Proč není WoW na konzolích?

9. březen 2010 11:57 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (7)

S postupným vývojem technologií se i ve světě her bourají donedávna ještě pevně stojící hranice, ovšem výskyt skutečně plnohodnotného MMO je na současných konzolích zatím v nedohlednu. Důvody se snažil shrnout vedoucí producent World of Warcraftu, J. Allen Brack, který pak pro názornou představu samozřejmě použil vlastní titul. Kdybychom to ale měli vzít popořadě, Brack nevidí v obecném pohledu jeden velký důvod, ale několik menších: „Jedním z nich například fakt, že vývoj MMO zabere spoustu času. Máme tu totiž životní cyklus konzolí a vy [jakožto vývojář] musíte všechno načasovat - kdy vyjde konzole a jak dlouho tu bude moci být hra s konzolí dohromady.“ Jak vidíte, i jeden z údajné spousty menších důvodů stačí k tomu, aby to už v hlavách někteří vývojáři vzdali, nicméně podle Bracka se v Blizzardu nad takovým WoW pro konzole uvažuje stále.

Konkrétních překážek je však spousta a jednou z hlavních je především nedostatek diskového místa. Podle Bracka totiž celý World of Warcraft se všemi aktualizacemi a záplatami zabírá na pevném disku počítače něco kolem 15 GB a když si představíme, že například některé X360 žádný HDD nemají, znamenalo by to pro potenciální hráče utratit společně se hrou ještě velký obnos za pevný disk. Vedle těchto problémů řeší v Blizzardu také (ne)možnost pravidelného patchování hry, dosažení stupnice kvalit vývojářů a vlastníků konzolí a v neposlední řadě také ovládání: „World of Warcraft byl vytvořen pro klávesnici, takže tohle všechno - ovládací schéma, pohyb kamery a počet schopností a kouzel, které máte - jde v souladu s tímto tvrzením,“ vysvětlil Brack a dodal, že převést tohle všechno na gamepad je téměř nemožné. I z toho důvodu je nepravděpodobné, že by se World of Warcraft objevil na konzolích, Brack ale věří, že až někdo přijde na způsob, jak toho v případě jiných MMO dosáhnout, bude velmi, velmi úspěšný.

Zdroj: G4

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
4409734
Sir_Pete napsal 10. 3. 2010 v 12.43

deloix: No tak prostě si pořiď laptop :D.

Ja bych to viděl, že pokud by se teda nějaké to MMO na konzole dělalo, ovladalo by se podobně jako Fable2.

Protoze pokud uz by se to WOW fakt na konzole predelalo a nebylo by to nic extra. Porad by nekdo jenom nadaval ze tohle maj PCkari snadnejsi atd. A spousta z nich by to stejnak hralo radsi na PC nez konzoli.

WoWko je imho spatny napad. Jsem bud pro Spin-off (stejny svet ale "jina" hra) nebo neco uplne noveho.

Nahlásit nevhodný obsah

5464458
deloix napsal 9. 3. 2010 v 22.01

Sir_Pete:
Hodněkrát jsem si při hraní wowka říkal, že bych to chtěl hrát na konzoli z postele nebo gauče na gamepadu i za cenu že to bude osekaný, já tam nebyl zrovna moc aktivní přes ty komba a tak by mi to stačilo...

Ještě mě napadlo že pánovi je asi 16 tlačítek málo, když já na kompu používal dvě na myši a pak jen horní řadu na kouzla a zkratku pro chat, zbytek se dá vyjec i z dalších menu a opravdu třeba jsou jen ty rychlý volby. (WASD nepočítám, ten by nahradila dokonalejší páčka analogu)

Nahlásit nevhodný obsah

5464458
deloix napsal 9. 3. 2010 v 21.55

to jsou jen výmluvy, at to nedělá na Xbox kterej nemůže počítat s HDD a patchovat se snad dá denně když mají konzole už 10 let internet. USB mají taky, takže myš a klávesnice neni problem a postava by se v tom 3rd pohledu ovládala taky pěkně...
A spousta her se taky prodává s periferiema, at uz s headsetama, kamerkama nebo jinyma vecma, tak proč neudělat bundl s tou PS3 klávesnicí co se pricvakne na ovladac, myslim ze to je vyhodny pro obě strany... WoWko hráči odpadaj, tak on ještě ten blbec změní názor a udělají aspon něco podobnýho.

ta klávesnice viz přiložený obrázek, kdo ji nezná

Přiložený obrázek: Výmluvy

Nahlásit nevhodný obsah

20836567
Rachtan napsal 9. 3. 2010 v 18.08

O boze WoWko uz aj na konzoliach to je zly sen..dufam ze nie, to by blizzardi konecne ovladli svet..:D
Aj tak hlavne koli problemu z ovladanim si na nieco podobne este pockame..:D

Nahlásit nevhodný obsah

4409734
Sir_Pete napsal 9. 3. 2010 v 17.28

Proc premysleji o WoWku, kdyz muzou udelat nejaky spin-off a nebo rovnou neco noveho.

Jasne WoWko je popularni a rekl bych ze ho hraje i spousta konzolistu na PC, ale proc to cpat hned na konzole, kdyz se Blizzard muze trhnout, vymyslet neco noveho co by na konzolich fungovalo.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 9. 3. 2010 v 13.18

zumpar1234: tky si myslim, ze na konzolich to mohlo byt zadarmo, a platit at plati jen PC hraci :D

Nahlásit nevhodný obsah

20822754
zumpar1234 napsal 9. 3. 2010 v 13.15

100 milionov dolárov ročne ktoré im generuje WoW na PC im už nestači??? Ach môj bože.

Nahlásit nevhodný obsah