Blizzard zatím na další WoW nemyslí

21. leden 2010 13:37 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (3)

Společnost Blizzard má v herní světě naprosto výsadní postavení. Jejich World of Warcraft hraje po celém světě více než dvanáct milionů hráčů a s každým dalším měsícem toto číslo o pěkných pár stovek narůstá. Zdánlivě tedy neexistuje nic, co by je hnalo do další online hry, pokud tedy pomineme technickou zastaralost stále docela pěkně vypadajícího WoW. Ani šéf studia Mike Morhaime nechce o nástupci zatím ani slyšet. Podle něj navíc není dobré v dnešní turbulentní době přemýšlet na nějakou dlouhou dobu dopředu, když vše se může během okamžiku otočit.

"Nikdy jsme neměli World of Warcraft rozplánované na pět, deset let dopředu. Nejdále do budoucnosti vidíme vždy k dalšímu datadisku, pro nějž sbíráme nápady a zlehka se zamýšlíme kam hru vlastně směřovat, ale nechceme to brát tak, jako že vše je jasně dáno. Myslím, že tu stále je prostor pro znatelný růst naší hry a také proto se jí snažíme dělat více přístupnější lidem, kteří si ji chtějí vyzkoušet, od první minuty."

Možná by se mohlo zdát, že dvanáct milionů lidí, hrajících jednu jedinou hru, je číslo, které se blíží nějakému pomyslnému stropu, ale Morhaime je v tomto směru naprosto klidný. "Dvanáct milionů lidí? To se mi nezdá jako nějak extra vysoké číslo. Vezměte si kolik lidí ještě není připojeno na internet, kolik lidí nemá širokopásmové připojení, kolik si ho bude v příštích pěti letech pořizovat - to je hodně lidí, co zatím nehrají World of Warcraft. Možná klidně dalších dvanáct milionů."

Cink!

Zdroj: Develop

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20827029
Angvard napsal 21. 1. 2010 v 18.45

12 milionů je mu málo?! Kdyby všichni co mají net hráli wowko jak on říká, to by dopadlo. Arogantní až hrůza, ti se opravdu topí v penězích. Spíš by měli vytlačit ten Starcraft 2 konečně.

Nahlásit nevhodný obsah

20816789
Radar007 napsal 21. 1. 2010 v 16.58

Raději už konečně dodělejte starcraft 2 a diablo 3 na nejaky wow z vysoka s...

Nahlásit nevhodný obsah

20825760
DarthCvrnda napsal 21. 1. 2010 v 16.19

V poslední části článku je tolik arogance, že to snad ani není možné. Vhápu, že musí vydělávat, ale oni jsou nezastavitelní, pořád chtějí víc a víc, s Blizzardem to jde podle mě z kopce, kde jsou ty časy, kdy to bylo solidní studio, na které si člověk nemohl stěžovat, WoW a potoky peněz s ním spojené jim zatemnily zdravý rozum, jsem dost zvědavý na jejich další vystupování

Nahlásit nevhodný obsah