Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
cetto napsal 3. 10. 2014 v 14.46

Rudla: Nic takového jsem neřekl, mluvil jsem o obecném chování spotřebitelů a je jedno jestli jde o rohlíky, hru nebo auta.

Když budeš mít úplně stejný rohlíky v supermarketu ve dvou bednách, jedny budou stát 2Kč a druhý 10Kč, tak každej vybere levnější. Pak uděláš masivní marketingovou kampan, abys ty drahý dostal do podvědomí spotřebitele, tak je začnou kupovat (ač jsou stejný jako ty levný). Tohle je ale v pořádku. Chyba nastane v okamžiku, kdy vyjde článek v Dtestu, kde napíšou, že ty drahý rohlíky jsou fakt mnohem lepší a stojí za koupi jen proto, že jim ten supermarket za to předtím zaplatil...

Nahlásit nevhodný obsah

20863219
Rudla napsal 3. 10. 2014 v 11.56

Harley: A ty se při výběru hry neřídíš doporučením? Nečteš recenze, nekoukáš na hodnocení, nesleduješ Let's play, nečteš diskuze?
cetto: Považuješ ostatní za bezmozky, jen proto, že kupují a hrají hru, která se tobě osobně nelíbí?

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 3. 10. 2014 v 11.10

Tak evidentně i ve Valve pochopili, že je to není v pohodě a upravili podmínky:

Platí pro kurátory nějaká pravidla?
3.) Pokud za napsaní doporučení od někoho obdržíte peníze nebo jiné výhody, musíte tuto skutečnost uvést ve Vašem doporučení.

Vyřešeno, hotovo.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
cetto napsal 2. 10. 2014 v 21.24

Rudla: "... prostě žiji v představě, že každý člověk má vlastní rozum.." Tak přestan žít v této představě, páč spotřebitelé jsou jen banda nenasytnejch bezmozků, který opiješ vodou, nakrmíš hlínou a pokud seš schopnej, tak jim prodáš špinavý ponožky a ještě jim vnukneš představu, že jsou to svatý ponožky krále Šalamouna.

To samozřejmě přeháním, ale třeba na Destiny je krásně vidět, co všechno dokáže udělat dobrý marketing. Nikdy v životě se mi nestalo, abych šel do tesca a u pokladny místo kondomů visela hra a na pokladničním pásu byla nalepená reklama na Destiny. Až předevčírem..

A že recenze není objektivní? Samozřejmě že nikdy nemůže být úplně objektivní, ale je nesprávné, pokud developper zaplatí recenzentovi za to, aby recenzent kulantně obešel vše špatné a zdůraznil vše dobré. Pokavat to udělá recenzent ze své vlastní vůle, pak je to neprofesionalita, ale pokud za to dostane zaplaceno, je to prachsprostý podvod a klamání zákazníka

Nahlásit nevhodný obsah

-1
xxDawexx napsal 2. 10. 2014 v 19.01

Harley: Já si jen myslím, že místo komentování samotného Jardy by některým prospělo spíš to, kdyby přihodili vlastní názor do pléna - třeba jako většina lidí dneska :)

Jardu neobhajuju, taky se mi to nelíbilo, ale radši napíšu vlastní názor na věc (což by měl být výsledek toho všeho), ne to, že Jarda (nebo někdo) je tupec (což tu někteří píší a což byl reálný výsledek hPodu)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
xxDawexx napsal 2. 10. 2014 v 19.01

Harley: Já si jen myslím, že místo komentování samotného Jardy by některým prospělo spíš to, kdyby přihodili vlastní názor do pléna - třeba jako většina lidí dneska :)

Jardu neobhajuju, taky se mi to nelíbilo, ale radši napíšu vlastní názor na věc (což by měl být výsledek toho všeho), ne to, že Jarda (nebo někdo) je tupec (což tu někteří píší a což byl reálný výsledek hPodu)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Harley napsal 2. 10. 2014 v 17.20

Rudla: "... prostě žiji v představě, že každý člověk má vlastní rozum.." Tak to jsi teda pekelně naivní. Ti co sledují herní scénu pečlivěji, si hru koupí dle vlastního "rozumu", umí si udělat o hře vlastní obrázek a na zákledě toho se rozhodnout zda hru koupit. Jenže právě, že větší část hráčů nebo dejme tomu v tomhle případě uživatelů steamu, se rozhodují na základě doporučení ( třeba nějakého youtubera apod.). Bohužel většina platících hráčů je tupé stádo. Můžeme vidět jak srajdy velkých studií mají vysoké prodeje. Kdyby se každý hráč rozhodoval dle vlastního rozumu (nebo aspon většina hráčů), tak by dnes ty hry vypadli jinak :)

Nahlásit nevhodný obsah

20851623
lukas.kunce napsal 2. 10. 2014 v 17.13

Vnímal bych to prostě jako novou formu reklamy. Dneska vnímáme inzerci na webech jako docela normální, ale jak asi reagovali lidi, když prvně viděli herní stránku zahalenou v obrázcích nějaké hry s titulky o tom, jak je super a odkazem na zakoupení? Neříkám, že se mi to nějak extra líbí, ale je to prostě obchod, a tam o čistý svědomí, morálku ani nic takovýho nikdy nešlo a ani nikdy nepůjde.

Nahlásit nevhodný obsah

20863219
Rudla napsal 2. 10. 2014 v 16.06

Zdeněk Princ - šéfredaktor: Díval bych se na to jako na placenou inzerci a nevadilo by mi to. Stejným způsobem můžu brojit proti nápisům na krabicích her a na plakátech v kamenném herním obchodě, také vychvalují jak je ta hra super a jedinečná, a může kupujícího přímo ovlivnit.
Já tvému pohledu částečně rozumím, mělo by být označeno, co je placená a co neplacená recenze. Akorát nevím, co je na tom tak hrozného, prostě žiji v představě, že každý člověk má vlastní rozum a je jen na něm, za co své peníze utratí.

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 2. 10. 2014 v 15.57

Určitě se přikláním k tomu, že si vydavatel může zaplatit "inzerci" některým velkým steamovým kurátorem. Ale co se týče samotnýho Steamu, furt bude nahoře těch 10 nebo kolik nej her, který jsou 100 % zaplacený, aby tam byly a dole se dá nastavit ukázka všech nových her, ne jen těch populárních.

Pokud mě kurátoři nezajímají, tak mě ve výsledku nemůžou ovlivnit. Pokud však sleduji někoho, s kým sdílím podobné názory, a pak vyjde na světlo, že mu zaplatili, aby něco doporučil, určitě bych do budoucna zvažoval jeho názory.

Pokud jde o stádo klikačů, až se spálí, tak jako stádo to dají určitě najevo.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Silesian napsal 2. 10. 2014 v 15.50

Zdeněk Princ - šéfredaktor: A teď mi řekni, jaký je rozdíl mezi současným (novým) a dřívějším stavem? Vlastně žádný, jen pár kurátorů bude možná o něco bohatších...

Nahlásit nevhodný obsah

1236185
Zdeněk Princ napsal 2. 10. 2014 v 15.46

Rudla: Furt se zaklínáme tím, že recenze je subjektivní... Proboha, jistě, ale recenze by neměla nic zamlčovat - ani negaitva, ani pozitiva. To je ten objektivní fond, kterej do toho nezávislej člověk a.k.a recenzent vkládá. Pokud tu recenzi někdo zaplatí, je to v pořádku? Jak by ses asi koukal na jakýkoliv médium, či jinýho zprostředkovatele nezávislých testů čehokoliv, kdyby na konci bylo napsáno - za napsání pozitivní recenze tohoto produktu jsme obdrželi finanční dar ve výši xx tisíc korun, na shledanou.

To mi na tom vadí - ty přímo ovlivňuješ na Stemu zákazníka, aniž by za tím stál nějaký nezávislý subjekt. Jarda mylně a nesprávně nadhodil to, že my třeba na Hrej máme inzerci na tu a tu hru a recenzujeme ji, jenže někdo poškozený se může odvolávat na nějakou novinářskou etiku, případně kodex, což by na Steamu v případě zaplacených hodnoceních jednoduše nešlo, tam jde na první pohled "jen" o zájmovou skupinu, za níž ale stojí peníze distributorů her. Nevím, co je na tom nepochopitelného...

Nahlásit nevhodný obsah

20863219
Rudla napsal 2. 10. 2014 v 15.22

cetto: Recenze nemůže být objektivní, protože vždy vyjadřuje pouze názor recenzenta.
Harley: Ty otázky mu Jarda muse klást, protože Zdeněk nedokázal jednoznačně vysvětlit, co mu na tom vadí. Plus jeho tvrzení, že tě to nutí si tu hru koupit je prostě nesmysl.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
cetto napsal 2. 10. 2014 v 15.10

Musím říct, že mě v posledním hPodu dost zklamalo, jak se Vojta s Jardou postavili proti Zdeňkovi v otázce Steamu. Dle mýho nemůže nikdo myslet vážně to, že je správné, aby hra dostávala desítky od nějakých skupin, které mohou ovlivnit chování spotřebitelů jen proto, že si ty skupiny výrobce zaplatil za to, aby tu desítku tý hře dali. Tohle přece z podstaty věci není správné.

Je to podobná situace jako u volného pohybu se zemědělskými výrobky. Dříve se myslelo, že je to realizovatelné, jenže následně se zjistilo, že každá země si bude finančně podporovat svoje zemědělce, aby místní trh nebyl zaplaven zahraničními produkty a výsledek byl ten, že by vyhrála země s největším rozpočtem, a tak se to správně zatrhlo.

Tohle je úplně to samý - vydavatel XY by vytvořil hroznou hru, ale zaplatil by plno peněz za tu propagaci a nakonec by si tu hru plno lidí koupilo, ptž by měla skvělý hodnocení, ale naprosto neobjektivní... Recenze jsou od toho, aby byly objektivní

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Harley napsal 2. 10. 2014 v 14.57

xxDawexx: Já si myslím že je to naprosto v pořádku komentovat naprosto neprofesionální a dětinské kladení otázek Jardy. Ono se to totiž moc dobře neposlouchalo. Takže reakce jaká tu v diskuzi vznikla je zcela logická, po tom fiasku co tam předvedl.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Farid napsal 2. 10. 2014 v 10.54

Ahoj redakce, chci vam jen podekovat za skvele odvedenou praci.jen tak dal ..

Nahlásit nevhodný obsah

-1
xxDawexx napsal 2. 10. 2014 v 09.30

Trochu mě překvapuje, že vůbec někoho napadlo tu debatu více či méně komentovat - respektive řeknu to jinak, že se tu spustila debata o tom, jak kdo svůj názor vyjadřoval místo toho, aby se spustila debata o tom, kterej ten názor je spíš dobrej.

Protože přesně ten závěr předchozí věty by byl logický vyústěný debaty v hPodu, totiž rozsáhlá debata o tom, co se teda na Steamu děje, jestli to je dobře nebo ne, prostě nějakým způsobem tu debatu rozšířit, a né jí tady odsuzovat, komentovat.

Škoda.

PS: Já taky souhlasím se Zdeňkem, ale jsem pro více takových debat. ;) i pro nezúčastněnýho člověka to může být přínosný. ;)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira napsal 1. 10. 2014 v 12.04

Mám doplnující reakci k hPodu 450. Já poslouchám podcasty i v práci a doma při uklízení apod. Lepší než mít zaplou tv. Neslouhlasím s Vojtem, že by ten formát byl na ústupu. Je to dobrá kulisa, i když se člověk nesoustředí. Audio knihy jsou na prd, není nad to číst.

Nahlásit nevhodný obsah

20862678
Kch3mp3r napsal 30. 9. 2014 v 06.03

Naprosto souhlasím se Zdeňkem, že jenom ta možnost určité manipulace s hrami na homepage obchodu jako je Steam by měla být zatrhnutá. Nejde mi ani tak o ty lidi, co budou ,,svým,, kurátorům slepě věřit a na steamu utrácet nehorázné peníze, ale o to, že i mě se teď mohou na velkých dlaždicích objevovat např. naprosto stupidní hry, které mě nezajímaj, doporučené lidmi, kteří mě nezajímaj. Byl jsem maximálně spokojen s tím, že když jsem na homepage zavítal, tak jsem věděl, co přesně vyšlo, co za chvíli vyjde + nějakej ten hit.
Jinak mi ale na diskusi vadilo to, že (alespoň mě to tak přišlo) se Jarda ani na moment nesnažil Zdeňkovu myšlenku pochopit/zamyslet se nad ní, ale naopak se stále oháněl dokola tím samým a používal naprosto irelevantní argumenty viz banner na WD zde na hrej. Spíš mi přišlo, že se snaží ze Zdeňka udělat blbce...

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 29. 9. 2014 v 23.02

Ja osobne teda s Jardou, taky nesouhlasim. Ze se hadaji je fajn, aspon si rozmysli to my v recenzich, na ktery se schovaji jen sraby. Spis me mrzela ta mizerna argumentace z obou stran, prislo mi ze se obe strany nedokazaly, poradne vyjadrit a formulovat argumenty.
Steam je dost velkej na to, aby musel byt neci bitch a tohle presne vede k tomu posunu co dneska vidime, skryte se plati youtuberum, aby o neco rezenzovali.. Novinari jezdi na vylety, dostavali chlebicky, zve se verejnopravni telka do Manesa a tak. Tech faktoru, ktery pusobi tomu nemenit hodnoceni her je hodne.

Steam nekteri vnimali, jako jeden z mala ostrovu nadeje, ktery bude velkou i malou hru propagovat stejne a da ji na homepage. Jestli, uz ve standartnim Steam klientu byla placena inzerce, tak je to skoda, pokud tam jen Steam hry s ocekavanou vetsi prodejnosti propagoval vic, taky to neni uplne dobre, ale bylo by to mensi zlo. Nicmene tohle posledni zmena je jeste vetsi zlo, protoze je to dalsi moznost, jak si pres penize pomoct, k vetsi prodejnosti. Cili jina forma PR, ktera pak vede k tomu, ze nejprodavanejsi jsou mory jako Call of hlavy Duty nebo Destiny a jiny dobry hry se neprodavaj a firmy krachnou.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Harley napsal 29. 9. 2014 v 20.51

Rudla: Ale za to, že se to tu rozjelo nemůže Steam, ale ta debata, která z jedné strany vytvářela svým stylem jistou kontroverzi.


Nicméně celou dobu poukazuji ne na názory odledně současného steamu, ale jakým stylem Jarda kladl otázky. Stejně sem vždy někdo přijde a začne plácat něco o tom, že každý má jiný názor a ne všichni ho musejí mít stejný, tak proč to tu řešíme... Fakt jak kdybych tu neustále psal furt do větru - "Já o koze on o voze."

Nahlásit nevhodný obsah

20863219
Rudla napsal 29. 9. 2014 v 20.19

V předminulém hPodu Jarda smutnil, že se už nepíše do diskuze o hPodech a najednou stačí změnit téma na Steam a je to přes 40 příspěvků. Příště by se v nové rubrice mohl se Zdeňkem pobavit třeba o uPlay nebo Pardubicích :o)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Josh napsal 29. 9. 2014 v 14.47

Zdravím redakci. Napadlo mě pár otázek, ale nemyslím si, že by byly vhodné do podcastu, tak je píši sem.
Nechtěli by Jarda se Zdeňkem udělat opětný stream z NHL15 ku příležitosti odstartování nové sezóny?
Minulý rok se Zdeněk zmiňoval, že by rád dostal tento rok na recenzování Maddena. Povedlo se to tento rok? Této sérii jsem propadl, když jsem na PSP zkoušel Maddena 08 a stal se mým druhým nejoblíbenějším sporteem od EA (NHl, NFL, FIFA). Ale zatím jsem nenarazil ve svém okolí na nikoho, kdo by tuto sérii hrál taky, tak bych chtěl znát i názory odborníků na tyto hry.
Velmi děkuji za odpovědi, moc vám fandím a váš památný a dnes už legendární zápas Česká republika - Řecko ve FIFA 15 si pouštím vždy na uklidnění.

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 29. 9. 2014 v 14.40

Já naprosto chápu Zdeňkův postoj k problematice neoznačených placených doporučení kurátorů. Problém je právě v tom, že Steam nerozlišuje (a ani nezjišťuje), zda je dané doporučení zaplacené (buď ono nebo celá spolupráce s dotyčným). Sice je časté, že někdo dá svou tvář či jméno produktu a to je propagováno v obchodě, ale tady je problém v tom, že Steam zde všechno míchá dohromady. Zatímco v obchodě mi je jasné, že ten tam tu svou tvář nedal rozhodně dobrovolně a zdarma, tak tady nemám šanci na první pohled rozeznat placené a neplacené doporučení. Není jasně vymezené, zda je to opravdu doporučení zákazníků či placená reklama. To by bylo řevu kdyby například Googlu placené odkazy ve výsledcích hledání nijak neodděloval od těch přirozených. A i ta Heureka jde po falešných recenzích, což by se dalo k problematice přirovnat. Oba světy by měly být oddělené a pokud možno se nemíchat, čí míchat jasně přehledně.

Nahlásit nevhodný obsah

20864273
Elf_DobbyCZ napsal 28. 9. 2014 v 21.10

Jaxx: Já s Tebou souhlasím Jardo :) Tak by to mělo být... a tohle sem chtěl naznačit o příspěvek níž,jen lidi tady dělaj z komára velblouda :-)

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 28. 9. 2014 v 21.04

Jenom doplnim - jakkoliv muze bejt debata v podcastu vyostrena a muzeme pri ni na sebe rvat, hadat se do krve a vam to muze pripadat jako bitva titanu (coz zejmena my dva se Zdenkem umime a radi se hadame), tak jakmile vypne mikrofon a jdeme treba na jidlo, tak uz vtipkujem a maaaaalokdy se to prenese i mimo ramec podcastu, mejte to na pameti pls.

Nahlásit nevhodný obsah

20864273
Elf_DobbyCZ napsal 28. 9. 2014 v 20.16

Ale notak lidi ,přeci je jasné že každý má svuj názor .. Jarda i Zdeněk na to mají svuj názor,tak jim ho neberte ne? I Vy máte svuj názor pokud vidím ... Ale nechtě je žít proboha ! .. Hrej CZ/TV.. jsou tu pro nás ,buďme rádi za tento web + videa atd :) Nemám nic proti nikomu,a že se prostě za čas Zdeněk s Jardou neshodnou,tak přeci není konec světa ne? .. Bože řešíte tu sra*ky O.o Jinak Děkuju za opět užasný hPod! Jen tak dále! :-)) Za mne palec na horu (y)

Editováno: 28. 09. 2014 v 20.28

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Martin napsal 28. 9. 2014 v 17.32

Já na 100% souhlasím s Jardou, Zdeněk nejen tímhle mě přesvědčil o jeho kvalitách.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Marcus napsal 28. 9. 2014 v 17.23

Dakujeeeem Vam velmi!!!! Skoro som havaroval ked som to pocul :D Prvykrat v zivote som nieco vyhral!:) dalsi dovod preco sa tesit na uz objednanu PS4 :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
trolol napsal 28. 9. 2014 v 16.27

Asi sem divnej, ale já souhlasím s Jardou a to co tu o něm píšete mi přesně sedí na chování Zdeňka :-D. Každej máme hold asi jinej názor na věc. :-)

Nahlásit nevhodný obsah