Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
petr napsal 14. 2. 2015 v 15.31

Já si ještě počkám jak budou vypadat další díly než začnu nadávat, ale 470tý hpod bych hodnotil 2/5 a je to skoro by se dalo říct horší dvojka.

Nahlásit nevhodný obsah

20859215
Greca napsal 14. 2. 2015 v 15.22

Nemyslím si, že již nastal čas, aby byla nová podoba hPodu takhle do detailu rozebírána. Nechejte klukům čas pár týdnů na předvedení jejich nového konceptu a pak se pusťme ke zhodnocení. Redakce si bude moci přečíst ohlasy z řad posluchačů a reagovat na ně a posluchači budou mít dostatek argumentů pro debatu k potenciální úpravě.
Za sebe říkám, že bylo opravdu poslední dobou z kluků v redakci cítit určité snahy o zkracování hPodu, což Jirka hezky vysvětlil níže. Určitě je lepší, když se podcast bude natáčet pravidelně, v libovolné délce, než ho uměle zkracovat či natahovat. Zároveň by redakce měla vzít v potaz, že laťku si léty skvělého podcastování nastavili neuvěřitelně vysoko a že posluchači jsou holt zmlsaní výtečnými podcasty s délkou okolo 2 hodin. A nedivte se, kluci, posluchači je mají rádi právě proto, že se tam dozví spoustu vtipných a originálních historek a hlášek, které jsou tou přidanou hodnotou, kterou jim vy můžete jako jedni z mála "prodat". Trochu se bojím, abyste na tyto diskuze a názory nemysleli během natáčení, protože tím by se z přirozeného informačně-zábavného pořadu stala křečovitá snaha o debatu, z které by tratili všichni.
Těším se na další týdny u hPodů, protože věřím, že po analýze všech proměnných, které poskytnou další díly a diskuze se čtenáři-posluchači, spokojenost všech vypluje na hladinu a hPod bude stále na špičkové úrovni.
Hápoďárně® zdar!

Editováno: 14. 02. 2015 v 16.08

Nahlásit nevhodný obsah

20872981
Rorschach napsal 14. 2. 2015 v 15.22

EL Prdelo: súhlas.
Ono si treba uvedomiť, že herných stránok je v súčastnosti veľké množstvo, a práve týmito reláciami sa zvyšuje návštevnosť webu (priznajme si to, to je primárny dôvod, ktorý Burdu zaujíma), zvyšuje to počet odberateľov na youtube či FB - skrátka, že týmito reláciami sa poskytujú služby, ktoré na trhu chýbajú a ktorými sa na trhu odlišujú.
Nechcem tým ale povedať, že články sú zlé, to nie, len že recenzií a článkov je na webe obrovské množstvo.
Nerád by som príliš špekuloval, ale jedným z dôvodov, prečo hrej.cz dostalo namiesto toho malého kamrlíku väčšiu redakciu a tiež navýšenie počtu stálych členov redakcie, je práve zvýšená návštevnosť webu (aj vďaka týmto reláciám). Je možné, že tieto relácie nie sú zahrnuté v zmluvách s Burdou a robia sa vrámci "nadpráce", ale to je potom skôr problém komunikácie a argumentácie redakcie s vedením Burdy, kedy im treba vysvetliť, že rovnako ako textové články, sú potrebné aj tieto relácie.

Čo sa týka dĺžky hpod-u, optimum by bolo asi 90 min. - nieje nutné aby ste tam vždy sedeli všetci 4 v rovnakom zložení.
A k novému formátu, teba veriť, že sa to utrasie, lebo z včerajšieho som nebol moc nadšený.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira z Brna napsal 14. 2. 2015 v 14.40

bůh: Já tomu rozumím, a sám vím ja kněkdy těžký se sejít ve 4 lidech. Mně je nvyplynulo z toho Jirkovýho povídání, že je unaven tak, že fáral někde v dolech. Nemyslím že dělat to na části je rozumný, to mě taky napadlo. Mohlo by to být, jak jsem řekl, hPod by měl být časově flexibilní. Když to dá tak at má 2 hodiny, když nezbude čas nebo není toho tolik co říct, at má klidně 30 minut. Ale tím že si dají omezenou hranici 1 hodinu, tak se do toho hPodu nemusí vlézt spoustu zajímavejch věcí včetně volného povídání, např. o Beverly hills, co kluci dělali apod. protože je tlačí čas.

To dělá hPod, hPodem.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 14. 2. 2015 v 14.36

Poslední dobou nabírám dost velký pocit, že k tomu hPodu mají někteří celkem nechuť, naznačují, že je to otravné a časově náročné. Já si tedy velice moc cením, že takhle obětujete svůj osobní nebo spíše pracovní čas. Ale s tím časem se poslední dobou celkem dost oháníte. Jenže na mě jako posluchače to vše má velice negativní dopad a každým týdnem se na ty podcasty méně těším.

Nejsem ten, kdo tu bude chtít prosadit za každou cenu delší podcasty. Jsem radši, když to budete dělat, tak jak vám vyhovuje. Nebo jestli vám bude vyhovovat zrušení hPodu, klidně tak učiňte. Lepší než poslouchat nějaké fňukání (teď přímo netvrdím, že fňukáte). Nicméně co si budeme nalhávat, ale Hrej.cz na těhlech hPodech, vidcastech a všelijakých herních videí stojí (už to někdo několikrát psal a asi je to všem i jasné). Když dvě hoďky (nevim jak dlouho trvá natočení) v jeden den týdnu nevyjde článek, tak se nic neděje. Byť máte články více než kvalitní, rozhodně si nemyslím, že textová podoba je to, co tenhle web táhne :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Punťa napsal 14. 2. 2015 v 14.23

Mně se to líbilo, bylo to svižný a rychlý. Nejdůležitější je, aby to vyhovovalo Vám, protože od toho se odvíjí jak zábavné to pro Vás bude dělat a jakou novou energii to do pořadu přinese. A děkuju že to děláte :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 14. 2. 2015 v 14.17

KamilZ: Točit to po částech myslím není dobrý nápad, tuším že něco podobného zkoušeli dříve na gamesech a už od toho zase upustili a kdyby to točili po částech vždy 2 jiní lidé, tak by se mohlo stávat, že by stejnou věc opakovali dvakrát. Je to dle mého nesmysl. Jedině třeba zvlášť redakční část a zvlášť dotazy, ale teď co to smíchali všechno dokupy, tak ani to by nešlo.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 14. 2. 2015 v 14.08

Mira z Brna: Jirka by si jistě 2 hodiny našel, ale on nemůže říct že teď má čas, tak že se jde natáčet, uvědom si, že čas ve stejnou chvíli si musí udělat 4 lidé, takže jim uteče 8 člověkohodin práce. Taky zastávám názor, že čím delší tím lepší, ale chápu i postoj redakce. Spíš mě mrzí to, že je z toho teď takový guláš, všechny rubriky smíchány skoro do jedné. Chybí tomu nějaký řád.

Editováno: 14. 02. 2015 v 14.09

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira z Brna napsal 14. 2. 2015 v 13.55

Davidus: Tady nemůžeš srovnávat veřejnoprávní televizi s vysíláním hPodu. Když v tv zjistí že diváci mají zájem o nějakej populární pořad, a že netáhne v určitou hodinu a že ho diváci chtějí častěji, co myslíš že se stane? Výjdou jim vstříc. Jsou věci, které se změnit dají (vzhled webu další neymslím), bavíme se tu o 30 minutách navíc.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mira z Brna napsal 14. 2. 2015 v 13.41

Bohužel se musím přihlásit k některým názorům. Já totiž nevěřím, že Jirka Bigas (věřím že je vytížen) si nenajde 2 hodiny na hPod na kterým podle mě, hrej.cz stojí. Tak to udělejte v době kdy máte čas, a release udělejte v pátek. Já si cením vaší práce, nevím jestli za hPod něco berete nebo je to z vaší strany dobrovolné, ale i tak.

Vzpomínám si na hPody co měli dvě a více hodiny, a to nemělo chybu a kdyby byly zpoplatněny, nedivil bych se tomu. Ono dotazy na příspěvky od lidí se už řešili, lidé přispět chtěli (dobrovolně v této době), což svědčí o kvalitě.

hPody není jen o hrách, ale i o vašem plkání, hádání se apod. pamatuji si hPod loni v zimě, kde si Jirka dělal srandu z Rajly z COD, to jsem se smál na celé kolo. Začal jsem hPody poslouchat zpětně a takové 2 hPody o 2 h, mi krásně zpříjemňovali noční šichtu v práci. Neříkám, že dnešní hPody nejsou dobrý, ale ta hodina, to je fakt málo, sorry kluci, je to tím, že vás rád poslouchám jako ostatní, tak proto ta nevole.

Chci jen navrhnout, proč to neuděláte tak, že si sednete a pokud vám to půjde od ruky a bude dobré téma a všichni zúčastnění budou v náladě, ať má hPod 2 hodiny. Pokud to bude opak, a Jirka bude unaven, Princátka bude bolet bříško a bude muset odbíhat a Mývald to sám neutáhne, Vojta kdysi avízoval že hPody je pro něj opruz, tak to udělejte klidně 35 minut. Ted to vypadá tak, že to chcete odfláknout. To mi neříkejte že po tolika hPodech jste zjistili že jste vlastně unavení. Za tím bude něco jiného, pokud hPodu zrušíte, za mě osobně by hrej.cz nebylo tak zajímavý, vzhledem k tomu že vidcasty jsou jednou za uherskej rok :).

Váš stály posluchač a fanoušek.

Nahlásit nevhodný obsah

20868734
Davidus napsal 14. 2. 2015 v 13.27

KamilZ: + a pokud jde o ,,náš,, názor... myslím, že jim to říct můžeš a že jsou vůči kritice celkem otevřený... Ale tímhle způsobem to podávat nemůžeš... Názor klidně, ale tyhle útoky jsou fakt mimo mísu...
(zkus tohle předvádět u sebe v práci :) asi se jim to taky líbit nebude )

Nahlásit nevhodný obsah

20868734
Davidus napsal 14. 2. 2015 v 13.21

KamilZ: Co takhle napsat do ČT, že ti nevyhovuje vysílací čas zpráv, že by se měly natáčet někdy ráno, to že se oželej nějaký zprávy je přece jedno... a místo toho času, kdy se vysílaj živě, by mohli dát další pořad... :D
- Tím chci říct, že to co dělaj tady na hrej je z jejich iniciativy, z jejich prostředků, z jejich volnýho času, atd atd... až budeš mít svůj vlastní web, nebo budeš součástí nějakýho webu, tak si to dělej podle sebe... Ale tohle je jejich práce, o který si nemůžeme rozhodovat my... Pak se nám nebude líbit formát recenzí, tak jim ,,přikážem,, dělat jiný ? když se nám nebude líbit grafika webu, tak to kvůli nám předělaj ? neblázni a ber to tak jak to je a buď rád, že na svý čtenáře nes***, jako na jiných webech, tady jde alespoň vidět, že je práce baví a že pro nás dělaj fakt dost...

Nahlásit nevhodný obsah

-1
vlad1mir86 napsal 14. 2. 2015 v 12.45

ale jo bál sem se že to bude horší,asi se na to časem člověk zvykne. Akorát se musím připojit ke kritice délky hodina je prostě málo těch 90 minut by bylo idealních a klidně bych kvůli tomu ožele nějakou novinku.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 14. 2. 2015 v 12.32

KamilZ: "Výmluvy na jinou práci neberu." Jaký výmluvy? Začínám být na tenhle termín docela háklivej. Pořád nám někdo píše, že se na něco vymlouváme. To jsou argumenty, ne vytáčky. To, že nám kvůli dlouhým hPodům, které se samozřejmě točí ještě déle, než jaká je jejich finální stopáž, třeba dvě hodiny stojí novinky na webu mi nepřjde jako výmluva, ale podstatný problém, nebo chceš-li vysoká cena za natáčení podcastu. Myslím, že je pochopitelné, že mě frustruje, když vidím, že nám na webu něco chybí, a točíme už 90 minut a konec je v nedohlednu. Dohánět to pak zpětně není zrovna ideální. Ale nepředpokládám, že bych tě přesvědčil, zkus se na to jen podívat z naší perspektivy.

My, ač tě to možná překvapí, se snažíme rozumně plánovat a pár nepřečtených mailů nás opravdu netrápí. Vidíš, a přesto se stane, že někdo potřebuje z podcastu odejít dřív, zatímco já se snažím vždycky vydržet až do konce na úkor vlastní práce nebo soukromého života. To, že zůstaneme s Jardou třeba na konec hPodu sami a nezabalíme to dřív, nikdo neocení. Namísto toho jsem ten, kdo zkracuje natáčení. Já to možná řeknu, že bych skončil dřív, ale vydržím tam. Někdo další si myslí totéž, neřekne nic a podcastu se prostě nezúčastní, protože nestíhá. To bychom pak ale natáčeli každý druhý týden třeba jen ve dvou.

Fakt mě mrzí, jak k tomu přistupuješ. A rozhodně nebudeme hPod uměle natahovat, nebo naopak zkracovat a na základě ankety. To nepřipadá v úvahu. To pak budeme rukojmí posluchačů a povinně budeme muset dodržovat i stopáž?

Neber to ode mě ve zlém. Jen mi tohle přijde líto, protože my se pro vás neustále snažíme dělat maximum. A to často znamená hledat kompromis mezi úkolem A a B.

Editováno: 14. 02. 2015 v 12.35

Nahlásit nevhodný obsah

20873515
PRAVDA napsal 14. 2. 2015 v 11.35

Snad si ten nový formát sedne. Za mě to včera nemělo hlavu ani patu.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
xxDawexx napsal 14. 2. 2015 v 11.17

Dík za odpověď o StarGate, přeci jen mě ale zajímala i obliba redakce co se týče této značky - tak aspoň tady - líbí? Nebo jde to někde mimo vás? ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 14. 2. 2015 v 10.31

Smeraldo: Problém není bavit se o hrách dvě hodiny i víc. Problém podle mě představuje práce, která nám během těch dvou hodin utíká. To jen na okraj, aby to nevypadalo, že mě natáčení nebaví nebo tak něco. Proto jsem rád, když máme za hodinu hotovo a můžeme se věnovat zase webu. O nic jiného nejde.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Smeraldo napsal 14. 2. 2015 v 10.11

Taky nejsem z nového hPodu nějak odvařený, beru tak jak to je, ale co se mi moc nelíbí je délka. Před půl rokem nebyl problém nahrát 120 minutový hPod a teďka průměrně dosahuje pouze 60 minut (a někdy ani to ne).

Všiml jsem si, že hlavní odpůrce toho "dlouhatánského" hPodu je Jirka, který kolikrát pohání tempo jen aby byl už konec. Pokud tam nechce být tak dlouho, tak když už nebude mít co říct tak může odejít ne? Jako to třeba dělá Tomus, ten nebyl na celý podcast ani nepamatuju, taky vždycky odejde v průběhu.
Neberte to jako hate, je to jen taková přípomínka, nemyslím to nijak zle.

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 14. 2. 2015 v 01.54

bůh: v: Syca: Ne, pořád bude nejdůležitější, jestli má dotaz nějaký diskusní potenciál. Pokud ano, tak klidně celý podcast můžeme věnovat jenom jednomu dotazu, pokud bude natolik kulervoucí, že bude stát za to. Věřte nám, že z dřívější formy už jsme byli maličko unavení a ačkoliv já sám osobně nezavrhuju případný návrat k tradičnějším rubrikám (ale pokud, tak za hodně dlouho), nový formát přinese okysličení jak pro nás, tak ve výsledku pro vás. Samozřejmě bude chviličku trvat, než si to sedne, ale myslím, že nakonec budou spokojeny obě strany. Jak my, tak hlavně vy :)

Nahlásit nevhodný obsah

20871657
Rss napsal 14. 2. 2015 v 01.53

Upravena verze podcastu je na prd a jeho delka jeste vic :(

EDIT: Jaxx: Asi sem uz starej, ale me se stara podoba libila a proto ji jako jedinou poslucham. Fakt o zadne "okysliceni" nestojim :)

Editováno: 14. 02. 2015 v 02.16

Nahlásit nevhodný obsah

-1
v napsal 13. 2. 2015 v 22.36

Hold jsou věci, které by se neměli měnit :(

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Syca napsal 13. 2. 2015 v 22.08

Taky z toho noveho formatu nejsem moc nadsen, pripada mi to jako takovy kockopes, nema to vubec ucelenou formu. Mozna jsem konzerva, ale predchozi format "redakce-novinky-hra tydne-soutez-dotazy" mi prisla ucelenejsi, a tim padem i se lepe poslouchala.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 13. 2. 2015 v 22.00

Co to zas ten Jarda vymyslel?! :D
Celý podcast jsem ještě neslyšel, šetřím si ho na zítra na kolo, ale to že budou dotazy rozházeny po podcastu, se mi moc nezamlouvá :/
Znamená to tedy, že když bude mít někdo dotaz o něčem, o čem se nebudete bavit, tak nebude zmíněn? Pokud ano, tak by bylo dobré zveřejnit témata diskuzí nějakou chvíli předem, aby čtenáři mohli ještě nějaké dotazy k tématům poslat.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 13. 2. 2015 v 21.01

Punťa: Tentokrát jsme skončili tak v půli cesty, ale příští pátek už bude skutečný next-gen:).

vlad1mir86: Myslím, že jsme nahrávali jen kousek a tenhle vzorek byl asi nejlepší pro ilustrací. Víc už vydávat neplánujeme.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Punťa napsal 13. 2. 2015 v 17.22

Bude dneska ten nový formát hpodu? A můžu to sledovat živě? Děkuji!

Nahlásit nevhodný obsah

20874117
vlad1mir86 napsal 13. 2. 2015 v 14.46

v jednom z posledních hpodů jste říkali, že máte nahrané vaše debaty ohledně redakční části invaze, nebudete je náhodou zveřejňovat? Debata ohledně kategorie hudba mě docela zaujala a zajímalo by mě jak to probíhalo i u těch dalších kategorií.

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 13. 2. 2015 v 12.40

Jiří Bigas: Já z toho mám úplně nejvíc největší radost.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 13. 2. 2015 v 11.33

Lojza.cr: Jabu: Taky se nám to líbí a máme z toho radost. I z toho, že vy z toho máte radost:). Není zač.

Nahlásit nevhodný obsah

20858793
lojza.cr napsal 13. 2. 2015 v 11.05

Jabu: taky se přidávám, udělalo mi to velkou radost, protože přehrávání v safari mi vždycky minimálně jednou za poslech vypadlo a teď už to půjde i v offline :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Jabu napsal 11. 2. 2015 v 17.43

Chci poděkovat za (konečně) všechny hpody v podcastech pro iOS. Díky:-)

Nahlásit nevhodný obsah