PSPgo je oficiálně mrtvým hardwarem

21. duben 2011 10:35 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (1)

Spekulace byly potvrzeny. Maličký handheld PSPgo, který byl na trhu pouhé dva roky, to má jednoduše za sebou. Japonská centrála firmy Sony potvrdila, že výroba byla ukončena a čeká se na doprodání aktuálních zásob, které jsou teď v obchodech. Paradoxní je, že stejný osud zatím nepotkal mnohem starší model PSP-3000, jehož hlavní výhodou (zřejmě) je mnohdy proklínaná UMD mechanika. Přeci jen, vývojáři vydávali hry na UMD i poté, co vyšlo PSPgo a je tedy jen nabílední, že sázka na čistě digitální distribuci her prostě nevyšla.

V Sony ovšem nemusí smutnit. Na konec letošního roku se chystá uvedení zbrusu nového PSP s názvem Next Generation Portable a vzhledem k okamžitému pádu ceny PSPgo se z něj stává pěkná alternativa pro ty z vás, kteří máte na PlayStation Network nakoupeno spoustu her třeba z PS1 a chcete je hrát na cestách. Teď máte možnost, podle situace, si je užívat i za dva tisíce korun. Jenom vás nesmí následně mrzet, že držíte v rukou mrtvý kus hardwaru.

Zdroj: 1UP

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
2044367
Redsnake napsal 21. 4. 2011 v 15.31

Tak ono to bylo myslím jasný. SONY prodává na PSN hry pro PSP za tak nesmyslný ceny, že jen blázen by to kupoval, když na UMD pro PSP se to dá koupit daleko levněji. Jsem rád, že PSP2 má fyzický nosiče dat, protože jinak by byla mrtvá hned po vydání na trh.

Nahlásit nevhodný obsah