Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877159
Dominik Nečesánek napsal 10. 1. 2016 v 17.29

Elastická_Havraní_Kloaka: Je to věc názoru. Já mám například Vojtu rád. Ty jeho vtípky, jako: Xbox a spoustu dalších jsou dobré, ale respektuju tvůj názor :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 10. 1. 2016 v 17.25

Chomac: Být Tebou, začal bych u sebe. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20878536
Chomac napsal 10. 1. 2016 v 11.24

Elastická_Havraní_Kloaka: Stým vojtou souhlasím, pusť si video s konference E3 kde byla EA choval jsem tam jak malej spratek... všechny ostatní měli úroveň, ale pak to svěřili vojtovy a nepřeložil nic jen se choval jak blb...

Nahlásit nevhodný obsah

20863689
tuter napsal 8. 1. 2016 v 21.06

Jiří Bigas: tyjo, skoro 3 hodiny, to je asi rekord :-D už se těším na zítra do práce az si ho pustim:-)

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 7. 1. 2016 v 15.34

Pro jistotu i zde uvádím, že tento a příští týden vyjde namísto klasického hPodu speciál na pokračování věnovaný Invazi. Ke standardním rubrikám včetně soutěže a dotazům se vrátíme 22. ledna. Případné dotazy si tedy prosím raději šetřete, aby mezitím nezapadly na dno redakčního mailu.

Nahlásit nevhodný obsah

20883332
dante1986 napsal 5. 1. 2016 v 00.18

Zdravíčko,

kdo to tak vehementně z chlapů v podcastu shání toho knacka? myslím, že tu mám promo verzi navíc můžu, tak to můžu za symbolickou cenu poštovného poslat...

xDante1986

Nahlásit nevhodný obsah

20874230
oktopus napsal 4. 1. 2016 v 16.39

Jaxx: Děkuji!

Nahlásit nevhodný obsah

8267133
Jaxx napsal 4. 1. 2016 v 15.41

oktopus: Tady http://ulozto.cz/x6syY1Nx/hpod-400-499-…

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 4. 1. 2016 v 13.21

Přispěju svou trochou do mlýna.

1) U článků se mi líbí zavedená konzistentnost v délkách recenzí a novinek, která tu je a kvůli které jsem si zvolil hrej.cz jako primární zdoj informací o hrách. U konkurence má novinka částo pár vět jindy zase je až zbytečně dlouhá a když si ji přečtu celou nemám pocit, že by v ní bylo o moc více informací než u vás.

2) Nesouhlasím s tím že konzumace videa degraduje úroveň a že si z videa nelze odnést podstatné informace jako z článku. Obecně na cestách rád čtu články recenze a večer si odpočinu u nějakého vašeho videa. Ze svého pohledu bych to přirovnal, k čtení novin a sledování zpráv v televizi. Čtu jen to co mě zajímá ale z videa se dozvím i věci které v článku nejde přesně popsat (jak moc dlouhé jsou nahrávací časy, jak moc detailní je destrukční model u aut atp.) nebo bych se o těch hrách nedozvěděl (Indi(e)kace). Je ale fakt, že hodina hraní jedné hry je často až zbytečně moc, kdy je vidět, že to často nebaví ani přísedícího. Udělat z toho nějaký pravidelný videopořad, kdy byste jednou týdně třeba v hodinovém videu shrnuli 3 nejzajímavější hry a každou chvíli zahráli by bylo možná lepší a to i kdyby se to nevysílalo živě a živě byste vysílali jen nepravidelné "pirátské vysílání".

3) Donate program mi přijde zbytečný a nejsem moc jeho fanda, ale pro předplatné, které by přineslo určité výhody (omezení reklam a videoobsah) bych určitě byl (cenu bych akceptoval do 100Kč/měsíc). Ideální premium obsah pro předplatné je: Vidcast, Videobox, Indiekace, hpod. S tím, že jen předplatitelé by tento obsah obdrželi, nebo by k němu měli přístup třeba o 48 hodin dříve.

Nahlásit nevhodný obsah

20874230
oktopus napsal 4. 1. 2016 v 12.37

Nějak se ztratil ten můj příspěvek - nevíte někdo, kde jsou ty sestřihy toho nejlepšího z hPodu? Díky

Nahlásit nevhodný obsah

20883184
Kredencz napsal 3. 1. 2016 v 21.12

Diky za reakci. Jen poznamka a mozne vysvetleni: v hPodu si sice rikal, ze omezovani video obsahu je jen tvuj osobni nazor, ale zaroven si podotkl, ze toto tema chces v redakci letos probrat takze to tak trochu vypadalo, ze to mate opravdu v planu.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 3. 1. 2016 v 20.09

Nevím, na co přesně bychom měli z této smršti reagovat, protože těch podnětů, nápadů, názorů a kritiky tu padlo tolik, že jen stěží můžeme reagovat na každý příspěvek zvlášť. Pokud se chcete zeptat konkrétně, určitě adresujte své otázky raději do hPodu, kde je čas takové věci probrat, jinak tu porodím další obří komentář, který vyvolá další vlnu reakcí, v nichž se zacyklíme a nikdy nenajdeme cestu ven:).

V zásadě mi přijde celá diskuse na konto rušení a omezování video obsahu naprosto zcestná. Nemáme pocit, že by během podzimu HrejTV nějak strádala, ať už co do kvality nebo kvantity, i když vždycky existuje prostor ze zlepšení. Padaly tu výroky jako "Bigas je tam chvilku a už chce dělat velká rozhodnutí jako je zrušení (omezení) video obsahu". Občas mám pocit, jako když mluvíme jiným jazykem, anebo mají čtenáři/posluchači problém porozumět psanému/mluvenému slovu. Výslovně jsem v hPodu několikrát zdůraznil, že prezentuji jen svůj soukromý názor, kterému nedávám v tomto směru takovou váhu, abych bojoval s trendy, které jsou nevyhnutelné. Původní nadsázku jsem chtěl jen zasadit do kontextu a nechat vás všechny nahlédnout do toho, jak my sami můžeme jednotlivě o video obsahu uvažovat.

Měl jsem za to, že by to mohlo být pro posluchače zajímavé a pár mailů, které mi na to konto došly, mi tento předpoklad potvrzují. Z této debaty mám ale pocit, jako by nějaká snaha o osobnější rovinu povídání byla spíš kontraproduktivní a výsledkem je jakási směs ničím nepodložených obav, mystifikací, dezinterpretací a posměch jakémusi donquijotství, které mi přisuzujte při snaze vysvětlit, co mě baví na textu a nebaví na videu. Čistě soukromě. Ačkoli jsem jasně řekl, že se takové vlastní preference negativně nepodepisují na to, že bychom šli proti proudu. To myslím dokazujeme dlouhé roky a nemusíme tento postoj nijak obhajovat.

Pak tu padly nějaké nepřesné a z kontextu vytržené a nepřesně citované odůvodnění, proč nenabízíme placený obsah nebo nepořádáme HrejFest za vstupné. Z toho, co tu bylo napsáno, to pomalu vypadá, že redakce dělá jen naprosté minimum a moc se nepřetrhne. Opak je přitom pravdou a na všem, co produkujeme nám velmi záleží. Na výsledné kvalitě i na tom, abychom toho nabídli co možná nejvíc. Daleko nad rámec našich pracovních povinností. Obvinit nás z toho, že si to v podstatě chceme jen co nejsnáze odmakat není vážně fér.

U placené sekce není problém s dodáním extra obsahu, o němž jsme měli i rámcovou představu, o níž nemá smysl nyní diskutovat. Ale stejně jako v případě donate systému nebo možnosti vypnout za předplatné reklamu jsme jako redakce limitovaní tím, že žádné tyto modely nepodařilo dosud u vedení prosadit, navzdory tomu, že se o to pokoušíme, dovolím si tvrdit, možná už roky.

U HrejFestu jsem rovněž nemyslel, že by to někdo pochopil tak, že se zdráháme k něčemu zavázat nebo nějakou úroveň kvality garantovat, protože nechceme dělat nic navíc, nechceme za nic ručit. Upřímně řečeno, tohle mi přijde jako typický příklad, když se snažíme vysvětlit, proč nechceme dělat něco, o čem nejsme přesvědčení, že to dokážeme na sto procent, protože s pořádáním takových akcí nemáme žádné zkušenosti. Záleželo mi na to, abychom se nepustili do něčeho, co by mohlo někoho zklamat, a místo toho je tahle naše pochopitelná a přirozená obava obrácena proti nám. Jako by to znamenalo, že to prostě nechceme dělat, protože je to práce navíc, a to nám za to nestojí. Tohle člověka nemůže nemrzet, když uvážím, kolik volného času této práci obětujeme.

Abych to shrnul. Videa nikdo neruší a rušit nebude, s výjimkou vánoční přestávky jsme servírovali velmi pěkný obsah v pravidelných dávkách. Donate, premium obsah, předplatné bez reklam - všechny tyto formáty redakci zajímají, tlumočili jsme je dále, ale nemáme v tomto směru poslední slovo. Když si na něco netroufáme z nedostatku času, peněz nebo zkušeností, neznamená to, že jsme lenoši, ale že nechceme pod značkou Hrej.cz dělat něco, co nepovažujeme za dost dobré a hodné tohoto jména. Když tu někdo psal, že nemá čas přečíst si recenzi, protože u ní nemůže dělat nic jiného, ale video poslouchá při hraní nebo práci, má samozřejmě pravdu, že to u textu neexistuje, ale ve výsledku to jen potvrzuje můj předpoklad, že taková konzumace videa jen degraduje celkovou úroveň a stěží si lze z videa odnést tak detailní poznatky jako z článku.

A konečně na úplný závěr. Mnoho čtenářů, nyní i jindy, má tendenci vyvozovat z vlastních preferencí nějaké obecné závěry typu recenze nikdo nečte, novinky jsou zbytečné atd. Nedělejte to prosím, protože neznáte žádná čísla, žádné statistiky, o které byste mohli taková tvrzení opřít. My na druhou stranu ano, a proto dobře víme, že novinky a recenze (navzdory tomu, že novinky jsou převzaté a tlumočíme obsah ze zahraničí se zpožděním, a recenze leckdo označuje za přežité, nezajímavé nebo čte jen zahraniční), tyto dva formáty patří mezi suverénně nejčtenější a nejoblíbenější obsah na webu. A tím se musíme řídit v první řadě, což také děláme, nikoli zanícenou diskuzí, do které se ale zapojí jen malý vzorek čtenářů, který nemusí být reprezentativní. Poté, co jsme se loni v lednu pustili do malé revoluce na poli novinek, co se kvantity týče, čtenost webu znatelně poskočila a tyto drobné zprávy a aktuality, jimiž mnoho lidí přezíravě pohrdá, běžně nasbírají tisíce přečtení. Možná se jen jejich čtenáři nezapojují do této diskuze, aby je tu pak hájili, nevím:). Videa vedle toho představují mnohem náročnější (časově i lidsky) disciplínu, u níž mnohdy vložené úsilí nemusí odpovídat výsledku. A přesto je děláme a nic se na tom nezmění, protože to považuje za součást našeho pokrytí a servisu. Totéž platí o hPodu. A ani ten nikdo neruší jen proto, že jeden z nás může jeho význam třeba relativizovat. Tak jako nikdo neruší videa jen proto, že já osobně jako jednotlivec bych je třeba pojal jinak, ale v redakci nemáme diktaturu.

Že to ale byl zase dlouhý příspěvek. A proto nám raději napište do hPodu:). Protože tyhle věci není snadné obhájit a není možné se k nim vyjádřit jednou dvěma větami, jelikož by odpověď nebyla dostatečně podložená a my vás nechme odbít.

Editováno: 3. 01. 2016 v 20.14

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 3. 1. 2016 v 19.37

Mitsurugi: já si dávám opožděne novoroční předsevzetí, ze se nebudu pouštět do diskuzi o pirátství, protože to je boj s větrnými mlýny.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 3. 1. 2016 v 19.24

zdeeneek: Já ti vysvětloval myšlenky stojící za mým předchozím komentářem, kterému si z nějakého důvodu oponoval...

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 3. 1. 2016 v 19.22

Mitsurugi: lol - prave jsi potvrdil to, o čem jsem psal :)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 3. 1. 2016 v 19.06

zdeeneek: Já mám teorii, že většina pirátů jsou děti, studenti a další výdělečně nečinní lidé, kteří si prostě hry/filmy/seriály/hudbu kupovat nebudou, warez newarez. Hry co nejdou stáhnout se neprodávají nijak výrazně lépe, než hry okamžitě cracknuté.
Když se koukneš třeba na prodeje krabicovek Dragon Age 3 a Witchera 3, tak se moc neliší, i když Witcher vyšel bez DRM a Inquisition se cracknul až docela dlouho po vydání. Neměl by DA:I kvůli tomu mít násobně vyšší prodeje?
Prostě logika "pirátská kopie = neprodaná kopie" je podle mého ve většině případů nepravdivá.

Editováno: 3. 01. 2016 v 19.11

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 3. 1. 2016 v 18.53

TomKQT: Ve vymýšlení výmluv proč za hru nezaplatit a zdarma ji stáhnout jsou lidi kreativní až až. Škoda, že tu svojí kreativitu neuplatňují při přemýšlení jak si na hry vydělat a nemuset je krást.

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 3. 1. 2016 v 18.22

Vypadá to, že sem taky musím něco napsat. Tak tedy, pokud by se zavedl placený obsah... tak bych si ho asi koupil, ale byla by to naprostá výjimka, za obsah na internetu zásadně neplatím.
Jestli omezíte/zrušíte videoobsah, tak to bude velká škoda, ale taky byste neměli zapomínat, že na YouTubu máte 50 000 lidí, kteří vás sledují (potenciálních návštěvníků stránky) nemalé množství objevilo Hrej.cz díky vašim videím, ta videa je přivedla na stránky a teď sem chodí denně (ano, například já. Musíte mi ale odpustit, kvůli tomu příšernému přehrávači si pouštím videa z YouTube.) řekl bych, že spousta lidí stále bere za to nejzajímavější na Hrej.cz videa. A nakonec si taky nemyslím, že se lidi koukají na obraz kvůli tomu, že nechtějí číst, z důvodů popsaných pode mnou.

Editováno: 3. 01. 2016 v 18.22

Nahlásit nevhodný obsah

20874230
oktopus napsal 3. 1. 2016 v 17.43

Ahoj, nevíte kde se válí ty sestřihy hpodu 400-499?

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 3. 1. 2016 v 17.08

zdeeneek: No nepochybně je ta hra zaujala, jinak by si ji opravdu nestáhli a nehráli. On ale asi měl na mysli to, že možná je nezaujala natolik, že by ji hráli i kdyby za ni zaplatit museli.

Nahlásit nevhodný obsah

20873482
JCDenton napsal 3. 1. 2016 v 15.33

Remaster: Docelá jedoduchá odpověď, zdrama bych nechal pouze zpravodajství, platilo by se za videoobsah, hpody a obsáhlejší originální autorské články.

Nahlásit nevhodný obsah

20873482
JCDenton napsal 3. 1. 2016 v 15.30

Chtěl jsem něco podobného napsat už delší dobu a vidím, že nějaké příspěvky níže se něco podobného řeší. Vždycky jsem se počítal za věrného čtenáře hrej.cz a příliš jsem nechápal ty, kteří si na něco stěžovali, bral jsem je jen jako věčné nespokojence. Ale za poslední dobu se k těm věčným nespokojencům musím přidat také. Docela mě uráží zmíněná teorie o tom, že oblíbenost videí je dána faktem, že lidé jsou línější číst. Někdy to samozřejmě pravda být může, ale štve mě na tom určitá generalizace. já například čtu rád delší texty a nedělá mi problém se na ně soustředit, delší texty jsou pro mě recenze a témata, například se mi moc líbil článek o Babě Jaze atd. bohužel podobného obsahu moc na stránkách není. jednoznačně dominují bleskové novinky o pár větách, které mě konkrétně příliš nezajímají, protože o hrách na které se těším si nechci nic předem zjišťovat a o hrách, které mě nezajímají nepotřebuji nic vědět. Ale to je jen můj případ, věřím, že ostatní novinky mají rádi a je to základ nějaké novinářské práce. To mi, ale nevadilo, překousnul jsem i nedostatek tématických článků, protože to pro mě bylo kompenzováno kvalitním videoobsahem, na který jsem se vždy těšil, poslední roky mi videa z Hrej.cz dělaly věrnou společnost při konzumaci večeře po příchodu z práce. Videa jsem si vždy pouštěl ze stránek Hrej.cz jak znělo doporučení, abych pomohl svému oblíbenému webu. Ale poslední dobou videa mizí a to mě moc mrzí. Jste jediným kanálem, jak se dostanu k letsplayům, protože jste má věková kategorie a musím se přiznat, že uřvaná youtuberská scéna se mi příčí a myslím, že nejsem jediný, kdo vás tak vnímal. To jsou třeba i jiné důvody popularity videoobsahu, než lenost číst....Spoustu úspěchů i v další existenci přeje i přes velké výhrady nadále věrný čtenář, ovšem s vědomím toho, že kliknutí na www.hrej.cz už nějakou dobu není tak příjemnou záležitostí, jako tomu bylo v minulosti.

Nahlásit nevhodný obsah

20861459
daremes napsal 3. 1. 2016 v 14.25

KamiLZ: Pravda.
No, on by stacil ten Netflix, ale u nas to furt nejede. Pry letos...

Nahlásit nevhodný obsah

20861459
daremes napsal 3. 1. 2016 v 13.38

zdeeneek: v zasade souhlasim. Mozna je tu fakt fenomen toho, ze lidi stahuji fakt ze sportu vsechno, co se objevi na internetech. Ale nemyslim, ze se to da aplikovat na vsechny tzv. piraty. Ja jsem driv treba studoval filmovou vejsku a clovek se tam dival minimalne na dvacet filmu mesicne. To, co nesehnal ve videotece nebo nevidel na projekcich, kde byly filmy nejnovejsi max z devadesatek, tak si proste musel opatrit. Spousta veci u nas nebezi vubec nebo musis stihnout festival. Ja treba sbiram patnact let DVDcka (a samozrejme chodim do kina), i presto jsem mnohem vic filmu videl "zdarma". Serialy, sic je to guilty pleasure, jsem snad nikdy nevidel v televizi nebo si je koupil nejak jinak. Vsechno "nelegalne". Za prve bych se na nic jineho nez Simpsny nedival s dabingem a za druhe jsem hajzlik, ktery by na to nezvladnul cekat. Jediny, co snad mam, je box set Star Trek Voyager, X-Files, Twin Peaks, Louie a komplet Monty Python. Nic z toho jsem si nekoupil v CR. Takze nemam vubec cisty stit, ale zaroven se necitim jako zlodej, ktery by nekomu kradl v tramvaji telefony nebo v kravate od horcice tuneloval podniky. Takze nemuzu soudit nekoho, ze si neco stahnul.

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 3. 1. 2016 v 13.04

daremes: Většina současné tvorby jde celkem mimo mě. To málo z toho, co mě zajímá, mi nedělá problém si koupit nebo si případně počkat až se to bude dát sehnat za rozumnou cenu (snížení cen teď probíhá do půl roku, takž no problem). Myslím, že kdyby takhle uvažovalo víc lidí (pečlivě si vybírali o co mají skutečně zájem a to si pak koupili), pak by pirátství takový problém nepředstavovalo. Bohužel lidi pirátí i věci, o který ani zájem nemají - to už snad není ani pirátství, ale internetová kleptománie (sice mě hra/film/hudba nezajímá, ale když je to zadarmo tak to stáhnu i když mi to k ničemu nebude). Takoví jedinci by se měli jít léčit.

Nahlásit nevhodný obsah

20861459
daremes napsal 3. 1. 2016 v 12.04

KamiLZ: To je mozne, rozhodne sdilet/resp. uploadovat filmy, serialy a ani snad hry legalni neni. To mas uz copyright infringement jako vysity.
Jinak ja tvrdim ohledne AdBlocku asi presny opak, nez si myslis, a doufam, ze je to z puvodniho prispevku poznat. Kdyz navstevujes cilene nejake stranky, pridej si je v AdBlocku do vyjimek a podpor autory. Lidi se proste musi naucit jednat fer a zodpoveden. Takze si myslim, ze si ve vysledku rozumime, akorat ty mas nazor, ze by clovek nemel internetovat s AdBlockem vubec. Samozrejme ho pouzivat nemusis a je to uplne v poradku, protoze do toho ti nikdo kecat nemuze.

zdeeneek: Tak je mozne, ze se o filmy a serialy moc nezajimas, coz je zcela v poradku. Jinak je dost nerealne, abys skutecne sledoval vse v kine, v tv atp., pac ke spouste veci by ses ani nedostal. V hernim prumyslu se zas tolik nevyznam (myslim si, ze to bude podobne), ale pravdou je, ze i HBO priznalo, ze internetove piratstvi nema zadny negativni dopad na prodej, ba naopak. Napr. kazdou epizodu Game of Thrones si stahne nelegalne pres 4,5 milionu lidi (mozna to je dnes i vic) a programovy reditel z toho mel radost a potvrdil, ze to ma z dlouhodobeho hlediska pozitivni dopad na prodej a znacku a jeste to vnima jako kompliment. Divil bych se, kdyby stejny efekt nebyl znatelny i v hernim prumyslu. Ja ti rozumim, co pises, a nebudu ti nutit, ze nejake piratstvi je dobra vec, sam si to nemyslim. Avsak co se tyce copyrightu, tak z meho hlediska je jediny hrich a "zlocin", kdyz nekdo vydelava na praci druhych. Tzn. kdyz pouzije (zkopiruje) cizi praci, aby na tom vydelal (ukradne pisnicku do sveho projektu atp.). Ten primer k zahonu chapu, z casti souhlasim, ale jinak neni uplne vhodny. U novych medii se maji totiz veci tak, ze ten produkt nikam nezmizi, on se jen rozmnozi a casto v nedokonale podobe (napr. mp3), a nikde nebude chybet. A to, ze deti si stahuji hry, bych neresil vubec, pac jsem radsi, kdyz budou sedet u kompu a hrat si, nez nekde litat po sidlaku a smazit.

Editováno: 3. 01. 2016 v 12.10

Nahlásit nevhodný obsah

20876000
The Undead End napsal 3. 1. 2016 v 11.20

Také jen v krátkosti podotknu, že jsem se pousmál, když Jirka Bigas prezentoval svůj postoj k videoobsahu; připomněl mi trochu obraz zneuznalého umělce, který na ulici prodává své skvostné dlouho malované obrazy, které nikdo nechce kupovat. Také si myslím, jak už tady padlo, že lepší strategií je věnovat se obsahu, který lidi preferují a ne se snažit je "přeučit" konzumovat obsah, který má naopak ráda redakce.

Spíše si myslím, že pes je zakopán v tom, že se jim více daří psaný obsah monetizovat, proto by byli rádi, aby lidé spíše četli recenze (a klikali na reklamu), než koukali na Youtube video. O to víc souhlasím s Vojtěchem Dřevíkovským, že nejspíš nejvíc na odpis by byl hPod, který je asi nejméně profitabilní (byť je to můj nejoblíbenější obsah na Hrej.cz). Nehledě na to všechno se bojím, že o způsobu, jakým bude Hrej,cz vydělávat v konečném důsledku jeho redakce prakticky vůbec nerozhoduje. O to méně názory několika jednotek čtenářů tady v diskusi k podcastu...

BTW nepřemýšleli jste v redakci nad omezením počtu znaků jednoho příspěvku v diskusi? :)

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 3. 1. 2016 v 11.13

Mitsurugi: Nějak nechápu proč by si někdo stahoval hry, o který nemá zájem. Když mě nějaká hra nezajímá, tak ji nechci ani zadarmo.

Nahlásit nevhodný obsah

20821316
zdeeneek napsal 3. 1. 2016 v 11.11

daremes: Budes se divit, ale ja na torrentech ani nikde jinde hry nebo filmy nestahuju. Nerikam, ze jsem to nikdy nedelal - neco jsem taky stahnul, ale to bylo v dobe kdy jsem jeste chodil do skoly a nemel staly prisun penez (to nerikam jako omluvu, nejsem na to hrdej a nemel jsem to delat ani tehdy). Ty cisla rikal F. Kraucher nedavno v konkurenčním podcastu - nemam duvod mu neverit. Piratstvi je svinarna vzdycky. Je jedno jestli si odnekud upiratis hru od velke firmy (a omluvis si to tim, ze to ta velka firma ustoji) nebo od malyho vyvojare (a je ti jedno jestli ho to polozi). Je to stejny jak kdybys pul roku neco pestoval na zahrade, prisel jsi sklidit urodu a zahrada prazdna. Co si reknes? Ty jo, asi jsem to pestoval dobre kdyz to lidi sklidili za me. Spis si asi reknes: tvl, ja se s tim pul roku piplam, vytrhavam plevel, kazdej den to zalivam a nejaci smejdi mi to ukradnou! Piratstvi si muzes omlouvat jak chces, ale nic to nezmeni na tom, ze je to svinstvo.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 3. 1. 2016 v 10.50

zdeeneek: Otázka je, jestli by v případě absence warezu hru nehrálo jen těch 6000 lidí.

Nahlásit nevhodný obsah