Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1236185
Zdeněk Princ napsal 3. 4. 2015 v 09.28

KamilZ: A víš, z čeho zase mrazí mě? Když někdo napíše, že podporovat Anitu (nebo, proboha, kohokoliv) je jako podporovat Hitlera... Pokud se někomu nelíbí, že na vás (a teď nemyslím jen tebe, Kamile, mluvím obecně) reagujeme stejným způsobem, jako tak činíte vy naším směrem, pak bych jen dodal - Vítejte v reálném světě, kde se navíc slušnost neschovává jen za tím, že vypustíte vulgarity.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Inspektor napsal 2. 4. 2015 v 20.18

KamilZ: "Četl jsem tuhle diskuzi." A to jako má dokazovat co? O tuhle diskuzi vůbec nejde, to je zbytečná informace. Pokud jsi nečetl tu původní, neznáš kontext a naprosto ti uniká, na co redakce reagovala. Čili opět mluvíš zcela do větru! Hlavně, že si dovolíš hodnotit, jestli reakce byla oprávněná. Ty jsi vážně komediant. Nejdřív vis doplň fakta a pak zkus někoho mentorovat.

Ta druhá poznámka je tak zcestná, že na ni nemá smysl ani reagovat.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
aha napsal 1. 4. 2015 v 12.42

Mantinel: o prekrucovani veci tu redakci kaze kral vsech prekrucovatelu, najednou vojtu nikdo nenapadal, neurazel. vsichni se jen slusne zajimali o jeho postoje.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Inspektor napsal 1. 4. 2015 v 12.39

KamilZ: "Nevím, jestli někdo po Vojtovi "vyžadoval" vysvětlení, nicméně zeptat se Vojty, proč Anitu podporuje, na tom nevidím není nic špatného, Vojta nemusí přeci odpovídat."

Očividně nejsi v obraze, zmíněnou diskuzi jsi nečetl, tak jak můžeš hodnotit, jestli vyjádřením přestřelil. Reagoval tak, jak si to diskuze zasloužila. Stěží můžeš tvrdit, jestli je to přiměřená reakce, nebo ne, když neznáš pozadí celé věci.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Wizard napsal 31. 3. 2015 v 18.21

btw, co jsou vlastně ty Hpody a Mpody? mají někde záložku na webu? je to k něčemu dobré?

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Mantinel napsal 31. 3. 2015 v 14.39

daremes: Když už se vyjadřuješ k tomuhle tématu, měl by si být aspoň v obraze o probíhající diskuzi, což evidntně vůbec nejsi. Nikdo si odpověď Vojty nevynucoval. Takže si nech ty svoje lži o nějakých požadavcích. Lidi prostě zajímal jak on vidí práci Anity. A víš ty vůbec proč to lidi tolik zajímalo? No protože tahle informace nám byla předložena v tom článku! Co je na tom k nepochopení?

Už se to tu psalo, buď nám mohl napsat, že se k tomu nebude vyjadřovat nebo měl šanci nám (ti co Anitu nemají zrovna v lásce) svůj názor na její práci říci a třeba by jsme řekli, že teda má pravdu, jeho názor akceptujeme a možná by jsme my ostatní změnili na Anitu pohled. Pokud by potom za jeho vyřčený názor se snesly nenávistné komentáře, mohli by jsme se ofiko prohlásit za hovada. Nebylo by co řešit a veškerý pláč za to jaký jsme fašisti by byl oprávněný. Ale ono nakonec v hPodu se divili, že to lidi vůbec zajímá, když nám to tam napsali do toho článku.

Ta kritika na redakci je kolikrát fakt velká, ale jestli budou věci překrucovat (jako tomu je například teď), tak to je přímo palivo do stroje, který tyhle nepříjemné věci přímo žene. Třeba Zdeněk tu použil slova jako omluvil, kál, vysvětloval svoji nenormálnost... I potom všem, kdy se tu několik čtenářů snažilo vysvětlit, že se pouze zajímali o názor Vojty.

Nahlásit nevhodný obsah

20861459
daremes napsal 31. 3. 2015 v 12.03

At je to, jak chce, tak nezavisly pozorovatel by se z tech vsech vasni dozvedel, ze at uz ta Anita dela veci dobre nebo spatne, tak ma pravdu v jedinem: evidentne tu nejaky problem - nebo snad az mindrak - v herni komunite existuje (a netyka se jen par vouchylaku, co ji vyhrozovali smrti a znasilnenim nebo zaplavovali internety misogynnimi nesmysly, ktere by svym mamam asi nerekli.)
Mate byt radi, ze redakce se vubec k veci vyjadrila, protoze opravdu nemate zadne pravo si vynucovat nejake odpovedi, pozornost nebo kadrovat kluky jako stbaci, koho ze to podporuji z vlastnich penez. To, ze se k tematu vyjadril Jirka a ne Vojta, je jedine spravne. Kdyby to bylo naopak, znamenalo by to, ze pristoupili na nesmyslne a neopravnene pozadtavky nejakych kriklounu, aby se Vojta obhajoval, coz je fajt krapet arogantni blbost.

Na kazdy pad diky za hPod, tema epizodni adventury super, pravda je, ze Star Treku by mechanismy a la Wolf Among Us slusely!

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 31. 3. 2015 v 10.48

Jenom drobná faktická poznámka - ze 47 komentářů k tématu minulého hPodu je asi jenom 6 - 7 na téma "Vojta a Anita", čili drtivá menšina. Veškerý tento humbuk a palba do vlastních řad kvůli naprosté menšině. Zbytek lidí většinou řešil čistě jen Anitu. Přeberte si to dle libosti.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Schopenhauer napsal 31. 3. 2015 v 10.25

Valvetro: Nechtějí to dále řešit? Dobře, tak ať příště raději vynechají téma Anita, protože prostě NEJSOU schopni na toto téma diskutovat. Otevřeli diskuzi, lidi diskutovali, ale redakce v hpodu nereagovala a přecitlivěle se chytala pár vět ohledně Vojty. Mimochodem, žádný hate na Anitu v diskuzi nebyl, 99% příspěvků tam bylo zcela normálních a slušných. Běžte se podívat na Games a vyhledejte si libovolnou novinku nebo článek o Anitě. Tam teprve uvidíte, co je to hate.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
mAsewr napsal 31. 3. 2015 v 09.42

To snad ani Grygar neni takovej hipsta, aby kazdy mesic neco maznul ty personě.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Barikáda napsal 30. 3. 2015 v 22.43

Zdeněk Princ - šéfredaktor: To máš naprostou pravdu. Pevně doufám, že naprostá většina lidí by Vojtův pohled na Anitu nicméně zajímal z toho důvodu, protože je to názor z opačné stránky a je tudíž cenný a zajímavý pro diskuzi. Proto se na něj (imho) tolik lidí ptá. Jenže to děláme blbým způsobem, to uznávám, a vytváří to pocit že si ho nárokujeme a že chceme nějakou obhajobu. Za to se omlouvám.

Osobně jsem chtěl jen slyšet obě názorové skupiny, protože mě to zajímá a Vojtův názor bych (ačkoliv to teď vůbec nevypadá) respektoval mnohem víc, než názory křiklounů, kterých má Anita proti sobě na internetu více než dost.

Nahlásit nevhodný obsah

20859114
bares69 napsal 30. 3. 2015 v 22.34

Lojza.cr: Pardon, já o Vojtovi nenapsal ani čárku, a o Anitě jsem vyjádřil svůj kritický názor, ale nikde jsem nenapsal, že je souhvězdí numlocku. :)

Proto mě zajímal i názor Vojty a čekal jsem, že se o její tvorbě bude redakce bavit, když už to dala, jako téma a třeba se dozvím, co jsem nevěděl a co není z jejích videí patrné. Místo toho jsem několik minut poslouchal výlev o zlých diskutujících pod článkem.

Nahlásit nevhodný obsah

20858793
lojza.cr napsal 30. 3. 2015 v 22.29

Silesian: já jsem četl komentáře pod novinkou o žebříčku times :)

ok, komentář na který odkazuješ beru a v podstatě s tím i souhlasím, spíš mi jde o to že i když je mezi těmi 30 haty jeden rozumný, nic to nemění na tom že se Vojtovi vůbec nedivím že nechce přilévat oheň do ohně a spíš nechápu lidi kteří ho k tomu vybízejí

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 30. 3. 2015 v 22.23

Leckie: Nic proti, ale to pořekadlo mi prostě příjde jako taková diskuzní atomovka, takový ultimátní nevyvratitelný "argument", poslední pokus diskutujícího získat v diskuzi navrch. Něco na způsob "na anglické wiki to tak mají" z české Wikipedie :)

Nahlásit nevhodný obsah

20851805
Leckie napsal 30. 3. 2015 v 22.18

Silesian: Promiň, přispěju sem, až podcast doposlouchám

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 30. 3. 2015 v 22.16

Barikáda: Proč se všichni ohání neschopností přijmout jiný názor v diskuzi, kde všichni řeší něčích rozhodnutí? Možná to chce připomenout počtvrté. Nechtějí to dále řešit. Tečka hotovo, víc bych se k tomu nevyjadřoval, je to jen zbytečné dělání vln. Sám vím, že takové kecy dokáží neskutečně demotivovat a to si zdejší redakce určitě nezaslouží, protože odvádí nejlepší práci z českých herních webů. Za mě vše.

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 30. 3. 2015 v 22.15

Leckie: Ježíš, to je tak ohrané a univerzálně omyvatelné pořekadlo...

Nahlásit nevhodný obsah

20851805
Leckie napsal 30. 3. 2015 v 22.12

haters gonna hate... Jak to tady tak čtu, tak si už ten hPod taky musím pustit :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 30. 3. 2015 v 22.07

Lojza.cr: Tak to jsi asi nečetl moc důkladně.

Třeba hned ze začátku "Skarath napsal 27. 3. 2015 v 16.25"

Editováno: 30. 03. 2015 v 22.10

Nahlásit nevhodný obsah

20858793
lojza.cr napsal 30. 3. 2015 v 22.04

Barikáda: ok, právě jste mě donutili přečíst všechny komentáře pod oním článkem a můžeš mi prosím tě najít alespoň jeden komentář z té "regulérní diskuze" který není jen o urážkách Anity a narážek na Vojtu? jeden komentář kde je uveden nějaký rozumný argument proč by Anita měla být ***,*** nebo ***? Spíš to totiž vypadá že všem vadí protože je to právě v módě a všichni papouškují to, co Vávra a podobní píší na twitteru a ve svých blozích aniž by tomu kdokoliv z diskutujících opravu rozuměl a pak se ještě divíte že Vojta nemá zájem se dohadovat s hatery

Nahlásit nevhodný obsah

1236185
Zdeněk Princ napsal 30. 3. 2015 v 22.01

Barikáda: Hele, řeknu to takhle - dokud si kdokoliv z vás bude nárokovat nějaký veřejný vystoupení a obhajování toho, proč někdo něco dělá ne proto, že by vás to třeba i zajímalo (tomu přirozeně věřím), ale proto, aby se jakoby "omluvil", "kál", "vysvětloval svoji nenormálnost" apod., pak se s vámi prostě a jednoduše bavit nebudeme. Jirka to tu napsal, myslím, dost jasně, a že na tom tratí ti slušní z vás, je bohužel smutný a mě to upřímně mrzí, ale tohle je záležitost vás, coby fanoušků... Snažím se vyhovět všem, ale - ruku na srdce - míra poslední dobou přetéká. Stavíte nás do pozice, že musíme zůstat ledově klidní a přijímat jakoukoliv kritiku, jinak nejsme "profesionální", a když se někdo z nás vůči komukoliv z vás ohradí, pak jsme ufňukaní apod. Komunikujeme tu s vámi dnes a denně, což je bez obalu důkaz, že nám na čtenářích záleží, ale všeho s mírou, díky.

Editováno: 30. 03. 2015 v 22.02

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Barikáda napsal 30. 3. 2015 v 21.25

Až na to, že těch 99% se naopak tomuhle věnovat chtělo a označovat regulérní diskuzi za nesmysly a kecání o ničem je opravdu dojemný. Příště míň slz a víc argumentů, u osob kteří nedokáží přijímat odlišné názory a jejichž argumetačním středobodem jsou bláboly o internetová anonymitě, to platí trojnásob.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 30. 3. 2015 v 18.17

Člověku je až smutno, když vidí, kolik nesmyslů se dá nakecat v podstatě o ničem. Holt, práce s lidmi byla vždy komplikovaná a nevděčná, v případě internetové anonymity to platí dvojnásob. Hlavně si myslím, že redakce to řešila už dost dlouho na to, aby byl klid, 99% jiných by napsalo nezájem a basta.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Barikáda napsal 30. 3. 2015 v 17.31

Přijde mi bizarní, když je v hPodu téma Anita, která má mezi hráči obecně málo fanoušků, jediný člověk široko daleko co má na ní jiný názor odmítá využít unikátní šanci uvést svůj pohled z té druhé strany barikády. Víte vůbec kolik lidí by takový jiný názor zajímal? A ne z negativní stránky věci. Víte kolik lidí by třeba i ten svůj názor pak změnilo? Není to náhodou i důvod té finanční podpory?

Když finančně podporuju veřejně známou osobu, tak si za tím stojím. Dokážu to obhájit, dokážu to vysvětlit. Neschovávám se za "soukromí". Soukromí patří do rodiny, když podporujete někoho koho nikdo nezná. Kamaráda, známého, svůj oblíbený hostinec. Ne do hPodu, kde probíráte osobu veřejnou (!) v herním světě (!) a ještě jí posíláte peníze.

Chtělo by si to trochu procvičit co je to vlastně soukromí, že. Ve vaší podobné logice za chvilku odmítnete mluvit i o tom, co jste hráli o víkendu, protože do toho nikomu nic není, ačkoliv se to týká her (stejně tak jako Anita).

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 15.47

El Prdelo: Vždyť já říkal, že se nemusíme shodnout, nebo přesvědčit navzájem a nic to nezmění na to, že jsme v pohodě:).

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 30. 3. 2015 v 15.07

Jiří Bigas: Dobře, už jsme k tomu každý napsal dost. Stejně tohle nikam nevede. Ale samozřejmě i přes tuto neshodu chci říct, že si vaší práce stále moc vážím, dík :)

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 14.06

El Prdelo: Jak jsem se obával, tahle diskuze už se zacyklila. Na tvou poslední otázku ti proto odpovím stejně, jako jsem to udělal už víkendu níže.

"Já si třeba nemyslím, že vám není nic do toho, co kdo podporuje, pokud to chce prozradit, jen jsem tvrdil, že to daná osoba není povinná vysvětlovat proč či se z toho zpovídat. To jsou dvě odlišné roviny."

Proč se informace v novince objevila a v jakém kontextu, to už jsem také vysvětloval.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 30. 3. 2015 v 13.45

Myslím si, že drtivá většina hráčů, kteří o ní něco ví má na Anitu podobný názor. Proto jako hráče nás zajímal názor Vojty, který nám ho samozřejmě nemusel říkat. Jak se vyjádřil v podcastu, tak z toho lze usoudit, že se za to nejspíše i stydí.

Probůh, dám ruku do ohně za to, že nikdo nechtěl po někom nějaké povinné zpovídání se z hříchů a následný trest. Já třeba volal po obhájení. Ale rozhodně po někom nic nutně nežádal.
Jsem člověk, který je schopen akceptovat pohled druhého. Ale abych ho mohl akceptovat, tak musím ten názor také slyšet. Což se nestalo a jestli mi někdo řekne, že mi ho nechce sdělit, okej dál už se o to zajímat nebudu.

V tomto případě jsou obě strany po právu kritizované. My (čtenáři) za zlou formulaci komentářů. Komentáře s nadávkami nepočítám, to člověk najde všude, já mám na mysli ty, co chtěli znát Vojtův pohled na věc. A hrej za to jak se k tomu celému postavili/vyjádřili.
Až budu příště chtít slyšet něčí názor, budu si dávat pozor. Ještě by mi tu někdo napsal, že mám takové a makové myšlení :).

Jo a jen tak mimochodem informace, do které nám není z hola nic, tak stále v tom článku visí...kde je problém tedy v tom, že se o to zajímáme?

Editováno: 30. 03. 2015 v 13.49

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 30. 3. 2015 v 13.06

Ultraman: Beru, že máš na ni jiný názor, jen jsem nesouhlasil s tím přirovnáním. Hájit ji ale nebudu, já si ní nesympatizuju, je mi úplně lhostejná, tudíž s tebou nemůžu souhlasit, ani ti oponovat v tom, jak moc hry poškozuje. Šlo mi jen o formu, pravdivost obsahu tvých slov nehodnotím. Ještě by mi tu nakonec někdo další napsal, že jsem její fanoušek:).

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Ultraman napsal 30. 3. 2015 v 12.50

Samo, ze sa ospravedlnovat nikomu nemusi, Jesus. Osobne by ma sice zaujimal napriklad dovod, preco podporuje tuto vec. Ale ked nechce povedat, tak si clovek musi o nom spravit nazor bez jeho postoja. Mlatit ho vankusom nebudem kvoli tomu :)

Nahlásit nevhodný obsah