Prodejci bojkotují Modern Warfare 2

6. listopad 2009 11:44 / sleepless. / Novinky / Diskuze (2)

Jakoby kolem sebe neměla PC verze Modern Warfare 2 kontroverze více než dost, přilévá do ohně další kalíšek plný hořlaviny. I když tentokrát je to bez zjevného úmyslu. Jak uvádí Kotaku, rozhodlo se několik velkých online prodejců her v čele s Direct2Drive distribuci MW2 zcela zazdít. Hru na svých stránkách prodávat nebudou, protože používá Steamworks od Valve: pro instalaci, ochranu proti pirátění, management uložených pozic a další úkony. Přímá integrace vývojářského prostředí od Valve do hry se D2D, ale také Impulse a Gamersgate nelíbí, protože: „Nemyslíme si, že by hry měly uživatele nutit k instalaci Trojanu“. Takto se k celé věci vyjádřil provozovatel Direct2 Drive a tím trojanem myslí samozřejmě integraci Steamworks a tím pádem i Steamu přímo do hry.

 

Pro D2D a další prodejce je přeci jenom Steam přímá konkurence a prodejem hry, v níž je Steam zakořeněn, by tedy šli sami proti sobě. Označovat Steam za trojan je samozřejmě nechutné přehánění, ale logiku to z pohledu konkurenčního boje o zákazníka dává. Stejně se však obáváme, že do budoucna to chování vývojářů a vydavatelů neovlivní a nezačnou se integrace Steamworks masivně vyhýbat. A MW2 tento bojkot rovněž moc neublíží. Drtivou většinu prodaných kopií tak jako tak obstarají verze konzolové, a jestli je na internetu nějaké prodejní místo, kde se shlukují core PC hráči s úmyslem koupit si legálně hru, pak je to vedle kamenných obchodů (které nějaký Steamworks řešit nemusí) právě Steam.

Nicméně bude zajímavé sledovat, jak budou zmínění online prodejci reagovat na integraci Steamworks u dalších her. Jestli je budou rovněž ignorovat, nebo si MW2 zvolili jen kvůli tomu, že se jedná o sledovanou hru a jejich argument se tak snadno dostane k velkému množství uší a očí.

 

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20828533
hanzknife napsal 7. 11. 2009 v 02.54

MW2 bych bojkotoval hlavně kvůli odkráglování dedicade a tomu že to je port z konzolí.

Nahlásit nevhodný obsah

20799309
Lupulin napsal 6. 11. 2009 v 13.21

sice mám rád Valve a Steam považuji za kvalitní produkt..ale naprosto a bezvýhradně souhlasím s bojkotem MW2 u jiných prodejců, protože podpořit jeden produkt na ukor jinych je hnusne a v mem oboru tuhle svinarnu taky nepodporuju! nejhorší je že se stím opravdu nedá nic dělat asi a tak vítězí piráti :( :( :(

Nahlásit nevhodný obsah