Bohemka koupila slovenský Cauldron

29. březen 2014 13:07 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (12)

Česká vývojářská společnost Bohemia Interactive se rozroste. Pořídila si totiž slovenské studio Cauldron, které se v loňském roce ocitlo v problémech, zmenšilo a zaměřilo na mobily. V Bratislavě tak vznikla nová pobočka Bohemky s bývalými zaměstnanci Cauldronu.

Na výstavě EGX Rezzed 2014 to oznámil Dean Hall, který také potvrdil, že se 25 zaměstnanců Bohemia Interactive Slovakia bude plně věnovat vývoji úspěšné zombie akci DayZ. Bohemka si může rozšíření týmu dovolit, vždyť prodala více než 2 milióny kopií původního módu Army 2 a 1,7 miliónů kusů samostatného balení.

Majitelé hry se pochopitelně mohou těšit na kupu nového obsahu, který jim bude posílený tým v následujících měsících a snad i letech servírovat. Nejbližší update by měl dorazit do konce dubna, pokud vše půjde dobře, dokonce do dvou týdnů. Nejzajímavější novinkou je asi vylepšení lootu, vaření na ohništi (s možností vytvořit pec na pečení chleba) a přidání kuše. Upravena bude i komunikace hráče se serverem.

Ve druhém čtvrtletí přijde na řadu nová puška, ragdoll fyzika při pádech postav (nebo vlečení těl v bezvědomí) a vylepšený pathfinding umělé inteligence. Chystá se i uprgade na 64bitovou verzi, díky níž budou moci servery využít více paměti, šest zvířat pro lov a nové efekty počasí (sníh a mlha).

Hall už má plány i na třetí čtvrtletí, kdy by se hráči měli dočkat oblíbené AK47 a dalších zvířat. V úvahu připadají jak nepřátelská a neutrální zvířata, tak společníci jako koně nebo psi. Upraveno by tradičně mělo být chování zombíků. Plánuje se i systém fyzikálních barikád oken a dveří, zahradnický systém pro setí a sklízení plodin a malé stroje jako kola, motorky, čtyřkolky nebo malá auta. Vozidla by mělo být možné upravovat a doplnit k nim třeba zbraně. Hall by také rád podpořil vytváření modů a integroval Steam Workshop a achievementy.

Na konci roku by pak hru měla oživit velká vozidla, kamiony, letadla, vrtulníky a lodě, kvůli jejichž sestavení budou hráči muset navštívit klidně několik serverů. DayZ tak žije a fanoušci se mají na co těšit.

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Milda napsal 30. 3. 2014 v 20.37

Zdeněk Princ - šéfredaktor: Spellcross, to bylo první co mě napadlo po přečtení titulku. Zdenku máte možnost kontaktovat někoho z týmu a požádat třeba o rozhovor na téma reinkarnace spellcrossu? určitě by to nejednoho fanouška potěšilo. Ta hra má obrovský potenciál orkové, mágové nemrtví, temní elfové, démoni proti armádě moderně vyzbrojených lidí. hra s temnou atmosférou, velkou obtížností, která dává dobrý pocit při každém zabití nepřítele, při každém obsazení území a zároveň krutě trestá každou ztrátu vlastní jednotky. to je to, co tu bylo jen jednou v původním spellcrosstu. bylo by fajn kdyby nám čeští kluci přinesli remake nebo pokračování. s chutí bych projekt podpořil i na kickstarteru

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Kpt. Taliban Terror napsal 30. 3. 2014 v 16.00

rad slysim ze se Bohemka rozrusta ... to by mohly patche na DAYZ SA pokracovat rychleji a po dokonceni DAYZ SA by se mohli pustit do Spellcross II musim se priznat ze to byla ma uplne prvni koupena hra v zivote do dnes nezapomenu jak jsem pro ni s otcem sel :c) a ta cena na tu dobu :-D no krasne vzpominky :) a jen tak dal Bohemko

Nahlásit nevhodný obsah

-1
David Alexander napsal 29. 3. 2014 v 22.14

Spellcros prosím, nejlepší strategie. Vzhledem k době atd.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Silesian napsal 29. 3. 2014 v 19.16

Tak pokud nevyšla dosud, tak pochybuju, že BI na tom něco změní..

Nahlásit nevhodný obsah

-1
RPG napsal 29. 3. 2014 v 18.01

Až ukončí spolupráci na DayZ, mohli bychom se dočkat pokračování československého Spellcrossu. Výborná hra!

Nahlásit nevhodný obsah

1829981
sibep napsal 29. 3. 2014 v 17.52

Tak to by konečně mohla být dvojka Spellcross?

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Paulie88 napsal 29. 3. 2014 v 15.12

Paráda za achievementy bych se vůbec nezlobil :) bejt tam třeba: zůstaň na živu dýl jak hodinu měl bych s tím problém :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mastrdisastr napsal 29. 3. 2014 v 14.54

No, DayZ SA už nějaký ten měsíc mám, sice ho nehraju tak moc, ale když jednou už, tak pořádně. Pravidelně se ve 3 scházíme každý měsíc (vždy přibude nějaký ten update) a hrajem těžce do noci / rána.
Jinak, má to obrovský potenciál, jen tak dále Bohemko.

Nahlásit nevhodný obsah

1236185
Zdeněk Princ napsal 29. 3. 2014 v 14.39

Dromed: Krucinál, to je super nápad! :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Dromed napsal 29. 3. 2014 v 14.37

Tak to teď bude Spellcross v retru co? :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
forthe napsal 29. 3. 2014 v 14.16

Tak to jsem rád :-) Doufám, že to Cauldronu pomůže zase dělat srdeční zležitosti, jakými byly Spellcross, či Chaser...

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Klubajs napsal 29. 3. 2014 v 13.55

Ale jo, proč ne. DayZ jednoho dne bude třeba natolik zajímavý, že si ho třeba pořídím, ale zatím je tam toho moc málo.

Nahlásit nevhodný obsah