Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Čína uvolňuje ban na konzolový trh

30. září 2013 14:16 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (0)

Co mělo dříve příchuť spekulace a pro Evropana také těžkou příchuť orientu se nyní stává realitou – Čína uvolňuje trh s konzolemi a vypadá to, že se tam brzy budou moci opět relativně volně prodávat. Připomínáme, že na konzole platil ban již od roku 2000.

V pátek vláda vydala ve vší tichosti a diskrétnosti prohlášení, že zákaz prodeje konzolí se ruší, a to v rámci rozšíření Šanghajské zóny volného obchodu (odvážnější nechť si přečtou přiložený originál zprávy). Nebyla by to však ta pravá Čína, pokud bychom tu neměli jedno rudé ale – a tím je pochopitelně proces schvalování her takových, které neškodí ani mravnímu vývoji mládeže, ani nijak nepoškozují kulturně-historické zvyklosti a tradice (a zde teoreticky může nastoupit i samotná cenzura obsahu)

Otázkou nyní také je, jak podobná zpráva zamává s tamním PC trhem. Není však kdovíjak velkým tajemstvím, že plagiátorství a pirátství má v nejlidnatější zemi světa bohatou tradici. Dopad pro vydavatele PC her by tedy nemusel být nijak markantní.

Zdroj: Kotaku

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!