Diskuze

Náměty a připomínky

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863219
Rudla napsal 16. 10. 2015 v 10.17

Jiří Bigas: Díky.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 16. 10. 2015 v 09.43

Rudla: Recenze bude

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 15. 10. 2015 v 23.17

bylo by fajn kdyby i lidi mohli hodnotit a komentovat hry

Nahlásit nevhodný obsah

20863219
Rudla napsal 15. 10. 2015 v 21.49

Dá se očekávat nějaká recenze/článek/video o Prison Architect?

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 15. 10. 2015 v 13.25

Tataboj: Ano

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 15. 10. 2015 v 13.25

majkmord: Recenzi už jsme jednomu zájemci svěřili, dočkáš se:).

Nahlásit nevhodný obsah

20879066
majkmord napsal 15. 10. 2015 v 08.24

Dobrý den, měl bych pro Vás námět na reportáž :) Bylo by super, kdyb se nejaky indie positivni jedinec kouknul na tohle RPG.
http://store.steampowered.com/app/23007…
11 let ve vývoji a je to pecka.

Nahlásit nevhodný obsah

20854147
Syca napsal 14. 10. 2015 v 23.32

Vojto, velka pochvala za dnesek a novinkovej servis, 10 novinek na jediného člověka, fakt parada! :)

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 14. 10. 2015 v 18.38

Plánujete zrecenzovat novou Telltalovku Minecraft: Story Mode?

Nahlásit nevhodný obsah

20876006
TenDzambulka napsal 12. 10. 2015 v 22.30

Můžu se zeptat, proč sem nedáte nějakou tu novinku o Mafii III? Třeba tah léta je docela dost dobrá: http://www.gameinformer.com/b/features/…

Nahlásit nevhodný obsah

20877159
Dominik Nečesánek napsal 12. 10. 2015 v 12.28

Na komunitě už je nás přes sto, super :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 12. 10. 2015 v 06.53

xxDawexx: velký souhlas

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 11. 10. 2015 v 21.22

xxDawexx: Opravdu pěkně sepsaný názor (no, odstavce by neuškodily) obsahující analogie, citáty a hlavně naprosto překypující pocitem, že se pisatel nad tím důkladně zamyslel (třeba i v minulosti).
Názory typu "pravidla = omezování svobody" mnohdy nějaké hlubší zamyšlení neobsahují, jen naprosto jednoduchou myšlenkovou zkratku.

Editováno: 11. 10. 2015 v 21.23

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 11. 10. 2015 v 20.13

xxDawexx: Pěkně sepsáno.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 11. 10. 2015 v 19.20

Pan Neuvěřitelný: Já tu nechci rozmazávat něco, co se zdá být uzavřeno, nicméně rád bych se tě zeptal na jednu věc. Myslím si, že se oba (všichni) shodneme na tom, že úroveň diskuzí je důležitá z mnoha důvodů, například aby zde lidé vůbec diskutovat chtěli. Samotnou úroveň pak určují samotní čtenáři (pisatelé) tím, co píší, ergo je důležité zlepšovat kultivovaný projev všech lidí. A je jedno, zda se jedná o děti ze ZŠ, SŠ, dospělé nebo snad důchodce. Jak? Pokud se sama společnost nezasadí o to, aby se tyto schopnosti zlepšovali, tak kdo potom? Stát? Škola? Zaměstnavatel? Ale všechno to, co jsem teď napsal, je vlastně společnost. Já vím, že následující slova budou znít jak nějaký kecy z učebnice, ale pravdou je, že rozdíl mezi jednotlivými etapami lidského vývoje jsou určený 2 věcma - totiž schopností (a možností) lidí se domlouvat a technologickým pokrokem (který by do jisté míry nebyl bez prvního možný). Tím jsem chtěl jen říct, že pokud někdo, kdokoliv, říká, že by měla platit absolutní svoboda (slova), říká, že by se lidé měli vrátit někam zpátky, kde by platil zákon silnějšího. To je blbost. A proto se musí všichni, ty, já, tenhle web, prostě všichni, snažit o to, aby nebyla tahle libovůle, ale aby platili pravidla závazný pro všechny. Jeden český profesor, Jan Sokol, říká, že pravidla neomezují lidskou svobodu, ale naopak jí umožňují (neboli jak sám Jirka níže psal, svoboda jednoho začíná tam, kde končí svoboda druhého). To, že na silnici existují pravidla silničního provozu neznamená, že ti omezují možnost jet si jak chceš, ale naopak umožňují ti vůbec vyjet - jak bys asi dopadl, kdyby si každý dělal, co chce. Ad absurdum, právo na život (další základní lidské právo) ve své podstatě neříká, že "ty máš právo žít", ale že "ty máš povinnost nechat žít druhého", neboť kdyby tohle pravidlo neexistovalo, čert ví, kolik z nás by tu bylo. A jak jsem již říkal, to pravidlo tím nikoho neomezuje, ale naopak vůbec umožňuje to, že se můžeš spolehnout na to, že vyjdeš ven na ulici a přežiješ. A pokud někde pravidla jsou, je logické, že lidé, kteří je poruší, budou nějak sankcionováni - stejně jako když pojedeš na červenou nebo když někoho zastřelíš. O tom jsou pravidla. A stejné je to zde v diskuzi. Kdyby ty pravidla nebyly, tak diskuze vůbec není možná. A ve své podstatě je to to, co tu teď rozporuješ. Nejde tu o svobodu slova jako takovou, ale o přítomnost pravidel, které tu buď jsou, a pak diskuzi umožňují, nebo tu nejsou, ale diskuze možná není. Pokud by tu ty pravidla nebyly, jakože to chápu tak, že je nechceš, jak jinak samotnou diskuzi umožnit, jak "donutit" čtenáře k tomu, aby tu byly podmínky vhodné k tomu, aby se diskutovalo?

Editováno: 11. 10. 2015 v 19.24

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 11. 10. 2015 v 12.57

Jen poslední věc k tý absolutní svobodě slova, sorry. Maj náckové právo se veřejně sejít a hlásat svý stupidity? Podle mnoha mají. Jenže to, co hlásaj, útočí na základní svobody (např. svobodu slova) těch, kdo jsou terčem jejich nenávisti, čimž popíraj to, co sami hlásaj. Paradoxně právě tihleti často nejvíc křičej o cenzuře a omezování svobody slova a vnímaj se jako oběti (případně že jsou hrozně counterculture). To jen pro ilustraci, proč nelze myslet binárně cenzura/svoboda.

Nahlásit nevhodný obsah

1236185
Zdeněk Princ napsal 11. 10. 2015 v 12.03

Já bych za sebe jen rád doplnil, že nazývat kroky redakce proti zapleveleným diskuzím cenzurou, je celkem zbytečné a vážně přehnané. Rozumím, že ten základní význam slova cenzura je omezování či změna výroků svobodných lidí, ale v tomhle kontextu se zde cenzura neodehrává.

Primárně je úplně jedno, kdo napíše něco nevhodného a jde jen o to, aby mezi sebou lidi nechatovali, nechodili do diskuzí od boku vystřelit nějaký šrapnel typu - ubisoft je banda zmrdů!!! - apod. Myslím, že každý chápe hranici, kdy je v hovorové mluvě přípustný vulgarismus vhodné použít a redakce ho žádným způsobem netrestá (sám za sebe - taky jsem docela sprostej), ale pokud jde o adresné, opakované urážky, ten přístup je prostě jiný. Vím, že spoustu lidí zde uplatňuje takový ten "neprůstřelný" pokus - nemluvím sprostě = nikoho neurážím - ale to taky nefunguje.

Až budeme mazat a ignorovat příspěvky typu - Autor recenze se vole asi zbláznil ne? To, co píše není pravda proto a proto - pak se začněme bavit o cenzuře, bude to na místě. Do té doby jde fakt jen o usměrňování toho, co kdo kam píše s přihlédnutím k tomu, aby z té diskuze měl i kolemjdoucí nějaký užitek. Ať už v pozitivním či negativním směru.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 11. 10. 2015 v 10.56

Nezpochybňuju důležitost, nezbytnost a prospěšnost podobné diskuze. Koneckonců k té jsme vždy otevření. O život v diskuzích se aktivně zajímám nad rámec posledních let přibližně od nového roku. Myslím, že jsem nade vší pochybnost opakovaně dokázal, že jsem z celé redakce zdaleka nejtolerantnější a nejshovívavějším k drobným prohřeškům proti pravidlům, mírným vulgarismům, lehce jadrnému vyjadřování tam, kde má opodstatnění a celkově zdejšímu fóru. A to až do té míry, že si většina diskutujících, kteří nějaký názor vyjádřili veřejně, očividně přála, abych byl přísnější, ráznější atp. Volím zlatou střední cestu, cenzurou bych se vůbec neoháněl. Jestliže nějaký trest padl, stalo se tak po zralé úvaze a jen po hrubém a opakovaném porušení pravidel nejen zdejších, ale obecně slušného chování a notorickém obtěžování ostatních čtenářů, na které se snášelo prokazatelně velké množství stížností. Znovu zdůrazním, že to bereme velmi vážně a zodpovědně. A naopak, že by většina lidí, včetně navrhovaných moderátorů z řad důvěryhodných čtenářů byla velmi pravděpodobně mnohem přísnější než my. Sprosté slovo neznamená automaticky ban, jak někdo může usuzovat. Nejednou nad ním přivřeme oko, pokud neuráží okolí. Ten můj příklad skutečně patří mezi podobné příspěvky, které nijak nepostihujeme, což jeho setrvání pochopitelně dokládá. Využil jsem jen příležitosti, abych na něm ilustroval, co se jindy může dít, viz vulgární reakce na vulgární komentář. Prostě příklad. Jde o ty okamžiky, kdy s původním hrubým vulgarismem mohla zmizet i odpověď, která oplácela stejnou mincí. V drtivé většině případů to ale neznamená automatický ban. Na druhou stranu se párkrát stalo, že když jsme z dobrých důvodů byli nuceni problémového autora takto postihnout, zaregistruje se znovu a nevinně se ptá, proč dostal ban, jak je to nespravedlivé. Každý z redakce takový účet zablokuje znovu, pokud jde o osobu, která ban z dobrých důvodů dostala. Diskutující se zaregistruje potřetí a začne nadávat, že druhý ban byl nespravedlivý, protože s tímto účtem v nové příspěvku nic vulgárního nenapsal. Ale promiňte, postih samozřejmě nekončí tím, že si vytvořím nový účet a jedeme dál, to je pochopitelné.

Edit: Ještě malé doplnění. Vše, co jsem napsal, nemá umocnit pocit, jak přísná jsou naše pravidla. Naopak si myslím, že existuje jen málo webů tohoto zaměření a velikosti s podobně benevolentní politikou. Sám jsem spíš chápal kritiku "lhostejnosti" k těmto problémům, respektive našeho příliš tolerantního přístupu. Nynější zpochybnění aktuálního postupu mě proto překvapuje, protože se jej 99 procent čtenářů nemusí vůbec obávat a nijak se jich netýká. Respektive nepředstavuje pro ně žádné riziko a mají z něj jen prospěch. To je ostatně i smyslem našeho snažení - udržet diskuze na solidní úrovni, což si poslední týdny čtenáři pochvalovali. Věřím, že je to dobrý signál a znamení. Asi chápete, že když mají i diskutující na tuto otázku tak protichůdné názory, je dost těžké (čtěte nemožné) zavděčit se všem. Myslím, že proto nezbývá než nám věřit. Ale já se domnívám, že tuto důvěru si zasluhujeme a když ne my - redakce, kdo potom má za úroveň diskuzí zodpovídat? Nikdo? Volání po absolutní svobodě jen fajn, já jsem byl také příznivcem autocenzury na straně diskutujících, nemám rád ani lehkou kontrolu obsahu. Jak se ale ukázalo, bez ní to prostě nejde a spíš než o svobodě byl výsledek o totální anarchii a znehodnocení fóra, kam už řada lidí ze zřejmých důvodů vůbec nechtěla jít. Je nicméně škoda, že nežijeme v ideální společnosti, kdy bychom nic takového řešit ani nemuseli. Často se tu mluví o svobodě (slova), případně jejím potlačování. A já si dovolím na závěr ještě jednu malou poznámku, kterou jsem často apeloval při živelných diskuzích v minulých měsících na čtenáře, abychom podobným zásahům předešli. Bohužel zpravidla marně. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. V utopistickém fóru bychom se tohoto citátu drželi všichni a pak by kontrola nebyla zapotřebí. My ale nežijeme v utopii a dokud se budou objevovat výstřelky a problémy, je zapotřebí i někoho, kdo je bude (často k nelibosti jiného) řešit.

Editováno: 11. 10. 2015 v 11.17

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 11. 10. 2015 v 10.41

Pan Neuvěřitelný: Neplést jabka s hruškama, v tom příspěvku JB, jak o něm píšeš, jde o vulgarismy vůči někomu. Vulgarismy per se "cenzurovaný" přece nejsou, sama redakce je někdy používá. V tom hlavní problém není.
Když tě chytnu za slovo, to si mám nechat nadávat, protože to někdo dělá "s grácií"? Vulgarismy někdy jazyk obohacují, na tom se snad většina shodne, ale nadávky konstruktivní diskuzi (což je, tuším, ideální představa o zdejších diskuzích) zabraňují. Lidi spíš slyšej nadávku než argument.

Nahlásit nevhodný obsah

20875080
Pan Neuvěřitelný napsal 11. 10. 2015 v 10.34

Hele, nechci tu už spamovat, omlouvám se. Chtěl jsem podnítit nějakou tu diskuzi ohledně tohohle tématu, protože mi to přijde věcný a hlavně v dnešní době hrozně relevantní. Jakým směrem se diskuze na Hrej vydají samozřejmě záleží na redakci, já jen doufám že se mi podařilo alespoň trochu ukázat taky tu druhou stránku věci.

Nahlásit nevhodný obsah

20875080
Pan Neuvěřitelný napsal 11. 10. 2015 v 10.21

KamiLZ: To si snad děláš srandu. Přesně o tom "jděte pryč, pokud se vám to nelíbí" jsem mluvil a naprosto jednoznačně vysvětlil že tudy cesta nevede. Nemluvě o tom, že třeba i ty tu máš nějaký status, možná tě někdo z redakce i považuje za "trolla".

Vulgarismy jsou součástí každého jazyka a jsou naprosto naturální, i duležité. Jakkákoliv "cenzura" tě okrádá o jazyk a jeho bohatost a ubližuje komunikaci a všemu akorát škodí. Všeho s mírou samozřejmě, nejde o to tady nadávat nonstop, ale s grácií. A děti sem, proboha, netahejte. Každý je zodpovědný za to co uvidí na internetu v momentě, kdy se k němu přihlásí. Jestli si někdo myslí že může být na internetu "v pocitu bezpečí", tak je blázen. Bezpečí není nikde. Ani na ulici. Ani doma. Reálnéj svět není pohádka a sprostý slovo, hádka, argument, spodní prádlo nebo auto na tebe vyletí odkudkoliv.

Nahlásit nevhodný obsah

20875080
Pan Neuvěřitelný napsal 11. 10. 2015 v 10.14

prso: Omyl, černá listina tu už je, cenzura také, mažou se všechny příspěvky se sprostými slovy, které někdo nahlásí, nejspíš také dostaneš i ban. Přečti si vyjádření Jirky na které jsem originálně reagoval. Nemluvě o cenzuře "flamerů" a "exhibicionistů v názorech", což je přesně ten problém, o kterém jsem mluvil. Že tady běhá nějaký zázračný "moderátor" který bude rozpoznávat kdo je je ještě "v mezích" a kdo už je "troll a jenom provokuje" je docela absurdní.

V dnešních diskuzích (obecně) se jiný názor v podstatě automaticky označuje za "trolling", "hate" a "flame", pokud na něm trváš déle než tři příspěvky prohlásí tě za kacíře, po pěti příspěvcích ho smažou a pokud se ho nedejbože dovolíš zopakovat v jiné diskuzi, dostaneš rovnou banán. Vše hezky oficiálně odfajkované s štamplem "byl to přece troll", kauza uzavřena.

Možná se tohle ještě neděje na Hrej, a doufám že nikdy nebude. Ale že se tady budu bát napsat sprosté slovo, když se to bude hodit, protože tu jsou "děti", nebo že tu budu omezován ve vyjadřování když si náhodou dovolím nastartovat "evergreen" topic který rozpoutává vášně, tak to fakt ne. Od toho diskuze nejsou a ubližuje to ve výsledku všem.

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 11. 10. 2015 v 08.53

Pan Neuvěřitelný: Rozhoduje o tom praxe. Místo toho, abysme se tady zaklínali nějakou svobodou názorů, dokazovali si, jak jsme liberální, je lepší nastolit určitý pravidla (který skutečně nejsou nijak drakonický). A když je někdo dlouhodobě porušuje a otravuje tim většinu přítomnejch, opakuju dlouhodobě, tak se na něj vykašlat. Na některý názorový exhibicionisty, který nic nepřinášej, fakt neni nikdo zvědavej. A slovo cenzura je nadužívaný, žádná myšlenka nebo slovo tady na žádný černý listině není.

Nahlásit nevhodný obsah

20875080
Pan Neuvěřitelný napsal 11. 10. 2015 v 08.40

prso: Zkoušet jiný autority nemusím, protože ty co používám sedí naprosto jasně do situace kterou popisuju. Tam kde jeden vidí trolla, druhý vidí člověka co má možná prostě jen extrémní, ale pouze opačný názor. A kdo pak rozhoduje o tom, co je potom "trollení" a co "jiný názor"?

Neznám "Thorovo kladivo" ani jeho argumenty nebo příspěvky, jde mi o princip, kdy se tu najednou budou mazat příspěvky obsahující jakýsi list zakázaných slov, list zakázaných myšlenek a list zakázaných debat. A až se na tohle zapomene, člověk vyřkne za pár týdnů nepopulární názor někde v diskuzi, a hned bude smazán, protože bude masově reportován za vyvolávače flamu, trolla a rovnou nepřítele státu. To bude redakce vést "list" lidí, kteří budou mít "právo" na opačné názory, které vzbuzují vášně, aby tu třeba mohli zůstat diskutující kteří nejsou "vnímání" jako trollové? A kdo ten list bude vést? A kdo na něm bude a kdo na něm nebude? A jak se to bude rozhodovat? Tohle je 1984 hadr.

Tyhle hranice a neschopnost rozeznat mezi "trollením" a názorem se kterým prostě jenom někdo nesouhlasí, ale strašně to dráždí k flamu, je tenká. O to víc když se do toho začne cpát cenzura na slova a na "záměrné vyvolávání konfliktů".

Editováno: 11. 10. 2015 v 08.40

Nahlásit nevhodný obsah

20875936
prso napsal 11. 10. 2015 v 08.26

Pan Neuvěřitelný: A co třeba brát v potaz dlouhodobou snahu redakce o kultivovaný diskuze leckdy i prosbou o to, aby si diskutující nenadávali a záměrně nevyvolávali nejzemitější konflikty? To se tady dlouho dělo, např. když jsem viděl v diskuzi víc jak jedno Thorovo kladivo, instinktivně jsem se odvracel, protože to byla únavná tragikomedie. Potom se redakce rozhodla tyhle účty banovat (můžou si vytvořit novej) a diskuze se staly věcnější, protože těch pár jedinců, kterejm trollení zvedá hladinu endorfinů, už je nestáčej narcisticky na sebe.
Svět není jen všechno krásný nebo žumpa, takhle jednoduchej neni. A vůbec, zkuste už jiný autority než toho Orwella nebo Marxe, v pátek tady někdo strašil Komunistickym manifestem, když někdo kritizoval prokazatelně problematický praktiky mikrotransakcí. Boha jeho...

Editováno: 11. 10. 2015 v 08.27

Nahlásit nevhodný obsah

20875080
Pan Neuvěřitelný napsal 11. 10. 2015 v 03.44

Mitsurugi: Jde mi o velký weby, weby na kterých chceš diskutovat. Každý si může založit na webzdarma hyper diskuzní fórum a nazývat to oázou svobody, jenže to je stejně relevantní jako když Severní Korejčan běduje o svobodě ve svém sklepě a slyší ho maximálně tak potkan a jeho prázdný žaludek. Tam, kde by většina lidí chtěla diskutovat (kvůli obsahu), weby padají pod "1984" kvůli většímu "bezpečí" a to je ta tragédie, o který tu mluvím. Výborný příklad je třeba onen reddit.

Dneska nesvobodu budují soukromníci, ne (demokratické) vlády, to lidi sami nadšeně "chrání" svoje diskuze, weby, zájmy, rodiny, farmy, koně, auta, prádlo na balkóně a vlastně všechno co je "jejich", včetně "názorů" a nadšeně "nekončí" své svobody tam, kde začínají svobody druhého, protože přece "děláme to pro vyšší dobro". A ono se to neděje přes noc, kdy tyhle svobody najednou zmizí, samozřejmě. Hezky krůček po krůčku, slovíčko po slovíčku, autoban featurku po featurce (aka reddit a shadowban) myšlenku po myšlence.

Ohledně YouTube si myslím, že tohle je otázka, kterou si musí položit v jeden moment každý kdo má takovouhle zkušenost s diskuzí, a každý si musí vybrat svojí stranu. Třeba Pewdiepie v jeden moment diskuze zakázal (cenzura) a potom je zase spustil (žumpa). Je na každém člověku, kde si v tom najde svobodu a za co se postaví, a o tuhle diskuzi mi šlo. Kde to začíná, a kde to končí? Pro koho a kde? Buď máš pořádek (vše vypadá krásně) a nemáš nic (krásné je to jenom na povrchu), nebo máš chaos (všechno vypadá hnusně) a máš vše (hnus byl jenom na povrchu).

Editováno: 11. 10. 2015 v 03.48

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 11. 10. 2015 v 02.29

Pan Neuvěřitelný: Každý soukromý web se pro to nikdy nerozhodne, takže je zbytečné řešit, co by kdyby.
Vždycky budou existovat fóra s žádnou, nebo minimální kontrolou. Například, když reddit rozjel svojí banovací smršť, tak raketově vyskočila popularita podobné stránce, kde žádná omezení nejsou.
Dokud budou uživatelé, co chtějí plnou svobodu, tak budou existovat stránky, co ji budou nabízet. Jediné co to může ohrozit, jsou všemožná nařízení vlád, ale tam už by měl platit ten "evergreen a blábol" (který ve světě není ani zdaleka tak samozřejmý jako pro nás).

Jaký máš třeba názor na YouTubery, kteří úplně zakážou diskuze k jejich videům? Je to jejich právo, nebo omezují svobodu slova? Nebo, měla by absolutní svoboda slova (říkat co chci, jak chci, kde chci) platit i v reálném světě, nebo jenom na internetu?

Editováno: 11. 10. 2015 v 02.32

Nahlásit nevhodný obsah

20875080
Pan Neuvěřitelný napsal 11. 10. 2015 v 00.37

Mitsurugi: To nebyla přehnaná reakce, ale zamyšlení nad tím, jak se v dnešní době musí vlastníci diskuzí vypořádávat se svobodou slova / žumpou a kde ta hranice začíná a kde končí. Tvoje reakce naopak náramně připomíná přesně to, o čem jsem mluvil.

Jinak umlčení vládou je takový ten evergreen a blábol, ve skutečnosti jedinou svobodu slova kterou potřebuješ (a zažiješ) v životě jsou právě diskuze jako tahle na soukromých webech. Nu, a když se každý soukromý web rozhodne pro 1984 strategii (což se v dnešní době děje masakrálně hojně), pak si můžeš dopisovat jedině s tou tvoji slavnou vládou.

Editováno: 11. 10. 2015 v 00.37

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 11. 10. 2015 v 00.30

Pan Neuvěřitelný: Tak tomuhle se říká přehnaná reakce.
Jaké hlavní stádo? Jaké ovce, které mají na všechno v diskuzích stejný názor? Kouknul ses někdy na místní diskuze? Výměny odlišných názorů tu probíhají běžně, stačí nebýt vulgární a mluvit plus mínus k tématu (a to ani neplatí vždycky) :D
Jinak právo svobody slova má chránit proti umlčení vládou, na soukromých webech je na správcích, jaká nastaví pravidla...

Editováno: 11. 10. 2015 v 00.37

Nahlásit nevhodný obsah

20875080
Pan Neuvěřitelný napsal 10. 10. 2015 v 23.56

Jiří Bigas: Při vší úctě nevím, jestli kvůli pár lidem, kteří se vyjadřují jinak než hlavní stádo, omezovat svobodu slova a nastolovat totalitní pořádek, kde se každé slovo bude kontrolovat, reportovat a kdyby náhodou nedejbože vzdáleně připomínalo nějaké sprosté slovo, dá se delete a ještě k tomu ban. To co píšeš mi znělo jak od Orwella.

Každé fórum na internetu se s tímhle musí vypořádat, takže v dnešní době tu máš buď žumpu, kde každý mluví jako chodník, pravidla nejsou, nebo tu máš total(it)ní režím a diskující co jsou ovce se stejnými názory, protože jiný názor automaticky znamená první urážky, narážky, neschopnost přijímat, a proto je radši vymažeme a nazveme je "ti co začínají hádky". A nezapomínejme na "zlatou střední cestu", kde některá fóra prostě občas něco vymažou, občas ne, a občas vymažou i to co vymazat nemají a přiznání a omluvu z nich nikdo nevypáčí.

Mě tahle otázka vždycky fascinovala, protože každý "vlastník" každé diskuze se vždy ohání tím, že je to "jejich" diskuze a "jejich" pravidla, a nikdo nemá "právo" nýbrž "privilegium" diskutovat. A mě hrozně zajímá, kde tohle končí a kde to záčíná, že jo? Protože tímhle způsobem pak všichni pokryjí všechno a máme tu krásný návrat do (budoucnosti) 1984. Vše pod rouškou "chráníme děti", "jsou to naše diskuze", "vy nemáte právo na nic" a "jdetě si diskutovat někam jinam".

A kam jako? Nakonec tu nemá nikdo právo na nic, nikde, diskuze nemožná, ale hlavně že je válka mír, svoboda otroctví a ignorace síla.

Neznám rešení na lidi, kteří vzbuzují touhu v ostatních je umlčovat a vytvářet pravidla, která nakonec poškodí všechny, ale co vím určitě je to, že každý kdo hodlá tohle provozovat by si měl nejdřív pustit jedno video, zamyslet se a překopat si pár věcí v hlavě https://www.youtube.com/watch?v=fjJN08uqt70

Editováno: 11. 10. 2015 v 00.02

Nahlásit nevhodný obsah