inzerce

Archiv článků

30. duben 2017 18:00 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (0)

Dalších sedm dní za námi. Teprve tehdy, když si člověk uvědomí, jak často Souhrn vychází, mi dochází, jak ten čas letí a kolik se toho děje. A to se pořád nedá mluvit o tom, že by byla sezóna v plném proudu. Nechci snad radši ani pomyslet na to, jaké to zase bude během a bezprostředně po E3, která se neúprosně blíží. Už teď je problém vybrat a vydolovat to nejzajímavější a za několik týdnů bude ještě hůř. No věřili byste tomu?

PREJ NIC MOC

Prej to bude ta hra, která nám to všem vytmaví. Prej to bude reboot, na který budeme dlouho vzpomínat. Ale taky to je prej hra, která přese všechno zase tak dobrá není. Nebo to alespoň ukázalo demo Prey, které je k dispozici na konzolích, tedy na Xboxu One a na PlayStationu 4. Nám pochopitelně neuniklo, a protože ne každý má konzoli a protože vy chcete znát naše názory, prej jsme vám to Prey také trochu ukázali.

A odnesli si z něj i nějaké vlastní poznatky. Především hra zdaleka nevypadá tak, jak jsme si říkali při jejím odhalení. Změny byly patrné i postupem času, ale konečně jsme se mohli podívat na Prey osobně a zjistit, že máme co dočinění s graficky spíše podprůměrnou hrou. Během hodinky vám ale mnohem víc bude vadit, jak mizerně se demo ovládá. Studio Arcane samozřejmě všechny ujišťuje, že se mají na co těšit, že verze pro PC bude ze všech tří ta nejvyspělejší, ale nejen, že demo na PC není k dispozici, ale nedočkáme se ani recenzí před vydáním.

Bethesda se totiž rozhodla, že novinářům a především hráčům situaci neulehčí, a tak oba dva tábory musí čekat. Co za takovým rozhodnutím stojí, se můžeme pouze domnívat, nicméně to koresponduje s tím, jakou politiku v posledních měsících Bethesda nastavila. Co naděláme. Proti gustu… Těšit nás na druhou stranu může politika každoročních prezentací na E3. Na ní společnost láka už teď. A že bude o co stát – možná Wolfenstein: New Colossus, možná další The Evil Within…

VĚTŠÍ NEŽ OBVYKLE?

Switch nás dennodenně přesvědčuje o tom, že má potenciál. Budu opakovat to, co dozajista všichni vědí, ale jeho největší výhoda spočívá v jeho snadné přenositelnosti a možnosti používat jej jako kapesní konzoli. Jako takové lepší 3DS. Možná si vzpomenete, že kvůli tomu byl osud 3DS hráči označován jako zpečetěný. Nintendo se ale nařčení vehementně brání. V minulosti tím, že garantovalo jeho podporu minimálně do roku 2018, ale největší krok v tomto ohledu učinilo tento týden – oznámilo další revizi oblíbené kapesní konzole. Jen to tentokrát není 3DS, ale 2DS. 

New 2DS XL, abych byl přesnější. Nintendo se rozhodlo do konceptu většího 3DS předělat i 2DS, které bude stejně jako předloha větší, ale oproti 3DS XL bude i tenčí a lehčí. Mění se i jeho podoba, nezavíratelné a nevzhledné zařízení se nově podobá 3DS i designově.

Více se pravděpodobně dozvíme na E3, kde Nintendo… opět nechystá vlastní konferenci. Vlastně se opět nic nemění a Nintendo se jako obvykle vyhne větší prezentaci. Předpokládáme, že stejně jako loni vsadí japonská společnost na tradiční Nintendo Direct. Soustředit by se měl na Switch, který zažívá ještě lepší launch, než kdo čekal. Považte, jen do března se prodaly necelé tři miliony zařízení. Na 2,74 milionů Switchů připadá 2,76 milionů prodaných Zeld (a k tomu milion na Wii U), přičemž do konce roku by Nintendo rádo odeslalo do obchodů dalších 10 milionů konzolí a 35 milionů veškerých her.

VŽDY V ČELE

Pochopím, když se mnou nebudou všichni souhlasit, ale troufám si tvrdit, že nejvýraznější a nejvýzamnější exkluzivitou Microsoftu a Xboxu už není Halo nebo Gears of War, nýbrž série Forza. Každý rok vychází další díl a každý rok se na ně hrne chvála ze všech stran. Poslední Forzu Horizon 3 jsme chválili několikrát – a už to stačilo. Tentokrát ale musíme (zatím jen na papíře) pochválit i druhé chystané DLC.

První rozšíření Blizzard Mountain bylo asi takové, jaké jsme si představovali. Playground Games nás místo prosluněných pláží a dusné džungle vzali na zasněžené horské hřebeny. Příjemná změna, ale asi se shodneme na tom, že to nebylo nic revolučního. Namísto toho druhé DLC převrátí naruby celou Forzu tak jak jí známe, a pokud všechno vyjde podle našich představ, bude z Forzy rázem konkurence pro takové šílenosti, jako je série Trackmania. Může za to spojení se značkou Hot Wheels.

9. května nás autoři zavedou na šest tematicky laděných ostrovů poblíž Austrálie, které jsou propojeny sítí Hot Wheels tratí. Pokud máte se značkou od Mattelu zkušenosti nebo pravidelně sedíte u televizních obrazovek a sledujete reklamy, víte, co taková trať obnáší. Loopingy. Kaskadérské kousky. Náročné výzvy. A k tomu samozřejmě i nové vozy.

A protože tuto část čtou fanoušci motorsportu, nemůžu nepřipojit i další série, na kterých se pracuje a o kterých si na Hrej můžete přečíst. Nebo se na ně podívat. Typickým příkladem je Dirt 4, který se prezentoval gameplay trailerem. Novinka vyjde už 6. června, a tak byste měli začít pomalu šetřit. Možná ještě víc by nás zajímalo, kdy vyjde GT Sport. Z nového Gran Turisma už je dávno další regulérní díl, ale přesto na něj čekáme nějak moc dlouho. Trailerem, ve kterém se ukazují vozy stuttgartské značky Porsche, nás nikdo neopije.

BÝT, ČI NEBÝT?

Alien: Isolation byla skvělá hororová hra, která ale bohužel neslavila takový úspěch, jaký Sega očekávala. Během týdne ale Oficiální PlayStation magazín přišel se zprávou, že Creative Assembly údajně i tak pracuje na pokračování.

Vetřelce si oblíbili jak světoví kritici, tak i hráči, ale ani dva miliony prodaných kopií nemusí v očích vydavatelů znamenat úspěch. Pokračování by nás překvapilo, ale vzato širší perspektivou by novinka skvěle zapadla do souvislostí. Creative Assembly se neustále rozrůstá a už tak početný tým dělá pravděpodobně na více projektech, než jen na sérii Total War. Vetřelec se proto vyloženě nabízí. Sega navíc v minulosti přiznala, že o pokračování uvažuje a také se spekulovalo i o podpoře VR. Nesmíme také zapomínat, že do kin míří nový snímek, který by prodeje hry jistě přiživil.

Zprávu ale o den později vyvrátil britský Eurogamer. Podle vlastních zdrojů studio spadající pod Segu na novém Alienovi nepracuje. Co víc – většina původního týmu už v Creative Assembly údajně nepracuje. Ačkoliv se studio opravdu pomalu pouští i do nového projektu, s touto značkou by neměl mít nic společného. Redakce Oficiálního PlayStation magazínu jen konstatovala, že nemůže uvést žádné další detaily k této spekulaci nad rámec informací, které se objevily v jeho posledním čísle.

Ačkoliv na vás apeluji pravidelně, že je obvykle v hPodu oč stát, myslím, že tentokrát byste jej minout ve vlastním zájmu neměli. Ale platí to o všem, co jsme minulý týden vyprodukovali, takže kdo jsem já, abych vám v tomto ohledu radil. Nechám to na vás. 

Videa a podcasty za minulý týden: Hrajte s námi: Little Nightmares, Hrajte s námi: Outlast 2, Hrajte s námi: Sniper: Ghost Warrior 3, Hrajte s námi: Prey (demo), hPod 584

Recenze za minulý týden: Yooka-Laylee, Little Nightmares, Sniper: Ghost Warrior 3

Sam Lake: Spojení her a filmů může překvapit

Sam Lake: Spojení her a filmů může překvapit

30. duben 2017 17:45 / Jiří Bigas / Novinky

Pavel už dnes odpoledne psal o akci Tribeca Games Festival. Letos tu kromě Hidea Kodžimy, který byl...

Více zde Diskuze: 1
Kodžima popisuje práci na Death Stranding

Kodžima popisuje práci na Death Stranding

30. duben 2017 16:24 / Pavel Makal / Novinky

Snad každou novinku o chystaném titulu Death Stranding od studia Kojima Productions začínáme povzdechnutím...

Více zde Diskuze: 1
De Blob po devíti letech dorazil na PC

De Blob po devíti letech dorazil na PC

30. duben 2017 16:20 / Honza Konfršt / Novinky

Porty některých titulů na sebe rády nechávají čekat a mnohdy je přitom na vině zaplacená časová exkluzivita...

Více zde Diskuze: 1
K výrobě mini NES není dostatek kapacit

K výrobě mini NES není dostatek kapacit

30. duben 2017 11:32 / Honza Konfršt / Novinky

Oznámení o ukončení výroby drobné retro konzole Nintendo Classic Mini mohlo sice zamrzet, bez varování však...

Více zde Diskuze: 0
Remothered vstoupil do Steam Greenlight

Remothered vstoupil do Steam Greenlight

30. duben 2017 09:47 / Honza Konfršt / Novinky

Atraktivní a herní sérií Clock Tower inspirovaný survival horor Remothered: Tormented Fathers se připomíná...

Více zde Diskuze: 0
Joker a Darkseid se podívají do Injustice 2

Joker a Darkseid se podívají do Injustice 2

30. duben 2017 08:46 / Honza Konfršt / Novinky

Druhý díl komiksové bojovky Injustice dorazí na pulty obchodů a do digitální distribuce již 19. května a...

Více zde Diskuze: 3
Tekken 7 pro Switch je zatím ve hvězdách

Tekken 7 pro Switch je zatím ve hvězdách

29. duben 2017 19:08 / Pavel Makal / Novinky

O sedmém díle dlouholeté a populární série bojovek Tekken jsme psali už včera v poněkud kontroverzní...

Více zde Diskuze: 0
Bethesda zřejmě plánuje na E3 překvapit

Bethesda zřejmě plánuje na E3 překvapit

29. duben 2017 17:09 / Honza Konfršt / Novinky

Letošní E3 konference Bethesdy bude zřejmě pořádná jízda, neboť aktuálně rozesílané oficiální pozvánky...

Více zde Diskuze: 9
Overwatch již hraje na 30 milionů hráčů

Overwatch již hraje na 30 milionů hráčů

29. duben 2017 16:36 / Honza Konfršt / Novinky

Nedlouho po začátku roku se Blizzard pochlubil tím, že jeho on-line akci Overwatch hraje až 25 milionů hráčů...

Více zde Diskuze: 6
PC verzi Destiny 2 uvidíme 18. května

PC verzi Destiny 2 uvidíme 18. května

29. duben 2017 16:31 / Jiří Bigas / Novinky

Už při oficiálním odhalení Destiny 2 vývojáři ze studia Bungie slíbili, kdy hru uvidíme poprvé v akci. Reveal...

Více zde Diskuze: 4
Recenze Prey budou až po vydání hry

Recenze Prey budou až po vydání hry

28. duben 2017 16:34 / Jiří Bigas / Novinky

Pokud byste snad už v tuto chvíli vyhlíželi recenze akce Prey od Arkane Studios, která vychází 5. května...

Více zde Diskuze: 15
Sběratelka Strafe je správné retro

Sběratelka Strafe je správné retro

28. duben 2017 16:18 / Honza Konfršt / Novinky

Frenetická a příslušně ujetá retro FPS Strafe se kvapem blíží a až hra 9. května zamíří do obchodů, tak...

Více zde Diskuze: 3
LocoRoco dorazí už zkraje května na PS4

LocoRoco dorazí už zkraje května na PS4

28. duben 2017 16:01 / Jiří Bigas / Novinky

Remaster proslulé rytmické hry PaRappa The Rapper z roku 1996 už na PS4 vyšel, teď přijde řada na...

Více zde Diskuze: 3
Další detaily o sci-fi akčním RPG The Surge

Další detaily o sci-fi akčním RPG The Surge

28. duben 2017 15:57 / Pavel Makal / Novinky

Akční RPG The Surge od vývojářů ze studia Deck 13 sledujeme s poměrně velkou nadějí. Ať už proto, že jejich...

Více zde Diskuze: 1
Spencer se pouští do hraní Sea of Thieves

Spencer se pouští do hraní Sea of Thieves

28. duben 2017 15:30 / Honza Konfršt / Novinky

Rovnou deseti minutami záběrů se tým Rare připomíná s chystanou on-line akční adventurou Sea of Thieves...

Více zde Diskuze: 6
Nintendo ani letos nechystá E3 konferenci

Nintendo ani letos nechystá E3 konferenci

28. duben 2017 14:05 / Honza Konfršt / Novinky

E3 se již kvapem blíží a jestliže jste si po poslední zprávě týkající se tohoto herního svátku prezentace titulů...

Více zde Diskuze: 5
HW nároky a deluxe edice Rising Storm 2

HW nároky a deluxe edice Rising Storm 2

28. duben 2017 12:52 / Jiří Bigas / Novinky

Válečná taktická akce Rising Storm 2: Vietnam od studia Antimatter Games a Tripwire Interactive se pochlubila...

Více zde Diskuze: 2
Tekken 7 bez Rogera, mohl by prý pohoršit

Tekken 7 bez Rogera, mohl by prý pohoršit

28. duben 2017 12:46 / Pavel Makal / Novinky

Jedna z nejoblíbenějších bojovkových sérií, Tekken, je tu s námi již 23 let a za tu dobu stačila vyprodukovat...

Více zde Diskuze: 24
Sony vyexpedovala už 60 milionů PS4

Sony vyexpedovala už 60 milionů PS4

28. duben 2017 12:31 / Honza Konfršt / Novinky

Videoherní odnož japonského giganta Sony se pochlubila, že se ke konci posledního kvartálu...

Více zde Diskuze: 19
Co týden dal: Hot Wheels a nové 2DS XL

Co týden dal: Hot Wheels a nové 2DS XL

30. duben 2017 18:00 / David Plecháček / Novinky

Další standardní týden? Ani omylem. Zásobu standardních dnů jsme asi někdy vyčerpali. Zajímalo by mě, kdy…

Více zde Diskuze: 0
Sam Lake: Spojení her a filmů může překvapit

Sam Lake: Spojení her a filmů může překvapit

30. duben 2017 17:45 / Jiří Bigas / Novinky

Pavel už dnes odpoledne psal o akci Tribeca Games Festival. Letos tu kromě Hidea Kodžimy, který byl...

Více zde Diskuze: 1
Kodžima popisuje práci na Death Stranding

Kodžima popisuje práci na Death Stranding

30. duben 2017 16:24 / Pavel Makal / Novinky

Snad každou novinku o chystaném titulu Death Stranding od studia Kojima Productions začínáme povzdechnutím...

Více zde Diskuze: 1
De Blob po devíti letech dorazil na PC

De Blob po devíti letech dorazil na PC

30. duben 2017 16:20 / Honza Konfršt / Novinky

Porty některých titulů na sebe rády nechávají čekat a mnohdy je přitom na vině zaplacená časová exkluzivita...

Více zde Diskuze: 1
K výrobě mini NES není dostatek kapacit

K výrobě mini NES není dostatek kapacit

30. duben 2017 11:32 / Honza Konfršt / Novinky

Oznámení o ukončení výroby drobné retro konzole Nintendo Classic Mini mohlo sice zamrzet, bez varování však...

Více zde Diskuze: 0
Remothered vstoupil do Steam Greenlight

Remothered vstoupil do Steam Greenlight

30. duben 2017 09:47 / Honza Konfršt / Novinky

Atraktivní a herní sérií Clock Tower inspirovaný survival horor Remothered: Tormented Fathers se připomíná...

Více zde Diskuze: 0
Joker a Darkseid se podívají do Injustice 2

Joker a Darkseid se podívají do Injustice 2

30. duben 2017 08:46 / Honza Konfršt / Novinky

Druhý díl komiksové bojovky Injustice dorazí na pulty obchodů a do digitální distribuce již 19. května a...

Více zde Diskuze: 3