Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20859114
bares69 napsal 2. 5. 2015 v 16.05

Pochvala za hPod, zhodnocení placených modů bylo perfektní a zároveň z této diskuze myslím i vyplynul důvod, proč by měly mody zůstat v základu neplacené, jelikož jakmile se tam vloží peníze, začne se řešit, kdo na kom parazituje, kdo je čeho větším autorem a kdo komu by měl dát jaký podíl ze "své" práce.

Dovolím si však vyjádřit nesouhlas s výrokem, že vydání verzí hry na konzole i PC zároveň, může mít pro hru negativní vliv. Jen pro info, poctivých PC hráčů je stále MNOHEM víc, tvrzení mi proto přišlo hloupé, povrchní a trochu mi to připomíná opak hloupé "PC masterrace", jednoduše z předpokladu, že každý druhý PC hráč je zároveň pirát.

Jinak bych ještě dodal k AC:CH, skoro vše, co Jirka chválil, mělo už AC:U, až mi přišlo, že na něj trochu zapomněl. ;)

Ale jak říkám, celkově pochvala za dobrý díl. :)

PS: Tyto sázky mě opravdu pobavily :))

Editováno: 2. 05. 2015 v 16.46

Nahlásit nevhodný obsah

20875867
marná snaha napsal 2. 5. 2015 v 12.05

Zdravím,

do této chvíle jsem patřil mezi běžné čtenáře, diváky a posluchače, kteří nemají potřebu se vyjadřovat k čemukoliv z vaší produkce a tvorby v diskuzích. Hrej.cz vnímám smysli, kterými tuto sajtu vnímat lze, už řádku let a dávala mi a dává několik Levelů zábavy. Takový koncept žurnalistiky bych uvítal i u jiných, například tradičních zpravodajských serverů. Je příjemné mít náhled do redakce, kde se našinec dozví kolikrát o zajímavých zákulisních libůstkách, jak herních, tak i třeba redakčních.

Co považuji za extra zábavné, je osobitost Hrej.cz, kdy redaktoři vystupují sami za sebe v názorové různorodosti a hlavně tedy s humorem sobě vlastním pro každého mistra, ve kterém jedu na stejné vlně. Je fajn sledovat normální, přitom inteligentně orientované lidi, kteří se v pohodě baví o hrách s mladickým nadšením (ať vám vydrží i po třicítce, já už to mám taky za pár:-) a otevřeností. Přitom neztrácíte profesionální obsah, jen je většinou obalen a proložen vtipem, což možná někteří nechápou, ale bez toho bych vás nesledoval.

Proč jsem se rozhodl sestoupit z hůry, kde se nachází standardní čtenáři (posluchači, diváci) a pět ódu na Hrej, je důvod nezdravého množství nekonstruktivní kritiky na hPody, mPody a jiné redakční plody. Doufám, že vás to neovlivní ke změně vnímání vaší práce, kterou děláte dobře! A i když se zatím bráníte úspěšně, někde vzadu v hlavě to může začít hlodat. Prostě bych vám tímto chtěl, pánové, vyjádřit podporu a díky! Zvlášť hPodovými marasty a masakry, kdy si skáčete do řeči a děláte si ze sebe srandu, mi přivádíte salvy smíchu. Fóry typu blowhole delfínů nebo jak šel Jirka nakupovat do Lidlu a paní prodávající mu nevěřila plnoletost, si budu pamatovat dlouho. Ještě jednou díky!

Jinak, sázky, prosím, na začátek, doprostřed a na konec hápoďárny. Kdo bude mít nejvíc bodů za natáčení, vyhraje polárkáč s povinnou konzumací. A Jirku, prosím, pouštějte s varováním, že některým jedincům může způsobovat dráždění v mozku spojené s neovladatelnou touhou po přiznání se k psychosociálním poruchám prostřednictvím diskuze.

Editováno: 2. 05. 2015 v 14.59

Nahlásit nevhodný obsah

20875868
Wish napsal 2. 5. 2015 v 10.05

Začínám mít alergii na slovo JAKO. Myslel jsem si, že novinář by se měl umět vyjadřovat ne jenom v psané formě, ale i v mluveném slovu. Jirko, poslechni si jakýkoliv tvůj Hpod, máš třeba v jedné větě slovo jako 3x to tak tahá za uši. Zkus si na to prosím dávat pozor. Děkuji.

Nahlásit nevhodný obsah

20860016
Vojta Dřevíkovský napsal 2. 5. 2015 v 09.34

Mně zase přijde, že po dvou ostentativních změnách ikonky, celých čtyřech dnech v mučednickém exilu, teatrálních řečech o vyhazovu a zařeknutí se, a kládě textu zakončené pasivně agresivním "mějte se fajn" je přinejmenším pokrytecké někomu jinému vyčítat dramatické vyjadřování.

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 2. 5. 2015 v 09.29

KamilZ: Hpod poslouchám pravidelně a žádnýho divadelního přehrávání od Jirky jsem si nevšiml a pokud tam fakt je, tak mi to pravděpodobně vůbec nevadí - pořád lepší než mluvit monotónním hlasem jak nějaký robot. Jestli to vadí tobě, tak ti pravděpodobně nezbývá nic jiného, než se s tím smířit ... Bez urážky, ale to co tady předvádíš v komentářích připomíná malé ukřivděné dítě.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 1. 5. 2015 v 23.42

KamilZ: Tobě museli hrozně ublížit, to chce nadační konto... a teď vážně. Kritiku toho, jakým stylem, intonací a podobně, kdo mluví, to bych očekával možná tak u profesionálních řečníků, herců a prezidenta (haha). Řešit tohle u herního webu, který nabízí hpody spíš jako takový bonus s týdenním shrnutím a nějakou tou debatou, to je dle mě extrémní přehánění a jak už bylo zmíněno, hledání chyb za jakoukoliv cenu. (pokud si dobře pamatuji, Jirka tehdy prohlásil, že mu to jen tak připadá) Bohužel, jsme národ nekonečných nespokojenců, tak se tomu ani pořádně nedivím a jak se správně říká, kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Kdybys slyšel například, když začne někoho citovat můj otec a pokaždé nasadí "nejnasranější" tón, asi bys rovnou skočil z okna. Omlouvám se za poněkud zbytečný komentář, ale člověku to občas prostě nedá. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20869281
JohnnyBane napsal 1. 5. 2015 v 11.35

Achjo Jirko:-( KamilZ spíš než aby docílil tvé změny, chtěl konstatovat, co se mu na novém Hpodu nelíbilo.
Diskuse o Star Wars... Nebudu řešit, kdo se tam prezentoval jako naivka. Lukáš Kunce konstatoval a v klidu prezentoval svůj názor, v tom okamžiku mu do řeči skočil "Shakespeare", a začala podat absurdně natáhla souvětí, plná řečnických otázek, dedukcí z místa, vytrhávání z kontextu a podobně. Smutné je že Kunceho názor víceméně potvrdil na konci diskuze Strecker a nikdo neřekl ani popel.. Jirko, mě je jedno,jak divadelně vystupuješ v Hpodu ale jaké cavyky děláš místo respektu k cizímu názoru, jaké bulvární nadpisy ve článcích používáš a hlavně, jak nutíš někoho o vysvětlení a přitom ho nepustíš ke slovu, to je opravdu smutné :-(

Editováno: 1. 05. 2015 v 11.37

Nahlásit nevhodný obsah

20873515
PRAVDA napsal 1. 5. 2015 v 10.21

KamilZ: Kamaráde, ten bod, kde mluvíš o Jirkově intonaci řeči a stěžuješ si na ni, tam ses definitivně odkopal a většina lidí, včetně mě, tvé komentáře a nesmyslné výtky nemůže brát dál vážně. Jen ironický smích a doporučení nějaké léčby se ti ode mě dostává. Cesta do EG je ti otevřená.

Nahlásit nevhodný obsah

20871240
r6nd99l napsal 1. 5. 2015 v 06.51

Jinak přeji šťastnou a veselou práci.

Nahlásit nevhodný obsah

20871240
r6nd99l napsal 1. 5. 2015 v 06.50

Líbila se mi znělka střihu. Dokázal bych si také představit pokaždé jinou znělku u každého dílu hPodu, vtipnou nebo tématickou. Tedy pokud by to nebylo příliš pracné (bez ironie), nebo náročné na autorizaci.

Nahlásit nevhodný obsah

2738336
pomoroy napsal 27. 4. 2015 v 21.42

On vůbec koncept "názoru" je hrozně přeceňovanej. Jedna slovenská punková skupina zpívala: "ak vlastníš názor, tak von s ním a to rýchlo", což absolutně nepodepisuju. Mít názor je ta nejjednodušší věc, to umí absolutně každej. Mít konstruktivní názor, kterej k něčemu přispěje, čimž nemyslim konfrontaci, to už je leckdy docela kumšt.
Krucinál, Oggy, cos čekal za reakci? Jirkova sarkastická odpověď byla víc než adekvátní. Uvědomuješ si, jakou musí mít redakce železnou trpělivost, když musí každodenně čelit tomu klevetění v diskuzích? A tebe pak rozdurdí 40 vteřin něčí intonace...

Editováno: 27. 04. 2015 v 21.42

Nahlásit nevhodný obsah

20872387
Halali napsal 27. 4. 2015 v 20.57

Celkově nechápu význam všech těch rádoby kritických komentářů, které se snaží cosi zkritizovat, přičemž model je téměř pořád stejný: kritika - zlehčení kritiky buď přidáním pozitiva či konstatováním, že je to "můj názor". Já jsem člověk, který na názory ostatních docela dá, nicméně je třeba si uvědomit jednu věc: já (ani nikdo jiný) nemusím reagovat či brát v potaz názor, který nerespektuje více než jedno hledisko dané věci (či člověka) a také není konstruktivní.
Takový "názor" si klidně můžete prezentovat na novinkách nebo třeba si je psát do deníčku. Pochybuji, že redakce intelektuálně zaměřených lidí je zvědavá na tyhle nehorázné výblitky a mrzí mě, že je musí brát v potaz a reagovat na ně.
Docela mě teď udivuje, že ještě dokáži popsat "pseudopodstatu" těchto výplodů, protože je to pro mě naprosto nepochopitelné. Dál to rozebírat nehodlám. P.S.: chtěl jsem mít co nejméně rudých vlnovek v textu, takže píšu schválně (pro někoho až možná zbytečně) "spisovně".

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 27. 4. 2015 v 20.45

Mě se poslední díl líbil, za mě by mohl být Lukáš v hPodu častěji. Pokud jde o otázku screenů a výsledné kvality, myslím, že pravdu měli částečně všichni. Také nemám rád, když při prvním screenu hned někdo píše "to bude zase..." a ani tomu nedá šanci, na druhou stranu, hry se musí prodávat, to se musí brát v potaz, na reklamní hype se člověk musí koukat s nadhledem a neupínat se na něj. Ideální je ho nesledovat, kazí to výsledný dojem za hry :)

KamilZ: Hlavně ne žádný předlinkovaný hPod, improvizace tomu dává své kouzlo a myslím, že většině to vyhovuje. Řekl bych, že kluci na překřikování zapracovali a neměl jsem s tím poslední dobou problém.

Editováno: 27. 04. 2015 v 20.46

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 27. 4. 2015 v 20.29

KamilZ: Myslím, že už si začínáš stěžovat na kdejakou prkotinu. Ne každému sedne vše, ale ne všechno by jsme měli nutně zde kritizovat. Taky jsou věci, které mi nesedí, ale stěžovat si na ně zde už bych považoval za přehnanost. A především za přehnanost považuji si stěžovat na něčí intonaci.

Vůbec nechápu o jakých fabulacích to píšeš. Zase hoši diskutovali na základě nějakých domněnek a jak to všechno vidí oni ze svého pohledu apod. Což považuji ve formátu jakým je hPod, za naprosto v pořádku. Já si myslím, že od tohoto podcastu nikdo nemůže očekávat, že zúčastnění na nás budou chrlit nějaká fakta. Už jsem ti to mám pocit jednou psal (možná si tě s někým pletu), ale asi stále trochu pleteš o čem ten hPod je. Pravděpodobně brečíš na špatným hrobě.

Tentokrát se vůbec nedivím, že Jirka zareagoval podrážděně.

Editováno: 27. 04. 2015 v 20.31

Nahlásit nevhodný obsah

20860016
Vojta Dřevíkovský napsal 27. 4. 2015 v 20.27

KamilZ: Ahoj, dohadování o hrách v hPodu bylo vždy a také tam zůstane. Fakta jsou ostatně již napsaná na webu, opakovat je v podcastu bez názorové diskuze je hloupost.

Skákání do řeči v rozjeté diskuzi je nevyhnutelné. Neodříkáváme scénář, ne ne, bavíme se o věcech, které nás zajímají. Vášnivé diskuze takto zkrátka probíhají. Můžeme se tomu snažit bránit, ale sami si pak té strnulosti všímáte.

Spíše než problém s dramatickou intonací mi přijde, že máš osobní problém s Jirkou. Už dlouho sleduji tvoji nespokojenost s různými prvky naší práce. Tvé připomínky nicméně padají na neúrodnou půdu. Tvůj "slušně napsaný názor" bývá často útočnější a urážlivější než Jirkův sarkasmus. Řadím ti, abys svoji chronickou nespokojenost nějak řešil. Postrádat tě tu nebudeme.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 27. 4. 2015 v 17.48

KamilZ: Vadí ti, jak intonuju? To už je opravdu připomínka z kategorie nesplnitelných přání hraničící s chronickou nespokojeností. Abych si snad zaplatil kurz rétoriky, ne? A co moje hadry, byl jsem dnes ve videu oblečen podle poslední módy a vhodně k obsahu vysílání?

Nahlásit nevhodný obsah

20872596
martin-182 napsal 27. 4. 2015 v 13.53

Musím Vás pochváliť (obzvlášť) za posledný hPod, zvučka perfektná, diskusia podarená a potešilo, že ste sa stretli vo väčšom počte (škoda Jardu a jeho choroby, ale to človek bohužiaľ neovplyvní).
P.S. Jirko, mal by si skúsiť veštenie, možno by z toho niečo bolo :D

Nahlásit nevhodný obsah

20846931
Lynch napsal 25. 4. 2015 v 20.41

Parádní podcast. A s tou znělkou jste mě fakt dostali.

Nahlásit nevhodný obsah

20867810
tondavon napsal 25. 4. 2015 v 09.07

Posledni hpod je po dlouhe dobe opet super hpod a ne ta nudna vec, co se posledni mesic z hpodu stala. Ok, vim kritizovat je lehky, ale opravdu posledni 4 hpody byly peklo.

Nahlásit nevhodný obsah

20861459
daremes napsal 25. 4. 2015 v 02.40

super. akorat ten reverb byl hodne chaluparskej :)

Nahlásit nevhodný obsah

20802868
Mudokon666 napsal 23. 4. 2015 v 00.49

Poslední hPod se mi opět dost líbil, plynulá diskuze s občasným odlehčujícím humorem, dokonce i sázky měly grády, jsem se málem smíchy pochcal. Jen škoda, že Zdeněk nemá více času se úšastnit větší části podcasu, když jste všichni pohromadě (nemluvě když přijde i Petr S.), tak je to výbušná směs :-) Více takvých úderných dílů, díky.

Editováno: 23. 04. 2015 v 00.49

Nahlásit nevhodný obsah

-1
bratrská pěst napsal 20. 4. 2015 v 22.22

Nový mPod jsem prozatím neposlouchal, ale když tam nevidím ani jeden track z původního VC, tak jsem zklamán a nas*án, že si ten mPod natočím snad sám!!! :)

Co se týče sázek, doporučil bych aby probíhali za dohledu státního notáře.. přece z toho nebudete dělat takovou strandasoutež.. ne, ne, ne!!! ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 20. 4. 2015 v 20.26

Malá reakce na hPod 479 - Vojto, kytara GH Live rozhodně není Les Paul a není tvarem ani podobná. Spíš je podobnější Fenderu (Stratocaster), nebo Superstrat. Les Paul ale vůbec ;)

Editováno: 20. 04. 2015 v 22.17

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Syca napsal 20. 4. 2015 v 15.37

KamilZ: Ber to tak, ze drive na konci hpodu byl vtip, ted to jsou sazky, ktere se posledni dobou strhnou do docela vtipnych sazek. :) Vzdycky se zasmeju, jak se kluci dohadujou o poctu gamepadu/hrnku v redakci, a pokud Tebe to nebavi, muzes podcast vypnout pred sazkama.

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 19. 4. 2015 v 23.29

Jaxx: Člověk se musí pochválit sám, nikdo jiný to za něj neudělá. :)

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 19. 4. 2015 v 23.10

Bych jen chtěl nekriticky říct, že aktuální hPod i mPod mi přijde nejlepší za hodně dlouhou dobu, mPod mi přijde dokonce nejlepší, co jsem kdy s Lukášem natočili. Konec samořiťolezectví.

Nahlásit nevhodný obsah

20866200
crucial napsal 19. 4. 2015 v 22.24

Najlepší mpod

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 19. 4. 2015 v 13.06

bares69: Být tebou, tak se podívám v jakým stavu AC:U vyšlo. Opravdu to nebylo "jek kvůli špatnému FPS".

To jen k tomu AC:U, upřímně jsem GTA5 na PC po vydaní moc nesledoval takže nevím, jak to běhá i po těch nových ovladačích.

Editováno: 19. 04. 2015 v 13.09

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Tataboj napsal 19. 4. 2015 v 13.02

bares69: +1000

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 19. 4. 2015 v 12.40

hPod byl ok, jen se musím usmát pod fousy, když při nepovedeném startu AC:U klesaly Ubisoftu akcie, a to jek kvůli špatnému FPS.
Velkému procentu PC hráčů nejde GTA ani spustit, řešit to dokonce musela i samotná nVidia, ani nemluvím o tom, že chod všech verzí GTA Online dodnes skřípe. Ale všichni na to koukají s nadhledem, je to přeci GTA, ne "zlý Ubisoft". A to se GTA PC hromadu měsíců odkládalo, aby se "odladilo". Nechci být jedovatý, ale vidím zde dvojí metr a důkaz, že odklady her nejsou zdaleka jen snahou o technickou dokonalost, marketing tu hraje svoji velkou roli. Jak říkal Jarda, být majitelem PC verze budu opravdu hodně naštvaný.

Nahlásit nevhodný obsah