Vylepšený Minecraft jménem Oort Online

4. srpen 2014 11:50 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (13)

Na začátku byli lidé, kteří se větší i menší měrou podíleli na hrách typu Fable, Black & White, Battlefield: Bad Company a celé řadě dalších. Jde o veterány ze studií Lionhead a Electronic Arts, kteří si založili vlastní studio - Wonderstruck - a připravují svojí první hru, nesoucí jméno Oort Online.

Na první pohled sice jde o graficky velice šťavnatou záležitost, jenže stručný popis - online RPG - nevzbuzuje bůhvíjakou pozornost. Faktem ale je, že se Oort Oline až nápadně podobá Minecraftu a hráči se nejsou schopní domluvit, jestli je to špatně, nebo dobře.

Vývojáři si z toho ale těžkou hlavu nedělají a chystají projekt, který sice z mechanismů Minecraftu vychází, ale přeci jen je obohacuje o věci, které byste ve hře Markuse Perssona (zatím?) nenašli. V první řadě jde o to, že k vlastní realizaci budete mít jeden jediný svět, pospojovaný mezi sebou portály. Stavět tak můžete doslova někomu na zahradě a samozřejmě o zabrané území svádět tuhé boje.

Jako v každém správném MMO si budete moci na startu vybrat jednu z šesti ras a následně svoji postavu vést vámi požadovaným směrem. K dispozice budou jednak nástroje vhodné pro kutání do matky přírody a jednak celá plejáda zbraní a zbroje. Boj by díky tomu neměl stát na pozadí všeho toho craftování a stavění a stát se nedílnou složkou hry. Kromě ostatních lidí se vám do cesty samozřejmě postaví i nejrůznější monstra a další nástrahy, které budete muset ve voxelovém světě překonávat.

Výtvarný styl nicméně v mnohém připomíná svůj již náležitě proslavený předobraz a uvidíme, nakolik se konání lidí z Wonderstruck bude zamlouvat vývojářům z Mojangu. Pokud se vám však projekt Oort Online líbí, neváhejte ho podpořit v rámci crowd-fundingové kampaně, kterou si vývojáři organizují sami na oficiálních stránkách hry. Přístup do early access verze hry koncem roku 2015 získáte za 15 dolarů, přihodit však můžete až 5000, je to na vás.

Zdroj: Joystiq

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Marek napsal 6. 8. 2014 v 12.39

Ach jo. Hra vypadá úžasně a těším se na ní, ale štve mě že každou voxel sandbox hru nazývají jako obdobu minecraftu -.-

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Maxter napsal 4. 8. 2014 v 22.27

ale jinak super recenze

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Maxter napsal 4. 8. 2014 v 22.22

našel jsem jednu chybku: Faktem ale je, že se Oort Oline

Nahlásit nevhodný obsah

-1
zbesilo11 napsal 4. 8. 2014 v 21.25

takisto to bude cez JAVU??

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Speedy napsal 4. 8. 2014 v 20.59

Trove? Cube World?...

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 4. 8. 2014 v 16.58

Minecraft taky není úplně nová a originální myšlenka, takže proč by ne.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Jim4White napsal 4. 8. 2014 v 16.55

Já Vám nevím... Je sice hezké, že to bude MMO, ale neměli by zapomínat na to, že jsou i lidé, kteří po strávených 100 hodinách v přítomnosti ostatních chtějí zalézt nachvilku na vlastní písek. Není to špatný nápad, ale podle mě vykrádání (což je všude běžné...) a uvidíme jak se to vyvine... Za mě smíšené pocity, protože to bude jen MMO, není možnost odpočinku ve vlastním koutě, stejně vás najdou...

Nahlásit nevhodný obsah

20862678
Kch3mp3r napsal 4. 8. 2014 v 13.12

Zajímavý nápad, přihazovat určitě nebudu, ale jsem zvědavý, jak tenhle projekt bude pokračovat.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Jespi napsal 4. 8. 2014 v 13.07

Co je na tom špatného, styl minecraftu je prostě nový směr.... to je jako bychom směli mít jen jednu fps střílečku, jedno rpg, jednu strategii apod.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Lou napsal 4. 8. 2014 v 13.01

Nemyslím si, že by kopírování Minecraftu bylo špatné. MC prostě udal určitý směr a inspiraci a od toho se odvíjí další činnost různých studií. Někdo vymyslí parní stroj a spousta dalších vynálezců na tom zakládá další vývoj. Vypadá to moc pěkně, asi přihodim. :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
SimikeS napsal 4. 8. 2014 v 12.14

Ze začátku sem si myslel že je to nějak nově namodovaní minecaft. Ale vypada to dost nadějně tak si počkám a jestli to výde na steamu jako Erly Acces tak si to koupím.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Vixi napsal 4. 8. 2014 v 12.09

Vypadá to fakt hezky. Za zvolený voxelový engine palec nahoru, ta technologie je prostě zajímavá a jen tak se ve hrách neobjevuje. Jinak asi je pravdou, že nebýt Minecraftu, tak by tohle asi nevzniklo. A teda co mi přijde jako ne úplně fajn rozhodnutí je, že zvolili cca stejnou velikost jedný "kostky" jako v MC, což je dost limitující :/

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Nicolas napsal 4. 8. 2014 v 12.08

MMO Minecraft, vypadá to fakt luxusně!

Nahlásit nevhodný obsah