré tvrzení dokládá slabými prodejními čísly Assassin’s Creed IV: Black Flag, které na Wii U vyšlo minulý rok. Celkově se prodeje Wii U titulů podílely na ziscích společnosti pouhými třemi procenty, což je zároveň jednoprocentní propad oproti loňskému roku.

O úplný konec podpory však nejde – Ubisoft stále bude dodávat tituly menší, casual, Yves za všechny jmenuje například sérii Just Dance. Watch Dogs však skutečně bude, alespoň prozatím, posledním „velkým“ titulem. Yves tím zároveň slibuje, že hackerská akce na Wii U skutečně vyjde. Kdy, to je zatím otázkou.

Nezbývá nám tedy než zatlačit slzu a vyprovokovat vás k diskuzi. Zajímá nás především názor těch z vás, kteří Wii U skutečně vlastníte – souhlasíte s interpretací slov Yvese takovou, že se Wii U hodí spíše na hry rodinné, casual a party tituly?

Zdroj: Eurogamer.net, GamesIndustry International

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
h4nsasjks napsal 20. 8. 2014 v 07.16

TrzaX: Ok, tak jsem to blbě napsal... Není to samozřejmě koridor, ale není to otevřený svět... Jak by někdo mohl nabít dojmu..

Nahlásit nevhodný obsah

-1
TrzaX napsal 20. 8. 2014 v 01.31

Zelda koridor? :D ... to jsou mi teda novinky, tak to jsou moje zeldy asi rozbite kdyz jsem se v tom "koridoru" nekolikrat bloudil :D ... Jinak zrovna od Ubisoftu mi zadna oznamena hra chybet nebude.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
h4nsasjks napsal 19. 8. 2014 v 23.45

sindydog: Zelda tituly jsou dlouhé, ale zatím to taky byly koridory... Lokace, cesta , načítací obrazovka, dungeon...

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 19. 8. 2014 v 22.44

Jestli tu budou diskutovat jen ti, kteri vlastni WiiU, tak to bude pekne chuda diskuze :)
Pote, co dali od WiiU postupne vsichni velci vydavatele ruce pryc, bylo jen otazkou casu kdy se stejne zachova i Ubisoft. Je to sice trochu skoda, sam jsem o WiiU ze zacatku uvazoval, ale tech naznaku, ze to takto dopadne bylo hodne a zpetne jsem rad, ze jsem ho nekoupil.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
RadoVan napsal 19. 8. 2014 v 22.03

reggie: Ale ano su dospelacke, ved je tam vela krvy a huste zbrane tak to musi byt pre dospelych a ked to hras tak ti rastu chlpy na hrudi :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
sindydog napsal 19. 8. 2014 v 22.02

Taky si rad odpustim AAA tunely pro ostatni platformy a probloudim se nekonecnou zeldou. Call of Tunell je pro decka...

Nahlásit nevhodný obsah

-1
reggie napsal 19. 8. 2014 v 19.11

Koupil jsem si Wii U před tejdnem. Lepší kup jsem nemohl udělat, protože ty generický AAA kraviny, který vychází na PS4 a X1, mě fakt nezajímaj. Nejsou to dobré hry a už vůbec nejsou dospělý, jak si to o nich někdo myslí.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
RuThaN napsal 19. 8. 2014 v 18.35

Vzhledem k tomu, ze tahle generace nema ani ten Mad World, tak nebejt na tom princeznak Zdenda, tak uz si to ani nekoupim, zatim na nej cekam, pak si koupim ten kram a poradne si zahatetuju..

Nahlásit nevhodný obsah

-1
red napsal 19. 8. 2014 v 16.00

je mi to uplne jedno

Nahlásit nevhodný obsah

-1
mamayer napsal 19. 8. 2014 v 15.45

Prosím opravte si chyby v obsahu. Guillemot mluvil pouze o letošním roku a skutečně řekl, že WD je jediná hc hra co letos nabídnou. Ne však celkově. Na E3 Ubisoft potvrdil, že má pro Wii U připravenou a dokončenou hru, jen čeká až se rozšíří uživatelská základna. Další chyba je hned v úvodníku, ZombiU byl lunchový titul pro Wii U nikoliv Wii. Děkuji předem za opravu.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
surba napsal 19. 8. 2014 v 14.36

Zadny poradny hrac prece nemuze vlastnit wiiu :D hral jsem na tom jednou a to je snad pro lidi max do deseti let

Nahlásit nevhodný obsah