Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863111
Valvetro napsal 30. 3. 2015 v 18.17

Člověku je až smutno, když vidí, kolik nesmyslů se dá nakecat v podstatě o ničem. Holt, práce s lidmi byla vždy komplikovaná a nevděčná, v případě internetové anonymity to platí dvojnásob. Hlavně si myslím, že redakce to řešila už dost dlouho na to, aby byl klid, 99% jiných by napsalo nezájem a basta.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Barikáda napsal 30. 3. 2015 v 17.31

Přijde mi bizarní, když je v hPodu téma Anita, která má mezi hráči obecně málo fanoušků, jediný člověk široko daleko co má na ní jiný názor odmítá využít unikátní šanci uvést svůj pohled z té druhé strany barikády. Víte vůbec kolik lidí by takový jiný názor zajímal? A ne z negativní stránky věci. Víte kolik lidí by třeba i ten svůj názor pak změnilo? Není to náhodou i důvod té finanční podpory?

Když finančně podporuju veřejně známou osobu, tak si za tím stojím. Dokážu to obhájit, dokážu to vysvětlit. Neschovávám se za "soukromí". Soukromí patří do rodiny, když podporujete někoho koho nikdo nezná. Kamaráda, známého, svůj oblíbený hostinec. Ne do hPodu, kde probíráte osobu veřejnou (!) v herním světě (!) a ještě jí posíláte peníze.

Chtělo by si to trochu procvičit co je to vlastně soukromí, že. Ve vaší podobné logice za chvilku odmítnete mluvit i o tom, co jste hráli o víkendu, protože do toho nikomu nic není, ačkoliv se to týká her (stejně tak jako Anita).

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 15.47

El Prdelo: Vždyť já říkal, že se nemusíme shodnout, nebo přesvědčit navzájem a nic to nezmění na to, že jsme v pohodě:).

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 30. 3. 2015 v 15.07

Jiří Bigas: Dobře, už jsme k tomu každý napsal dost. Stejně tohle nikam nevede. Ale samozřejmě i přes tuto neshodu chci říct, že si vaší práce stále moc vážím, dík :)

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 14.06

El Prdelo: Jak jsem se obával, tahle diskuze už se zacyklila. Na tvou poslední otázku ti proto odpovím stejně, jako jsem to udělal už víkendu níže.

"Já si třeba nemyslím, že vám není nic do toho, co kdo podporuje, pokud to chce prozradit, jen jsem tvrdil, že to daná osoba není povinná vysvětlovat proč či se z toho zpovídat. To jsou dvě odlišné roviny."

Proč se informace v novince objevila a v jakém kontextu, to už jsem také vysvětloval.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 30. 3. 2015 v 13.45

Myslím si, že drtivá většina hráčů, kteří o ní něco ví má na Anitu podobný názor. Proto jako hráče nás zajímal názor Vojty, který nám ho samozřejmě nemusel říkat. Jak se vyjádřil v podcastu, tak z toho lze usoudit, že se za to nejspíše i stydí.

Probůh, dám ruku do ohně za to, že nikdo nechtěl po někom nějaké povinné zpovídání se z hříchů a následný trest. Já třeba volal po obhájení. Ale rozhodně po někom nic nutně nežádal.
Jsem člověk, který je schopen akceptovat pohled druhého. Ale abych ho mohl akceptovat, tak musím ten názor také slyšet. Což se nestalo a jestli mi někdo řekne, že mi ho nechce sdělit, okej dál už se o to zajímat nebudu.

V tomto případě jsou obě strany po právu kritizované. My (čtenáři) za zlou formulaci komentářů. Komentáře s nadávkami nepočítám, to člověk najde všude, já mám na mysli ty, co chtěli znát Vojtův pohled na věc. A hrej za to jak se k tomu celému postavili/vyjádřili.
Až budu příště chtít slyšet něčí názor, budu si dávat pozor. Ještě by mi tu někdo napsal, že mám takové a makové myšlení :).

Jo a jen tak mimochodem informace, do které nám není z hola nic, tak stále v tom článku visí...kde je problém tedy v tom, že se o to zajímáme?

Editováno: 30. 03. 2015 v 13.49

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 13.06

Ultraman: Beru, že máš na ni jiný názor, jen jsem nesouhlasil s tím přirovnáním. Hájit ji ale nebudu, já si ní nesympatizuju, je mi úplně lhostejná, tudíž s tebou nemůžu souhlasit, ani ti oponovat v tom, jak moc hry poškozuje. Šlo mi jen o formu, pravdivost obsahu tvých slov nehodnotím. Ještě by mi tu nakonec někdo další napsal, že jsem její fanoušek:).

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ultraman napsal 30. 3. 2015 v 12.50

Samo, ze sa ospravedlnovat nikomu nemusi, Jesus. Osobne by ma sice zaujimal napriklad dovod, preco podporuje tuto vec. Ale ked nechce povedat, tak si clovek musi o nom spravit nazor bez jeho postoja. Mlatit ho vankusom nebudem kvoli tomu :)

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 12.30

bares69: Mohli bychom se tu donekonečna dohadovat a stejně bychom se nepřesvědčili. Takže naposled. Neřekl jsem o nikom, že je fašista, prohlásil jsem, že mi to připomíná takový způsob uvažování. Už jsem to sem napsal několikrát. Necpi mi do úst něco, co jsem neřekl. Není to totéž.

Na druhý bod už jsme také několikrát odpovídali. Každý formuloval své otázky a názory jinak, my odsoudili ty, které nám přišli nevhodné. Už mě to nebaví psát to pořád dokola. Ten, kdo se o to normálně zajímal, toho chápeme, ale Vojta to prostě rozebírat nechce. Ti, kteří volali po nějakém ospravedlnění, k těm směřovala naše kritika a k jejich snaze, aby se jim někdo zodpovídal nejsme tolerantní. Tečka. Víc se o tom už nebavme a nechme to přitom, že se nepřesvědčíme.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ultraman napsal 30. 3. 2015 v 12.14

Jiří Bigas: Jirko, uvedom si, ze moje prirovnanie nebolo nijako zcestne. Nie je zalozene na fyzickych nasledkoch konania tychto ludi a skupin, ale na ich ideovej podobnosti. Maju spolocne niekolko veci – prekrucovanie realnych faktov a poznatkov tak, aby vyhovovali ich ideologii, vytrhavani tychto z kontextu a vytvarani novych konstruktov, mnozstvo fanatickych nasledovnikov, ktori su schopni urobit cokolvek, vratane nerespektovania nazorov, ktore sa nezhoduju s ich vlastnymi – cenzura, ci potlacanie opozitnych nazorov. Kazdy jeden bod sedi na „pracu“ a vplyv, vystupovanie spominanej A.S. Preto tak trochu nechapem, ked sa niekto voci tomu ozve a je prekvapeny ako moze niekto takuto osobu este aj podporovat. Co to vypoveda o jeho charaktere? Jeho svetonazore? Ludia sa ozvu, pretoze ich to prekvapuje. Podporujeme vyvojarov, filmarov, autorov, hudobnikov – to vsak nie je to iste ako vyssie spomenute. Tiez by som sa zarazil, keby som sa dozvedel, ze Jarda podporuje financne neo-nazi hudobnu skupinu. Nejde o to co - kto podporuje, ale skor koho. – to je jablko svaru, ktore vyvolava otazky a niekedy neprimerane reakcie.

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 30. 3. 2015 v 12.11

Jiří Bigas: Neschopnost akceptovat jiný názor je bohužel jedna z mnoha lidských nedokonalostí, a určitě bych takovému člověku kvůli tomu neřekl, že je fašista (nacista, komunista, monarcha, diktátor....). Koukám, tobě k obhajobě takové extrémní paralely stačí opravdu málo.

Zamyslel jsi se nad možností, že někdo, kdo vybízel Vojtu k jeho reakci, chtěl vědět prostě jen jeho úhel pohledu právě proto, že je schopný akceptovat i jiný názor nebo ho alespoň porovnat s tím svým? ;)

Editováno: 30. 03. 2015 v 12.14

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 11.34

bares69: Já mluvil o tom, jak to davové chování a jednání v diskuzích působí. A za tím si stojím. Virtuální pranýřování jsem připodobnil k tomuhle totalitnímu uvažování právě pro neschopnost akceptovat jiný názor. Rozebral jsem to důkladně už níže, nevidím důvod se k tomu vracet. A zvládl jsem to znovu bez toho, abych někoho nazval blbem a podobně. Jak už někdo pode mnou zmínil. Je opravdu vtipné, jak nám vyčítáte, že reagujeme podrážděně, fňukáme, brečíme a pokud se jednou vůči něčemu, co se nám nelíbí, jako v tomto případě, ohradíme my, už je oheň na střeše. Kritizovat je očividně mnohem snazší než čelit kritice. My jí čelíme každý den. Čtenáři jen zřídkakdy. Ale v tomto případě právem. Samozřejmě jen ti, kterých se naše výtky týkaly.

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 30. 3. 2015 v 11.11

Jiří Bigas: On je možná blb, když srovnává kontroverzního člověka s Hitlerem. Otázka je, jaká je věrohodnost tvého názoru, když srovnáváš neslušné chování v diskuzi s fašismem - ideologii založené slepém autoritářství, preferenci mužského pohlaví, vládě pomocí síly ospravedlňující i hromadné zabíjení. ;)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ultraman napsal 30. 3. 2015 v 10.14

Jiří Bigas: Prezentovane inymi slovami: podporuje financne niekoho kto zamerne skodi... better?

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 08.58

Ultraman: Už jen tím srovnáním tohoto konkrétního případu, tedy podpory Anity Sarkeesian, s podporou Hitlera, Al-Káidy nebo Ku-klux-klanu jsi znevěrohodnil vlastní názor a jen to potvrzuje naše stanovisko, že podobné výroky jsou naprosto nemístné. V podstatě jsi dal rovnítko mezi kontroverzního, ale normálního člověka, a masového vraha. Well played i tobě.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ultraman napsal 30. 3. 2015 v 08.00

http://media.tumblr.com/tumblr_m6odkq8j… Well played, redakce, well played. Spravne co nas do toho ci niekto financne podporuje Hitlera alebo Al Kaidu! Kludne nech mesacne prispieva na Ku Klux Klan, su to jeho peniaze a jeho vec!

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 30. 3. 2015 v 01.08

Srovnávat diskuzi pod článkem k fašismu nebo popravám? Bylo to opravdu nutné? Opravdu myslíte, že chce posluchač toto poslouchat? Je to profesionální? Myslíte, že hromady lidí, co hPod pravidelně poslouchá, chtějí poslouchat ostré kárání komunity pod články? Nebylo by lepší řešit témata, na výkřiky pod článkem se vykašlat? Neměl by autor právě v tomto projevit určitý nadhled? Mě osobně zajímaly názory redakce na jejich (Pew a Anita) tvorbu, ne "pomstu trollům" ze strany redakce. To mě na tomto díle zklamalo. :(

PS: Sázky jsou fajn

Editováno: 30. 03. 2015 v 01.22

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Pipík napsal 29. 3. 2015 v 21.24

Souhlasím s váma, že Zděňkovi smrdí nohy!

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Reskeenix napsal 29. 3. 2015 v 11.02

Ježiš lidi, jak to tu tak čtu, tka většina z vás jsou ublížený smutný plačky, který nedovedou uznat žádnej jinej názor, všechno si berou ideálně osobně a rozebíráte jen nějakou píčovinu z diskusí. Já klukům děkuju za boží hPod, kterej byl od nové podoby úplně nejlepší, konečně jsem pochopil o čem vlastně mají být sázky a poslouchám ho právě teď už potřetí, protože to vaše povídání fakt stojí za to. Jenom teda, jak už tedy někdo psal, Zdeněk, který je expert na spoilery, nemusel říkat nic o Game of Thrones, na to si dávejte bacha.

Díky za hPod!

Nahlásit nevhodný obsah

20846931
Lynch napsal 29. 3. 2015 v 09.56

Poslední sázky byly vážně super, hlavně ten konec se zjištěním kolik je v redakci gamepadů. Opět parádní podcástek.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Schopenhauer napsal 28. 3. 2015 v 14.38

Já nevím, ale dle reakce v hPodu jsme asi každý četli jinou diskuzi. Diskuze to byla naopak velmi klidná a na úrovni a vysloveně vybízela k pořádnému probrání v hPodu. Příště se raději podobným tématům vyhněte, když nejste schopni normální reakce a přecitlivěle se chytáte nesmyslů, které nikdo v takové formě, v jaké je v hPodu uvadíte, netvrdil.

Jen malý dodatek. Vážně něchápu, proč by mělo být Vojtovi nepříjemné, že posílá peníze tomu a tomu člověku. Je to snad proto, protože za jeho názory stojí a podporuje ho. Takhle mi z toho vyšlo, že se Vojta za podporu Anity skoro stydí a to jeho skoromlčení v podcastu působilo naprosto kontraproduktivně a nesmyslně. Ano, každý může přispěv komukoliv uzná za vhodné, ale vážně nechápu ty skoro agresivní řeči "je to naše soukromá věc" "nic do toho nikomu není", jako kdyby vás snad někdo vyslýchal. Já kdybych posílal své peníze člověku, o kterém bych si myslel, že bojuje za správnou věc, tak bych ho naopak propagoval a svůj příspěvek nikterak netajil. To jen tak na okraj.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ladas napsal 28. 3. 2015 v 14.20

Sázky přeskočeny, děkuji za odpovědi a příjemný poslech.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 28. 3. 2015 v 13.50

Naposledy se k tomuhle vyjádřím. Asi se budu opakovat, ale dle mého názoru jsme nebrali Vojtovo vysvětlení jako nějakou povinnost. Stačilo, kdyby napsal do diskuze, že se k tomu nechce vyjadřovat a tečka, hotovo, nezájem. Dle mě by to ukončilo tu vlnu otázek, které se dožadovali vyjádření.
Jako prohlašování o zbavení svéprávnosti je vážně moc, ale takový vyjádření najdeme pod kdejakou novinkou. Zase mě fascinuje něčí naivní představa o nějaké kultivované diskuzi na internetu. Mám osobně takový pocit, že někteří tyhle představy mají. Teď nechci nijak omlouvat sebe a ostatní jak se vyjadřovali, ale pohybujeme se na internetové diskuzi, kde jsou lidé k ostatním mnohem hnusnější než normálně a je to tak všude.
Příště budu volit jinou formulaci. To co jsme tam my čtenáři strhli nebylo úplně pěkné. Nicméně věřím, že se to dalo zarazit. Mohl někdo napsat, že se k tomu nikdo vyjadřovat nebude, jelikož se nechce o tom bavit s námi čtenáři. A jestli to bylo až tak nepříjemné, tak bylo dobré novinku editovat a smazat tolik citlivou informaci. Místo toho se řeklo až v hPodu, že nám do toho není z hola nic. Takže mě omluvte za to slovo, ale tohle je skutečně ufňukaná reakce. Konec.

Je mi líto co se vše stalo, ale myslím, že je dobré právě otočit list. Přeji všem hezký víkend :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
vlad1mir86 napsal 28. 3. 2015 v 13.16

fajn už sem vychladnul ( protože mě to fakt nadzvedlo) a doposlouchal to celé a musím říct že takové sázky se mi líbí a celkově až na tu kontroverzní pasáž musím opět hodnotit vysoko.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 28. 3. 2015 v 12.27

Kluci, protože si vás vážím a vždycky jsme ochotní vám naslouchat, a to i v případě, že se na něčem neshodneme, nebo jsme dokonce ve sporu, naposledy se k tomu vrátím. Nechci, aby to vypadalo, že před vašimi ohlasy strkáme hlavu do písku. Nicméně pokud by to mělo vést k další vleklé výměně názoru, předesílám, že jsem příznivec řešení shodnout se na tom, že se neshodneme. V tomto případě, podotýkám. Vzájemně se asi nepřesvědčíme, ale zkusím to ještě jednou probrat.

Informaci o tom, že Vojta podporuje osobu XY jsem nepřipojil k novince z toho důvodu, abych ho vystavil kritice, ani protože mi to přišlo jako kontroverze, která vyvolá tak živelnou diskuzi. Jak už jsem řekl v hPodu, domníval jsem se, že tím přiblížím, jak žebříček funguje a že skutečně i pro někoho neznámá osoba může mít na internetu vliv a takto se projeví. Nebyl to z mé strany omyl, zlomyslný kalkul, ani nedopatření, udělal jsme to vědomě, ale nedokázal jsem předvídat, jakou lavinu to vyvolá. A to jsem Vojtovi způsobit nechtěl.

Není pochyb o tom, že odezva některých čtenářů byla Vojtovi nepříjemná a jako spouštěč celého “problému” jsem cítil potřebu jej také uzavřít. Nikoho z diskutujících jsem konkrétně nejmenoval, dokonce si ani nepamatuju, kdo přesně co psal a není to z mé strany žádný alibismus, ale upřímně jsem si ani u jednoho příspěvku nepodivil tomu, že jej publikoval ten či onen čtenář. Trochu mě proto mrzí a překvapuje, že si to vztahují k sobě konkrétní čtenáři. Moje kritika byla neadresná a není potřeba uplatňovat na sebe princip kolektivní viny, protože i my víme, že ne každý se vyjadřoval stejně. Já komentoval celkovou náladu a už to tak bývá, že z podobné výměny názorů člověku utkví v paměti ty nejvýraznější, zatímco umírněné a slušné by člověk neměl potřebu komentovat.

Vyčítáte mi, že mám sklon věci dramatizovat nebo přehánět. Asi ano. Je to ale i způsob, kterým jsme vám vždy chtěli být blíž. Jsme otevření v tom, co se nám líbí, ale i naopak. Ovšem i tady se objevují expresivní výrazy jako, že fňukáme, jsme ublížení a já hysterický. Já si třeba nemyslím, že vám není nic do toho, co kdo podporuje, pokud to chce prozradit, jen jsem tvrdil, že to daná osoba není povinná vysvětlovat proč či se z toho zpovídat. To jsou dvě odlišné roviny. A opět tím neříkám, že to po ní chtěl každý. Na nikoho jsem neukazoval prstem, o nikom jsme neprohlašoval, že je fašista. Když si tu diskuzi ale podrobně přečtete, zkusíte se vcítit do Vojtovi kůže a jak se asi cítil, třeba mi někteří z vás dají za pravdu, že to připomínalo davovou psychologii, kdy se masa dovolává vysvětlení a v tom, kdo tomu davu čelil, to může evokovat virtuální hon na čarodějnice.

Ale nechci končit v negativním duchu. Možná vás moje argumenty přesvědčí, možná nikoli. Dokonce to není ani potřeba. Nemusíme vždy dojít ke shodě a přesto se můžeme mít rádi a respektovat se. Já si jen přál, aby bylo i do budoucna jasné, že takové výrazy, jako se objevovaly ve zmíněné diskuzi, mohou zraňovat, i když nejsou vulgární. I když člověk nepoužije nadávku, může zaútočit. Vzkazy, že by si měl dát Vojta facku, že by měl být zbaven svéprávnosti, že by neměl dělat herního novináře. To jsou jen příklady zvolání, která zdánlivě žádná pravidla slušného chování neporušují, a přesto si myslím, že do diskuzí nepatří a měli bychom k sobě mít víc respektu. Pokud se někoho dotkla moje snaha Vojtu z takových reakcí vymanit, patří mu moje upřímná omluva. Ale není potřeba se cítit jako hromosvod mé kritiky, aniž bych někoho konkrétně jmenoval. I tady je ohlasů řada, takže není v mých silách reagovat na každý jednotlivě, proto odpovídám všem. Ten, kdo má čisté svědomí, to ale vůbec nemusí k sobě vztahovat. Paradoxní totiž je, že mnohdy se v takových případech cítí dotčen právě ten, kterého se má kritika nemusel vůbec týkat.

Pojďme si raději něco zahrát a netravme víkend v diskuzi.

Editováno: 28. 03. 2015 v 12.32

Nahlásit nevhodný obsah

20863219
Rudla napsal 28. 3. 2015 v 12.11

El Prdelo: Možná bude stačit, když své dotazy budeš psát trochu jinou formou. A odpustíš si výkřiky o zvrácenostech, chorých existencích a výzvách "aby nám to teda vysvětlil".

Nahlásit nevhodný obsah

-1
President Evil napsal 28. 3. 2015 v 11.56

Tak jsem si hpod poslechl podruhé a dotazy jste zodpovídali (při prvním poslechu jsem hpod vypnul po skončení debaty na téma "Anita a PewDiePie") takže 5/5. Jen tak dál.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
vlad1mir86 napsal 28. 3. 2015 v 11.20

nikomu do ničeho nic není, tak víte co my to dáme do článku a běda vám abyste o tom diskutovali, nebo nedej bože kladli nějaké nemístné dotazy o tom co jsme vydali. Souhlasím, že do toho nikomu nic není a pokud Vojta chce podporovat ukňouranou feministickou kravku je to jen jeho věc, ale pak na to neupozornujte.

Nahlásit nevhodný obsah

20863156
Sempra napsal 28. 3. 2015 v 11.05

hPod #476 by mal dostať titul najlepší novodobý hPod. Nebyt spoiler od Zdenka (btw neznamena ze ked ta epizoda vysla davno, ze to vsetci hrali a nikto necaka na komplet seriu aby to mohol zahrat potom a cele) tak 5/5 :P Nech vám to v tomto smere vydrži a každý ďalší hpod bude podobne dobre ladeny :)

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 28. 3. 2015 v 10.40

Marden: Rozhodně to tam nedal omylem. Spíše jen nečekal, jakou to bude mít odezvu.

hPod si ani nepustím, nevidím důvod poslouchat, jak mně někdo obviňuje z toho, že jsem fašista.

Nahlásit nevhodný obsah