Bethesda se chystá zakročit proti Fallout MMO

16. duben 2009 10:51 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (3)

O tom, že značka Fallout patří Bethesdě se všeobecně ví. A stejně tak se ví, že v tom je malý háček. Práva na vývoj masivní multiplayerové online hry zůstaly původnímu majiteli, tedy firmě Interplay. Ta však o ně může ve velice brzké době přijít. Podmínkou pro další setrvání práv na Fallout Online je část smlouvy, v níž je psáno, že Interplay musí naplno spustit produkci hry před čtvrtým dubnem letošního roku. Tohle datum je samozřejmě už dávno pryč a Bethesda se začala logicky zajímat o to, jak to s vývojem falloutovské MMO vlastně vypadá. A podle jejích zástupců je docela dobře možné, že z důvodu nedodržení smluvních podmínek dojde k poruení smlouvy a práva tím pádem připadnou Bethesdě, která nastálou situaci prý horečně konzultuje se svými právníky.

Je známo, že Interplay docela dlouho vyvíjí hru s krycím označením Project V13, což podle všeho je právě Fallout MMO a rovněž se jedná o velice chytrý tah, neboť pokud jim skutečně bude značka Fallout odebrána, tento projekt jim logicky zůstane. Zatím však ani Bethesda ani Interplay nechtějí tuto situaci naplno komentovat, ale nedá se čekat, že na vyřešení bychom čekali nějak extra dlouho. Na to je Fallout v současné době příliš lukrativní IP, aby si mohla dovolena být někde opomenuta.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
11007919
silverback napsal 16. 4. 2009 v 18.34

jakou mrtvolu? Ježeš, to je zase přístup ... Nicméně - do MMO bych se v případě Falloutu taky nepouštěl, ledaže by to bylo zatraceně propracovaný dílko - ale o tom pochybu. Takže snad to dobře dopadně.

Nahlásit nevhodný obsah

9573021
Bonhart napsal 16. 4. 2009 v 16.27

Prosím, přestaňte už znásilňovat tu chudnku mrtvolu.

Nahlásit nevhodný obsah

14071876
MoravaGeorge napsal 16. 4. 2009 v 12.32

Napadají mně 2 extrémní scénáře: 1. soudní tahanice a předběžná opatření a budeme Fallout MMO bude hoooodně spožděno.
Nebo, což by bylo vtipnější budou Fallouti MMO dvě hry a o každé z nich bodou tvůrci tvrdit, ta naše je ta pravá, ale to by musela Bethesda potají kutit svou verzi, což vzhledem k náročnosti vývoje nepředpokládám.

Nahlásit nevhodný obsah