Google testuje novou formu reklamy do her

31. červenec 2008 13:26 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (4)

Google sice patří k nejlepším firmám na poli reklamy na internetu a jeho AdSense mu přinášejí spousty šustivých bankovek denně, ovšem v herní branži je to bída. To se ale může brzy změnit, protože firma potajmu zkouší její nový projekt - "AdSense for Games" - už několik měsíců. Zdroj blízký firmě prozradil, že Google vyvinul in-game reklamní technologii, která umožňuje nenásilné vložení reklamy do jakékoliv hry. Na praktických předváděčkách to prý vypadalo tak, že herní postava uvedla jakési video, ve kterém řekla "Ahoj, já jsem 'mariňák', možná mě znáte z her jako Halo, nebo Doom. Chtěl bych uvést nový výrobek od našeho sponzora...", které se spustilo třeba na konci každé epizody. Vzhledem k tomu, že testy prý proběhly úspěšně, Google může technologii spustit prakticky kdykoliv. Je ovšem trochu záhadou, proč Google nepřišel s touto technologií už dřív, protože jisté střípky o této problematice prosakovaly už na začátku roku 2007. Pokud ovšem Google do byznysu přeci jen vstoupí, rozhodně to bude se vší parádou a určitě zastíní všechny dosavadní konkurenty, jako Double Fusion, IGA Worldwide, nebo MochiMedia, které občas přicmrndávají do některých her troškou reklamy.

Zdroj: Venture Beat

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
10165541
Overwatch napsal 31. 7. 2008 v 16.15

Proč by to měla být pruďárna? Prudí tě snad adsense? Mě teda nevadí. Rozhodně lepší než všechny ty blikající reklamy o kravinách.

Pokud to Google udělá něžně (pochybuju, že by to dělali tak, aby to vyloženě ničilo požitek z hraní), tak proč ne...

Nahlásit nevhodný obsah

4487301
Jonish napsal 31. 7. 2008 v 15.26

"...která umožňuje nenásilné vložení reklamy..."
WTF? To že je nenásilné vložení reklamy? A k čemu to bude dobré? Bude to určitě další pruďárna co nepůjde vypnout. Pochybuju, že kvůli tomu sníží cenu her, maximálně vydají nějaké staré hry nebo nízkorozpočtové tituly s reklamou zadarmo... ála Bionicle u Nesquiku v novodobém kabátku :-))

Nahlásit nevhodný obsah

8124347
casper185 napsal 31. 7. 2008 v 14.56

přesně tak, "reklamy" jako "ženy" pánové :-)

Nahlásit nevhodný obsah

5900565
Vojtzech napsal 31. 7. 2008 v 14.22

Nechci rypat, ale nema byt "na poli reklami" nahodou na konci Y?

Nahlásit nevhodný obsah