Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
Schopenhauer napsal 28. 3. 2015 v 14.38

Já nevím, ale dle reakce v hPodu jsme asi každý četli jinou diskuzi. Diskuze to byla naopak velmi klidná a na úrovni a vysloveně vybízela k pořádnému probrání v hPodu. Příště se raději podobným tématům vyhněte, když nejste schopni normální reakce a přecitlivěle se chytáte nesmyslů, které nikdo v takové formě, v jaké je v hPodu uvadíte, netvrdil.

Jen malý dodatek. Vážně něchápu, proč by mělo být Vojtovi nepříjemné, že posílá peníze tomu a tomu člověku. Je to snad proto, protože za jeho názory stojí a podporuje ho. Takhle mi z toho vyšlo, že se Vojta za podporu Anity skoro stydí a to jeho skoromlčení v podcastu působilo naprosto kontraproduktivně a nesmyslně. Ano, každý může přispěv komukoliv uzná za vhodné, ale vážně nechápu ty skoro agresivní řeči "je to naše soukromá věc" "nic do toho nikomu není", jako kdyby vás snad někdo vyslýchal. Já kdybych posílal své peníze člověku, o kterém bych si myslel, že bojuje za správnou věc, tak bych ho naopak propagoval a svůj příspěvek nikterak netajil. To jen tak na okraj.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ladas napsal 28. 3. 2015 v 14.20

Sázky přeskočeny, děkuji za odpovědi a příjemný poslech.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 28. 3. 2015 v 13.50

Naposledy se k tomuhle vyjádřím. Asi se budu opakovat, ale dle mého názoru jsme nebrali Vojtovo vysvětlení jako nějakou povinnost. Stačilo, kdyby napsal do diskuze, že se k tomu nechce vyjadřovat a tečka, hotovo, nezájem. Dle mě by to ukončilo tu vlnu otázek, které se dožadovali vyjádření.
Jako prohlašování o zbavení svéprávnosti je vážně moc, ale takový vyjádření najdeme pod kdejakou novinkou. Zase mě fascinuje něčí naivní představa o nějaké kultivované diskuzi na internetu. Mám osobně takový pocit, že někteří tyhle představy mají. Teď nechci nijak omlouvat sebe a ostatní jak se vyjadřovali, ale pohybujeme se na internetové diskuzi, kde jsou lidé k ostatním mnohem hnusnější než normálně a je to tak všude.
Příště budu volit jinou formulaci. To co jsme tam my čtenáři strhli nebylo úplně pěkné. Nicméně věřím, že se to dalo zarazit. Mohl někdo napsat, že se k tomu nikdo vyjadřovat nebude, jelikož se nechce o tom bavit s námi čtenáři. A jestli to bylo až tak nepříjemné, tak bylo dobré novinku editovat a smazat tolik citlivou informaci. Místo toho se řeklo až v hPodu, že nám do toho není z hola nic. Takže mě omluvte za to slovo, ale tohle je skutečně ufňukaná reakce. Konec.

Je mi líto co se vše stalo, ale myslím, že je dobré právě otočit list. Přeji všem hezký víkend :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
vlad1mir86 napsal 28. 3. 2015 v 13.16

fajn už sem vychladnul ( protože mě to fakt nadzvedlo) a doposlouchal to celé a musím říct že takové sázky se mi líbí a celkově až na tu kontroverzní pasáž musím opět hodnotit vysoko.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 28. 3. 2015 v 12.27

Kluci, protože si vás vážím a vždycky jsme ochotní vám naslouchat, a to i v případě, že se na něčem neshodneme, nebo jsme dokonce ve sporu, naposledy se k tomu vrátím. Nechci, aby to vypadalo, že před vašimi ohlasy strkáme hlavu do písku. Nicméně pokud by to mělo vést k další vleklé výměně názoru, předesílám, že jsem příznivec řešení shodnout se na tom, že se neshodneme. V tomto případě, podotýkám. Vzájemně se asi nepřesvědčíme, ale zkusím to ještě jednou probrat.

Informaci o tom, že Vojta podporuje osobu XY jsem nepřipojil k novince z toho důvodu, abych ho vystavil kritice, ani protože mi to přišlo jako kontroverze, která vyvolá tak živelnou diskuzi. Jak už jsem řekl v hPodu, domníval jsem se, že tím přiblížím, jak žebříček funguje a že skutečně i pro někoho neznámá osoba může mít na internetu vliv a takto se projeví. Nebyl to z mé strany omyl, zlomyslný kalkul, ani nedopatření, udělal jsme to vědomě, ale nedokázal jsem předvídat, jakou lavinu to vyvolá. A to jsem Vojtovi způsobit nechtěl.

Není pochyb o tom, že odezva některých čtenářů byla Vojtovi nepříjemná a jako spouštěč celého “problému” jsem cítil potřebu jej také uzavřít. Nikoho z diskutujících jsem konkrétně nejmenoval, dokonce si ani nepamatuju, kdo přesně co psal a není to z mé strany žádný alibismus, ale upřímně jsem si ani u jednoho příspěvku nepodivil tomu, že jej publikoval ten či onen čtenář. Trochu mě proto mrzí a překvapuje, že si to vztahují k sobě konkrétní čtenáři. Moje kritika byla neadresná a není potřeba uplatňovat na sebe princip kolektivní viny, protože i my víme, že ne každý se vyjadřoval stejně. Já komentoval celkovou náladu a už to tak bývá, že z podobné výměny názorů člověku utkví v paměti ty nejvýraznější, zatímco umírněné a slušné by člověk neměl potřebu komentovat.

Vyčítáte mi, že mám sklon věci dramatizovat nebo přehánět. Asi ano. Je to ale i způsob, kterým jsme vám vždy chtěli být blíž. Jsme otevření v tom, co se nám líbí, ale i naopak. Ovšem i tady se objevují expresivní výrazy jako, že fňukáme, jsme ublížení a já hysterický. Já si třeba nemyslím, že vám není nic do toho, co kdo podporuje, pokud to chce prozradit, jen jsem tvrdil, že to daná osoba není povinná vysvětlovat proč či se z toho zpovídat. To jsou dvě odlišné roviny. A opět tím neříkám, že to po ní chtěl každý. Na nikoho jsem neukazoval prstem, o nikom jsme neprohlašoval, že je fašista. Když si tu diskuzi ale podrobně přečtete, zkusíte se vcítit do Vojtovi kůže a jak se asi cítil, třeba mi někteří z vás dají za pravdu, že to připomínalo davovou psychologii, kdy se masa dovolává vysvětlení a v tom, kdo tomu davu čelil, to může evokovat virtuální hon na čarodějnice.

Ale nechci končit v negativním duchu. Možná vás moje argumenty přesvědčí, možná nikoli. Dokonce to není ani potřeba. Nemusíme vždy dojít ke shodě a přesto se můžeme mít rádi a respektovat se. Já si jen přál, aby bylo i do budoucna jasné, že takové výrazy, jako se objevovaly ve zmíněné diskuzi, mohou zraňovat, i když nejsou vulgární. I když člověk nepoužije nadávku, může zaútočit. Vzkazy, že by si měl dát Vojta facku, že by měl být zbaven svéprávnosti, že by neměl dělat herního novináře. To jsou jen příklady zvolání, která zdánlivě žádná pravidla slušného chování neporušují, a přesto si myslím, že do diskuzí nepatří a měli bychom k sobě mít víc respektu. Pokud se někoho dotkla moje snaha Vojtu z takových reakcí vymanit, patří mu moje upřímná omluva. Ale není potřeba se cítit jako hromosvod mé kritiky, aniž bych někoho konkrétně jmenoval. I tady je ohlasů řada, takže není v mých silách reagovat na každý jednotlivě, proto odpovídám všem. Ten, kdo má čisté svědomí, to ale vůbec nemusí k sobě vztahovat. Paradoxní totiž je, že mnohdy se v takových případech cítí dotčen právě ten, kterého se má kritika nemusel vůbec týkat.

Pojďme si raději něco zahrát a netravme víkend v diskuzi.

Editováno: 28. 03. 2015 v 12.32

Nahlásit nevhodný obsah

20863219
Rudla napsal 28. 3. 2015 v 12.11

El Prdelo: Možná bude stačit, když své dotazy budeš psát trochu jinou formou. A odpustíš si výkřiky o zvrácenostech, chorých existencích a výzvách "aby nám to teda vysvětlil".

Nahlásit nevhodný obsah

-1
President Evil napsal 28. 3. 2015 v 11.56

Tak jsem si hpod poslechl podruhé a dotazy jste zodpovídali (při prvním poslechu jsem hpod vypnul po skončení debaty na téma "Anita a PewDiePie") takže 5/5. Jen tak dál.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
vlad1mir86 napsal 28. 3. 2015 v 11.20

nikomu do ničeho nic není, tak víte co my to dáme do článku a běda vám abyste o tom diskutovali, nebo nedej bože kladli nějaké nemístné dotazy o tom co jsme vydali. Souhlasím, že do toho nikomu nic není a pokud Vojta chce podporovat ukňouranou feministickou kravku je to jen jeho věc, ale pak na to neupozornujte.

Nahlásit nevhodný obsah

20863156
Sempra napsal 28. 3. 2015 v 11.05

hPod #476 by mal dostať titul najlepší novodobý hPod. Nebyt spoiler od Zdenka (btw neznamena ze ked ta epizoda vysla davno, ze to vsetci hrali a nikto necaka na komplet seriu aby to mohol zahrat potom a cele) tak 5/5 :P Nech vám to v tomto smere vydrži a každý ďalší hpod bude podobne dobre ladeny :)

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 28. 3. 2015 v 10.40

Marden: Rozhodně to tam nedal omylem. Spíše jen nečekal, jakou to bude mít odezvu.

hPod si ani nepustím, nevidím důvod poslouchat, jak mně někdo obviňuje z toho, že jsem fašista.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Rozespalý Hlas Nelidu napsal 28. 3. 2015 v 10.11

Valvetro: Osobně vůbec nevím, proč to do článku psali. Asi aby jsme měli nějaké emoční spojení s redakci. Žurnalismus 101.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 28. 3. 2015 v 09.02

Tak co jsem se díval, v té diskuzi bylo hned několik připomínek, jestli je Vojta normální nebo aby své počínání vysvětlil. Někdo hold pošle pár korun na něčí podporu, někdo utopí klidně i několik tisíc v browserovkách, někdo zas platí alimenty a taky nikoho nezajímá vysvětlení. Je to jednoduše soukromí a do toho nikomu nic není, tak se nedivím, že jim to vadí. Jinak hPod byl super a nechápu ten povyk kvůli sázkám. Lidi promarní hodiny a hodiny nesmyslnými činnostmi, ale tady kvůli pěti minutám sázek budou ohrnovat nos a vypínat hPod před koncem, aby to náhodou neublížilo jejich auře. :) Hlavně tentokrát to stálo za to, poslouchat až do konce. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20867714
Marden napsal 28. 3. 2015 v 02.34

El Prdelo: Tak on Jirka tam říká, že to na Vojtu prozradil omylem a už se něco podobnýho opakovat nebude.

Mě jen pobavilo, že Jirka tam říká, že to nechce dramatizovat a pár sekund na to to přirovnává k popravě. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 28. 3. 2015 v 02.21

Fremen: Spoilery! :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
President Evil napsal 27. 3. 2015 v 23.51

hpod 476 je první z těch "novodobých" o kterém mohu říct, že mě bavil. Rubrika dotazy mi sice chybí, ale ta témata byla zajímavá. Snad to bude už jen lepší.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 27. 3. 2015 v 23.44

Super hPod do chvíle než přišel Jirkův proslov k tématu, kdo koho finančně podporuje a jaká se k tomu strhla na to diskuze. Pseudototalitní, fašistický myšlenky bo co to tam povídal. Je pravda, že se strhla opravdová smršť ne moc příjemných komentářů. Sám jsem jich několik napsal, za některé se omlouvám, jelikož jsem je nejspíše špatně formuloval. Nebyli myšleny, tak jak se v hPodu vylíčilo.
V podcastu se to naprosto vyhrotilo, překroutilo a zase se fňukalo, jak je redakce hrej ublížená. Myslím si, že Vojtu nikdo "popravovat" nechtěl a už vůbec nikdo po něm nechtěl žádnou omluvu. Což mi přišlo naprosto směšný. Osobně jsem několikrát zmiňoval sám, že je to každého věc, kdo koho podporuje. Nicméně nám tou novinkou samotné hrej vecpalo, že Vojta podporuje poměrně kontroverzního člověka. Nedivte se tedy, že se na to dost regovalo. A slovem obhájit či vysvětlit nebylo myšleno nějaká omluva nebo poslední slova před diskuzní popravou, jak my rádi fašističtí čtenáři děláme. Anita je tím co dělá pro hráče videoher hodně kontroverzní, proto mě a ostatní zajímalo pouze co Vojtu na její práci přimělo k finanční podpoře, nic víc. Je naprostá pravda, že nám do toho nic není. Jenže ono je dobrý o věcech, po kterých nám je ho*no vůbec ostatní neinformovat. Takhle se nám dalo svolení se o to zajímat. To samé Jarda, začne vyjmenovávat, co vše podporuje. Stačilo, říct "podporuji taky nějaké lidi a nic vám do toho není", nám tam dlouze vyjmenuje všechny odvětví co financuje a dodá, že nám je po tom prd. Když nás to nemá zajímat, tak nerozumím tomu proč nám to vůbec sděluje.

Rozhodně jsem nechtěl být k někomu hnusný. Pokud mé komentáře měli fašistický charakter, tak se velice omlouvám. Zároveň mě, ale vždy mrzí to vaše fňukání. Teda konkrétně myslím Jirku, ač ho mám rád, tak dokáže reagovat dost hystericky, jak se tu i zde několikrát ukázalo.
Ale aspoň si z toho vezmu ponaučení a na tyhle věci bude lepší příště nereagovat :)

Editováno: 27. 03. 2015 v 23.56

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Fremen napsal 27. 3. 2015 v 23.09

To já jsem si sázky poslech a musim říct že Jirka to tam pořádně zabil s těma gamepedam v šuplíku :D

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Tomas napsal 27. 3. 2015 v 23.04

fanda: http://i3.kym-cdn.com/photos/images/new…

Nahlásit nevhodný obsah

-1
fanda napsal 27. 3. 2015 v 22.37

Díky za Jirkovu radu vypnout hPod dřív, sázky mě nezajímají, tak snad jsem jen přišel o znuděné povídání a přípravy na ukončení.

Nahlásit nevhodný obsah

20859215
Greca napsal 25. 3. 2015 v 21.04

475 měla grády. Trochu jsem byl nervózní z posledních týdnů, kdy tu byla určitá vlna kritiky, ale za sebe jsem spokojený a těším se na další díly. GL kluci! ;)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
StoneCookie napsal 23. 3. 2015 v 15.52

Když si koupim na pc Xbox One ovladač bude fungovat ve starších hrách, kde byla možnost hrát s Xbox 360 ovladačem ... ? Předem dík

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Miroo napsal 21. 3. 2015 v 23.06

Měl bych malou prosbu na toho, kdo stříhá podcast: Poslouchám podcasty před spaním a zvukové přechody, které jsou mnohonásobně hlasitější než vaše povídání na mě při dřímání fungují jako rána kladivem, přitom by stačilo snížení hlasitosti u jednotlivým přechodů, což by nemělo zabrat víc jak pár sekund. Předem dík :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
fanda napsal 21. 3. 2015 v 16.17

Sázky jako koncept nejsou špatné, ale o co se sázíte a s jakou chutí je. Možná by bylo lepší ten čas věnovat normálním dotazům a ukončit podcast dřív. Všichni, hlavně asi vy, byste byli rádi.

Jinak prosím, méně stěžování, jak hrozný je hrát a psát o hrách jako povolání.

Nahlásit nevhodný obsah

20863156
Sempra napsal 21. 3. 2015 v 15.35

Škoda že z hPodu sa pominula jedna vec, Jarda cast, Jarina Pawlovska, italska slovencina atd atd a vystriedali to "sazky" ktore su ten typ humoru, do ktoreho sa neda zapojit, je venovany len tym ktory sa do neho zapajaju a uprimne je mi jedno ci bude v tipovani lepsi Vojto, Zdenek alebo Jarda. Ale pacilo sa mi, ze pocas hPodu nikto neodchadzal a zase ste poukazali na heisty v GTA. Uz sa tesim na buduci tyzden na ich xbox one verziu :)

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ladas napsal 21. 3. 2015 v 11.47

Kvalita bohužel upadáva, pusobí to jako nutná vata + nezajímavý a nudný závěr se sázkami bez pointy. Není se na co tešit pořádně. skoda

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 20. 3. 2015 v 23.10

Fremen: Díky. Vím, že o Borderlands předtím mluvili, ale vůbec mi nedošlo, že to vyšlo i na iOS a jak řekl Jarda Itunes, tak jsem myslel, že se to týká hodnocení u nějakého soundtracku. Když se řekne Itunes, tak si vybavím hudbu, neuvědomil jsem si, že je součástí Itunes i App Store.

Nic to ale nemění na tom, že je to stejné jako tipovat na náhodné číslo 1-5. Tedy absolutně nezajímavé.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Fremen napsal 20. 3. 2015 v 22.43

bůh: ta sázka se týká kolem druhé epizody tales from the borderlands lépe řečeno kolik hvězdiček bude mít na americkém Itunes.

A ohledně toho dema FF 15 s těmi kouzly jsem se spatně vyjádřil takže abych to uvedl na pravou míru. Square Enix se vádřil že nemá hotovou vizuální podobu všech kouzel a některé efekty chce pozměnit z toho důvodu nebyl systém magie zahrnut do dema.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 20. 3. 2015 v 22.22

Na co sázíte v posledních sázkách? Z hPodu jsem to nepochopil. Sázíte na počet hvězd na Itunes v recenzi, která bude poslední u příštího natáčení, ale nějak nevím u recenze na co? Jinak ať už je to na cokoliv, tak je to opět nezajímavé a je to pouze o náhodě, nikoli o odhadu, to rovnou můžete sázet jaké bude taženo dodatkové číslo ve slosování Sportky. Jarda je špatný bookmaker. :(

Chce to nějak zatraktivnit nebo zrušit. Nevidím v tom budoucnost...

Nahlásit nevhodný obsah

20858793
lojza.cr napsal 20. 3. 2015 v 10.04

bares69: je bez debat že šedý trh škodí jakémukoliv odvětví, pokud by byl nelegální tak už by neexistoval to je jasné ale na druhou stranu je velký rozdíl jestli výrobce hry dostane 70% od steamu nebo originu z ceny hry nebo jednotky procent jako při prodeji přes překupníka klíčů a pokud budou mít výrobci her z každého produktu pouze jednotky procent, za chvíli můžeme hrát akorát tak free to play které tě stáhne z kůže úplně

ve chvíli kdy začnou velké společnosti klíče z šedého trhu blokovat, budou muset zákazníkům tyto problémy kompenzovat prodejci, kteří ve chvíli prodeje klíče téměř jako jediní z tohoto obchodu profitovali, což je naprosto v pořádku a dle mého názoru i v souladu se svobodným obchodem, porovnal bych to například se šedým dovozem elektroniky, kde pokud si koupíš například telefon dovezený z východní evropy, servis ti ho taky neopraví a musíš se obrátit na svého prodejce pro vrácení peněz nebo výměnu za jiný přístroj

obchody s klíči ze šedého trhu také využívám pro hry které si chci například jen vyzkoušet či je beru jako okrajovou záležitost, ve chvíli kdy se jedná o moji oblíbenou sérii, oblíbené studio nebo byla hra lokalizována českým distributorem, přemýšlím kde mám produkt zakoupit aby z toho profitoval hlavně ten kdo mi můj zážitek nejlépe zprostředkoval a ne ten kdo nejvíce podstřelil cenu s klíčem z anglie či ruska na heurece, ber to jen zase jako pohled z druhé strany

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 18. 3. 2015 v 13.45

Jiří Bigas: Naprosto respektuji tvůj názor, jenom reaguji na fakt, že jsi o něčem naprosto legálním mluvil jako o nelegální (protizákonné) věci.

Já osobně využívám jak oficiální, tak neoficiální distribuci, ani proti jedné nic nemám, respektuji obě. Nemám teď ani na mysli ruské weby, kde je cena za 50% ceny našeho trhu, myslím spíš české weby, které jsou i v katalozích a kde je rozdíl v ceně o několik málo procent.

Jinak Rusko je zase oblíbená démonizace této věci, klíče jsou často třeba z Velké Británie, kde to řešil i parlament, protože vyvezené se hry danily v jiných zemích.

Vezmi v potaz fakt, že svobodný obchod je jedním z pilířů EU, čili jet někam do zahraničí, něco koupit, jet jinam a tam to prodat, je prostě naprosto v pořádku a určitě to nemůže mít stejný dopad s pirátstvím, když výrobce produktu dostane tak jako tak zaplaceno, jenom bude hra aktivována v jiné zemi, než pro jakou byla určena.

Ještě na zamyšlení, setkal jsem se s lidmi, kteří nakupují (digitální) hry, ale neví například ani co to je Steam. Jak chceš potom takovému člověku vyprávět, že si měl dát pozor na "podezřelý obchod" na základě oficiální ceny na Steamu nebo i jinde? Zákazník je ten poslední, co by měl za toto trpět. Pokud vydavatelé nechtějí, aby se klíče prodávaly do jiných zemí, mají to zařídit tak, aby to nebylo možné (třeba součástí klíče bude kód země CZxxx-xxx-xxx, pro kterou je určen). Jinak musí respektovat platné zákony, kterými se musí řídit i všichni obchodníci - i ti oficiální . Deaktivovat hru hráči, co si ji poctivě koupil, která byla někde určena k prodeji a nebyla nikde získána nelegálním způsobem, je z morálního hlediska prostě krádež jako každá jiná, a je to spíš takové "becuase we can" viz. Ubisoft.

Nechci tě tu nijak přesvědčovat, jen ti dávám jiný podled na věc a by bylo fajn, kdyby veřejná kritika (čehokoli) nebyla podložena nepravdivými fakty (legalita). :)

Editováno: 18. 03. 2015 v 14.05

Nahlásit nevhodný obsah