Ubisoft zahazuje DRM, má vlastní ochranu

27. leden 2010 11:30 / Michal Maliarov / Novinky / Diskuze (5)

Světový výrobce a vydavatel Ubisoft se nechal slyšet, že chystá nový systém hlídání a kontrolování herní komunity na PC a jeden z prvních kroků pro vytvoření PC her spojených přímo s profily na Ubi.com.

Nový systém má dle všeho vychytat většinu nářků a kritiky směrované na klasické DRM ochrany současnosti. „Budete moci spouštět hry bez nutnosti mít CD v mechanize, a také využijete možnost bezlimitní instalace. Pokud vlastníte stovku počítačů, budete moci hru nainstalovat na všechny,“ řekl Brent Wilkinson z Ubisoftu.

A jak by to mělo fungovat? Všechny uložené pozice z her se budou na dálku skladovat na serverech Ubisoftu, na které se připojíte z kteréhokoliv stroje. Nutnost ověření a autorizace vašich pozic už je však špatnou zprávou. Jiný slovy bude hra pokaždé vyžadovat připojení k vašemu profilu na Ubi.com předtím, než titul vůbec spustíte. Ale co, je to přece budoucnost herního průmyslu. Alespoň můžeme dát tradičnímu bezproblémovému hraní singleplayerových titulů sbohem.

Zdroj: ActionTrip

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
12225352
Ocelot_ napsal 27. 1. 2010 v 16.42

Bohatě mi stačí hry na steamu(i singleplayer),kde když mi zrovna nejede moc net tak to nenapadne tu hru spustit offline ale 20 minut zkouší se připojit a pak napíše že to nejde at to zkusím později....takový systémy si můžou nechat

Nahlásit nevhodný obsah

20827719
Highforce napsal 27. 1. 2010 v 15.31

No nevím, ale když už vložím originální médium do mechaniky a spustím hru a naběhne ověřovací proces, mám z toho lepší pocit, než kdybych se musel připojovat na nějaký účet. Jistě, mnoho lidí dnes má neomezený přístup k internetu, ale když zničehonic vypadne spojení, co pak? Nemůžu hrát, nemůžu si načíst poslední uloženou pozici, jediné co mohu je akorát tak tupě zírat do monitoru. Já mám raději savy zálohované u sebe, kde o nich mám přehled a nemusím se o ně strachovat. Jako aktivace po instalaci by mi ani tolik nevadila, viz. třeba GTA IV. Spousta lidí s tím měla problémy. Já nikoliv. Stačí jednou aktivovat a jedu. Musím být sic připojen na Social Club, ale to je už detail. Ochrana Ubi.com nevím, jak dlouho vydrží, ale jestli se uchytí, bude to mít vážně "pěkné" následky. Spíš než cpát nesmyslné ochrany do her, tak dát cenu adekvátní k danému titulu, abych měl co nejvíce spokojených zákazníků a ne co nejvíce (s prominutím) nasraných zákazníků. No uvidíme, ale tímhle si u mne udělal Ubisoft nemalý vroubek.

Nahlásit nevhodný obsah

5569051
enzoe napsal 27. 1. 2010 v 13.23

Ubisoft schválně vydal PoP bez DRM, pirátil se o 106. Tohle je důsledek. Mě je to celkem šumák, dvd v mechanice mě otravuje mnohem víc než nutnost být připojen k internetu. Problém ale nastane při výpadcích připojení, někde na cestách, nebo až Ubisoft za pár let vypne ty svoje servery. No snad to alespoň hned tak někdo nekrekne, protože pak to absolutně ztrácí smysl a stane se toho jen zbytečná buzerace, jako všechny ty starforce a securom nesmysly.

Nahlásit nevhodný obsah

14412431
ElDoRado1239 napsal 27. 1. 2010 v 12.38

V době, kdy se od všech přehnaných kontrol spíš ustupuje, budou zavádět takovéhle nesmysly...

Uživatelé pirátských kopií na tom budou zase nejlíp.

Nahlásit nevhodný obsah

20812524
vegasss7771 napsal 27. 1. 2010 v 12.00

To je nám tedy vskutku nádherná budoucnost, jen co je pravda...

Nahlásit nevhodný obsah