Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925529
TheSibep napsal 12. 2. 2020 v 17.50

Dnes jsem zabloudil na váš FB profil, máme zde novinku o kompatibilitě PS5 s předchozí generací s úvodním obrázkem nového Xboxu. Profilový obrázek Hrej.cz s programem na hPod 687. Něco je špatně. S Hrej.cz jsem strávil cca 6 – 7 let, ale tohle je už opravdu přes čáru. Mrzí mě to, ale už ani nedoufám v nápravu aktuálního stavu.

Editováno: 12. 02. 2020 v 17.51

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 11. 2. 2020 v 18.45

red-icius: roblox? To je ta sociální síť pro pedofily? :D Teď už tu hru budu mít takhle na furt zafixovanou. :D

Ne, dělám si srandu. Jako z hpodu jsem taky nezjsitil, co je to za hru, ale to je mi jedno. Myslím, že s Karlem Drdou byla velká sranda a hodně jsem se teď u poslechu pobavil :)

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 10. 2. 2020 v 09.36

Chlapi, ten roblox, možná by nebylo od věci si o tom aspoň minimum zjistit.. v hpodu pak když herní novináři totálně netuší a vykládají v podstatě nesmysly, tak to vypadá fakt divně ;) .. nebo příště se tématu radši vyhnout ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 9. 2. 2020 v 14.43

Jen poznámka k Fallout 4.

To, co zadává Preston Garvey nejsou vedlejší úkoly, ale generované, které mají za cíl pouze získat XP, zvýšit náklonost settlementů nebo objevit nějaké lokace, kde hráč ještě nebyl.

Fallout 4 má jedny z nejlepší vedlejší úkolů vůbec. Třeba ty co se týkají i společníků – Currie nebo Nicka, jsou nezapomenutelné oblastí a vedlejších postav vůbec.

Bethesda umí vedlejší úkoly a linie. A zde jsou lepší než hlavní příběh. Je ale třeba na ně přijít – ne každý vůbec ty společníky objeví a ne každý je ochoten se naučit F4 hrát. Ale když ano, pochopí proč má Fallout 4 nejvíce kladných hodnocení od hráčů co do počtu, nejvíce ze všech dílů a proč se ho prodaly desetimiliony. Kdo najde Curie, a začne využívat settlementy začne chápat co tím myslím.

Co se týká technického stavu hry, mám na PC 1000 hodin, na Xbox 250 hodin a padlo mi to jen párkrát a žádný quest jsem nemusel řešit za pomoci vyvolání konzole (aorát se mi párkrát podělali mody, když jsem hru hrál potřetí už s modama). Doporočuju ještě se podívat na nastavení PC a ovladačů, případně nVidia vydala mod – Vault 1080 a ten obsahuje i opravný a vylepšující patch pro hru a grafiku na nových a silnějších kartách. Fps zlepšuje i na kartách od AMD.

Nahlásit nevhodný obsah

20834372
noxuss napsal 20. 1. 2020 v 13.00

pavel.makal: Diky za tvoju reakciu

Editováno: 20. 01. 2020 v 13.07

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 20. 1. 2020 v 12.55

pavel.makal: Take doufam. Diky za info, uz nebudu zdrzovat.

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 20. 1. 2020 v 12.40

Byli jsme ujištěni, že práce na novém webu pokračují, osobně doufám, že co nejdříve uvidíme nějaké konkrétní výsledky.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 20. 1. 2020 v 12.09

pavel.makal: Bezva, informace by tu skutecne mely byt. Spravne rozhodnuti. Jenom se chci zeptat, pokracuje nejak ten novy web? Mysleno po technicke strance, ne po obsahove.

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 20. 1. 2020 v 11.36

Ahoj všem. Předně bych se chtěl omluvit, skutečně jsme o našich plánech měli informovat především tady, osobně beru hPod jako tradiční způsob, jak komunikovat novinky a změny, ale napříště je budeme oznamovat i klasicky na webu.

Co se týče proměny videoobsahu, v plánu jsme ji měli už delší dobu. Zčásti kvůli neustále klesajícím číslům, ale hlavně proto, že jeho podoba dlouhodobě stagnovala a ani my jsme s ní nebyli spokojeni. Zároveň pořád věříme tomu, že i s ohledem na věk největší skupiny našich čtenářů patří budoucnost kratším a připraveným videím, která mají čas zkonzumovat.

Proto se změnila podoba Hrajte s námi, proto vám chceme začít přinášet denní souhrn zpravodajství, dojmová a názorová videa a mimo to i věci zábavnějšího charakteru, jako jsou kvízy a několik dalších formátů, které momentálně připravujeme. Ke všem těmto změnám přistupujeme zodpovědně, dlouhodobě nad nimi společně přemýšlíme a jejich příprava, jak ideová, tak technická, zkrátka zabírá čas. Žádali jsme například o novou grafiku a znělky, stále na ně čekáme. Můžeme si je samozřejmě nějakým způsobem vytvořit sami, ale přáním mým i zbytku týmu je, aby tvorba dostala trochu profesionálnější kabát.

K vám tedy nyní míří jednoduchá prosba - mějte s námi strpení, jak bylo řečeno v onom hPodu, my nad video tvorbou rozhodně lámat hůl nechceme. Faktem nicméně je, že nejsme a nebudeme youtubeři a video je a bude vždy doplňkem webu. Naprosto respektuji, že se vám změny nemusejí líbit a v případě, že budou výsledky neadekvátní vynaložené snaze, podřídíme se návrhu majitele webu a budeme se nadále věnovat jen psanému obsahu.

Pokud na mě (nás) máte jakékoli otázky nebo podněty, je optimální, abyste nám je poslali mailem, ať už mně, Davidovi nebo na společnou redakční adresu. Těším se, že vás brzy budeme moci překvapit množstvím obsahu, který vás zaujme víc než staré Let’s Playe.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 20. 1. 2020 v 11.16

A ano, takhle blbé to je. Ve hře si vyděláváte bonusovou měnu. Můžete si za to koupit třeba kostýmy superhrdinů.

Celá parta si na sebe musí vzít kostýmy superhrdinů. Tj. 4 lidi.

Pak dostane bonus 15 hp ke svým životům.

Youtube verze, později dokonce přebraná některejma mediema: paytoowin mechanika ve hře, co se prodává za plnou cenu! Zrada lži a podvody!

Podobně je to s ledničkama i s těmi boxy na opravy.... Nemá se už vlastně ani cenu se tím zabejvat. Takhle je to s většinou těch "zpráv".

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 20. 1. 2020 v 10.58

JabJab21: Zjevně nerozumíš těmhle druhům her - od vizuálních novel po čisté role play nebo survivaly, přesně jak jsem předpokládal. Někdo ti musí stvořit "zážitek", pak ale nechápu proč si prostě nezajdeš třeba někde tady v Praze k nějakýmu dealerovi, drogy jsou poměrn levné a dostupné, nebo nesleduješ seriály a jiná podobná pasivní media.

Hry nejsou jen o distribuci nějakého zážitku. Hry jsou o hraní, je to divadelní hra do které sám (nebo i s ostatníma) vstupuješ s nějakou míry interaktivity. Imerzi a podobně pak zazžíváš za podmínky, že přijmeš podmínky a pravidla hry. Pokud třeba máš velké ego, nároky na ultrarealistickou grafiku a neumíš hrát divadlo, hodně her si prostě ani neužiješ, protože nebudou fungovat.

Spousta lidí neumí hrát hry a není to chyba těch her.

A tvoji odpověď na fallouta jsem si šel přečíst a přesně jak jsem předpokládal, informace čerpáš ze zdrojů, které je silně překrucujou a vytrhávají z kontextu.
Na druhou stranu, já jim zprvu taky věřil, ale později jsem si v akci hru koupil a zjistil, že je to o úplně něčem jiným než se psalo a dneska ji považuju za dobrou. Proto jsem už vůči tomuhle tak nekompromisní, protože to už jsou prostě účelové lži – už jen to jak v těch zprávách zapomínají uvádět, že ty atomy nemusíš kupovat za hotové, vydělávají se ve hře. A to vyprávění o tom, že se do toho "prodávají" věci co ovlivňují hraní.... když si celá parta na sebe vezme kostýmy komiksových hrdinů, dostanou 15 HP jako bonus. Ano, 15 zdravíčka, to je nic. Je to totiž humor, kterej na něco tam odkazuje v rámci vtipu. Tedy s takovou informací je záměrně 2x manipulováno, aby z toho byla senzace.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 20. 1. 2020 v 10.51

JabJab21: anižbych se zastával Nikdykde, tak ty už teď ale čistě jen trapně trolíš a provokuješ ..

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 20. 1. 2020 v 09.48

Nikdykde: Ze zvedavosti jsem si precet asi ctyri radky v ty tvoji zdi textu, a reknu ti na to jedno - s roleplayem jdi nekam. Roleplay je umeni udelat neco z niceho. Proto to ve FO76 tak jede, protoze tam nic neni. Vsechno si musis predstavovat.

Editováno: 20. 01. 2020 v 09.53

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 20. 1. 2020 v 09.41

JabJab21: Pavel Makal (mimochodem ačkoliv ho kritizuju, furt je to jeden z nejlepších šéfredaktorů a novinářů u nás) měl pravdu v jedné věci a v tom jak lidi lehce propadají marketingu.
Jen to chce rozvést - často to totiž ani není marketing herních studií. Je to něco, čeho je obětť i Jabjab.

Jedním ze silných hráčů na scéně je např. youtube, kde se už u aféry kolem NoMans Sky (mimochodem kampaň vedená společností SONY) ukázalo, že na hate videích (proklamovaných jako kritická, vskutečnosti hysterie až na půdu plná stejných výmyslů, jako kampaň na kterou reagovala) se neskutečně vydělává. A to i tak, že i když kecáte, video vám Google neodstraní, protože on sám neskutečně na té reklamě samozřejmě participuje. Amazon a Twitch je o tom samém.
Samotný systém je nesladěnej – youtubeři jsou finančně závislí na svém publiku, které je nechodí sledovat aby se něco dozvědělo, ale aby si potvrdili své přesvědčení (proto jim posílají i peníze) a zažilo trochu těch emocí. Na youtube nelze čekat jakoukoliv objektivitu, ani snahu o ní, od toho by tu měly být weby jako hrej.cz a podobní, tam je to o show. Schovává se to za kritiku, za snahu věci zlepšovat - a pokaždé každou blbinu emocionálněřešit nejméně 10 minut, aby se začala počítat reklama, jen tak mimochodem. A zkoušejí to u každé hry a titulu, byly pokusy i o hejt videa na další hry, ale ne vždycky se to trefí - hodně se vydělalo na Falloutu a Bethesdě /nejlepší je používání sestřihů z videí zachyných před rokem v betě a vydávány jako "ilustrační videa" při komentování jak strašná je hra dneska. Je zajímavé, že už se tolik nevydělá třeba u Anthem, což ukazuje že obecenstvo není tak velké jak se na počátku zdálo a hodně lidí to zjevně vypudilo jinam (jedna z věcí, díky kterým pak rostou menší alternativy jako mixer, kde od začátku platí přísná etická pravidla).
Oni musej bavit publikum, jinak nic nevydělají. A současně znají svoji sílu na trhu, taky se nechávají zastupovat poměrně silnejma agenturama (dělají to celé nejen vědomně, ale navíc už je to i slušně zanalyzovaný). Znepřátelit si je (respektive jim nezaplatit), se nevyplatí ani Rockstaru nebo SONY které propagaci umí a jsou dostatečně silní.

//druhá věc je, že se nějak objevilo moc lidí, který si vypěstoval marketing a jsou přesvědčení, že oni jakožto "hráči" jsou centrem pozornosti a vše se dělá pro ně a hry jsou pouze o zážitcích. Svým způsobem za tohle nyní herní společnosti sbírají co zasely a to včetně Bethesdy, Sony, MS a dalších.

Přitom vyloženě špatné hry vlastně úplně nevznikají – Anthem se nejvíce líbí lidem, kteří mají rádi Star Wars, protože ona je to ve skutečnosti fanfikce bez licence (a lepší než současná trilogie). A najednou pak tam ten příběh i lore funguje bezvadně a ta hra osloví. Terminátor má stmosféru starých filmů a mnohým to stačí. F76 je komplexní RPG survival ve kterém funguje dobře roleplay (všimněte si, že ti "kritičtí" youtubeři to takhe vůbec nehrají, spíš to vedou jako když dvanáctiletí nevychovaný kluci jedou coop v borderlands, představte si že by takhle někdo chtěl hrát TLOU nebo GoW). Greedfall oslovil lidi co mají rádi historickou fantasy, který je na trhu minimum. Plague tale lidi co obecně maj rádi historické příběhy. Dayz Gone je pro lidi co milujou postapo v otevřeném světě. Rage 2 je výborná střílečka, která vás v tom světě se nesnaží omezovat. A tak dále a podobně.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 19. 1. 2020 v 22.22

noxuss: +1

Nahlásit nevhodný obsah

20834372
noxuss napsal 19. 1. 2020 v 22.12

Ja na Hrej chodim uz iba zo zotrvacnosti.Kedysi som pravidelne pocuval podcast a tesil sa na kazde vysielanie.Hpody ma postupne prestali zaujimat a a uz davno ich nepocuvam.
Co sa tyka vysielani,tak ten sucastny format uplne zabija hlavnu prednost a to moznost zivej interakcie medzi divakmi a redakciou.
Som dost sklamany aj z toho,ze nikto z redakcie sem nenapise aspon par viet k tej situacii z videami.Ved toto vsetko robite hlavne pre nas,citatelov a divakov
Ale nakoniec kazdy mame moznost najst si to, co nam vyhovuje a u mna to v poslednych mesiacoch na plnej ciare vyhrava Vortex.Ci uz obsahom, alebo pristupom.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 19. 1. 2020 v 19.44

Victor the Cleaner: taky myslím, že totálně chybí jakýkoli informování tady na webu.. podcasty jsem poslouchal pravidelně, teď už se to moc nedá (nevyhovuje mi absolutně změna ve stylu, kdy se hrám věnují minimálně a rozebírají se tam jen všechny ostatní věci - ale to je čistě můj problém), takže mám problém zjistit, co se děje na webu novýho a čtu jen tady v rozhádaných komentech.. což je dost málo :D

Ale tak jako je to fuk, konkurence je, když něco není tady, najdu si to jinde, takže žíly mi to netrhá :)

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 19. 1. 2020 v 18.17

Nikdykde: No konecne. Uprimne jsem uz ani nevedel na co tady reagujes po ty dobe (reagujes na vec z 5.1. proboha). Ale je fajn ze sis nasel cas udelat to co jsem po tobe chtel, tedy zase napsat sloh o buhvicem. Me narozdil od tebe staci par slov; klapky na ocich, fanboystvi a ritolezectvi vuci vyvojarum her rozhodne neni ta spravna cesta. Alespon podle me ne, klidne si ji kracej dal. Zbytek jsem vysvetlil v novince o FO76 nebo tak nekde pred par dny.

Editováno: 19. 01. 2020 v 18.19

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 19. 1. 2020 v 17.04

JabJab21: Zase lžeš, nesnažím se tlačit jedinou pravdu, ale přesně naopak - lidi co mají výhodu a sedí za mikrofonem aby poslechli to, co tam přednášel třeba Jan Bors o té pokoře – takže hlavně poslechli sami sebe a to co sami říkají a rozhlédli se sami kolem sebe a nedali na internety a jejich řvouny.

Neexistuje žádná jedna herní komunita. Neexistuje žádná jedna dokonalá hra. Vývojáři nejsou povinni sloužit "hráčům". Útoky na Bethesdu, ubisoft, Microsoft a podobné hejty jsou poznávacím znamením hlupáků (nicméně nic nového pod sluncem).

A když píšu lidech na internetu, myslím tím třeba přímo lidi jako tebe - hru nehrál, neviděl ji, nemá s tím žádnou zkušenost, ale hlásá své názory, soudy a mele blbosti všude je musí vylepovat (i když to zajímá jen jeho partu) na všechny strany a je agresivní, když mu je někdo začně rozebírat fakty. A jistě, musíš mne obviňovat, že jsem netolerantní, aby si náhodou někdo nevšiml, že to ty tady prosazuješ jeden jedinný ujetý správný pohled na svět.

Nahlásit nevhodný obsah

20871763
Victor the Cleaner napsal 19. 1. 2020 v 17.03

Ty jo, ten David fakt za poslední dobu chytl nějakou hroznou negativní vlnu :D Nepamatuji, že by v minulosti se mu nestále něco takhle nelíbilo. Přejmenování na David Negáček je více než příhodné :D

Jinak co se týče té změny stylu vydávání videí, nezdá se mi to úplně dobře vykomunikované. Myslím, že by bylo dobré na to vydat článek, jak se věci skutečně mají. Sdělovat to přes hPod je opravdu neštěstné řešení, když ho evidetně každý neposlouchá a já všude neustále vidím dotazy, co bude dál a lidi evidetně nejsou informovaní. Já třeba hPody poslouchám, ale posledně mě to také uniklo. U posledchu dělám i jiné věci, takže se stane, že nachvíli nevnímám a dohledávat si takové informace ve stopáži, která má až 3 hodiny je šílené.
Myslím, že web je hlavní a tam žádné sdělení není, takže není divu, že lidi jsou zmatení.

Nahlásit nevhodný obsah

20834372
noxuss napsal 14. 1. 2020 v 17.47

Trubka: Live vysielania uz vraj utli.Namiesto toho vydavaju tie predtocene polhodinove videa.V poslednom hpode o tom hovorili.viac,ale ja hpod nepocuvam,,takze presne info nemam

Nahlásit nevhodný obsah

20922091
Trubka napsal 14. 1. 2020 v 12.01

Asi jsem už moc starej. Dívám se na váš kalendář vysílání a vidím ho prázdný: http://i.imgur.com/9Mdit4t.png
Divám se na váš Facebook a vidím tam jen staré věci: http://i.imgur.com/fw7geBz.png
Dívám se na Twitch CZC.CZ a nikde tam nevidím vaše videa (záznamy streamů): http://i.imgur.com/QAEUMSV.jpg
Co dělám špatně?
PS: Ani Twitch ani Facebook nepoužívám

Editováno: 14. 01. 2020 v 12.03

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 11. 1. 2020 v 12.13

U těch tramvají David mluvil o youtubovém kanále Rezistor. Doporučuji.

A díky Davide za přání dobré chuti, zrovna jsem u toho jedl polévku :D

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 6. 1. 2020 v 15.09

Sneaky Bitch: Jasně rozumím a i já bych si DG klidně zase zahrál. Nemyslím si, že to je špatná hra, ale určitě ne nejlepší v tomto roce. Proto jsem zmínil to Uncharted 4. Je to velmi dobrá hra, ale ani náhodou v TOP10 za dekádu.
Pak je tu ta druhá stránka, kdy každého baví něco jiného, to je pravda. I v redakci jsme měli jeden případ kdy je za hru roku považován novej NFS.
Jenže přesto si myslím, že ta velká masa lidi se prostě spokojí s tím málo. Oni ten Days Gone budou kupovat protože jim to prostě stačí. Naopak plno kvalitních titulů hlásí špatné prodeje.

Nahlásit nevhodný obsah

20905464
Sneaky Bitch napsal 6. 1. 2020 v 12.50

Malekith: Tohle je podle mě trochu sporné. Každého prostě může bavit něco jiného. Zrovna třeba Days Gone, i přes ten všechen hate, bych si strašně rád zahrál, kdybych měl PS4. Podle videí je to přesně typ hry, který by mě bavil. Asi by to pro mě nebyla hra roku, ale určitě bych v ní utopil desítky hodin. U mě je typickým příkladem jednička Division. Hra, která když vyšla, byla vcelku kritizovaná. No a já si jí i navzdory špatným recenzím koupil a našel v ní přesně to, co jsem hledal a chtěl. V té hře jsem utopil desítky hodin a to jsem jí hrál sám. Mrtvý svět? Pro mě nádherně pustý svět s úžasnou atmosférou. Poté jsem se do ní ještě dvakrát vrátil, když vycházela DLC. Nyní mám již další desítky hodin ve dvojce. Zase sám, zase si to užívám. I když je dvojka všeobecně lepší, má plno věcí, které byly u jedničky špatně nebo které chyběly, pro mě měla jednička lepší atmosféru.
Co tím chci říct je to, že plno hráčů může hledat zrovna to, co jiní hráči hře vytýkají. Já mám tak nějak rád hry, které jsou pro jiné pusté a nezáživné. Je to dané i mou povahou. Že bych se považoval za někoho, kdo se spokojí s málem? To si nemyslím, když se podívám na rozsah mých knihoven a uvědomím si, jak malinké procento z těch her jsem dohrál a jak ještě menší procento považuji za kvalitní. Když to vezmu ještě jinak, tak třeba GTA V, modla velké většiny hráčů, podle mnohých nejlepší hra. Ano, hrál jsem, dohrál jsem, bylo to fajn, ale nikdy jsem se tam už nevrátil. Nejlepší hra? Pro mě ani ne v top 10. Každý je prostě jiný a třeba právě díky těm "špatným" hrám plno hráčů dostalo to, co dlouho hledalo.

Editováno: 6. 01. 2020 v 12.52

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 6. 1. 2020 v 11.21

Mart9: Pavel tam něco říká, ale už něvím jak přesně to znělo. Spíše to bylo něco že hráči jsou spojeni s tím málem co někteří vydávají.
Každopádně bude hůř a těch kvalitních titulů bude méně a méně. Protože ono opravdu hráčům stačí málo. Proč se snažit udělat super hru, když pro spousta hráčů je neironicky hrou roku Days Gone a Uncharted 4 považují za jednu z TOP 10 her za posledních 10 let...

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 6. 1. 2020 v 08.16

Nikdykde: Můžeš prosím upřesnit, z čeho v tom hpodu vyplynulo, že podle šéfredaktora někteří lidé hrají hovna? Já hpod slyšel a nic mě tam neurazilo, ale zpětně bych se urazit mohl. Díky.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 5. 1. 2020 v 23.30

Nikdykde: Takze tema slohama v podstate rikas ze ty (plus nekdy i dalsi lidi) to mas/maj jinak nez jiny lidi a ze to tak je spravne? Nazor ti neberu, ale az moc mi to pripada jako neco, co se snazis tady protlacit jako jedinou pravdu. V kazdym pripade ocekavam odpoved alespon na 4 A4, jsem zvedav kolik web hrej pojme znaku.

Editováno: 5. 01. 2020 v 23.31

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 5. 1. 2020 v 19.37

a prosímvás pěkně, mluvím o komunitách ve hrách, lidi co skutečně hrají, ne tomu co nazývám "internetový hráč", který akorát piští jak je všechno špatně, má to být zdarma (proboha, hlavně to ne, víte jak to dokáže zničit jakýkoliv MMO?), řvou na redditech nebo točí hejtová destiminutová videa na youtubu (aby platila reklama). To nejsou lidi, kteří vás třeba zvednou na zavolání v The Division 2 a pomůžou dodělat misi, nebo které si voláte v Dark souls na pomoc. To nejsou lidi se kterejma vyrazíte na raid nebo žádáte v RDR2 chytat padouchy.I když tito lidé moc rádi mluví jménem celé jedné "komunity" (která mimochodem už dávno neexistuje, tak od roku 1998, kdy se hry začaly dostávat víc mezi lidi a sociálních skupin tam vznikla celá ředa), tak ve skutečnosti často jejich problém spíš tkví v tom, že ani netuší jak se daná hra v daném žánru vůbec hraje, nejsou členové guildy, anebo prostě mají pocit, že se musí nějak odlišit.

Ono to taky vedlo k tomu, že se ten "internet" a jeho soudy a hodnocení vlastně od skutečného hraní izoloval. Poslední dva roky měla většina lidí co jsem ve hrách potkal (ptal jsem se jich), společné hlavně to, že se na nějaké youtuby nebo metacritic zvysoka... a někteří ani netušili co to je - oni maj nějaký zájmy a hry mezi ně patří a rozhodujou známí, vlastní zkušenost, game pass, dema a podobně. A i když maj nějaký diskuze, kde s epotkávaj na faceboocích nebo webech, tak si hodně rozmýšlejí koho tam pozvat (a často to je někdo koho potkali v tý hře).

I my co čteme a komentujeme na hrej.cz jsme vyjímky a v zásadě mimoni.To gro všeho je úplně jinde....

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 5. 1. 2020 v 19.10

hmm, diskuze.

Ale ono je to stejně jedno, doposlouchal jsem poslední hPod a tam stejně šéfredaktor tohoto webu upřímně naznal, že lidi jako já hrají hovna. Což bych chápal od člověka co paří menší hry jako disco elysium nebo Dragons Dogma, ale ne od někoho kdo vede redakci, která si do dekády převážně zvolila jednoduché AAA Adventury (běh za značkama) a každou s rozpočtem přes sto milionů dolarů a něco vypráví o síle marketingu.

Myslím si, že problém je úplně někde jinde a že to slutečně není o tom, že někdo hraje hovna - nemyslím si to ani o těch, co milují God of War (který já považuju až za urážlivou komercionalizaci témat jak fantasy, tak evropské mytologie), závodní hry nebo se baví pro mne nepochopitelnejma Asci hrama a podobnejma hříčkama. Komunitě ctitelů krokových dungeonů, akčních CoD nebo SONY exclusivit, případně se těšej na brečení u TLOU2. No a co, mne baví se toulat v Apalachii, což je taky samo o sobě dost divný.

Já chápu, že mistr Makal je prostě nasranej, protože trh s hrama je divnej a plnej průserů a diskuze pod články mu nemusej přidat klidu a zejména to bude složitý, když je nemocnej, ale vymlouvat se očividně, že hry nevycházej úplně technicky OK - nevycházely takhle nikdy, jenom když jsme byli mladší, než se k nám ta hra dostala už měla patche. Fallout jednička byl v původní první verzi průchod bagů. U Half Lifů i Queků se dělali obří opravy, existovali hry na které si člověk musel koupit i kartu, protože nejeli na ničem jiným. Ani na konzole jhry nevycházeli OK hned od začátku. Že se na to rádo zapomíná... trocha odstupu by neškodila.

JInak prostě přišla doba, kdy se hry dělí do více žánrů a kdy už neplatí, že každej z nás musí hrát všechno co vyjde. Je mnohem víc her, které se projeví až potom co se člověk do nich pustí a přijme určitý pravidla těch vytvořenejch herních světů. Většina může odmítnout Breakpoint, ale lidi co rádi openworldy a taktickou hru v nich se tady bavili už od prvního dne a to dost kvalitně. Naše partička si přešla z Wildlands plynule do Breakpoint hned první dny a nikdo tam ničeho nelitoval, protože základy těch her jsou zdravé - Ubi stejně předělává spíš tu nástavbu, aby se to líbilo i dalším, rozšiřuje to pro další lidi. Ve Falloutu 76 jsem potkával lidi, co před dvaceti lety zakládali první weby o Falloutu a dělali rozhovory s mladým Avellonem, lidi co dělaj a píšou stránky, ze kterých vy čeští herní novináři čerpáte informace pro články.
Vidím tu lidi co hrají Anthem, maj v tom fůrů času, jsou perfektně sehraní a perfektně sekaj icomba při soubojích na nejvyšší obtížnosti. Je to pro ně druhá hezká hra, menší, vedle Warframe nebo Destiny 2, které hrají přednostně.

Právě kvůli komunitám jsem přešel z PC na konzole a překvapilo mne, kolik lidí různých generací a zájmů jsem tam potkal, ale že jsou to lidi co maj rádi hovna bych o nich denka už neřekl. V minulosti jo, když jsem byl zaslepenej, neznal jse ty komunity a hrál akorát na PC. Taky jsem hrál jen singl hry a opovrhoval jakýmkoliv MP nebo MMO - naštěstí jsem ale potom zjsitil, že to byla jen moje blbost.

Nahlásit nevhodný obsah