Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20893795
Mart9 napsal 5. 5. 2018 v 23.28

Já bych teda Vortex za konkurenci nepovažoval, když je to jen youtube kanál a nikdo z nich to evidentně nedělá na plný úvazek. Popravdě nechápu smysl toho projektu. Na začátku to byl návrat podcastů staré party, tomu rozumim, že jim chyběl hpod. Ale ty krátké zprávy a recenze. Je to moc málo na to, aby jim to vydělávalo, a příliš mnoho na to, aby to dělali z lásky ke hrám. Takže to nechápu a budu rád, pokud někdo ten kanál sleduje, když mi to vysvětlí.

Nahlásit nevhodný obsah

20873387
Manažer z EA napsal 2. 5. 2018 v 15.36

Pavel1893: Kluci z Vortexu šli prostě vlastní cestou a pojali to úplně jinak a trochu na jiném levelu. To není kritika Pavla(on je totiž současné hrej), ale prostě dělají to, co si můžou dovolit. Princ a Bigas se prostě pohybují v herním průmyslu už dlouho, takže to mají jednodušší(kontakty,známosti atp.). Tomu, že se nemohli domluvit nevěřím. Chtěli se prostě od hrej úplně odprostit a nic jiného v tom není. Citím z Pavlova hlasu trochu frustraci, ale jak to je doopravdy, tak do toho nám nic není. Každopádně něco na tom je.

Za mě musím říct, že třeba dvojice Jarda a Pavel je prostě skvělá a určítě by dotáhla hrej ke světlejším zítřkům, ale je logické, že peníze na dva redaktory nejsou. A Jarda se logicky žíví někde jinde. Odchod Jirky ani Zdeňka mi nevadí ani trochu. Spíš mi vadí Petr Strecker. Každopádně srdíčko bude vždycky na hrej, alespoň dokud tu bude Pavel a Jarda. David je také jenom lepší a lepší. A Adam má super názory.

Pavle pokud to čteš, tak tobě a Davidovi přeji hodně úspěchů do budoucna a hlavně HREJ!

Editováno: 2. 05. 2018 v 15.43

Nahlásit nevhodný obsah

20911517
Pavel1893 napsal 26. 4. 2018 v 19.24

Linus: Jsem rád,že to někdo vidí podobně jako já. Pavla,Davida i ostatní kluky mám rád,dokážou pobavit a o to jde hlavně.A že někdy mají jiný názor a nemusím s níma ve všem souhlasit neznamená,že svou praci nedělají dobře.Snad ta osádka spolu vydží co nejdéle a bude se jen zlepšovat :-).

Nahlásit nevhodný obsah

20895101
Linus napsal 26. 4. 2018 v 18.39

Pavel1893: To odseknutí jak zmiňuješ, to je právě to, co tady zmiňuji. Mám z toho stejný pocit jako ty a těhlech podobných reakcí jsem už zaregistroval od začátku Vortexu více na obou stranách. Jinak také sleduji obojí a obojí mám rád. Koukám i na Games, ale stejně jako u tebe, je tam několik lidí, kteří mi vyloženě nesedí a jsou mi dost nesympatický. Záleží tedy na složení a dle toho na to kouknu. Poslední dobou si u nich pouštím už jen HW club.StarLord: Já jsem momentálně též se současnou readakcí dost spokojený. Jediný jejich neduh je, že mají poměrně často technické problémy, mohli by si to více hlídat, ale chápu, že s tím občas velmi těžké bojovat. Nicméně, co se hodně zlepšilo po nástupu nové redakce je vztah s čtenáři. Je tu větší klid. Já si pamatuji, jak za Zdeňka tak !hlavně! za Jirky se tu často strhávali velké hádky s členy redakce. Vzpomínám jak někdo něco napsal, Jirka v hPodu z toho chytil děsnej hysterák, všechny označil za fašouny, čímž do toho zatáhl větší počet lidí a už se to tu mlelo (to se tu řešilo dobrej měsíc v kuse, byla to regulérní válka hrej vs čténáři.). Vždy se ukáže nějakej idiot, ale Pavel to bere s větším klidem, odpálkuje je nebo si z toho udělá srandu a je klid.

Nahlásit nevhodný obsah

20911517
Pavel1893 napsal 26. 4. 2018 v 17.35

StarLord: Stará i nová redakce,byla a je kvalitní,každý sice měl svůj styl,ale mě se libí oba.Sleduji jak Hrej,tak Vortex a jsem s jejich kvalitou spokojen,takže je dobře,že si jako dívák/hráč můžu vybrat.Občas taky sleduju GAMES,ale tam už mi nesedí každý redaktor a občas mi připadají jako "machýrci" (ale třeba je to jen můj dojem).Naopak u Hrej,tak Vortexu mi sedí všichni.Trochu mě mrzí,že když v posledním Podcastu přišla řeč Vortex,tak to Pavel jen tak odsekal a jako bych cítil z jeho hlasu určitou hořkost (třeba jen můj špatný pocit).Jen doufám,že se mezi nima nestalo nic nepříjemného,byla by to škoda,protože jsem si vždy myslel,že jsou dobří kamarádi.Ještě k Jirkovi,mě naopak sedí moc,jeho monology o Star Treku,nebo seriálech jsou geniální :-).

Nahlásit nevhodný obsah

20922383
StarLord napsal 26. 4. 2018 v 16.29

Linus: Dle mého názoru ani není důvod pro rivalitu, Vortex je tak trochu něco jiného a určitě si najdou svoje příznivce, kteří spíše budou preferovat video nad psaným textem. I když bych neměl tak ještě dodám, že Jirka Bigas mi nikdy moc neseděl(kupříkladu na streamech měl sem-tam tendence rovnat kolegy, atd..), pro mě je teď redakce 100% perfektní! :------)

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 23. 4. 2018 v 00.33

Troy McClure: Co to sakra ? :D :D

Nahlásit nevhodný obsah

20852850
Troy McClure napsal 22. 4. 2018 v 20.52

Ahoj, já jsem Troy McCLure a tentokrát nebudu uvádět, v kterých filmech jste mě mohli vidět a přejdu rovnou k věci. V posledních měsících jsem prošel dvěma angínama a dvěma virózama a tak jsem se dostal k vašim videům se soulslike hrama. Hodně lidí se tam ptá co si zahrát, ale Dark Souls serie a její klony jim z nějakého důvodu nevyhovují a vy nevíte, co jim doporučit. Měl bych takový typ, který by mohl vyhovovat více hráčům. Jedná se o sérii o která, která není braná jako soulslike hra, protože v té době takové pojmenovaní, ani taková sláva souls nebyla a její tvůrci se ani nesnažili o to ji zkopírovat. Z dnešního pohledu by se tak ale dala brát, a dokonce, v tomto rybníčku, kde je několik na chlup stejných her, jako hodně inovativní, přinášející nové prvky a upravné principy. Jedná se Dead Space a Dead Space 2. Zkuste se na ní podívat, jako na inovativní soulslike hru, má všechny potřebné atributy - vysokou obtížnost , pomalej pohyb, málí, ale težcí nepřátelé, bosové, překvapení, předapení, často se tam umírá, musí se taktizovat atd... V základu už je pro někoho docela obtížná a když si ji nastavíte s vyšší obtížností... no a pro ty, kterým toilk obtížné hry nejdou, jsou tu nižší (základní) nastavení obtížnosti po kterých mnoho lidí volá, Využijte, že je nyní v XBOX Live nastavte si pořádnou obtížnost a hurá do toho. A možná, až se příště bude někdo ptát, že si chce zahrát " něco jako souls, ale ne souls" vás můj příspěvek donutí nad nyní tzv. souls hrama přemýšlet i trochu jinak. ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 22. 4. 2018 v 12.06

marosho: Mám na mysli hlavně kvalitu podcastů, ne až tak psaného textu a videoobsah už nesleduju vůbec. Jirka, Zdeněk, Tomus a další dokázali přinést do podcastu přidanou hodnotu a vždycky bylo vidět, že je to povídání lidí z oboru. Vždyť přeci sám musíš vidět, že Jarda vyčnívá daleko nad ostatníma (chytá se jen Pavel).
A když je sám omlouváš věkem, nepřiznáváš tím nepřímo, že ta kvalita není co bývala? :) Je to logické a pochopitelné že nejsou tak "dobří", ale je to prostě fakt.
A ano, souhlasím, Pavel se vypracoval opravdu dobře, sice má pár much, ale jde vidět že tu šéfredaktořinu bere zodpovědně. U zbytku redakce ten pocit nemám.

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 22. 4. 2018 v 10.46

Linus: Já myslím, že do doho jak to je mezi klukama je nám prd ;) Nemyslím to nějak zle vůči tobě.
goblincz: Můžu se zeptat kde šla dolů ta kvalita? A Hrej drží Jarda? :D Jako ano, Jarda je super přínosem, pokud si na Hrej najde čas, ale rozhodně není tím, kdo Hrej drží. Kdo drží Hrej je jednoznačně Pevel, který se za tu dobu ve spolupráci s Jirkou skvěle okoukal a stal se z něj vynikajicí redaktor, který Hrej polil živou vodou. Nezmínil jsem ostatní členy redakce redakce at už davida neno externí redaktory. Určitě se mají kluci kam posouvat, ale sakra jsou to mladí 20tiletí kluci a na svůj věk to zvládají hodně dobře a budou se jen zlepšovat. Samozřejmě já mám rád i původní členy, pořád je rád sleduju, ale hodně fandím zdějším i klukům.

Editováno: 22. 04. 2018 v 10.48

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 22. 4. 2018 v 09.22

Linus: Z mého osobního pohledu Vortex aktuálně drtí veškerý herní videoobsah na české scéně, místy je to opravdu až profesionální práce. Není divu že je hrej začalo brát jako konkurenci.
Na druhou stranu hrej šlo kvalitou poměrně dolů za poslední půlrok a nad vodou je drží Jarda, který se bohužel neobjevuje tak často.

Nahlásit nevhodný obsah

20835846
talibanec napsal 21. 4. 2018 v 19.29

Linus: Ideme sa bavit cistymi spekulaciami? :)
Osobne si myslim, ze vztahy su na bode mrazu a po tom co sa Honza Konfrst prestal objavovat v novinkovej sekcii a zacal sa objavovat vo Vortexe pojdu este nizsie. Tipujem, ze recenzia na Council bola jeho labutou piesnou na Hrej.
Ak si dobre pamatam, tak Zdenek vysvetloval vznik Vortexu kedysi na Twitchi tym, ze sa neboli schopni dohodnut na vecernych vysielaniach a natacaniach hpodu s chalanmi na hrej a zaroven chceli natacat nadalej nejaky pokec s Jirkom a Petrom, kedze ohlasy na tunajsi hpod boli skvele a aj ich to bavilo.
To sa mi zdalo ako pochopitelne vysvetlenie z oboch stran (zaroven extremne tvrdohlave z oboch stran). Chalani boli zamestatnani tu na trvaly pracovny pomer, Zdenek, Jirka, Petr zas niekde inde. Logicky muselo dojst k nejakym ustupkom aby mohli spolu pokracovat v spolupraci, ale evidentne minimalne na jednej strane ochota nebola.
Povodne do toho projektu chceli zapojit aj ostatnych chalanov z Hrej. Sa niekto konkretne pytal na Vojta a zevraj Vojto to rezolutne odmietol (ako aj ostatni).
Kym to bol len podcast, tak by som to ako konkurenciu nechapal, ale momentalne to uz konkurencia je samozrejme. Myslim, vsak, ze este ani chlani z Vortexu netusia co s tym chcu dalej robit, ci budu len youtube kanal, ci sa do toho obuju naplno, ci co.

Editováno: 21. 04. 2018 v 19.31

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 21. 4. 2018 v 18.02

Jezis, redaktori Hrej sou normalni lidi a vsadim se ze se neurazi a ani ti nebudou mazat prispevek ve stylu Okamury. Krome toho normalni clovek s normalnim sebevedomim se nebrani otazkam ani na konkurenci, natoz pseudo konkurenci, ktera byvala spolupracovniky.

Editováno: 21. 04. 2018 v 18.04

Nahlásit nevhodný obsah

20895101
Linus napsal 21. 4. 2018 v 17.42

Ahoj,
trocha přemýšlím poslední dobou nad tím, jaké jsou teď vztahy mezi bývalými členy redakce. Tedy abych byl přesnější hrej vs vortex. Člověk byl tak nějak zvyklí, že ti kluci sem i po svém konci občas došli třeba na hPod nebo i něco napsali. Po tom, co vznikl vortex jsem si párkrát všiml takových detailů a proto ve mě vznikla otázka, jak tomu je. Teď nebudu konkrétní kdy a kde, ale v nějakém dílu vortexu jsem si všiml poprvé, kdy nějakým způsoběm bylo od někoho zmíněno (nejspíše od hosta nebo v nějakém dotazu) hrej, tak styl odpovědi byl vyloženě jak kdyby někdo v nějaké firmě zmínil konkurenční firmu - prostě to odpálkujete a nebudete se k tomu vyjadřovat. Trochu mě to zarazilo a následně takových drobností jsem povšiml vícekrát na obou stranách. Říkal jsem si, že to nebude asi úplně "vončo".

Tenhle dotaz směřuji na ostatní fanoušky/čtenáře/posluchače než na samotnou redakci, od které odpověď nijak nežádám. Nesnažím se tu dopátrat pravdu. Zajímá mě jak vy ostatní to vnímáte? Vy, co sledujete obojí, pociťujete nějakou rivalitu? Možná jsem nějakým omylem nabyl tenhle nesmyslný dojem.

Já vím, je to pořádně blbé, že se na to zrovna tady takhle ptám, ale tak nějak ve mně převládla zvědavost. Kdyžtak se moc omlouvám, jestli se jedná o nějaký nevhodný dotaz a pochopím, když tento příspěvek smažete :)

Nahlásit nevhodný obsah

20846931
Lynch napsal 9. 4. 2018 v 11.03

Skvělý podcast. Hodně jsem se zasmál, hlavně u závěrečného přiznávání.

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 7. 4. 2018 v 12.19

Skvělý podcast, tohle je ta nejlepší sestava!

Nahlásit nevhodný obsah

20911144
El Popo napsal 7. 4. 2018 v 10.16

Lachlan: Eazy-E - Switchez

Editováno: 7. 04. 2018 v 10.20

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 28. 3. 2018 v 07.16

marosho: no já mám právě naopak pro tyhle herní “krámy” strašnou slabost :-)

Mart9: neposlouchám podcast pravidelně a nemohl jsem dohledat, kdy a kde se téma soutěže v hpodu řešilo

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 27. 3. 2018 v 15.35

goblincz: Zajímavé... víš, že tam nejsou soutěže, takže podcasty asi posloucháš. Ale nevíš, proč tam nejsou, takže by si člověk myslel, že podcasty neposloucháš. Měli problémy s odesíláním cen, takže do doby, než bude tento problém vyřešen, soutěž není.

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 26. 3. 2018 v 11.16

goblincz: Za mě teda musím říct, že mi ty soutěže přijdou zbytečné. ...já třeba nesoutěžil jen kvůli tomu, že nevím, co bych s těma krámama dělal, kdybych vyhrál :D. Nějaké herní triko, hra, podložka na myš, to bylo ještě fajn, ale tam už se soutěžilo o úplné bizáry :D. Nicméně tohle není krituka kluků, já bych taky nevěděl co do těch soutěží už dávat.

Nahlásit nevhodný obsah

20862477
IDKFA napsal 26. 3. 2018 v 10.39

Když jste se bavili o bizárech... Kdy bude recenze?
http://store.steampowered.com/app/57708…

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 24. 3. 2018 v 23.51

Proč už nejsou v hPodu soutěže?

Nahlásit nevhodný obsah

20896559
Trix napsal 24. 3. 2018 v 05.40

Mudokon666: Tak tak. Díky němu se na ženské chuchvalce dívám jinak než dřív. Prostě to tam dávají schválně. Po nocích.

Nahlásit nevhodný obsah

20802868
Mudokon666 napsal 24. 3. 2018 v 00.39

Jsem rad, ze Vojta ted chodi zase vice do podcastu, dodava tomu novy rozmer xD
Vitany a zadany host, jen houst a casteji ;)
Diky

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 17. 3. 2018 v 11.28

Co to bylo za zvuky v pozadí posledního podcastu? Zapomněli jste zavřít dveře od dětské mučírny ve vedlejší místnosti?

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 21. 2. 2018 v 15.08

Soráč za rýpanec...
např.: http://www.nechybujte.cz/nastroje

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 21. 2. 2018 v 14.18

Omlouvám se za trochu rýpavý komentář, ale že se vždy nad kvalitami webu ofrňují ti, kteří horko těžko sesmolí souvětí bez chyb.

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 21. 2. 2018 v 13.36

marosho: Mitsurugi: Difofavoya: Abychom byli fér - donate se řešil už opakovaně v minulosti, pravda je, že majitel k němu svolil přesně ve chvíli výměny redakce. Čili myšlenka nebyla naše, spuštění, provedení a správa financí ano. Co se týče ostatních poznámek - ano, mohl bych psát více novinek, o to bych ale napsal méně recenzí.Tato aktivita je podle mě smysluplná už v tom, že následně o hrách mohu informovaně mluvit v našich dalších formátech a nespoléhat se jen na informace "z druhé ruky". Lichotí mi, že tak pečlivě počítáš, kolik novinek jsem za měsíc napsal, netušil jsem, že je autorství novinek pro čtenáře tak podstatné. Musím se také ohradit proti tomu, že hrajeme "staré hry, které nikoho nezajímají". Je únor, nových her vychází skutečně posrovnu a pokud vyjdou, rozhodně se v našem vysílání objeví, velmi pravděpodobně hned v den pádu embarga - viz. Kingdom Come nebo Bayonetta. Vyčítat nám rozhozený zvuk (ke kterému došlo v posledních měsících snad u jediného videa a opakovaně jsem se za to omlouval) nebo to, že poslední Vidcast byl v lednu (nebyl, poslední Vidcast byl v pátek) mi přijde nefér. Redakce musí fungovat v podmínkách, které jsou jí poskytnuty. Ano, přáli bychom si moderní studio se špičkovým zvukem nebo dva další full time kolegy, s nimiž by pak nebyl problém se jen tak z hecu rozhodnout že "dneska natočíme Vidcast, protože proč ne", ale v takové situaci se bohužel nenacházíme. Děláme, co je v rámci možností v našich silách a věřte tomu, nebo ne, ale i ta nová plachta s logem je pro nás velký důvod k radosti. Na závěr si neodpustím poznámku, že na donate pravidelně žehrají ti, kteří do něj z principu nepřispívají, ale ještě mi v mailu nebo kdekoli jinde nepřistála jediná stížnost od pravidelných donátorů s tím, že by litovali, že peníze poslali. Jsem dalek tvrzení, že děláme všechno nejlíp na světě a jsem ten první, kdo si uvědomuje naše rezervy. Zároveň se ale odmítám smířit s označeními typu "flákači".

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 21. 2. 2018 v 13.11

Difofavoya: Pokud vím, předtím nebyli v redakci na Full Time jenom dva a rozpočet byl také asi vyšší. Navíc jak píše marosho, nemáš úplně pravdu.

Editováno: 21. 02. 2018 v 13.12

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 21. 2. 2018 v 13.05

Difofavoya: Logo i donaty je čistě práce současné redakce. Například letos se konečně chystá změna webu. Ty jsi zmiňoval videa. No tam já právě vidím největší posun. Koukni jak aktivní byla předchozí redakce a jak aktivní je tahle. Ano s tím zvukem máš pravdu, tohle si musí ošéfovat, ale já to zaznamenal jen u pár videí. Stěžuješ si na vidcast ? vážně? :D stihli mám pocit více vidcastu než za Jirku.
nevím, mě spíše přijde, že jsi měl rád minulou redakci a ted se nesmyslně navážíš do kluků. Nemáš ani argumenty a to co píšeš ani není pravda, až na pár věcí. pokud tak miluješ předchozí kluky a jsi trošku chytrej, najdeš si je. Já mám tuhle starou gardu taky rád ale nebudu se kvůli tomu navážet do kluků, co se snaží. A asi bych to dál nerozváděl, má to sloužit jako dotazy.

Editováno: 21. 02. 2018 v 13.07

Nahlásit nevhodný obsah