Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
kral pjerun napsal 20. 2. 2015 v 21.31

poradil bych vojtovi aby tolik neresil tu svoji skolu, s prehledem zacina dohanet jirku a to jeho "hrali jsem s kristinou"...urcite se s nama muze podelit i o jine zazitky ze sveho neherniho zivota

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ladas napsal 17. 2. 2015 v 13.39

Taky by bylo dobré, když se déle bavíte o nějaké hře nebo tématu, občas připomenout ten název nebo jméno. Občas se v tom člověk ztratí, když nezachytí název na začátku.
také menší užívání slova "byť" by bylo fajn ;) Jinak jste fajn a měli byste být častěji :D

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 16. 2. 2015 v 16.24

celoush: Jasně, zkusíme to.

Nahlásit nevhodný obsah

8088
celoush napsal 16. 2. 2015 v 12.56

Zdravím, poprosil bych, jestli by bylo možné, aby v případě, kdy se bavíte o nějaké hře, jste nepoužívali přirovnání k nějaké jiné ("Je to něco jako ... spojená s ...."). Obzvlášť Jarda to mívá ve zvyku (samozřejmě respekt k jeho znalostem). Raději nám tu hru zkuste obecněji popsat. Párkrát mi díky tomu naprosto ucházela konverzace, protože jsem se neměl čeho chytnout. Nepodceňujte naši inteligenci, ale raději podceňujte naše znalosti :)

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 15. 2. 2015 v 22.18

voklik: Presne tam :)

Nahlásit nevhodný obsah

20826153
voklik napsal 15. 2. 2015 v 20.02

Dobrý den
možná hloupá otázka ale kam mám odpovídat na soutěže z Hpodu ? podcast@hrej.cz? děkuji za odpověď

Editováno: 15. 02. 2015 v 20.04

Nahlásit nevhodný obsah

-1
xxDawexx napsal 15. 2. 2015 v 18.02

Dík za odpověď o StarGate v hPodu, přeci jen mě ale zajímala i obliba redakce co se týče této značky - tak aspoň tady - líbí? Nebo to jde někde mimo vás? ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 15. 2. 2015 v 13.03

Hyndak: K tvýmu bodu č.2 - je pěkný, že máš zmapovaný v kolika lidech se co dělalo, ale z pohledu čtenáře tohle nemůžeš vůbec objektivně posoudit.

Čtenář vidí jen výsledky ve formě recenzí, článků, videí atd., který se objeví na webu. Jsem ale přesvědčený, že za tvorbou hrej.cz je spousta další "neviditelné" práce, kterou někteří z vás nedokážou ocenit, protože mají patrně hodně mylnou představu, co práce herního redaktora obnáší.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
petr napsal 15. 2. 2015 v 11.49

akce anketa Gott: jirka bigas a tomus

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 15. 2. 2015 v 11.01

Hyndak: Nebereš v úvahu všechny okolnosti. Ano, v redakci sedí jeden člověk navíc (já) a jeden, který nemůže chodit každý den a už vůbec ne na celý den a má současně i jinou práci (Jarda). Na druhou stranu se zkrátil rozpočet na externisty, takže novinky, které dřív psali především další autoři, teď jsou jen na redakci. Podobně existuje větší potřeba, aby většinu článků a recenzí psala zmíněná čtveřice. To jsi myslím nevzal v úvahu.

Čili máš pravdu v tom, že lidí je víc, ale současně je mnohem víc povinností. Platí to pro video i pro audio. Navíc, jak už jsem chtěl jednou vypíchnout, zpravodajství šlo za poslední týdny podle mého názoru hodně nahoru. Mně na textové podobě velmi záleží a přišlo mi, že jsme v ní měli možná tu a tam určité rezervy. Teď mi celou dobu šlo o to, aby multimediální i tradiční část webu byla více vyvážená. Nemám ale pocit, že bychom audio/video zanedbávali, i tady se chytají novinky, i tady jsme už představili nový formát a v plánu je další obsah.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Hyndak napsal 15. 2. 2015 v 10.18

Ahoj kluci, zdravím i další fanoušky.

Dovolte, abych si neodpustil některé poznatky, které jsem za ten 1 až 2 roky nahromadil sledováním Vašeho webu a zvláště se zaměřil na Váš time management.

1) Pádný argument, který můžete použít pro zkrácení hPodů je ten, že Vás to unavuje, a že máte taky soukromí život, který chcete žít.

2) Argument, že není na to čas mi přijde (jako i dalším fanouškům) scestný a mám pro to jeden zásadní argument. Čas na hPod je byl a bude.

Minulost: Musím připomenout, že jste stíhali lets play - téměř každý den ve dvou lidech cca 10 člověkohodin týdně. Stíhali jste hPody průměrně dejme tomu cca 8 člověkohodin týdně a to v redakci byli pouze dva stálí členové. Teď jste čtyři ne?

Nová situace: Čtyři stálí členové lets play = 6 člověkohodin týdně a hPod = 4 člověkohodiny týdně. Tj. jednoduchá matematika = cca 10 člověkohodin úspora v průměru týdně.

A to mluvíme pouze o těchto dvou formátech.

A ještě vzpomeňte jaká to byla fuška do toho všeho vydávat Level.

Jediný pádný argument je ten, že Vás ten formát unavuje (syndrom vyhoření u tohoto formátu) a je třeba to oživit. O časové fondu nemůže být řeč. Stíhalo se to kdysi (za horších podmínek s méně časem), stíhá se to i teď.

Jinak Vás fakt rád sleduji a přeji spokojený osobní život. Vím jaké je to pracovat přes čas a bez nároku na to si přivydělat nějakou tu kačku. A to ještě nemám to štěstí jako vy, aby mi práce byla koníčkem.

Hezký den pánové :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Marcus napsal 15. 2. 2015 v 08.17

Velka vdaka za to, ze ste doplnili stare hpody do itunes. Lebo ak budu dalsie cisla take ako toto posledne, tak som s nimi skoncil...:(

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 15. 2. 2015 v 00.54

akce anketa Gott: Farid na prvnim miste je bez debat. Dal uz bych musel premyslet.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
pexxx napsal 15. 2. 2015 v 00.42

Neni to zas takova tragedie, jako kdyz z podcastem experimentovala konkurence(rychle je to preslo), ale ani jednu zmenu nechapu. Proc small talk? O nehernich vecech jste se bavili na zacatku podcastu i bez nej, ale ted na povel to moc neslo. Proc uz se nebavit o hre tydne? Proc dotazy pohrbit do podcastu?

Nahlásit nevhodný obsah

-1
akce anketa Gott napsal 14. 2. 2015 v 23.03

Dal bych takovou anketičku - jaký je vaše top 5 řečníků za celou historii Hpodu? Za mě je to:

1. Farid Starman
2. Petr Bulíř
3. Lukáš Grygar
4. Pavel Dobrovský
5. Jarda Mowald

Co vy? Jáký máte top 5?

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 14. 2. 2015 v 22.40

Budu rád za jakýkoliv připomínky vůči "novému" hPodu, ale mějte na paměti, že tohle je nový nejen pro vás, ale i pro nás. V podstatě se dá říct, že si taky teprve sedáme a navíc tohle byl první díl v novém střihu, takže je předčasný vyvozovat z něj jakýkoliv závěry. Plus nám pořád chybí jedna rubrika, kterou až si poslechnete, tak (doufám) budete zase padat na zem smíchy, protože je přesně určena pouze k tomu, abychom se hádali, překřikovali a vytahovali na sebe to nejhorší :)) #ComingSoon

Nahlásit nevhodný obsah

20873515
PRAVDA napsal 14. 2. 2015 v 21.02

bůh: Na kole bych raději nic neposlouchal - taky se ti může stát, že se rázem ocitneš na "podlaze".

Editováno: 14. 02. 2015 v 21.03

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 14. 2. 2015 v 19.25

"Správná" délka podcastu je neřešitelná věc - poslouchá ho tolik lidí, že je nemožný se zavděčit všem. Někdo by klidně poslouchal i 3-hodinový podcasty, někomu se může zdát už moc i 1,5 hodiny.
Formát hpodu nechejme na redakci - ať to dělají tak, aby to bavilo / vyhovovalo hlavně jim (svoje posluchače si to pak určitě najde).
Jinak redakci přeju hodně úspěchů a energie do tvorby budoucích dílů - ať už budou mít jakoukoliv podobu. Hpod poslouchám od prvního dílu a dokud mě budou bavit hry, budu ho poslouchat i dál.

Editováno: 14. 02. 2015 v 19.25

Nahlásit nevhodný obsah

20863156
Sempra napsal 14. 2. 2015 v 19.10

Tak som svoj dnešný sobotný rituál spojený s počúvaním hPodu a hraním Diabla 3 prvýkrát za 2 roky čo to počúvam, po pol hodine prerušil a druhú časť si dal až na večer. Pripadalo mi to tak, že to nemalo ani hlavu ani patu. Mrzí ma, že dotazy od čitateľov boli v obsahu maximálne stratené. Chápem Jardovu snahu o ich "integraciu" do obsahu, ale v tom množstve podaných info sa to stratí. Takisto som si uvedomil, ako ma bavila doteraz vždy "jedna vec". Teraz to bolo také prázdne, o ničom. Chýbali mi reči typu ako bol Vojto v divadle, alebo Zdenek doma varil :P a podobne. Vždy to dávalo hPodu taký iný, špeciálny a zároveň odlišný rozmer od iných webov a hlavne, nebolo to nasilu. Bolo to všetko úprimné a funny.
Na druhej strane chápem, že je to náročné, nakoľko ste si na seba nabalili hooodne a videobox je parádna vec. Chápem že niekde treba ubrať. Ale prosím, radšej uberte z live hraní a hrajte offline aby ste ušetrili deň na "oddych", len hPod prosím neokresávajte.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 14. 2. 2015 v 18.20

Je pravda, že se tu snesla poměrně velká negativní kritika. Tohle by nebylo příjemné vůbec nikomu. Ale reakce na ně je opravdu přehnaná až hysterická (nemluvě o překrucování některých věcí).

Já osobně velice rád si zde přečtu články, různé speciály či recenze i na hry, které mě ve směs nezajímají nebo prostě vím, že si je nezahraji. Jsou zde velice kvalitní pisálkové, takže se vše moc dobře čte. V tomhle jste pro mě bezkonkurenční. Ale zároveň je jasné, že lidi, kteří konzumují primárně video/audio je poměrně velké procento. To, že se zajímají i o zdejší články je právě efekt té vaší vedlejší tvorby.

Veškerá tahle negativní kritika má celkem velké rozměry, to uznávám. Vše je to odraz toho, že hrej.cz v minulosti nastavilo laťku opravdu hodně vysoko. Nicméně až na jednu dvě výjimky, se tu každý vyjadřuje více než slušně a nesnaží se o zbytečné ataky. Takže bych z toho nebyl smutný. Jen to ukazuje to, že právě lidem na vaší tvorbě hodně záleží. Navíc není to jen o negativní kritice, ale troufám si říct, že většinou (krom dneška) převažují kladné ohlasy :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira z Brna napsal 14. 2. 2015 v 17.57

Mluvil jsem víceméně za sebe, neznám přesná čísla a jak to funguje v Burdě. Je mi jasné, že je tu mnohem více lidí, co chodí na hrej kvůli něčemu jinému. Ale i v mém okolí, jsou ohlasy stejné, že pro lidi jako já 84 ročník, co nebaví číst dlouhé recenze a novinky a o hry se nezajímají jako dřív, spíš baví poslouchat hPody a hlavně kluky, a to především Mývalda a Bigase, ptže jsou v podobném věku a ztotožňuji se s jejich názory. Proto vím, že i byť menší část lidí jako já by na hrej nechodilo, a kdyby jo, tak né tak často, ale kdo ví.

Jak jsem psal, hPod je pro mě víc než debaty o hrách. A nyní nechci by někdo na sílu tlačil hPod ke dvoum hodinám. Jen jsem chtěl poukázat na to, proč předělávat něco, co funguje Jirko. Taky mě ted mrzí, že ti je z toho smutno, to nikdo nechtěl. hPod má velkej potenciál i do budoucna, máte slušnou základnu lidí co vás poslouchají atd. takže pokud je jim hodina málo, ozvou se.

Snad touto debatou to hPodu neuškodí.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Eravor napsal 14. 2. 2015 v 17.46

Dost mě mrzí reakce Jirky, je to pro mne nejlepší a nejvtipnější člen hápoďárny, ale rozčilovat se kvuli diskusi tu fakt nemusíš. Reakce od diskuterů jsou (až překvapivě) opravdu slušné, tak není třeba se hned naštvávat. Hpody dělejte jak vám nejvíc vyhovuje, jelikož, když se bavíte vy, bavíme se i my, a to královsky! :-)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
President Evil napsal 14. 2. 2015 v 17.31

Hrej je mým nejoblíbenějším herním zpravodajníkem a to kvůli dvěma druhům obsahu:
1. Video pořady (Videobox, Vidcast, Let's play)
2. hpody

Obojí mi zde příjde na daleko lepší úrovni než u konkurence a stejně tak redaktorský sbor je mi mnohem milejší. Recenze čtu čím dál méně, když vyjde nová hra kouknu se na video na youtube a udělám si názor sám.

Videoobsah a hpody to je to hlavní kvůli čemu sem lidi chodí. Myslete na to kluci.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 14. 2. 2015 v 17.24

Nemyslím si, že kdyby přestali točit hpod tak by nějak webu klesla návštěvnost. Hodně lidí přichází, myslím si skrze FB, kam poslední dobou začali hodně publikovat odkazy na novinky. Navíc spousta lidí hpod stahuje z itunes a nedávno psali na facebook, že to jde tuším i nějak z aplikace na android.(z čehož webu neplynou žádné příjmy z reklam). Hpod beru jako skvělý bonus, který poslouchám na kole nebo cestou vlakem a vždy se u toho pobavím a dozvím nějaké zajímavé informace. A nevidím žádný důvod proč by měl končit, to že by to členy redakce nějak přestávalo bavit jsem vůbec nezpozoroval. Zvlášť ne Jirku, když nedávno řešili Squirel Buble (nebo tak nějak), tak mi přišlo že Jirka by byl schopen ještě dalších 30 minut hledat na aukru nějaké konzole, které obsahují bambiliony obskurních her, ten kdo měl hlad a chtěl už končit byl tuším tehdy Vojta ;). Na hrej.cz chodím proto, že jsou tu z mého pohledu ze všech českých herních webů nejsympatičtější lidé, kteří jsou v podobné věkové skupině a vyhovuje mi srozumitelný styl psaní a rozsah novinek, které jsou stručné, ale žádná důležitá informace v nich zpravidla nechybí a líbí se mi jak otevřeně redakce komunikuje a naslouchá čtenářům.
Jedinou připomínku jsem měl k tomu, že už dotazy nemají rubriku zvlášť.
Jirko, taky moc nechápu proč ti je z této diskuze smutno, většina lidí tu vyjadřuje Hpodu podporu, pouze zde vyjádřili obavy, zda je zrovna takto pozměněná forma krokem správným směrem. Přeci jen zrovna ta pevná struktura vysílání a oddělené rubriky byly jedním z důležitých bodů, který vás odděloval od podcastu konkurenčního webu. A to že někdo napíše, že kdybyste zrušili hpod tak by klesla návštěvnost webu ber tak, že se dotyčnému hpod líbí a ne tak, že ostatní věci děláte špatně ;).

Editováno: 14. 02. 2015 v 17.31

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Pericul napsal 14. 2. 2015 v 17.08

Jiří Bigas: Se vší uctou, kterou k vaší práci chovám si dovoluju říci, že jediný "agresivní a útočné příspěvky" za posledních 20-30 příspěvků, bude ten váš.
Jak jsem si tu diskusi pročítal, zdála se mi být vedená v korektním a konstruktivním duchu, bez jakýchkoli osobních narážek. Lidé psali co se jim líbí/nelíbí, jaký na ně vaše práce má dojem, co očekávají a proč na hrej chodí. Není tahle odezva snem všech těch co něco tvoří a očekávají zpětnou vazbu?
PS: Nový hPod jsem ještě neslyšel, tak nehodnotím.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 14. 2. 2015 v 16.51

Kluci, z týhle diskuze je mi víc a víc smutno. Já se tu snažil trpělivě vysvětlit třeba to, proč bychom rádi hodinový podcast, jehož příprava, natočení a střih většinou jen pro ilustraci zaberou víc než dvě hodiny (+ vystříhaný materiál atd.). Místo toho se tu neustále řeší, jestli nás hPod baví, nebo nikoli, že předstíráme únavu, že přeci nemáme tolik práce, jak bychom si nemohli najít hodinu navíc za celý týden apod.

Ani náznakem nikdo z nás nezačal uvažovat o zrušení podcastu, ale místo toho se tu už objevují agresivní a útočné příspěvky, jak to můžeme bez audia rovnou zabalit, jak sem přestanou všichni chodit a že vlastně nic jinýho na Hrej.cz ani nemá cenu hledat. Zpravodajství, články? Koho to zajímá! To mají všude. No, krásně se to čte, jen co je pravda. Úplně mě to napumpovalo energií na další natáčení, díky. Otevřelo mi to oči.

Nechci si dál kazit víkend zbytečným hašteřením. Dáváme webu tolik, vždycky vám nasloucháme a přesto pochybujete o tom, jestli nám na vás záleží a zohledňujeme vaše postřehy. Třeba to vysvětlování teď vezme někdo další z redakce, já nevím, jak už to líp napsat. Jako obvykle si ze všech vašich konstruktivních připomínek vezmeme nějaké ponaučení a pokusíme se vám vyjít vstříc. Taky byste nám ale mohli trochu věřit, že víme co děláme. A když už se tu někdo ohání různými fiktivními čísly, já mohu s úlevou konstatovat, že podle zájmu o novinky a články očividně existuje ohromné množství čtenářů, kteří si nás vybrali a hledají u nás i jiný druh obsahu, než je audio a video. A já bych rád vyšel vstříc oběma skupinám - těm, kteří dávají přednost tradičnímu formátu, i lidem, kteří nechtějí číst a konzumují jen audiovizuální program.

Editováno: 14. 02. 2015 v 17.07

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira z Brna napsal 14. 2. 2015 v 16.11

fanda: Ano, přestaňte ho dělat, a vsadím se, to beru za sebe že 30 procent lidí na hrej.cz chodit nebude, včetně mě. Ptže mě osobně zajímají jen hPody a vidcasty, obecně víc interaktivní podoba. Články si můžu přečíst kdekoli.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
fanda napsal 14. 2. 2015 v 16.04

Kluci, vůbec je neposlouchejte. Pokud Vás hPod už nebaví, tak ho dělejte třeba jen půlhodinovej. Už nejste nejmladší a napsat ty dvě krátký novinky za ty 2 hodiny je přece jen lepší.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 14. 2. 2015 v 15.37

Greca: http://imgick.al.com/home/bama-media/wi…

souhlasím ;)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
petr napsal 14. 2. 2015 v 15.33

Greca: dobře jsi to vystihl

Nahlásit nevhodný obsah