Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Airon napsal 19. 9. 2014 v 22.58

Mám to podobně, taky Hpod hodně poslouchám u her, hlavně teda u FMka. Popravdě poslouchat čistě jenom podcast bych asi nevydržel, ale když to mám jako pozadí tak věci, které mě tolik nezajímají, nebaví vlastně nevnímám.. Ale asi mě taky nejvíc baví ty řeči o "ničem".. zvlášt když se začnete smát jeden přes druhého je to těže nakažlivé.. Kdyby jste náhodou skončili (vím, že o tom asi nikdo neuvažuje) hrozně by mě to mrzelo..

Nahlásit nevhodný obsah

-1
PRAVDA napsal 19. 9. 2014 v 22.53

Bez Petra Streckera jsou hPody jako sama doma. Petr chyběl.

Nahlásit nevhodný obsah

20863125
Niftu Cal napsal 19. 9. 2014 v 22.13

Já poslouchám hPod u her, kde člověk vypne mozek nebo které nejsou příběhově založené ( např.FIFA,TF2 apod.).Musím souhlasit s tím,že se na něj nedokážu 100% koncentrovat jako dřív, když jsem večer lehl a jenom poslouchal.Každopádně jsem pro zachování tohoto formátu a myslím,že by byla škoda to odpískat,protože ve videu se nikdy tak neodvážete jako právě v podcastu a je to největší prdel :-)) ...možná bych byl pro to,aby to bylo trošku kratší,ale spíš o dotazy fanoušků(které se stejně pořád opakují) než o ty debaty " o ničem" ,které jsou na hPodu to nejlepší.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Dufinho napsal 19. 9. 2014 v 14.42

Ahoj. Kterou hru by si podle Vás měl vyzkoušet zahrát úplně každý alespoň jednou za život? Tzn. co byste doporučili např. někomu, kdo nikdy nehrál hry a má k nim negativní nebo neutrální postoj (myslí si, že je to dětinské nebo ho to vůbec nezajímá atd.) Vím, že bychom neměli nikoho do ničeho nutit, ale tak to také nemyslím. Jde mi o to, jakou hru byste vybrali jako reprezentanta herního světa. Co se týče filmů, za mě je to např. Forrest Gump, jelikož si myslím, že tento film osloví široké spektrum diváků a málokoho urazí (neumím si představit, čím by měl někoho urazit). Díky za odpověď a hezký víkend.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Adaman napsal 19. 9. 2014 v 00.45

Niftu Cal:
Sice ses neptal mě, ale jsem též velký fanoušek ST.

Já bych nováčkovi doporučil začít u Star Trek: Enterprise. Proč? Tenhle seriál sice skončil dříve, než podle mě měl a lehce se vzdaluje původní ST myšlence, ale je nejmodernější, nejakčnější a celkově je podle mě nejpřístupnější pro nováčka v celé sérii. Kromě toho svým způsobem popisuje úplné začátky.

Poté bych hned skočil na podle mě nejlepší seriál ze ST univerza - na novou generaci. Tam se nejspíše už nehvyhneš občasným úsměvům zastaralosti seriálu, tam ukazované techniky apod., ale tento ST je podle mě ten nejlepší - skvělá posádka, příběhy přesně odrážející ducha ST. Tenti seriál jsem viděl komplet asi 10x a stejně si to zase brzy pustím odznovu. :))

Potom už budeš připraven na všechny ST filmy (kromě těch moderních, na ty se podívej klidně hned). Až pak příjde čas na původní ST sérii - ta už je dnes vesměs pro skutečné ST nadšence.

Nahlásit nevhodný obsah

20863125
Niftu Cal napsal 15. 9. 2014 v 17.27

Jiří Bigas,Fremen díky moc za odpoveďi.... Pokud by jsi o tom ještě měl chuť mluvil v hPodu tak by moje další otázka směřovala k českému dabingu,který stojí v 90 % za prd. Píšeš,že Star Trek stojí na dialozích, takže tady bude asi původní znění stěžejní.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
pb_historic napsal 15. 9. 2014 v 16.58

Podcasty, co mají skoro 2 hodiny, už jsou moc dlouhé. Zkrátit to na rozumnou dobu vystřižením balastu by jedině prospělo.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 15. 9. 2014 v 11.40

Niftu Cal: Ahoj, díky za Tvůj zájem. Nerad bych tě odbyl jednou větou, ale současně tu nechci zaplevelit fórům zdlouhavou přednáškou o Star Treku, tak se pokusím být stručný. Více o tom klidně můžeme říct v hPodu, až ho stihnu - naposledy jsem přišel právě, když kluci dotočili:).

V první řadě je nutné se připravit na to, že poslední dva filmy nemají s televizním Star Trekem a předchozími deseti snímky v podstatě nic společného. A teď tím nenarážím na to, že otevřely alternativní časovou linii, ale jde o samotnou jejich formu. Výpravou mají Abramsovy příběhy mnohem blíž k velkoleposti Star Wars a podobným výpravným sci-fi, zatímco klasický Star Trek připomíná spíš mluvnické cvičené. Odpůrci mu to vytýkají, ale paradoxně fakt, že většinu času nevidíš žádnou akci a většina postav jen vede zajímavé dialogy, je to, co třeba mě na tomhle fenoménu přitahuje.

Star Trek má pochopitelně smysl začít sledovat kdykoli a řekl bych i v podstatě odkudkoli. Tenhle vesmír není náhodou už bezmála 50 let takovou legendou, jde prostě bez uzardění o jeden z nejpropracovanějších, nejkomplikovanějších a nejkomplexnějších smyšlených světů vůbec. Právě jeho spletitost, vzájemná provázanost a neustále rozšiřování a zaplňování bílých míst je něco, co tě ke Star Treku dokáže velmi silně přitáhnout a už nepustit. Dalo by se to popsat klasickým příslovím, že s jídlem roste chuť. Čím hlouběji do tohoto universa zabředáváš, tím víc si to užíváš, jelikož s každým dalším dílem jsi lépe schopen ocenit množství narážek a vzájemně vypointovaných souvislostí.

Jak Star Trek začít sledovat, je ta nejobvyklejší otázka. Ale pochopitelná. Ona na ni totiž ani neexistuje žádná jednoduchá odpověď. Já to měl usnadněné tím, že jsem se o Star Trek začal zajímat v první polovině 90. let, kdy jsem si nemohl vybírat a prostě jsem to bral, jak to přišlo. V tuto chvíli existuje 12 celovečerních filmů, pět hraných seriálů, jeden animovaný a bezpočet knih, komiksů a her. Vzal bych to být tebou instinktivně a začal tím, co tě od pohledu přitahuje nejvíc. Ale myslím, že se Star Trekem nejde začít špatně. Dnes už tenhle fenomén díky dlouhé a spletité historii doplněné prequely i cestováním v čase v podstatě nemá konec ani začátek. Ale je to jako by ses zajímal o to, jestli je lepší sledovat nejdřív původní trilogii Star Wars, protože byla natočená dřív, anebo novou, protože to odpovídá chronologii událostí.

Nejsnazší by bylo samozřejmě začít třeba klasickým Star Trekem ze 60. let, ale ten bude jako první chod pro laika těžko stravitelný - forma už tě může odradit. Nabízí se prequel Enterprise, čili nejnovější seriál, ale ten má zase velmi špatné úvodní dvě sezóny a po dvou dalších dobrých předčasně skončil pro nezájem diváků. To také nezní moc slibně. Deep Space Nine je perfektní seriál po všech stránkách, stále funguje po stránce formy i obsahu, ale myslím si, že je to "nejtěžší" Star trek a člověk by už měl mít nakoukáno a odměnit se jím na samém konci. Voager je stále relativně moderní a nový seriál, ale názory na něj se velmi různí a navíc podle některých fanoušků dost dobře nereprezentuje původní myšlenku.

Kolem a kolem vzato, dal bych šanci Nové generaci. A to nejen proto, že jde o jeden z nejlépe hodnocených Star Treků a sci-fi seriálů vůbec. Ačkoli se natáčel už v letech 1987 až 1994, je stále i po estetické stránce a výpravě docela dobře stravitelný i pro nového diváka, pokud je alespoň trochu hlava otevřená. Ideálně pak můžeš sáhnout po epizodách, které teď aktuálně běží na Fandovi - jde o nedávno nákladně a komplikovaně remasterované díly, které díky moderní péči vypadají zase o něco atraktivněji. Na seriálu se přímo podílel otec Star Treku, jeho díly jsou velmi atraktivní, obsahují mnoho důležitých kanonických událostí a přitom ideálně reprezentují všechno to, co dělá Star Trek tím, čím je.

Editováno: 15. 09. 2014 v 11.48

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Fremen napsal 13. 9. 2014 v 23.54

Niftu Cal nejsem sice Jirka,ale myslim že bych ti mohl pomoct takže k tvé 1.otázce myslim že znát Star Trek z 60.let je výhodou kůli nejrůznějším odkazům,přesto bych ti spíše doporučoval The Next Generation (Nová Generace) nebo popřípadě né zas až tak milovanou Star Trek: Enterprise která je Prequel pro ostatní star Trek seriály ač byla natočena v roce 2001.

No a na 2.otázku mohu odpovědět že ano,připrav se sice naplno technoblábolů které jsou sice naprosto nesmyslné,ale stále mají něco do sebe,ovšem včem podle mě Star Trek boduje je v poukazování na soužitý mezi lidmi a přislušníky mimozemského druhu.

Doufám že sem ti stim trochu pomohl,ale podotýkám že je to můj nároz a pohled na Star Trek takže bych počkal nato co ti řekne Jirka.

Nahlásit nevhodný obsah

20863125
Niftu Cal napsal 13. 9. 2014 v 17.31

Zdravím,
měl bych dotaz speciálně pro Jirku Bigase.Chci začít sledovat seriál Star Trek, nikdy dřív jsem se s ním nesetkal respektive věděl jsem o jeho existenci,ale nevyhledával ho.A jelikož jsem teď zejména díky trilogii Mass Effect a novým Star trek filmům naladěn na takovou sci-fi vlnu, tak bych tomu chtěl dát šanci.Zajímalo by mě tedy:
1)je nutné z hlediska příběhu začít sledovat od úplně nejstarších sérii ? případně, kterou bys doporučoval začít ?
2) může vlastně nefanouškovi v dnešní době něco star trek dát ?
Díky za odpověď.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 8. 9. 2014 v 12.02

Maurice: Teď jsi uhodil hřebíček na hlavičku! Sám ho taky často vypichuju. Je to můj oblíbený herec (Zítra to roztočíme je NEJ:)) a jeho "přítomnost" jsem si v podstatě i já uvědomil sotva před pár lety, když jej pro televizi znovuobjevila Lucie Bílá v nějakém pořadu ze světa celebrit.

Nahlásit nevhodný obsah

20860016
Vojta Dřevíkovský napsal 7. 9. 2014 v 20.51

goblin: Co koupil, ja ji i pred rokem recenzoval! Jinak teoreticky hraju na PC, ale ted cas zerou Sims :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
TrueLie napsal 7. 9. 2014 v 16.24

Právě koukám na již trochu starší Let´s Play z ARMY 3 a vy jste se tak neskutečně zprasily,že to není možný.Tam ještě takový slušní, milí hoši a teď v posledních podcastech i videích strašný hovada :D ale nijak mi to nevadí, naopak je to přirozenější dřív to bylo takový škrobený,když na to takhle koukám zpětně.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Jamessi napsal 6. 9. 2014 v 21.23

Včerejší podcast byl skvělý!

Nahlásit nevhodný obsah

20870207
Maurice napsal 5. 9. 2014 v 23.49

Ohledně tématu zmíněného Jirkou - myslím, že dobrý příklad „žijící (pozapomenuté) legendy“ je František Peterka, který svého času účinkoval v každé druhé komedii a zahrál si i Fantomase či Krakonoše ve večerníčku. Letos oslavil 92. narozeniny.

Editováno: 5. 09. 2014 v 23.50

Nahlásit nevhodný obsah

-1
goblin napsal 5. 9. 2014 v 23.36

Jenom otázka na Vojtu, v podcastu jsi říkal, že sis koupil tu onlajnovku FF, můžu se zeptat na jakou platformu? :)

Nahlásit nevhodný obsah

20845320
Bonpar napsal 5. 9. 2014 v 20.29

Doufal jsem, že se v hPodu pobavíte o GamerGate. Z výpisu to vypadá, že jste toto téma nepovažovali na nějak podstatné. Mě by však váš komentář zajímal, sepíšete něco?

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 4. 9. 2014 v 20.36

Mira: Ooo, děkuji :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira napsal 4. 9. 2014 v 17.31

Jaxx: Poprvé jsem asi špatně odpověděl.
Jardo my ti tak říkáme, když se o tobě bavíme, je to tvá přezdívka ja je cool :). Chci ti říct, že máš ze všech v redakci nejlepší barvu hlasu, a baví mě tě poslouchat. Na závěr chci dodat, že jsem si všiml že ti nejspíš Princátko zakázalo využívat Slovenštinu. Měl by jsi v tom pokračovat, což jsem si všiml už v hPodu 447, je to vtipný a zábavný, a nerozumím těm lidem, kterým to vadilo. Dám na tebe zkusím dát šanci příštímu mPodu :).

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 4. 9. 2014 v 01.20

MadMax_: Dííík :)

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 4. 9. 2014 v 01.19

Mira: Dík Míro, i když teda ten Mývald... ;) Poslechni si určitě i ostatní a začni třeba tím o realtime strategiích, ten mám já zatím nejradši, i když ten, co vyjde teď v neděli s ním docela úspěšně soupeří :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira napsal 3. 9. 2014 v 16.53

Jak říkal Jarda Mývald :), že nikdo nepochválil poslední mpod, tak ten byl asi nejelpší co jsem kdy slyšel, pravda že jsem slyšel jen tento, ale stál za to, co song to pecka kluci. Nemám v oblibě poslouchat muziku z her, ale tato vyjímka byla osud. Díky Vám jsem objevil písničky, které jsou dle mého vkusu a taktéž Sleeping Dog :). Stálý posluchač Mira

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Silesian napsal 31. 8. 2014 v 18.41

yenda1: Čtu tak, jak je psáno. Vyslovuji jinak. Nespojoval bych tyto dvě spolu nesouvisející věci :) Jinak mrkl jsem se do svých poznámek ještě z prváku a do Vestibula a musím ti dát za pravdu.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Silesian napsal 31. 8. 2014 v 15.20

Silesian: Ještě bych poddodal, že se jedná o latinské slovo řeckého původu a o tom nám naše učitelka latiny říkala, že se to vyslovuje podle původní (tj. řecké) výslovnosti jako K.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Silesian napsal 31. 8. 2014 v 15.06

yenda1: To by mě zajímalo, jak jsi na to přišel. Vždyť je to z latinského Centaurus, které se čte s K.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Petr napsal 31. 8. 2014 v 14.49

V posledním hPodu 447 byla řeč o stránce se seznamem různých účtů Hrej.cz na youtube atd. Asi je to zbytečné, ale rozhodně by bylo přínosné udělat na stránce HrejTV abecední seznam videí, protože takhle v tom množství něco najít je problematické.

Nahlásit nevhodný obsah

332942
Masox napsal 30. 8. 2014 v 18.48

Zdravím redakci. Chci Vám všem moc poděkovat za skvělé podcasty. U hPodu se výborně bavím, skvělá práce. Tím spíš, když uslyším Jirku Bigase jak tam začne sázet fórky a vtipné poznámky. Jarda výborně moderuje. Při poslechu konkurenčního podcastu je to na usnutí, ale tady rozhodně ne! Je z Vás pánové cítit nadšení pro hry a to, že je máte rádi. Slova chvály patří i pro mPod, skvělý výběr skladeb (výjimky se najdou, ale není jich mnoho), jen Lukáš by mohl chvílemi mluvit hlasitěji, obzvláště při jízdě autem musím zesilovat :-) Díky!

Nahlásit nevhodný obsah

20809141
SOUDRUH_STALIN napsal 29. 8. 2014 v 22.55

Proč šíříte protiruské nálady? A co máte proti Voloďovi???

Nahlásit nevhodný obsah

-1
noxus napsal 28. 8. 2014 v 23.12

w359: Dnes je iba stvrtok.Hpod byva dostupny na stiahnutie az v piatok vecer

Nahlásit nevhodný obsah

-1
w359 napsal 28. 8. 2014 v 22.59

Zdravím redakciu, kde sa stratil dnešný hPod? :-)

Nahlásit nevhodný obsah