Zaklínač 3 nebude využívat DRM ochranu

4. duben 2013 20:34 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (1)

Také třetí díl série Zaklínač potěší hráče, kteří bojují proti všemožným ochranám proti pirátství. „Snažíme se zbavit DRM. Když bude chtít někdo naši hru pirátit, stejně nakonec bude. To je samozřejmě špatně. Nemůžeme s tím ale nic udělat. Zároveň totiž chceme, aby hráči měli co nejlepší zážitek,“ řekl Kotaku Adam Badowski z CD Projektu. „Když jsme odebrali DRM, lidé na torrentech žádali další lidi, aby naši hru nestahovali, protože nepoužíváme DRM,“ doplnil ještě polský vývojář.

Oznámení o zrušení DRM rozhodně není překvapením, CD Projekt totiž dlouhodobě vystupuje proti různým ochranám – považuje je za neúčinné a zároveň otravné pro platící hráče. V rozhovoru s Kotaku pak tvůrci také potvrdili, že Zaklínač 3 bude stejně jako druhý díl podporován dlouho po vydání. Je však možné, že některý velký přídavek tvůrci zpoplatní.

CD Projekt dále odhalil několik zajímavých drobností o hratelnosti. Geralt kupříkladu bude moci na koni nejen jezdit, ale i bojovat. Vývojáři však nechtějí, aby se hra na tento prvek zaměřila – Geralt je totiž přirozeně jistější na zemi než na hřbetu koně. Zaklínač pak nově bude moci přímo v soubojích používat lektvary. Rovněž se rozšíří nabídka znamení, v třetím dílu této fantasy série jich bude celkem deset namísto původních pěti.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
11007919
McJabbo napsal 5. 4. 2013 v 12.31

Jen tak dál CD-project, svou pověst nejsympatičtějšího AAA studia si koukám hodláte udržet! Teď jenom aby jim ten megaprojekt (a vlastně ne jeden) nepřerostl přes hlavu, ale věřím, že to hoši zvládnou.

Nahlásit nevhodný obsah