Studio Obsidian vyvíjí RPG o South Parku

2. prosinec 2011 12:05 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (3)

Oblíbený seriál South Park se už ve videohrách několikrát objevil, nejnověji oznámený projekt má ale rozhodně dosud největší ambice. Vždyť South Park: The Game bude plnohodnotné RPG, a to od jednoho z nejznámějších vývojářských týmů na světě. Tříáčkovou hru totiž připravuje studio Obsidian Entertainment, autoři titulů jako je Dungeon Siege III, Fallout: New Vegas nebo Alpha Protocol. RPG s populárními kreslenými postavičkami je ve vývoji pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

S oznámením projektu vydavatelství THQ přišel web magazínu Game Informer. Americký časopis více informací odhalí v lednovém čísle, které vyjde už v průběhu prosince (podívejte se na obálku). Už nyní se ale na webu objevilo několik zajímavých podrobností. Zárukou kvalitního příběhu je fakt, že scénář připravují Trey Parker a Matt Stone, autoři seriálu. Oba pisatelé, kteří v několika epizodách South Parku prokázali svůj zájem o počítačové hry, budou osobně dohlížet nad celým vývojem.

V South Park: The Game byste se měli dostat jako nové dítě do populárního fiktivního městečka v Coloradu, kde bude vaším cílem nabrat nové kamarády a bránit je před celou řadou blíže nespecifikovaných hrozeb. Samozřejmě se tak spojíte i s partičkou čtyř seriálových hrdinů. O hratelnosti zatím bližší informace nemáme, a tak musíme ještě počkat. Na hru, v níž možná zabijeme Kennyho, se ale určitě těšíme. Na pulty obchodů by se měla dostat v příštím roce.

Zdroj: Game Informer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20850344
Thorleif_cz napsal 2. 12. 2011 v 21.53

Ach Obsidiane... Dost jsem si tohle relativně mladé studio oblíbil (i když co se osazenstva týče jde o ostřílený harcovníky) a doufám, že tento krok nestanoví nový směr v jejich cestě...

Nahlásit nevhodný obsah

14071876
MoravaGeorge napsal 2. 12. 2011 v 14.09

Super! Obsidian mne ještě nezklamal. Humorné RPG si dám líbit.

Nahlásit nevhodný obsah

20814464
Pidalin napsal 2. 12. 2011 v 13.31

proboha

Nahlásit nevhodný obsah