World of Warcraft se na Xbox 360 oficiálně neobjeví!

5. březen 2006 12:14 / sleepless. / Novinky / Diskuze (1)

Popularita MMORPG World of Warcraft dosahuje skoro nebeských výšin a mohla by jít ještě víš, pokud by se hra objevila vedle PC i na next-gen konzolích, konkrétně na Xboxu 360. Jenom tato platforma má totiž v současné době k dispozici všechno co je k provozu MMORPG potřeba, čímž je myšlena služba Xbox Live samozřejmě. Podobnou službu sice podle všeho spustí i společnost Sony a ani Nintendo nezůstane v tomto ohledu stranou, ale to je hra budoucnosti. Zatím je jedinou regulérní konzolovou online službou Xbox Live. A právě s ní jsou spojeny spekulace o konzolové verzi World of Warcraft. Fámy o tom, že Blizzardi chystají Xbox 360 verzi WoW kolují po netu už řadu měsíců. Tvůrci z Blizzardu je dlouho odmítali jakkoli komentovat, ale donekonečna to dělat nemohli. Proto se konečně za Blizzard Entertainment vyjádřil na MCV COO Paul Sams.

Společnost Blizzard Entertainment podle něj nemá v současnosti jakékoli plány portovat World of Warcraft na Xbox 360. WoW je prý titul vystavěný od základů pro PC a pokud by mělo dojít k portu na Xbox 360, tak by tvůrci byli nuceni ke kompromisům co se obsahu i konceptu týče. To by mělo vliv na zážitek, který by hráči z Xbox 360 verze měli a to je něco, co tvůrci nikdy nepřipustí. World of Warcraft musí zůstat World of Warcraft. Problémy by prý byly už jen s tím, že je architektura služby Xbox Live z velké části uzavřena a chráněna vůči veškerým vnějším vlivům, což je přesný opak toho, co je třeba pro provozování World of Warcraft. Bylo by prý nesmírně těžké nějak zařídit, aby mohli majitelé Xbox 360 a PC verze hrát zároveň. Evidentně to však možné je. Tvůrci z Blizzardu by se měli podívat na konkurenční Final Fantasy XI, kde budou v brzké době hrát společně v jednom světě majitelé tří různých verzí hry (PS2, PC, Xbox 360). Fakt, že se zatím Xbox 360 verze WoW nepřipravuje, však prý podle Samse neznamená, že se majitelé konzole od Microsoftu do budoucna nějakého MMORPG od Blizzard Entertainment nedočkají. Všechno to záleží jen na tom, jak si tvůrci dokáží poradit se specifickou architekturou služby Xbox Live.

Zdroj: MCV

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
535301
myths.creator napsal 5. 3. 2006 v 14.06

Spravne, uzavrene technologie od MS nepodporovat :-)

Mimochodem bych rad poprosil pana novinkare Polacka, aby si texty po sobe precetl nejmene jeste jednou navic. Moc novinek tu nectu, ale preklepu uz jsem videl docela dost. Jinak jsou novinky prijemne pestre a caste, zacinam je mit radeji nez ty na games.tiscali.

Nahlásit nevhodný obsah