Nový King’s Quest od Telltale nebude

4. duben 2013 15:48 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (0)

Přestože společnost Telltale Games před dvěma roky oznámila, že oživí slavnou fantasy a dventurní sérii King's Quest, nakonec k tomu nedojde. Důvodem je prý fakt, že studio Telltale aktuálně nemá kapacity, aby zvládlo vývoj King's Questu a dalších projektů, jako je The Walking Dead nebo Fables.

„Ačkoli tady v Telltale máme sérii King’s Quest velmi rádi, můžeme potvrdit, že už na této značce nepracujeme. V loňském roce jsme zkoumali možnosti spolupráce na produkci hry s third party vývojáři, nakonec jsme se ale rozhodli nic neoutsourcovat. Jaké plány dále má Activision se značkou King’s Quest nevíme,“ řekl Steve Allison, viceprezident Telltale Games.

Je tak možné, že se nějakého návratu série King’s Quest dočkáme přímo od Activisionu. Naznačil to alespoň Paul Trowe, který nyní dělá HD remake adventury Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards. Vývojář přemýšlel, že by se společně se známou designérkou Robertou Williams (autorka King's Questu) někdy později mohl vrhnout také na remaky série King’s Quest. To se ale nezdá pravděpodobné.

„Mluvil jsem s chlapci z Activisionu a ti řekli, že na ni zapracují sami,“ uvedl Trowe. Uvidíme tedy, zda se nakonec nějakého návratu do malebného království Daventry dočkáme přímo od Activisionu.

Zdroj: Digital Trends, PC Gamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!