Jaká je budoucnost Resident Evil?

30. březen 2015 17:30 / Redakce Hrej.cz / Komentář / Diskuze (13)

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875209
Sním tě i z botama napsal 21. 4. 2015 v 13.59

resident evi jestli nebude dalsi dil hororovy tak se na to vykaslu uz dost nerozumi ze trapnych bezduchych strilecek je dost

Editováno: 8. 06. 2015 v 23.37

Nahlásit nevhodný obsah

5313507
mich.matousek napsal 6. 4. 2015 v 10.37

ahoj hráči nevím jak já ale na PS1 jsem dohrál 2 a 3 bylo to mnohokrát nejlepší jsou konce .... 4 jsem dohrál na PC ta se moc líbila ale 5 atd. jsem nehrál ale mladší bratr a když jsem viděl jak ho to nebaví tak jsem věděl že to nemá smysl pořizovat ...

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Albert Wesker napsal 1. 4. 2015 v 09.07

Resident Evil je mrtvý. Dřív zajímavá hra, dnes arkádová trapárna pro menší děcka. Capcom je jeden obrovský průser...

Nahlásit nevhodný obsah

-1
mr napsal 31. 3. 2015 v 11.47

dat vsechny nove RE!

Nahlásit nevhodný obsah

-1
dopi napsal 31. 3. 2015 v 11.42

če! to jede ,kam jinam?!

Nahlásit nevhodný obsah

-1
bob-premky napsal 31. 3. 2015 v 08.37

Já jsem začal s RE2, když mi bylo nějakých 11 let. A od té doby mě to ještě nepustilo. Mám všechny díly, které vyšly na PS1-4. Pravda je, že třeba Outbreaky a Survivor 2 jsem nedohrál. Vlastně jsem nezvládnul ani posledního bosse v Dead Aim, nějak mi to bez světelné pistole nešlo, je to na ni prostě dělané. Ostatní jsem dohrál všechny.

Nelynčuju Camcom za modernizaci série, která byla prostě nějakým způsobem nutná. Navíc třeba RE5 byl podle mě úplně úchvatnej. Dohráli jsme ho se ženou v co-opu asi 4x a na stylovyho Weskera se nedá zapomenout. RE6 jsem si taky dost užil, ale pravda je, že co jsem dodělal trofeje, už se k němu nevracím, což u dílů 1-5 neplatí.

Dneska snad dorazím Revelations 2, včera jsem sjel s Barrym výtahem do podzemí a těším se na závěr.

Prostě, i když jsem vyrůstal na RE od začátku, pořád mi ta série má co dát a pořád se těším na další díly. Ještě jsem třeba nehrál Zero, protože nikdy zatím nevyšel na PS (snad brzo vyjde). A nové díly budou podle mě kvalitní vzhledem ke konkurenci, jaká se vyloupla v super indie horrorech (Outlast), v The Evil Within a třeba Alien: Isolation. V této konkurenci zaručí capcomu úspěch jedině zodpovědný přístup včetně respektování přání fanoušků.

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 31. 3. 2015 v 01.19

Prodejní čísla bych nebral v potaz. V případě RE1-3 nebylo hraní her na PSX a PC platformách tak rozšířené, jako tomu je v dnešní době. Myslím, že na svojí dobu a hlavně skoro roční exkluzivitu pro Nintendo GameCube byl Resident Evil 4 jedním z úspěšnějších her novodobé série. Následné pokračování vyšlo již v době, kdy se velmi značně snižovala cena tehdy dosti drahých konzolí a raketově zvyšovala propagace her dostupností internetu v domácnostech. RE5 šel s dobou a nebál se experimentovat. Mohl se tedy pochlubit s dosti zábavným co-op modem a příběhem, který gradoval eliminací hlavního záporáka Waskera. To ocenil asi každý fanda značky. Hráči po hratelně vydařených hororově-akčně laděných jatkách RE4 a RE5 volali po návratu zombie a Capcom jejich přání vyslyšel. Problém ale byl, že pro RE6 bylo zvoleno špatné koření. Hra chtěla být vším a tak se jednoduše stala střílečkou, zombie apokalypsou a dramatem. Sám za sebe pak promluvil patch/update, který upravil obtížnost otravných a ovladač devastujících QTE (quick time events resp. vymačkávání), dáe zahrnoval možnost oddálit kameru, či si ihned zahrát scénář za Adu, který byl jakousi příběhovou odpovědí na hlavní zápletku hry a proto byl původně do hry situován jako zamknutá položka. Ptáme li se proč tomu tak bylo, odpověď je jasná. Ať si alespoň ti hráči zahrají za tu Adu, když nedokážou či nechtějí hrát nudný Chris/Piers scénář. Koho by ale bavilo nechat do sebe soustavně střílet od otravných Javo padouchů, které když zabijete, se promění v jedovatě plivající potvoru. Kdyby jich ve hře alespoň nebylo tolik že. Co se zábavy v CO-OP modu týče, tak myslím, že statistiky monitorování ResidentEvil.net dali tvůrcům dostatečnou zpětnou vazbu. Tato moderní hra prostě neuspěla, dokládají to nejen rozbouřená slova fanoušků, ale i negativní recenze.

Kam tedy série RE spěje? Dle vzniku portu celkem úspěšné 3DS hry RE Revelations na ostatní herní platformy, a následné jeho pokračování, bych řekl, že asi někam sem. Oblíbenost Raid modu v těchto hrách zaujala spoustu hráčů. Capcom chytře oprášil kabát RE6, když implementoval lokace ze hry právě sem do RE Revelations 2. Hráči si tak zahrají i trochu lepší grafiku, nežli je ve hře samotné a navíc si nyní oblíbí původně tolik nenáviděná místa. Je dobré, že hra obsahuje spoustu padouchů i z RE6, střílející armádu Javo však nikoliv. Zajímavé že :-) Ještě dodám, že vznik tolik oblíbeného RE HD Remaster, patrně i RE Zero dává najevo, že nás bude čekat v čísle sedm možná zase napětí a strach. Myslím, že ale velké dík je třeba dát tvůrcům her Slender, Outlast, Alien Isolation a dalším. Tyto celkem kvalitní hry ukazují, že se hráči chtějí bát, chtějí zažít drama a beznaděj a nebojí se za to zaplatit :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 30. 3. 2015 v 22.29

Já bych jen Jardovi doporučil dohrát 4.

Nahlásit nevhodný obsah

20869281
JohnnyBane napsal 30. 3. 2015 v 21.12

Já si stálé myslím, vzhledem k přerodu téhle série (1-3;4-6), že Resident Evil 7 bude opět výborný, revoluční díl nové trilogie s novou, možná kombinovanou kamerou.

Editováno: 30. 03. 2015 v 21.33

Nahlásit nevhodný obsah

-1
DANTE napsal 30. 3. 2015 v 20.55

STRIKERcz89: A co RE Code Veronica X na to si zapoměl a za chvilku tu máme RE Zero HD

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Cypher 91 napsal 30. 3. 2015 v 19.44

Já z Residentem teprve začínám nedávno sem zakoupil Resident Evil HD Remaster a ten mě přesvědčil že to stojí za to. Chystám si zakoupit na PSN i druhý a třetí díl jelikož se zdají být podobný tomu prvnímu, jen škoda že nejsou také převedeny do lepší grafiky, ale nevadí. Herní styl prvního dílu mi sedí.Příběh zatím vynikající. Teším se až si zahraju dvojku, trojku, ale na ty další ne, připadají mi jak prachsprosté, obyčejné střílečky z pohledu třetí osoby, ale nevím také vyzkouším. Líbilo by se mi kdyby další díly byly hororovou adventurou, což v podstatě jednička je.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
STRIKERcz89 napsal 30. 3. 2015 v 19.05

Já osobně jsem vyrůstal na hrách RE 1 až 3 a potom ten RE Survivor ten stál za nic a ještě k tomu se hra nedala ani zapsat jedině až na konci hry což je taky blbost.Můj názor je takový že díly 1 až 3 jsou skvělé a pak to šlo do háje všechno.Jen samá akce,akce a zase jen akce.
Ale možná je to asi taky tím že jsem hodně konzervativní člověk a prostě jsem zaseklej někde v tom roce 1999 až 2000.Od té doby mě hry RE ani nebaví a raději si zapnu ty starší které jsem už zmiňoval.Prostě a jednoduše souhlasím s Jardou :D

Nahlásit nevhodný obsah

20844792
Inottam napsal 30. 3. 2015 v 18.58

Vojta na to káp. Teď zrovna hraju RE6 a ten level design ja naprostej garbage. A jízdní pasáže jsou ještě větší WTF. Jinak na tý celý hře jsou nejlepší asi jen ty filmečky. Pětka mě vůbec nebavila, čtyřku sem dohrál někam do půlky, ale byla fajn. A dovjka byla tehdy na mě moc :) A Revelation zatim působí docela dobře.

Nahlásit nevhodný obsah