Xbox nechá digitální ochranu na studiích

29. duben 2013 07:23 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (0)

Různé možnosti ochrany her chce nabídnout herním vydavatelům nový Xbox. Úroveň digitálního zamykání platformy by si tak měli vydavatelé her určovat sami, což zní rozhodně lépe než zprávy o permanentním připojení konzole k internetu. To prý bude pouze jedna z možností. Proti pirátům se budou moci hry chránit i méně drastickým způsobem nebo dokonce vůbec.

Herní studia sami budou moci sama zvolit, zda chtějí hráče nutit, aby byli se svou konzolí neustále připojeni k internetu. Další možností je například pouze jednorázové ověření platnosti a dokonce i úplné zrušení ochrany. Pravděpodobně se tak portfolio xboxových her bude v protipirátské ochraně lišit kus od kusu a ty přívětivější nabídnou běžné off-line hraní bez otravného "čekování".

Připojení k internetu bude ale samozřejmě vyžadováno pro řadu jiných, spíše multimediálních funkcí. Microsoft například slibuje podporu streamovaných videí. Pracuje na systému, který bude automaticky zaznamenávat vaše nejlepší momenty z hraní a materiál pak nabízet ke sdílení na sociálních hubech. Taková služba už se samozřejmě bez internetu neobejde.

Zdroj: Ars Technica, CVG, Polygon

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!