Diskuze

Náměty a připomínky

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875595
David Plecháček napsal 20. 2. 2016 v 20.25

KamiLZ:zdeeneek: Rád bych něco řekl k těmto výzvám na konci článků, jelikož je sám poměrně hojně používám.

Správně tu bylo řečeno, že oním cílem není debata mezi autorem a čtenářem, ale mezi čtenáři jako takovými. Tím pochopitelně neříkám, že autor nemůže svým názorem* do diskuze přispět, ale pouze tím poukazuji na to, že i diskuze pod články / recenzemi / novinkami nebo i tady je pro nás, autory, důležitá. Poskytuje nám totiž jedinou možnou zpětnou vazbu. Líbí se vám recenze od Tomuse? Napíšete to. Zajímá vás ono téma? Diskutuje se o něm. Děláme něco špatně? Řeknete to.

Jestli to někdo používá nebo ne, na to v redakci nějaký úzus zkrátka neexistuje. Jirka vám už napsal, že on oním zastáncem není, já to naopak používám často a rád. Zda se někdy trefím do výzvy ve zdrojovém článku, není cílené, ale zároveň to je možné. Někdy holt člověk neví, jak přesně poutavě vyzvat k diskuzi, a tak nadhodí "Podělte se s námi", což je tak obecné a tak frekventované, že to může být i jinde. Jindy se naopak snažím něco glosovat věcně (a přinejlepším trefně, z hlavy mě napadá čtvrteční novinka o TwitchConu), ale ne vždy se to nabízí. Kritizovat za to by ale bylo to samé, jako kdyby někdo kritizoval za to, že ve zdrojovém článku výzva není a my to ani neumíme dodat.

Mimochodem, doufám, že už jste si všimli, že se v rámci možností pokoušíme číst veškeré komentáře.

*) K vlastním názorům, nedávno se tu pod nějakou novinkou objevil názor, že by text neměl obsahovat žádné osobní pocity, názory, ani nic podobného, ale měl by pouze informovat a přidaná hodnota je nežádoucí. Je těžké vyhovět všem...

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 20. 2. 2016 v 19.26

zdeeneek: Vždyť tam je ta vlastní myšlenka. Původní článek má jen "Napište nám v komentářích své názory."

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 20. 2. 2016 v 19.21

KamiLZ: Ale já nekritizuji přejímání novinek ze zahraničních serverů. To dělají všechny české weby, protože není jiná možnost se ke zprávám dostat - těžko někdo z ČR (marketingově nedůležitá oblast) dostane nějaké exkluzivní informace. Jen mi taky přijde legrační přejímání i těch vět "podělte se", "napište nám do diskuze svoje názory" atd. - to mi přijde už zbytečný přebírat. Čekal bych, že autor novinky na českým webu zapojí trochu své vlastní fantazie a doplní to nějakou vlastní myšlenkou :)

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 20. 2. 2016 v 18.36

KamiLZ: Zase je ta výzva jiná. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 20. 2. 2016 v 18.05

yenda1: Tak za recenzi Bravely Second: End Layer bych se nezlobil.

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 20. 2. 2016 v 13.51

marosho: Diabolus99: +1

A Jirko, do očí by ti to opravdu neřekli. Takoví lidé, kdyby tě potkali, tak sklopí oči a jdou dál, on-line drsňáci...

Nahlásit nevhodný obsah

20875195
.Mate napsal 20. 2. 2016 v 12.19

Myslím, že veškeré argumenty jsou zbytečné. Lidi kteří chtějí redaktorům z Hrej.cz pomoci, programy blokující reklamy používat nebudou. Ostatní si vždy nějaký důvod na jejich vypnutí najdou (špatná kvalita, špatné videa, špatná, zlá redakce, špatné počasí...). Bohužel si myslím, že takový lidé by ani možnost vypnutí reklam za peníze nevyužili.

Zkuste si to představit tak, že se zde platíte koukáním na reklamy. V úterý bude na hrej.cz retro video hry xy. Chceš video vidět? Bude tě to stát, shlédnutí dvou bannerů, zavření jednoho vyskakovacího okna a přehraní 30 sekundového videa před samotným retrem. Chceš tuto cenu zaplatit? Ok pusť si video. Nechceš? Ok, video si nepouštěj.

Co se týče kvality článků videí a podobně. Myslím, že redaktoři několikrát svou kvalitu prokázali. Překlepy? OK, to se občas stane každému. Já jsem s kvalitou spokojený. Rozumím tomu, že někdo být nemusí. Ale proč pak takový člověk dále tento web navštěvuje? No name lidé na diskuzi si vždy potřebují honit triko. Zajímaly by mě názory těchto lidí, kdyby stěna zahalující jejich pravou existenci zmizela.

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 20. 2. 2016 v 11.59

Jiří Bigas: K tomu překládání novinek ze zahraničních webů včetně vybídnutí k diskuzi - sám jsem psal, že jsem to viděl u několika novinek (a u těch byl text skoro 1:1 včetně toho vybídnutí k diskuzi). Ale taky jsem dodal, že netvrdím, že je to tak u každé zprávy, protože neproklikávám každý článek a neporovnávám s původním zdrojem. Takže prosím zase nedělejme aféru z ničeho - nikde jsem netvrdil, že to dělají všichni autoři a děje se to u všech novinek.

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 20. 2. 2016 v 11.38

Nevím co ještě k tomu napsat. Nikdy jsem tady neměl zapnutý AdBlock a reklamy mi nevadí. Pokud někomu reklamy vadí, tak je to cena za obsah, který dostávají. Akorát doufám, že pokud se nějak drasticky sníží čtenost, tak si Burda dá jedna a jedna dohromady, čím to je. Já tady budu pořád.

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 20. 2. 2016 v 11.27

To s pokrytectvím je naprostá pravda je to neuvěřitelně jednoduché, žádný komplikovaný morální problém. Už jsem to psal - není možné konzumovat obsah, který nepovažuje daná osoba za dostatečně kvalitní a tou nekvalitou si obhajovat buď ukradení obsahu (pirátění her) nebo vypínání reklam (web).
Člověk samozřejmě má plné právo považovat obsah za nekvalitní, to nikomu nikdo nebere. Jenže pokrytectví pak je v tom, že ho přesto konzumuje. Možná jsem divný, ale já nechodím na weby, které se mi nelíbí :)

A pokrytecké je i to, jak někdo vítězoslavně píše, že hrej.cz má rád a proto pro něj má v adblocku vyjímku. To je pak naprosto stejným způsobem pokrytecké vůči ostatním webům - ty zřejmě rád nemá, ale přesto na ně chodí? To můj mozek není schopen pobrat :)

zdeeneek: No ono těch reklam opravdu je docela hodně. Já už to dost filtruju (vnitřně, v mozku) a všimnu si více jen vyskakující, zvukové nebo nějak zvláštní reklamy, ale když jsem se teď speciálně na to zaměřil, tak kolem hrej.cz prostě reklamních ploch je plno. Nahoře a po pozadí webu ta hlavní, pravý sloupec je skoro celý plný banerů, pod textem je další baner a pod ním ještě reklamy na burdu. A banery jsou i např. mezi článkem a komentáři.
Podotýkám, že adblock jsem nikdy nainstalovaný neměl a jak už jsem psal - ty reklamy mi nevadí, beru je jako daň za to, že mám něco zadarmo. Tohle píšu jen v reakci na tu větu, že reklam není zas až tak moc.

Nahlásit nevhodný obsah

20869417
Diabolus99 napsal 20. 2. 2016 v 10.55

Z názorů některých čtenářů je mi vysloveně na blití. Bez pardonu. Nevím, jak vám má ještě redakce vysvětlit, že je to jediný zdroj příjmů. Jak psal Jirka Bigas - jde o vrchol pokrytectví.

Jsou stránky, kde na vás vyskočí reklama, vy kliknete na křížek a vyskočí na vás další. Ano, to je skutečně otravné, nicméně to není případ tohoto webu. Tady na vás reklama sice vyskočí, ale klepnete na křížek a máte klid. Jestli vám toto příjde otravné, pak jste jenom tlupa líných rozmazlenců. Kliknout na křížek snad není tak namáhavé.

Vy, co jste schopni rozčílit se nad bannerama (kterých si já osobně nijak nevšímám, nevím tedy, co vás tak bouří), a dáváte to sežrat redakci, nemějte strach. I vás puberta jednou přejde. Snad...

Bohužel, jste vzorovým příkladem typické, české povahy.

Amen

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 20. 2. 2016 v 10.49

Tak jsem v práci doposlouchal hpod + dojmy z některých komentářů tady a je mi z toho smutno. Někteří lidi si nevidí do huby, chtěli by vše zadarmo a když jim někdo šlápne na kuří oko, začnou vyvádět jako tříleté děcko v obchodě, kterému matka nechce koupit Kinder vajíčko.
Stojí tito lidé redakci vůbec za to, aby se jimi zabývali? Používají adblock, čili pro web nejsou žádným přínosem a donate program? Jsem přesvědčen o tom, že většina těch hlasitých by si stejně nic nezaplatili a používali adblock dál.
Nejdříve jsem nebyl příznivcem tak radikálního řešení, ale když jsem potom viděl, jak se tenhle odpad společnosti začal chovat, asi je tohle radikální řešení nutné.

Editováno: 20. 02. 2016 v 10.59

Nahlásit nevhodný obsah

20874715
tomaskofi napsal 20. 2. 2016 v 10.46

Jiří Bigas: Opravdu obdivuju vaší trpělivost s kritikou. Jinde by na to vůbec nereagovali a vy se snažíte komunikovat a pár lidí vám stejně bude nadávat. Kritická menšina je vždycky nejvíce slyšet. Já osobně váš krok s neblokováním reklam schvaluji. A když někdo píše o nedostatečné kvalitě tak opravdu nezbývá nic jiného než se pousmát. Naopak si myslim, že množství článků a rozsah informací nemá konkurenci a vidim tu jasné zlepšení a velkou snahu. A i kdyby jste část článků jenom přebírali a překládali(což neděláte) tak je mi to jedno. Důležité je že se snažíte inofrmovat a ne každý má čas prohlížet zahraniční stránky. Sám vidim jak často někdo uvádí zdroj třeba čtk a nikdo to neřeší. A nechápu proč jsem chodí někdo, kdo je nespokojený s kvalitou. Je tolik alternativ.
Omlouvám se za zbytečný příspěvek, ale chtěl jsem vám aspoň trochu vyjádřit podporu a poděkovat vám za skvělou práci, co tu děláte, i když máte značně omezené možnosti. díky

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 20. 2. 2016 v 10.18

Obhajovat používání AdBlocku a podobných nástrojů údajnou nekvalitou obsahu a nespokojeností s naší prací mi přijde jako vrchol pokrytectví. Stejně jako podmiňovat jiný přístup tím, že redakce má nejprve zlepšit to a to. Je to odporný alibismus a vydírání v jednom.

Stejně tak se už musím ohradit proti těm zavádějícím informacím a polopravdám, že redakce doslovně překládá a kopíruje novinky z jiných webů. Já osobně u většiny zpráv čerpám ze tří až čtyř zdrojů a rozhodně nevím o tom, že by naši autoři opisovali do písmene text z původního zdroje včetně vybídnutí k diskuzi, jakkoli na něm nevidím nic špatného, i když to zpravidla sám nedělám. Nemůžu vyloučit, že se někdy něco takového nestalo, ale mluvit o stoprocentním překládáním je k nám nespravedlivé. A tyhle poznámky jen poškozují naši práci v očích ostatních čtenářů.

Místo toho, aby se diskuze vedla k věci, se tu část čtenářů jen přichází pochlubit, jací jsou šikulové, že obešli řešení Burdy, a hrdě se hlásí k tomu, že nás nepodpoří a my si ani jejich podporu nezasloužíme.

Co kdyby redakce začala naopak podmiňovat možnost přispívat do diskuze takovým lidem tím, že si nejprve AdBlock vypnou? To by byl hned oheň na střeše. Zkuste se vžít do naší situace. Někteří čtenáři postrádají jakoukoli empatii. My jdeme každý den s kůží na trh. Moji otevřenosti vůči čtenářům někdo vnímá jako slabost a na oplátku si vyslechneme, že ho "serou názory redakce" a "naše kecy". Proč mám pocit, že z očí do očí by nám to řekl jen málokdo? Proč se vůbec tedy zahazovat s tak špatným webem, když v podstatě pro některé kritiky neexistuje nic, co bychom dělali správně?

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 20. 2. 2016 v 05.15

Mně se zase líbí jak tady někteří moralizují, že používají AdBlock, ale jen pro Hrej.cz udělali výjimku, vypnuli si ho a dělají tady ze sebe div ne hrdiny. Myslíte, že ostatní weby, na který lezete s AdBlockem zapnutým, nepoškozujete? :) Jinak teda nechápu, na jaký stránky chodíte. Já jsem AdBlock ještě nikdy nepoužil a nemám pocit, že by se na mě z internetu hrnuly tuny reklamy.

Nahlásit nevhodný obsah

20877159
Dominik Nečesánek napsal 20. 2. 2016 v 02.57

.Mate: Napsal jsi to nádherně! Palec nahoru ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20875195
.Mate napsal 20. 2. 2016 v 00.03

Já některé lidi vážně nepochopím. Na hrej.cz, moviezone.cz a podobně mám Adblock celou dobu vypnutý. A proč? Protože mi na těchto webech záleží. Chodím sem pravidelně už dlouhou dobu a to nejmenší co mohu udělat je Adblock si vypnout. Redaktoři si za svoji práci zaslouží odměnu.

Na hrej.cz reklama rušivá není. Za celou dobu co web navštěvuji, jsem neměl jediné vyskakovací okno, nebo hlasitou reklamu! Navíc je 90% procent reklam na hry, nebo elektroniku.

Naprosto neberu řeči, že uživatel bude mít zapnutý AdBlock, protože si myslí, že zdejší články nejsou dostatečně kvalitní, nebo naprosto šílený argument, že mu vadí chování redakce. Měli by jste si uvědomit, že nic není zadarmo. Jirka se na všechny snaží být moc hodný a neřekne to nejduležitější. Pokud ti na hrej.cz reklama vadí, tak sem prostě nechoď!

Hysterie která se kolem upozornění na vypnutí AdBlocku rozpoutala, ukazuje charakter dnešních lidí. Je samozřejmé, že se ozvou uživatelé, kteří AdBlock nemají zapnutý (nebo to neví) a obsah se jim nezobrazuje. Pak je namístě náprava. Ale že jsou zde i tací, kteří se k používání tohoto software hrdě hlásí a jsou schopni posílat do redakce výhružné emaily, protože Burda si dovalila požadovat za svůj obsah peníze (které navíc vy sami neplatíte), to mi hlava nebere.


KamiLZ:
Myslím, že věty"Co na to říkáte? Podělte se s námi o váš názor". na konci novinek mají spíše podnítit čtenáře k diskuzi mezi sebou. Musíš pochopit, že v redakci jsou aktivně pouze dva lidi. Tak nemůžou na každý komentář reagovat. Já také několikrát psal zde komentář, nebo dotaz do hPodu, na který mi nebylo odpovězeno, ale chápu, že je malé množství lidí na velké množství dotazů.

Editováno: 20. 02. 2016 v 00.52

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 19. 2. 2016 v 20.05

Moc se omlouváme, ale dnešní podcast bude mít asi hodinové zpoždění, hlásí Jarda. Odpusťte nám to prosím. Díky za pochopení.

Nahlásit nevhodný obsah

20874715
tomaskofi napsal 19. 2. 2016 v 19.09

Tak jsem si u sebe našel řešení problému. Bylo to kvůli programu Avast Online security. Moje chyba a musim se přiznat, že ani nevim že jsem to měl zapnuté a že jsem to povolil. Snad to někomu pomůže.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 19. 2. 2016 v 17.54

Máme další poznatek, který u některých čtenářů může pomoci s nestandardním chováním systému na blokování AdBlocku a podobných nástrojů. Jednak musím znovu zmínit, že se hláška zobrazí i čtenářům, který používají jiná řešení/software na obcházení inzerce, takové, které nezobrazují reklamy na našem webu.

Co je ale ještě důležitější, z několika případů v našem okolí jsme zjistili, co může vést k tomu, že má někdo s hláškou opakovaně problémy, i když udělí na Hrej.cz výjimku. Je třeba, aby byla výjimka aplikovaná i na domény třetího řádu a subdomény. Tedy nejen hrej.cz, ale i něco.hrej.cz. To, jak mi bylo řečeno, nemusí být u výjimky nastaveno automaticky.

Jinak se snažíme korigovat systém tak, aby alespoň netrestal lidi za firemním firewallem či proxy a podobnými řešeními, které nemohou sami ovlivnit a jde o nějaký nástroj v celé síti, který koliduje s tímto nástrojem. Nicméně redakce má v tomto ohledu možnosti jen značně omezené.

Více o celé situaci jsem se pokusil osvětlit v hPodu. Doufám, že většina z vás pochopí, že vulgární příspěvky na FB nebo osobní útoky, výčitky a hrozby, které mi chodí i mailem, nemohou na situaci nic změnit a jen působí redakci další starosti.

Do hodnocení obsahu se nechci a nebudu pouštět. Jsem zaujatý. Pevně ale věřím tomu, že odvádíme absolutní maximum a poskytujeme i při dvoučlenné redakci s našimi autory servis, který se nijak nezhoršil. Ba naopak v mnoha ohledech došlo podle mě k velkým zlepšením. Například v novinkovém servisu, který neměl na Hrej.cz v této podobě nikdy srovnatelnou konkurenci. Nebo u recenzí, které jsou podle mého soudu velmi kvalitní, rychlé i svým množstvím výjimečné. Ale jak říkám, nemůžu být v tomto hodnocení objektivní. Dělám to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Dáváme tomu tolik na úkor osobního života, že by byla především naše velká smůla a prohra, pokud by se záměr míjel účinkem.

A o to je pro nás obtížnější nyní čelit představě, že čtenáře přes veškerou naši snahu a odvedenou práci ztratíme kvůli problémům vydavatele s AdBlockem.

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 19. 2. 2016 v 17.50

KamiLZ: k tomu "Co na to říkáte? Podělte se s námi o váš názor" - je docela sranda, že když si proklikneš odkaz na originální zdroj nějaké novinky, tak tam na konci najdeš právě tyhle dotazy. Takže tady se přebírají zprávy ze zahraničních webů téměř na 100 % :) Nemůžu teda říct, že si proklikávám odkaz na všechny zdroje, ale u pár novinek už jsem tohle zaznamenal.

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 19. 2. 2016 v 14.45

KamiLZ: Je to dost podobné jako hodně časté obhajování pirátění her "Ta hra je špatná, za ty peníze nestojí, hraji ji ukradenou. Až se naučí dělat pořádné hry, budu je kupovat."
Buď se daný produkt (hra, obsah hrej.cz) líbí a pak ji konzumuji se vším negativním, co k tomu přirozeně náleží (koupě hry, reklamy na webu). Nebo se nelíbí a pak jdu jinam.
Přechod od "nelíbí, proto nekonzumuji" k "nelíbí, proto konzumuji zdarma" je neuvěřitelně nesmyslný.
(Adblock samozřejmě není nelegální, neberte mě v tomhle přirovnání doslova. Jde tu o princip, o morální vnímání.)

Editováno: 19. 02. 2016 v 14.48

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 19. 2. 2016 v 12.46

Remaster: Vidíš, někdo ten osobitý a vstřícný přístup zase považuje za lepší, než jen chladné informování. Pro mě osobně je rozhodně poutavější si přečíst humorně podaný článek, ve kterém autor komunikuje s čtenářem, než jen výčet informací. Navíc mnohdy je vidět, že i redakci zajímají názory a komentáře nás, návštěvníků. Osobně jsem nikdy problém s vyskakovací reklamou neměl. A když už, tak stačí přece jen kliknout na křížek či pozadí a reklama je pryč. Beru to už jen jako podporu autorů, navíc je to práce asi na sekundu, což je nic oproti nastavování Adblocku a psaní kilometrového komentáře o své nespokojenosti. Sám podnikám, takže vím, jak nevděčná je práce s lidmi, u žurnalistiky to platí několikanásobně. Vždycky se najde někdo, kdo je nespokojený, to chápu. Ale je potřeba si uvědomit, co je ještě naprostá malichernost a co opravdový problém, který stojí za poučování redakce (která navíc, jak už bylo milionkrát zmíněno, nemá na řešení problému s Adblockem moc velký vliv, takže stížnosti bych zasílal spíš přímo Burdě), protože to akorát kazí chuť, otravuje, ale hlavně zdržuje od další práce, která je tu pro nás.

Nahlásit nevhodný obsah

20863156
Sempra napsal 19. 2. 2016 v 12.24

Wau. Tak som vypol adBlock po roku a pol co sledujem hrej aktivne a reklama teda otravuje a to dost. Rozumiem ze musite z volacoho fungovat, ale radsej ste mali zaviest premium. Chapem ze Burda, Burda vladne vsetkym a vy na to nemate vplyv, ale takto podla mna riskujete odliv citatelov. Uvodna stranka hrej vyzera ako velky inzertny casopis s par novinkami o hrach. Drzim palce aby toto cele dobre dopadlo.
Btw. teraz ked si programatori nasli konecne cas na hrej web, tak by mohli pokracovat aj dalej a prekopat aj ostatne veci, o ktore tu hraci prosili.

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 19. 2. 2016 v 12.06

Ještě by možná nebylo od věci upravit tu hlášku o adBlocku na nějaké obecnější pojmenování ".. z důvodu aktivního používání blokování reklamy"
Přecijen je těch pluginů už víc a výzva vypni adBlock, když ho vlastně vůbec nemusí mít, je trošku zavádějící.

Nahlásit nevhodný obsah

20815771
Filias napsal 19. 2. 2016 v 11.55

Jiří Bigas: Já s tím zas tak problém nemám, jen když tady řešíte reklamu, tak tu vaší ve videu nevidím, protože musím chodit z youtube ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 19. 2. 2016 v 11.51

Filias: Je to způsobeno starým přehrávače videa, který má být v nadcházejících dnech vyměněn. Díky za pochopení.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 19. 2. 2016 v 11.50

dufus.bal: Díky za info. To je samozřejmě nástroj, jehož princip je stejný jako u AdBlocku, čili předpokládám, že nejde o problém na straně Burdy.

Nahlásit nevhodný obsah

20815771
Filias napsal 19. 2. 2016 v 11.47

Ahoj, už celkem dlouho mi nejdou ve Firefoxu videa (ani v nejnovějším 44.x). Vždy to skončí hláškou Error #2035. Nic co by blokovalo obsah nemám. V Exploreru i Chrome to funguje, nikde jinde jsem na problém s videem nenarazil.

Nahlásit nevhodný obsah

20886159
dufus.bal napsal 19. 2. 2016 v 11.42

Tak pomohlo až ručné vypnutie anti-banneru v antivire

Nahlásit nevhodný obsah