THQ přiznává: "Jít proti WoW by byla chyba"

20. červen 2006 09:02 / sleepless. / Novinky / Diskuze (3)

Dominace World of Warcraft na poli MMO titulů sice není absolutní, ale k tomu aby byla už moc nechybí. Místo pro nové MMO tituly sice na trhu je, ale vývojáři i vydavatelé musí skulinky hledat daleko pečlivěji než by museli za předpokladu, že by WoW neexistoval. Některé vydavatelské společnosti dokonce nechtějí na pole s MMO tituly vstoupit, dokud je World of Warcraft na vrcholu svých sil. Jednou z nich je i společnost THQ, jejíž CEO Brian Farrell byl během Lazard Capital Markets Investors Breakfast dotázán, proč se (nejenom) THQ nijak nehrne  do velkolepých MMO projektů pro široké masy non-hardcore hráčů.

Farrel odvětil, že sice THQ o vstupu na MMO pole uvažuje a situaci na MMO trhu pečlivě sleduje, ale čeká na tu správnou příležitost. Od THQ prý rozhodně nelze čekat, že se na MMO trh požene s dalším fantasy MMO titulem. Podle Farrella mají MMO tituly určitý životní cyklus a THQ se bude připravovat na okamžik, kdy bude popularita WoW klesat, aby toho využila. Vyrukovat prý s něčím co by přímo soupeřilo s WoW, by bylo v současné chvíli velkou chybou, nejenom pro THQ. Kdyby to šlo, tak Farrelovi zatleskáme za to, že se nebál přiznat si skutečný stav věci. Nezřídka se totiž otázkám ohledně úspěchu WoW zástupci celé řady vydavatelských společností vyhýbají. Nechce se jim moc přiznávat, že nemají ani ponětí, jak si s fenoménem WoW poradit, nebo jak proti němu, ale i vedle něj, uspět.

Zdroj: GameSpot

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20845528
rebel.4 napsal 9. 10. 2010 v 08.36

hele ty z doby 2006 jo kdybi neco pise se ve wowku ale to je sumak hraju wowko pomalu ctyri roky a rikam ti jak sem se tesil na cataclysmi a jestli chce nekdo prekonat wow tak at se kurevsky snazi jediny co me dostalo od wowo byl assasin s creed ta hra se jim kurevsky povedla stejne jako blizzardu wowko

Nahlásit nevhodný obsah

3177452
Raflik napsal 11. 11. 2006 v 23.52

Já bych řekl že někdy to bude.ALe taky ani nebudeš sedět u PC ale rovnou vstoupíš do něčeho a fuk budeš ve wowu :D

Nahlásit nevhodný obsah

5700400
m.titan napsal 6. 7. 2006 v 17.59

WoW Rulezzzzzzzzzzzzzzz podle me nikdy horečka WoW neskonči to by museli přijit s nečim namakanym

Nahlásit nevhodný obsah