Spekulace: Detaily o datadisku pro WoW

4. listopad 2013 09:32 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (14)

Je to možná k nevíře, ale stálice mezi online hrami, World of Warcraft, to rozhodně nehodlá zabalit ani po osmi letech od svého uvedení. Hráči ostatně vyhlíží další velký datadisk a podle očekávání by se měli oznámení dočkat už za týden na Blizzconu. Ty úplně první informace se ale do světa dostaly už dnes skrze dvojici uniklých obrázků, na kterých je jasně vidět jak podtitul "Warlords of Draenor", tak i další podstatné detaily. Jestli jde o pravé informace se zatím neví, v diskuzi na webu MMO-Champion se mluví o podvrhu, jasno ale budeme mít opravdu až za týden.

Pokud jsou ale informace správné, čeká nás následující: level cap by se měl zvýšit na hodnotu 100, do hry přibudou dvě nové rasy - Mo'arg za Hordu a Ehtereal za Alianci, jako novinka se rovněž představí třída Demon Hunter a chybět nebude jistě ani celá řada předmětů, vylepšených vlastností boje (PvP i PvE) a spoustu dalšího. Více detailů vám přineseme už za týden, do vydání nového datadisku ale i tak zbývá ještě celý rok, původní datum je totiž nastaveno na prosinec 2014.

Zdroj: 2p

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Gebis napsal 9. 11. 2013 v 12.15

mr.faded.glory: Ale zase když se podíváš na ty Heirloomky z Garoshe, tak tam je cap do 100 a to by znamenalo, že kdyby cap byl do 95, by byli ty Heirloomky moc OP. Každopádně Blizzkon ukáže všechno.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Rastm4N napsal 4. 11. 2013 v 19.34

mr.faded.glory: Nejde o to, co tam bude, jde o to, že to tam zatím není. :) Mně se ti pidižvíkové docela líbí, ale když je na obrázku Gan'arg a pod tím nadepsáno Mo'arg, tak to prostě nesedí, je to evidentní chyba nebo záměrný klam. Stejně jako to, že "se poučili z minulosti a zredukují počet CC kouzel (crowd control)". To by rozbili PvP. :) Kdepak, i to málo informací, co na screenu je, tak hovoří o tom, že to bude nejspíše fake. Je ovšem velmi zábavném se o tom bavit. :D
@Stitch: Noo, hele, prestiž tam je, akorát se jí říká reputace. A OSOBNĚ si myslím, že pouhé dva další datadisky jsou docela reálnou vyhlídkou. Pokud by pokračovali jako doteď, tak tě čekají 3-4 roky hraní (blizz kdysi prohlásil, že chce čas mezi datadisky zkrátit, aby nevznikaly "contentové" díry jako byl raid Dragon Soul). To je dost na to, aby konečně uvedli Titan. A jakmile budou chtít Titan na trhu, tak mu seberou největší konkurenci, čili WoW. Počet wowkařů stejně stabilně klesá a myslím, že i Blizzu by po 15 letech mohlo dojít, že je třeba přijít s novou značkou. Navíc by opět mohli pěkně vydojit Warcraft univerzum další strategií, na to ale potřebují ukončit příběh ve WoW. Nemyslím si, že by Warcraft 4 vydali, když ještě běží WoW.
A ještě jedna věc: ve hře se objevil systém, který umožní "scaling" vybavení. Ve zkratce jde o to, že se statistiky vašeho vybavení upraví podle toho, v jaké instanci se nacházíte. To může znít jako podivnost, pokud si ale neuvědomíte, co to umožňuje: totiž že starý obsah bude stejná výzva, jako ten nový. Staré raidy se nebudou chodit farmit v jednom člověku, ale regulérně se bude raidovat. To je vychytávka, která se vyloženě hodí na to, aby se lidi zabavili poté, co značka už nebude dál pokračovat. Zrovna tohle bude asi největší novinka, která nás podle mě čeká na blizzconu: oficiální systém, který umožní raidování starších raidů v té náročnosti, v které byly při svém uvedení.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
mr.faded.glory napsal 4. 11. 2013 v 19.01

Já tomu věřím. A jestli tam bude rasa Gan'arg a ne Mo'arg a level cap 95 namísto 100... To jsou jen nuance.

Nahlásit nevhodný obsah

20859570
stitch123 napsal 4. 11. 2013 v 18.15

Rastm4N: Nemyslim si, ze skonci s datacema az se dostanou na stovku. Podle me se pak bude sbirat prestiz (or something like that).

Nahlásit nevhodný obsah

1236185
Zdeněk Princ napsal 4. 11. 2013 v 17.45

Rastm4N: Doplněno, upraveno... díky!

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Rastm4N napsal 4. 11. 2013 v 16.32

Na tohle bacha, Zdeňku. Na MMO-champion.com je na foru thread, který poměrně jasně ukazuje, že je to fake. Název sedí (Mists of Pandaria taky nikdo nevěřil, resp. nechtěl), byť trademark není nutně název datadisku, ale ten obrázek je fake. Za prvé: ta rasa není Mo'arg, ale Gan'arg (podle fora), za druhé nevěřím tomu, že by Blizzard tahal Siege of Orgrimmar jeden celý rok (udělali to s Dragon Soul a spoustu lidí to nasralo), za třetí: ten buff pro alty instatně na 85 level? Mnooo. Recruit a friend to umožňuje, ale že by se to dalo pořídit jinak? Tomu nevěřím. Ne pro alty. A pak je tu to, že Blizz kdysi oznámil, že chtějí dělat max. level 100. Mělo by to svůj smysl, kdyby to tak bylo, ale stejně si myslím, že level cap bude na 95, aby stihli ještě jeden datáč. ;) To je skeptický pohled na věc. Na druhou stranu, uvidíme v pátek .;)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Vares napsal 4. 11. 2013 v 15.58

Mě by zajímalo, kde jste s k těmhle informacím dostali vzhledem k tomu, že blizzcon je až v pátek a jinde o datadisku informace nejsou.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 4. 11. 2013 v 15.36

Jak jsem již psal, Blizzard oznamoval, že chce vydávat datadisky častěji, takže prosinec 2014 mě připadá silně nepravděpodobný. Další věc je to, že poslední rozšíření zvyšovalo počet levelů pouze o pět, takže těžko říct, jestli by se rozhodli vydat zase "větší". Etherealové k alianci moc nesedí. Jsou to spíš, pokud si pamatuji, takoví zákeřní kočovní sběratelé a obchodníci, navíc nemají fyzické těla, ale s tím by si asi poradili. Na druhé straně Mo'arg jsou zase démoni. No a samotný Demon Hunter, jak už píše Samr, byl takto prezentovaný snad v každém datadisku.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Samr napsal 4. 11. 2013 v 15.12

Jo demon hunter měl byt už v TBC pak v Cata a nakonec ho dali do diabla :D SDMOSPWSB:

Nahlásit nevhodný obsah

-1
SDMOSPWSB napsal 4. 11. 2013 v 15.04

Jo no, taky mi přijde až moc řekněme klasický, že by tam byl návrat k BC a Etherealové s Mo'argama. Mo'argové jsou jako kdyby se hratelnou rasou stali gnollové nebo kentauři. A etherealové jsou sice také obchodníci jako goblini, ale zase že by byli nějak spojený s aliancí?? No prostě mi to přijde jako takový ty "verze" kde můžeš hrát místo draeneie za nagu a myslím že demon hunter se takhle taky už někde objevil.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 4. 11. 2013 v 14.49

mr.faded.glory: Pokud vím, tak Blizzard oznámil, že datadisky bude vydávat podstatně častěji.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
mr.faded.glory napsal 4. 11. 2013 v 12.50

Vždyť datadisky dosud vycházeli zhruba ob dva roky.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Pomazanka napsal 4. 11. 2013 v 11.45

Jako vážně až za rok? A já tu zoufale čekam na konec roku že by mohl vyjít normální datadisk a konečně bych se mohl po příšerných pandách vrátit a ono tohle.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 4. 11. 2013 v 10.22

Na nový datadisk jsem sice zvědavý, i když hru již nehraji, ale tohle mě nepřipadá jako info z nového datadisku. Vždycky před oznámením vznikají podobné informace se všemi různými novinkami a rasami. Ale zrovna Ethereal jako člen aliance se mě zdá vysoce nepravděpodobný.

Nahlásit nevhodný obsah