Call of Duty neskončí jako Guitar Hero

21. duben 2011 11:34 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (3)

Nevíme, zda jsou na tom zaměstnanci Activisionu tak špatně, že jim musí vedení posílat povzbuzující maily, nicméně jeden takový, který má na svědomí CEO Eric Hirshberg utekl na veřejnost. Hned v úvodu se v něm píše o relativní podobnosti sérií Call of Duty a Guitar Hero. Hirshberg však okamžitě všechny ubezpečuje, že CoD rozhodně nepotká stejný osud, jako nejpopulárnější sérií hudebních her - totiž, že jí někdo na pár let strčí do chládku, aby ji následně s velkou pompou přivedl zpět. Nahrává mu v tom konstantní popularita žánru first-person stříleček a masivní online komunita, která za Call of Duty stojí od jejích počátků.

Zlí jazykové tvrdí, že Hirshberg tím jenom narychlo látá krizi v týmech Treyarch a Infinity Ward, která byla rozpoutána po oficiálním ohlášení třetího Battlefieldu. Zaměstnanci z obou výše zmíněných studií se prý začali otevřeně strachovat, že lidé začnou masivně skupovat právě konkurenci, na což vedení zareaguje tak, že sérii Call of Duty jednoduše na pár let zařízne.

Z vnějšího pohledu se nám sice také může zdát, že značka CoD stagnuje, ale mějme na paměti, že jednak tým Sledgehammer chystá jakousi third-person akci s názvem Call of Duty, jednak se to o sérii říkalo už po vydání třetího dílu a následně všechny odfouklo výtečné čtvrté pokračování a v neposlední řadě prodeje Call of Duty s každým dalším dílem stoupají. I kdyby se prodeje propadly o dejme tomu dvacet procent, stále je to na míle daleko před jakoukoliv konkurencí, Battlefield 3 nevyjímaje.

Zdroj: 1UP

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20794714
Lady Stardust napsal 22. 4. 2011 v 00.03

VojNov: a čtyřikrát dostali od vás hráčů těchto her nadšené reakce :)
dokonce to nebylo jen čtyřikrát ale nejmíň šestkrát + x datadisků taktéž stejných :)

Nahlásit nevhodný obsah

15163656
VojNov napsal 21. 4. 2011 v 16.01

@Royal - přesně tak. Už je čas aby té nehorázně líné sérii někdo trochu srazil hřebínek. Ale co čekají když čtyřikrát vydali prakticky stejnou hru?! Lidi to už opravdu přestává bavit. Myslím že by bylo jen dobře kdyby se dva či tři roky CoD nevydal a pak přišli s opravdu pořádně vylepšenou a vyladěnou hrou.

Nahlásit nevhodný obsah

20838350
Royal napsal 21. 4. 2011 v 14.42

Aby se cele Infinity Ward, Treyarch a cele Activision nerozbrečely kvůli Battlefield 3... Už by bylo načase aby Battlefield nakopal COD prdel jak se sluší a patří...

Nahlásit nevhodný obsah