Second Sight 2 nebude, říká Crytek

22. červen 2011 10:28 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (2)

Příliš málo ohlasu sklidila před šesti lety jinak velmi povedená third person akce Second Sight a studio Crytek UK ukončuje spekulace na téma jejího druhého pokračování. To prostě nebude, protože se na něm nikdy nepracovalo kvůli údajně malému zájmu publika. "Nezdálo se nám výhodné značku jakkoliv rozšiřovat," řekl Karl Hilton, šéf Crytek UK, což je dnes převlečené Free Radical Design, tedy studio které má kromě efpéesky TimeSplitters na svědomí právě první Second Sight.

Second Sight bylo v roce 2004 vydáno na konzole a rok později přišel překvapivě i port pro PC, který nebyl v plánu. I přes solidní osmičková hodnocení se obdoba Splinter Cella neprodávala úplně dobře, skončila pod hranicí milionu kopií.

Přesto si mezi fanoušky dodnes udržuje dobrou pověst. Třeba proto, že hrajete za uprchlého chovance blázince, který oplývá zvláštními schopnostmi jako telekinezí, neviditelností nebo léčením a tyto schopnosti časem zesilují, takže nakonec kupříkladu házíte nábytkem i lidmi. Hru doplňuje zajímavý dvouúrovňový příběh, kde hrdina poznává sám sebe a zjišťuje, kdo vlastně je.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20834286
McTatarka napsal 22. 6. 2011 v 14.10

eliasmarek48 (gmail.com): Ano, vážně výjimečná hra. Velká škoda, že nebude pokračování. Výjimečný příběh a hratelnost. Skvělá zkušenost a na konci pěkný, byť nepříliš důležitý zvrat ve mě zanechal skvělej pocit. Hmm, možná je čas na opáčko.

Nahlásit nevhodný obsah

20845174
eliasmarek48 napsal 22. 6. 2011 v 13.18

Škoda Second Sight bola skvelá hra. Spomínam si, že ako jedna z mála mi dokázala vstúpiť do svedomia, keď mi pred koncom pripomenula postavy, ktoré som počas hrania musel zabiť. A to sa v dnešnej dobe plnej bezduchého mordu proste nenosí ...

Nahlásit nevhodný obsah