Minecraft prodal přes 17 milionů her

17. prosinec 2012 10:18 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (1)

Co lepšího si vývojář může k Vánocům přát, než aby se jeho hra skvěle prodávala i po roce na trhu? Šťastným (a bohatým) mužem je Markus Persson, který vám nese noviny o sedmnácti a půl milionech prodaných Minecraftů. Ten se začal prodávat loni v listopadu poté, co skončilo dlouhé období betaverze.

Vysokou laťku hra překonala nejen díky domovskému PC, ale také přes portování na další platformy. Úspěch Xbox verze je veřejně znám, prodalo se 4,5 milionů kopií a velmi dobře si vede také mobilní odnož zvaná Minecraft Pocket Edition. Té se prodalo už pět milionů. Samotnou PC verzi si koupilo osm milionů lidí.

Zpráva o obchodních úspěších předchází novince o dalším bonusovém rozšíření hry. Ke stáhnutí bude v lednu a přidá nový druh rudy, detektor světla, ohňostroje a pár další drobných serepetiček. Další malé updaty by měly chodit každé dva měsíce.

Zdroj: Digital Spy, CVG

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20836016
Khalashnikovf napsal 17. 12. 2012 v 13.08

Tohle je masakr, a díky pánu Notchovi za to.
PCčkáři, zahrajte si Feed the Beast, je to aktuálnější verze Tekkitu a je v ní zahrnut jeden extrémní mód GregTech, kterej z tý hry dělá přímo šílenost náročnou a tak aspoň člověka za 14 dní neomrzí, že už má všecko hotový! :)

Nahlásit nevhodný obsah