Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 13. 11. 2016 v 18.28

Jiří Bigas: mě se líbila Vojtova práce, když v podstatě mimo věci na hrej dělal(á) i youtube vysílání a pod. ale jak říkám, v podstatě co jsem viděl, tak jsem nikde neviděl ani žádnou možnost .. (tuším to kdysi zmiňoval, že donatuje anitu sarkeesian, nebo nějakou tu jinou bojovnici, tak mi to přišlo jako dobrej nápad) .. možná by ste si měli zkusit vyřešit, jeslti vám dovolí patreon nebo něco takovýho, když teď jedete v těch velkých změnách.. já bych osobně vůbec nějakých pár stovek měsíčně neřešil .. (a kdybyste tady dávali odznáčky k avatarům, tak to určitě vezmě víc lidí.. )

Editováno: 13. 11. 2016 v 18.28

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 13. 11. 2016 v 17.47

red-icius: U Burdy to nebylo jinak. Takže v tom není žádný rozdíl. Kromě toho, že Burda samotná si to nepřála. Tím tě nepřemlouvám, ale v tomhle smyslu se situace nijak nezměnila. Čili já sám si ani nejsem jistý, zda je to vůbec správný způsob financování, ale situace se v podstatě nezměnila, pokud jde o argument předtím ano, nyní ne. Jinak ale souhlasím, že by čtenáři neměli zastupovat vydavatele, nikdo by k tomu ani nikoho nikdy nenutil.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 13. 11. 2016 v 17.21

nad donatem sem uvažoval ještě za doby Vojty, pak ste začali zmiňovat, že Burda to nedovolí a teď, když si vás koupilo xzone, tak by mi bylo už trapný, posílat vám peníze, když patříte nějaké konkrétní firmě ... je to dobrej kolotoč marnosti .. kdyby měl teď někde třeba Pavel osobní donate kanál, kde by to šlo přímo jemu, tak bych to určitě uvítal, ale muselo by to jít jemu, ne xzone.. nic proti xzone, nakupuju tam celkem dost často, ale teď je to pro me ve vztahu k hrej.cz jako majitel, kterej by se měl starat a ne abych ho já suploval..

Nahlásit nevhodný obsah

20875195
.Mate napsal 13. 11. 2016 v 16.54

Je mi z toho také smutno :/ Držím vám palce kluci :) Zatím mi to přijde tak, že Xzone koupili hrej.cz aby se zbavili konkurence :( Přece nejde očekávat, že když omezím rozpočet téměř o polovinu , že návštěvnost bude mít rostoucí tendenci. Samozřejmý věrní fanoušci zůstanou, ale je menší šance, že přijdou noví :/ Snad to nebude mít za následek další a další škrty. Pokud bych vás mohl podpořit předplatným a nebo Donatem, budu moc rád.

Editováno: 13. 11. 2016 v 16.54

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 13. 11. 2016 v 14.44

Jiří Bigas: Takže HL3 potvrzeno! Bude VIP sekce, společné obědy s redakcí, reklamní spoďáry a mnoho dalšího :D

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 13. 11. 2016 v 14.16

Jinak vám samozřejmě i já za všechny autory musím poděkovat za ohlasy. Současně chci ale zdůraznit, že teď nejde o to na někoho ukazovat prstem, hledat viníka. Protože jsme měli signály, že nás něco takového může čekat, už nějaký týden nazpět jsem se snažil v hPodu trochu krotit nadšení, když se tu začaly objevovat v dobré víře napsané vize naopak o posilování obsahu a rozšiřování redakce, případně o rychlých změnách po technické stránce. Nechtěl jsem, abyste byli zklamaní a to zklamání se pak neobrátilo proti novému majiteli. Je třeba mít přiměřená očekávání.

Jak psal Pavel, tohle nemá být labutí píseň Hrej.cz. Ale cítili jsme potřebu být naprosto transparentní a být k vám stoprocentně upřímní. Protože se nevyhneme tomu, aby se některé ze změn na webu projevily, museli jsme vám dát vědět co nejdřív, že k tomu dojde. Nechtěli jsme vás držet v nevědomosti, abyste si takové věci museli domýšlet a ptali se nás na to dodatečně. Můžete mi věřit, že bojujeme za web stejně, jako jsme bojovali v Burdě. Redakce vždy bude mít víc přání, větší nároky a více požadavků než kterýkoli majitel.

Považovali jsme za správné, abyste věděli maximum toho, co je možné vám říci, a neměli dojem, že před vámi něco tajíme. Upřímně řečeno, už takhle se nám podařilo leccos vybojovat, leckde nové majitele přesvědčit, že tam či jinde se třeba škrtat nesmí. I když se rozpočet na externisty zkrátil více než o polovinu, původní plán byl ještě mnohem razantnější a mě těší, že se nám podařilo Xzone přesvědčit, že by nefungoval. Museli jsme například utnout snahy o synergii a sdílení obsahu/autorů se Zingem. V první fázi se dokonce uvažovalo o úsporách, které by dovolily pokračovat jen jednomu z nás, případně oběma, ale zcela a naprosto bez externistů, na což jsme nemohli přistoupit a noví majitelé to nakonec pochopili.

Stalo se tak i díky tomu, že nepřestáváme hledat další zdroje příjmů a další možnosti, jak Hrej.cz dále rozvíjet. Stejně jako v Burdě jsem i Xzonu předal několikastránkový dokument s nápady na další financování celého projektu. Nechybí mezi nimi už tolikrát zvažovaná premium sekce pro předplatitele, vypnutí reklamy za předplatné nebo donate tlačítko. Stejně jako v Burdě nic z toho ale není výhradně v rukou redakce. Jakékoli změny a úpravy tohoto druhu musí posvětit Xzone.

Editováno: 13. 11. 2016 v 14.19

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 13. 11. 2016 v 12.43

red-icius: Na NetMonitoru může každý naši návštěvnost prozkoumat a porovnat s konkurencí. Jde o jediný podobný zdroj, který představuje nezávislé měření. Je ovšem důležité upozornit, že mnoho lidí zaměňuje RU (reálného uživatele) z NM za UN/U (unikátního návštěvníka/uživatele) na GA. Nebo dokonce ještě hůř za návštěvy. Což je bohužel i případ řady lidí z oboru. Tím chci jen říct, že si každý může z NetMonitoru udělat obrázek sám a zasadit naše čísla do kontextu konkurence a třeba i jiných neherních webů. Rozhodně máme kam růst, netvrdím, že jsme sami se sebou spokojení, ale mnohdy ta čísla nejsou interpretována správně. Třeba v říjnu jsme měli skoro 700 tisíc návštěv, 236 tisíc uživatelů a 1 654 306 PV, což není vůbec špatné. Dal jsem si tu práci a trochu se ponořil do archivních statistik. Zjistil jsem, že jsou to nejlepší čísla od roku 2009. Tím netvrdím, že jsme hvězdy, určitě existuje stále prostor pro zlepšení, ale na podobný web bez zastřešení velkým portálem jsou to podle mě pěkná čísla.

Editováno: 13. 11. 2016 v 12.44

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 13. 11. 2016 v 12.24

Lahva: z těch čísel co uváděli kolem prodeje to není s návštěvností hrej.cz žádná sláva, navíc při prodeji reklamy tě zajímají i zobrazené stránky, kterých bylo taky zoufale málo ..

Nahlásit nevhodný obsah

20878175
Snehurva napsal 13. 11. 2016 v 01.38

Aspoň tímhle komentem vás chci kluci podpořit ve vaší super práci... První část hpodu se fakt neposlouchala dobře až z toho u srdíčka zabolelo. Snad se to nějak vyřeší a Hrej pojede v rámci možností tak jako doposud.
Ještě jednou díky za vaši super práci :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20892038
fikee napsal 12. 11. 2016 v 23.53

Mno, moc nechapu, proc si xzone koupilo hrej.cz, kdyz nemaji prachy na provoz.

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 12. 11. 2016 v 23.02

Normálně mě to vytáhlo z postele, protože tohle na telefonu opravdu smolit nechci. Bohužel prvních pár minut na hPodu se poslouchalo těžce. Všichni se snaží být pozitivní,.. ale i z projevu mě to hodně bolí.
Někdo bohužel asi koupil nosič reklamy, který má vybudovanou návštěvnost a nyní dostane prostor, za který nebude muset platit. Samozřejmě to má vypočítané, že se mu investice vyplatí a web se bude nějak živit ze zbytku reklamního prostoru, protože nějakou návštěvnost už si to udrží. Za jakou cenu. Snad se mýlím. Rád bych. Ale moc optimismu mi to opravdu nedalo.

Trochu jsem si asi fandil, když jsem si myslel, že fandové her (jakožto jejich prodejce) dokáže vytvořit prosperující a ideální podmínky. Například takové kopie k recenzování by neměly být problém, apd. Mno ale aby byl vůbec někdo kvalitní k recenzování. Držím palce. Oběma stranám.

Nahlásit nevhodný obsah

20881773
trixy napsal 12. 11. 2016 v 16.14

Taky mi bylo při poslouchání smutno a hlavně mi bylo kluků z Hrej líto. Škoda, že nadšení, které přišlo s odkoupením Hrej, vystřídalo zklamání. Ale hodně štěstí kluci.

Editováno: 12. 11. 2016 v 16.17

Nahlásit nevhodný obsah

20841962
Nigfire napsal 12. 11. 2016 v 14.41

Pavel Makal: Vždyť tady nejde jen o obsah na Webu, ale taky o vás, o lidi, kteří ten obsah tvoří. Když jsem to slyšel v hPodu tak mi z toho bylo hrozně smutno...

Editováno: 12. 11. 2016 v 14.42

Nahlásit nevhodný obsah

20853478
Pavel Makal napsal 12. 11. 2016 v 13.22

Ahoj všem. Děkujeme za ohlasy, ze kterých je jasně vidět, že vám budoucnost Hrej není lhostejná. Zároveň vás ale chceme ujistit, že teď není čas na to, házet flintu do žita. Právě naopak. Můžete se spolehnout, že jsme okamžitě začali přemýšlet nad tím, jak nastalou situaci řešit tak, aby obsah utrpěl co nejméně a abychom vám každou negativní změnu dokázali nějak vynahradit. Jak už říkal Jirka v podcastu, momentálně pracujeme s několika variantami. Věřte, že pro nás rozhodování není vůbec snadné, ale právě vaše podpora je tím, co v současné situaci oceníme nejvíce. Jak jsem už psal, zatím nikdo z nás nic nevzdává, Hrej je pro nás srdcovým projektem, ke kterému přístupujeme tak, jako by byl náš vlastní. A na tom se nic nemění. Můžeme vás tedy teď jenom požádat o to, abyste nám zachovali takovou přízeň, jako dosud. Konec konců, právě podobné situace prověřují komunitu nejvíc. Nestahujeme kalhoty, brod je ještě daleko. Nestahujte je tedy zatím ani vy :)

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 12. 11. 2016 v 11.49

Tak zatím z toho Xzone vychází hodně špatně a ztrácí důvěryhodnost. Ty ohlasy byly jasné, považovali jsme Xzone za solidní, vcelku oblíbenou a spolehlivou firmu z branže, která následně koupila od zlé Burdy Hrej. Proto takřka všichni čtenáři byli nadšení ze změny.

Jenže zatím se Xzone chová opačně, než čtenáři očekávali, čímž si hodně škodí, takže veškerá oblíbenost a důvěryhodnost toho obchodu klesá v očích tisíců lidí.

Koupim fungující web s rostoucí návštěvností a schopnými lidmi a začnu na něm šetřit, co to jako je? :D

ArticlessCZ: :D To jsou nápady. Oni přece nemůžou dělat crowdfunding na projekt, který jim nepatří. To by muselo jít zase přes Xzone.

Nahlásit nevhodný obsah

20897100
JosefSvejk napsal 12. 11. 2016 v 11.39

Kluci to budou mít těžké. Určitě ještě těžší než předtím, protože budou muset pravděpodobně udržet nějaký zavedený standard za rozumnou cenu případně upravit to co bylo standartem. Smutné na tom je, že tyto firmy ač mají financí dost, tak šetří tam kde by neměli šetřit. Ale to je klasika, vytěžíme co nejvíce a dáme co nejméně. Nakonec to dopadne tak, že Hrej.cz neskončí, ale původní sestava odejde a nahradí je někdo jiný kdo tam vydrží chvilku a taky odejde a tak dokola. Proto je vždycky nejlepší, když někdo kdo má takový schopnosti jako kluci nemá vlastní portfolio a musí být závislý na někom třetím. To bych do toho rizika šel a radši se zadlužil a dělal na svém případně využil startovač apod. Vsadím se, že základna fanoušků by vybrala dost peněz do začátku.

Nahlásit nevhodný obsah

20906295
ArticlessCZ napsal 12. 11. 2016 v 11.01

Zvony bijí na poplach! Podle toho, co jsme mohli slyšet v podcastu, na mě tohle působí, jako začátek konce hrej tak, jak ho známe. Vím že tady již mnohokrát v minulosti zaznělo slovíčko crowdfunding, ale nemůžu se ubránit jej vytáhnout znovu. Myslím že patreon, nebo podobné služby, by mohly pomoct jak vám, tak i komunitě k lepšímu obsahu. Doslova vás prosím,abyste podobný způsob získávání financí alespoň poctivě zvážili - nedokážu si představit, že by hPod přestal být součástí mých sobotních dopoledních úklidů domácnosti. Chybí mi taky videa na retro hry, které jsem poctivě sledoval, a mám pocit, že i tady xzone nebude chtít dát zelenou - půjde jim hlavně o nové tituly, nejlépe s linkem xzone dole pod recenzí. IMHO největší sílou a hnacím motorem hrej byla a snad i bude interakce s komunitou. Vzpomínám si na epický silvestrovský speciál s guitar hero, na Mario Smash Footbal turnaj, který jste zorganizovali, několika dílný lets play Mafie - tyhle věci nutí lidi, aby se na stránky vraceli. Crowdfunding může být cesta, jak tyto rubriky vrátit, když by na podobné věci xzone nebyl s to poskytout finance. Moc rád bych tento dotaz slyšel zaznít v příštím podcastu. Díky kluci za to co děláte, jsem váš fanoušek jak ve zlém, tak i v dobrém, a přeji vám, aby se celý tento přerod obešel bez větších komplikací.

S pozdravem
Articless

Editováno: 12. 11. 2016 v 11.03

Nahlásit nevhodný obsah

20906287
tomig napsal 12. 11. 2016 v 08.44

Neuvažujete o rubrice "Byrokratická krysa"? :-)

Věřím, že mezi námi je hodně lidí s relativně nabušenými PC, kteří ale mají pouze integrované grafické karty (kancelářské PC, programátoři apod...). Hodily by se určitě tipy na hry (ideálně multiplayer) za rozumnou cenu (ideálně free-to-play), které by se daly po večer s kolegy v šeru kanceláře zapařit.

Díky za to, co děláte. Váš podcast mi razantně zkracuje cestu do práce, i když nejsem žádný vášnivý hráč. Jen tak dál!

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 12. 11. 2016 v 07.52

Smutné... mohli třeba spojit Zing a Hrej, ale s takovou se Hrej moc dlouho neudrží i přes obrovskou snahu redakce. Začínám si čím dál více myslet, že Burda chtěla Hrej rozpustit, ale Xzone to koupil za nějakou směšnou částku...jenže teď nemají prachy na provoz. No jo, taky se vždycky směju těm 20tiletým mlaďochům co si koupí BMW za 200K a pak nemaj na servis.

Nahlásit nevhodný obsah

20898974
ekatake napsal 12. 11. 2016 v 02.12

takze novy web v nedohladne. skrty a uspory, osekany obsah. good luck.

Nahlásit nevhodný obsah

20892068
Marek Selinger napsal 12. 11. 2016 v 01.04

Po konci Levelu Hrej hodne vytahl Zdenek, ale az prichod Jirky na misto sefredaktora znamenal nekdy az neskutecnou porci obsahu na webu. Je obrovska skoda, ze prvni co od noveho majitele slysime, jsou "uspory", ktere se samozrejme nejvice projevi na tom obsahu. Co se tyce novinek, a zejmena recenzi (jak rychle je dokazete odbavovat), tim jste na ceske herni scene naprosta jednicka. Kdyz k tomu pripoctu sympatickou redakci, kterou muze nekolikrat v tydnu videt/slyset, dostavam se k tomu, ze je mi smutno, ze tohle vse bude v nasledujicich tydnech osekano.

Nahlásit nevhodný obsah

20881848
Radon99 napsal 12. 11. 2016 v 00.34

Zajímalo by me na co to teda xzone kupoval když už teď dělá škrty atd. Možná zlatá Burda s reklamama. Jinak kluci snad to nejak dopadne, děláte to tady parádně a držím palce do budoucna :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20895101
Linus napsal 11. 11. 2016 v 23.24

Teprve uvidíme, jak vše nakonec bude. Nechci dělat zbytečně nějaké předčasné závěry. Každopádně zatím se to nejeví moc pozitivně. Je tu plno věcí, které by potřebovali dlouhodobě nutně vylepšit a první, co slyšíme je slovo úspory. Celé věci ani nepomáhá fakt, že pod XZONE je i Zing. Web, který jde za poslední léta neustále dolu. Pokulhávající kvalita novinek/článků a mizerná úroveň recenzí. Potom, co to koupil xzone se to začalo zhoršovat ještě více. Celý to tam zabíjí jejich šéfredaktor, který musí nutně odpovídat na každého v každé diskuzi a je chytrej jak rádio. Navíc trpí asi nějakou schízou, jelikož jeden den čtenářům tyká a druhý den zase vyká :D Ten web sleduji od jeho spuštění, takže na něj chodím už jen z nějaké setrvačnosti.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 11. 11. 2016 v 21.47

Draken69CZ: Jak lépe přitáhnout nové čtenáře, než osekat obsah?

Nahlásit nevhodný obsah

20863161
Tataboj napsal 11. 11. 2016 v 21.47

Ach jo. Proč vás teda kupovali, když na vás hodlají škudlit, kde se dá?

Nahlásit nevhodný obsah

876405
Draken69CZ napsal 11. 11. 2016 v 20.43

hPod XZONE - Škrty a úspory

Takže web založený na velkém přísunu obsahu (novinky, recenze, články) musí seškrtat obsah aby se ušetřilo a tím se dosáhlo...

Mohl by to někdo doplnit protože proto sem snad návštěvníci chodí, pro obsah pokud ho bude méně asi sem lidi nebudou chodit nebo minimálně méně, takže se sice uspoří, ale klesne návštěvnost a tím zisk a budou následovat další škrty a šetření? Trochu na hlavu.

To dopadne že si Hrej/Xzone nebude moci dovolit kvalitního ani jednoho autora a budou to dělat děcka z domova za minimální peníze při studiu jako na Zingu.

Pokud to nabere tenhle směr tak mám vážné obavy a je jen otázkou času kdy to vzdáte a najdete si lépe placenou práci.

Snad se mílím, přeji hodně štěstí, děláte svou práci moc dobře a určitě si zasloužíte víc než Xzone nabízí.

Nahlásit nevhodný obsah

20877159
Dominik Nečesánek napsal 31. 10. 2016 v 12.33

Jiří Bigas: Stěhování vám nezávidím. Sám to nesnáším. Kluci, chtělo by to nějakého otroka, který vám to odnosí. Třeba Petr Strecker :)))

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 31. 10. 2016 v 12.20

Dominátor: Lahva: Nakonec se stěhování o týden odkládá.

Nahlásit nevhodný obsah

20877159
Dominik Nečesánek napsal 31. 10. 2016 v 12.15

Lahva: Ale stěhujou se dneska, ne?

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 31. 10. 2016 v 10.35

K diskuzi z posledního (#558) ohledně dodávání recenzentských kopií. Tohle by myslím mohl vyřešit xzone, což? :) Od zítra nový majitel, očekávám i nějaké časosběrné video z infvaze do nových prostor :)

Editováno: 31. 10. 2016 v 11.32

Nahlásit nevhodný obsah