Nintendo Wii má zlevnit

13. duben 2011 11:00 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (0)

Na sto padesát dolarů (2500 Kč) má od patnáctého května klesnout cena domácí konzole Nintendo Wii ve Spojených státech amerických. Tvrdí to důvěrný zdroj serveru Engandet. Pokud se vlna zlevnění potvrdí, Američané budou začátkem léta tuto konzoli kupovat za téměř poloviční cenu než Češi, kteří za ni v současnosti průměrně utrácí čtyři a půl tisíce korun.

Nejúspěšnější konzole Nintenda se v posledních měsících potýká se stagnujícími prodeji a také klesajícím množstvím ohlášených atraktivních titulů. Kromě Legend of Zelda a Wii Play: Motion se aktuálně nerýsuje žádný hit a vzhledem k tomu, že Nintendo má na pultech handheld 3DS, jeví se možné zlevnění a softwarový útlum jako marketingová příprava na uvedení zcela nového hardwaru. Spekuluje se totiž, že by CEO firmy Satoru Iwata mohl na červnovém E3 ohlásit úplně nový model domácí konzole.

Podle zákulisních zpráv by se mohla jmenovat Wii 2 a měla by schovávat  Blu-ray mechaniku a HD výstup. Naopak se jako nereálné jeví použítí 3D zobrazení, k nemuž by na rozdíl od handheldu 3DS byly stále zapotřebí speciální stereoskopické brýle a to Nintendo nechce.

Zdroj: Engandet, Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!