Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Rozespalý Hlas Nelidu napsal 28. 3. 2015 v 10.11

Valvetro: Osobně vůbec nevím, proč to do článku psali. Asi aby jsme měli nějaké emoční spojení s redakci. Žurnalismus 101.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 28. 3. 2015 v 09.02

Tak co jsem se díval, v té diskuzi bylo hned několik připomínek, jestli je Vojta normální nebo aby své počínání vysvětlil. Někdo hold pošle pár korun na něčí podporu, někdo utopí klidně i několik tisíc v browserovkách, někdo zas platí alimenty a taky nikoho nezajímá vysvětlení. Je to jednoduše soukromí a do toho nikomu nic není, tak se nedivím, že jim to vadí. Jinak hPod byl super a nechápu ten povyk kvůli sázkám. Lidi promarní hodiny a hodiny nesmyslnými činnostmi, ale tady kvůli pěti minutám sázek budou ohrnovat nos a vypínat hPod před koncem, aby to náhodou neublížilo jejich auře. :) Hlavně tentokrát to stálo za to, poslouchat až do konce. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 28. 3. 2015 v 02.34

El Prdelo: Tak on Jirka tam říká, že to na Vojtu prozradil omylem a už se něco podobnýho opakovat nebude.

Mě jen pobavilo, že Jirka tam říká, že to nechce dramatizovat a pár sekund na to to přirovnává k popravě. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 28. 3. 2015 v 02.21

Fremen: Spoilery! :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
President Evil napsal 27. 3. 2015 v 23.51

hpod 476 je první z těch "novodobých" o kterém mohu říct, že mě bavil. Rubrika dotazy mi sice chybí, ale ta témata byla zajímavá. Snad to bude už jen lepší.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 27. 3. 2015 v 23.44

Super hPod do chvíle než přišel Jirkův proslov k tématu, kdo koho finančně podporuje a jaká se k tomu strhla na to diskuze. Pseudototalitní, fašistický myšlenky bo co to tam povídal. Je pravda, že se strhla opravdová smršť ne moc příjemných komentářů. Sám jsem jich několik napsal, za některé se omlouvám, jelikož jsem je nejspíše špatně formuloval. Nebyli myšleny, tak jak se v hPodu vylíčilo.
V podcastu se to naprosto vyhrotilo, překroutilo a zase se fňukalo, jak je redakce hrej ublížená. Myslím si, že Vojtu nikdo "popravovat" nechtěl a už vůbec nikdo po něm nechtěl žádnou omluvu. Což mi přišlo naprosto směšný. Osobně jsem několikrát zmiňoval sám, že je to každého věc, kdo koho podporuje. Nicméně nám tou novinkou samotné hrej vecpalo, že Vojta podporuje poměrně kontroverzního člověka. Nedivte se tedy, že se na to dost regovalo. A slovem obhájit či vysvětlit nebylo myšleno nějaká omluva nebo poslední slova před diskuzní popravou, jak my rádi fašističtí čtenáři děláme. Anita je tím co dělá pro hráče videoher hodně kontroverzní, proto mě a ostatní zajímalo pouze co Vojtu na její práci přimělo k finanční podpoře, nic víc. Je naprostá pravda, že nám do toho nic není. Jenže ono je dobrý o věcech, po kterých nám je ho*no vůbec ostatní neinformovat. Takhle se nám dalo svolení se o to zajímat. To samé Jarda, začne vyjmenovávat, co vše podporuje. Stačilo, říct "podporuji taky nějaké lidi a nic vám do toho není", nám tam dlouze vyjmenuje všechny odvětví co financuje a dodá, že nám je po tom prd. Když nás to nemá zajímat, tak nerozumím tomu proč nám to vůbec sděluje.

Rozhodně jsem nechtěl být k někomu hnusný. Pokud mé komentáře měli fašistický charakter, tak se velice omlouvám. Zároveň mě, ale vždy mrzí to vaše fňukání. Teda konkrétně myslím Jirku, ač ho mám rád, tak dokáže reagovat dost hystericky, jak se tu i zde několikrát ukázalo.
Ale aspoň si z toho vezmu ponaučení a na tyhle věci bude lepší příště nereagovat :)

Editováno: 27. 03. 2015 v 23.56

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Fremen napsal 27. 3. 2015 v 23.09

To já jsem si sázky poslech a musim říct že Jirka to tam pořádně zabil s těma gamepedam v šuplíku :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Tomas napsal 27. 3. 2015 v 23.04

fanda: http://i3.kym-cdn.com/photos/images/new…

Nahlásit nevhodný obsah

-1
fanda napsal 27. 3. 2015 v 22.37

Díky za Jirkovu radu vypnout hPod dřív, sázky mě nezajímají, tak snad jsem jen přišel o znuděné povídání a přípravy na ukončení.

Nahlásit nevhodný obsah

20859215
Greca napsal 25. 3. 2015 v 21.04

475 měla grády. Trochu jsem byl nervózní z posledních týdnů, kdy tu byla určitá vlna kritiky, ale za sebe jsem spokojený a těším se na další díly. GL kluci! ;)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
StoneCookie napsal 23. 3. 2015 v 15.52

Když si koupim na pc Xbox One ovladač bude fungovat ve starších hrách, kde byla možnost hrát s Xbox 360 ovladačem ... ? Předem dík

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Miroo napsal 21. 3. 2015 v 23.06

Měl bych malou prosbu na toho, kdo stříhá podcast: Poslouchám podcasty před spaním a zvukové přechody, které jsou mnohonásobně hlasitější než vaše povídání na mě při dřímání fungují jako rána kladivem, přitom by stačilo snížení hlasitosti u jednotlivým přechodů, což by nemělo zabrat víc jak pár sekund. Předem dík :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
fanda napsal 21. 3. 2015 v 16.17

Sázky jako koncept nejsou špatné, ale o co se sázíte a s jakou chutí je. Možná by bylo lepší ten čas věnovat normálním dotazům a ukončit podcast dřív. Všichni, hlavně asi vy, byste byli rádi.

Jinak prosím, méně stěžování, jak hrozný je hrát a psát o hrách jako povolání.

Nahlásit nevhodný obsah

20863156
Sempra napsal 21. 3. 2015 v 15.35

Škoda že z hPodu sa pominula jedna vec, Jarda cast, Jarina Pawlovska, italska slovencina atd atd a vystriedali to "sazky" ktore su ten typ humoru, do ktoreho sa neda zapojit, je venovany len tym ktory sa do neho zapajaju a uprimne je mi jedno ci bude v tipovani lepsi Vojto, Zdenek alebo Jarda. Ale pacilo sa mi, ze pocas hPodu nikto neodchadzal a zase ste poukazali na heisty v GTA. Uz sa tesim na buduci tyzden na ich xbox one verziu :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ladas napsal 21. 3. 2015 v 11.47

Kvalita bohužel upadáva, pusobí to jako nutná vata + nezajímavý a nudný závěr se sázkami bez pointy. Není se na co tešit pořádně. skoda

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 20. 3. 2015 v 23.10

Fremen: Díky. Vím, že o Borderlands předtím mluvili, ale vůbec mi nedošlo, že to vyšlo i na iOS a jak řekl Jarda Itunes, tak jsem myslel, že se to týká hodnocení u nějakého soundtracku. Když se řekne Itunes, tak si vybavím hudbu, neuvědomil jsem si, že je součástí Itunes i App Store.

Nic to ale nemění na tom, že je to stejné jako tipovat na náhodné číslo 1-5. Tedy absolutně nezajímavé.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Fremen napsal 20. 3. 2015 v 22.43

bůh: ta sázka se týká kolem druhé epizody tales from the borderlands lépe řečeno kolik hvězdiček bude mít na americkém Itunes.

A ohledně toho dema FF 15 s těmi kouzly jsem se spatně vyjádřil takže abych to uvedl na pravou míru. Square Enix se vádřil že nemá hotovou vizuální podobu všech kouzel a některé efekty chce pozměnit z toho důvodu nebyl systém magie zahrnut do dema.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 20. 3. 2015 v 22.22

Na co sázíte v posledních sázkách? Z hPodu jsem to nepochopil. Sázíte na počet hvězd na Itunes v recenzi, která bude poslední u příštího natáčení, ale nějak nevím u recenze na co? Jinak ať už je to na cokoliv, tak je to opět nezajímavé a je to pouze o náhodě, nikoli o odhadu, to rovnou můžete sázet jaké bude taženo dodatkové číslo ve slosování Sportky. Jarda je špatný bookmaker. :(

Chce to nějak zatraktivnit nebo zrušit. Nevidím v tom budoucnost...

Nahlásit nevhodný obsah

20858793
lojza.cr napsal 20. 3. 2015 v 10.04

bares69: je bez debat že šedý trh škodí jakémukoliv odvětví, pokud by byl nelegální tak už by neexistoval to je jasné ale na druhou stranu je velký rozdíl jestli výrobce hry dostane 70% od steamu nebo originu z ceny hry nebo jednotky procent jako při prodeji přes překupníka klíčů a pokud budou mít výrobci her z každého produktu pouze jednotky procent, za chvíli můžeme hrát akorát tak free to play které tě stáhne z kůže úplně

ve chvíli kdy začnou velké společnosti klíče z šedého trhu blokovat, budou muset zákazníkům tyto problémy kompenzovat prodejci, kteří ve chvíli prodeje klíče téměř jako jediní z tohoto obchodu profitovali, což je naprosto v pořádku a dle mého názoru i v souladu se svobodným obchodem, porovnal bych to například se šedým dovozem elektroniky, kde pokud si koupíš například telefon dovezený z východní evropy, servis ti ho taky neopraví a musíš se obrátit na svého prodejce pro vrácení peněz nebo výměnu za jiný přístroj

obchody s klíči ze šedého trhu také využívám pro hry které si chci například jen vyzkoušet či je beru jako okrajovou záležitost, ve chvíli kdy se jedná o moji oblíbenou sérii, oblíbené studio nebo byla hra lokalizována českým distributorem, přemýšlím kde mám produkt zakoupit aby z toho profitoval hlavně ten kdo mi můj zážitek nejlépe zprostředkoval a ne ten kdo nejvíce podstřelil cenu s klíčem z anglie či ruska na heurece, ber to jen zase jako pohled z druhé strany

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 18. 3. 2015 v 13.45

Jiří Bigas: Naprosto respektuji tvůj názor, jenom reaguji na fakt, že jsi o něčem naprosto legálním mluvil jako o nelegální (protizákonné) věci.

Já osobně využívám jak oficiální, tak neoficiální distribuci, ani proti jedné nic nemám, respektuji obě. Nemám teď ani na mysli ruské weby, kde je cena za 50% ceny našeho trhu, myslím spíš české weby, které jsou i v katalozích a kde je rozdíl v ceně o několik málo procent.

Jinak Rusko je zase oblíbená démonizace této věci, klíče jsou často třeba z Velké Británie, kde to řešil i parlament, protože vyvezené se hry danily v jiných zemích.

Vezmi v potaz fakt, že svobodný obchod je jedním z pilířů EU, čili jet někam do zahraničí, něco koupit, jet jinam a tam to prodat, je prostě naprosto v pořádku a určitě to nemůže mít stejný dopad s pirátstvím, když výrobce produktu dostane tak jako tak zaplaceno, jenom bude hra aktivována v jiné zemi, než pro jakou byla určena.

Ještě na zamyšlení, setkal jsem se s lidmi, kteří nakupují (digitální) hry, ale neví například ani co to je Steam. Jak chceš potom takovému člověku vyprávět, že si měl dát pozor na "podezřelý obchod" na základě oficiální ceny na Steamu nebo i jinde? Zákazník je ten poslední, co by měl za toto trpět. Pokud vydavatelé nechtějí, aby se klíče prodávaly do jiných zemí, mají to zařídit tak, aby to nebylo možné (třeba součástí klíče bude kód země CZxxx-xxx-xxx, pro kterou je určen). Jinak musí respektovat platné zákony, kterými se musí řídit i všichni obchodníci - i ti oficiální . Deaktivovat hru hráči, co si ji poctivě koupil, která byla někde určena k prodeji a nebyla nikde získána nelegálním způsobem, je z morálního hlediska prostě krádež jako každá jiná, a je to spíš takové "becuase we can" viz. Ubisoft.

Nechci tě tu nijak přesvědčovat, jen ti dávám jiný podled na věc a by bylo fajn, kdyby veřejná kritika (čehokoli) nebyla podložena nepravdivými fakty (legalita). :)

Editováno: 18. 03. 2015 v 14.05

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 18. 3. 2015 v 12.19

bares69: Ten můj fiktivní dotaz na podporu EA byl samozřejmě přitažený za vlasy, nicméně narážel jsem na různé mnohdy třeba ruské prapodivné zdroje, které samotní vývojáři, vydavatelé a provozovatelů obchodů jako Steam označují za nelegální a odtud získané klíče nejednou hromadně zablokovali, protože je považují za škodlivé.

Zlob se na mě, jak chceš, ale pokud někdo kupuje pokoutně získané klíče na podezřelých obchodech místo Steamu nebo v tomto případě Originu, notabene s vědomím, že nejde o oficiální cestu, je to jen alibi. To, že něco není nelegální podle legislativy, neznamená, že je to v pořádku, nebo že to není nemorální. Stačí se podívat na stahování filmů a benevolentní českou legislativu.

Pokud je prodávaný klíč čistý a jde formálně o otevřenou cestu, principiálně proti tomu nic nemám. Narážel jsem na tuhle šedou zónu. Pokud chceš zpochybňovat její nemravnost a parazitická balancování na hraně zákona, zeptej se samotných vývojářů, co na ni říkají a jaké jim přidělává vrásky. Ve svém závěru má totiž stejně devastující dopady jako pirátství.

Nahlásit nevhodný obsah

20863343
romando napsal 18. 3. 2015 v 11.23

Sázky nechať!

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 18. 3. 2015 v 11.03

Jirko, neoficiální distribuce, na rozdíl od pirátství, NENÍ nelegální, je naprosto v souladu s legislativou ČR a i EU, jen proto, že se něco nelíbí distributorům, není to automaticky mimo zákon. Takže prosím nedémonizuj ji jen proto, že ji osobně neuznáváš a bohužel asi ani moc nerozumíš.
Obchody s neoficiální distribucí běžně najdeš i v nabídce herních eshopů třeba na Heurece společně s oficiální distribucí.

Mimochodem, odpovědí na ten dotaz je ANO, hra, která bude mít klíč k Originu (bude se aktivovat přes Origin), bude fungovat jak na Win, tak na Mac, protože po aktivaci k ní Origin bude přistupovat stejně, jako k zakoupené přímo na Originu. Důvodem je fakt, že to nejsou žádné pirátské nelegální klíče, jak naznačuješ, ale oficiální klíče pro Orgin. Vycházím z předpokladu, že k dané hře existuje i varianta na Mac. To samé platí i o české lokalizaci.

Editováno: 18. 03. 2015 v 11.14

Nahlásit nevhodný obsah

-1
RuThaN napsal 18. 3. 2015 v 04.03

Panove, myslim si, ze byjste opravdu, ale opravdu nemeli zanedbavat, posluchace z venkova a tim padem, by pristis soutez mela byt o datadisk Luxusni Vidleni..

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 17. 3. 2015 v 12.59

Nejlepší na konci Hpodu bylo stejně když Jarda četl dopisy slovensky a pak závěrečnej vtip - u toho jsem se aspoň vždycky zasmál :) Bohužel se ani jedno už v Hpodu neobjevuje.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Smeraldo napsal 16. 3. 2015 v 12.33

Mně se sázky libi, akorát mi přijde že to kluci neberou moc vážně.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Flukezz napsal 15. 3. 2015 v 21.19

Petr na hrad! #Vanďák ftw

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ladas napsal 15. 3. 2015 v 18.13

Sázky jsem vypnul. Bohužel je to strašně ubíjející, předlouhé a vycházející trochu do prázdna.

škoda, že jste se nějakým způsobem nevrátili třeba ke GDC.

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 15. 3. 2015 v 12.58

Mě jen přijde, že to samotný kluky moc nebaví. Takový "jó, řeknu číslo a můžeme domů". Pak ten podcast občas končí na znuděný notě.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Valvetro napsal 15. 3. 2015 v 08.40

Nevím, co je tak špatného na posledních pěti minutách nějakých sázek, ale dalo by se to možná i nějak rozšířit do formy soutěže pro lidi...

Nahlásit nevhodný obsah