Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20870551
Wbali napsal 13. 5. 2018 v 13.13

pavel.makal: S tou spisovností bych to nepřeháněl. Přeci jen je Morava pověstná tím, že si přidává -jou skoro ke všemu a používá hromadu všelijakých prasotvarů. Mě spíš jen zajímalo odkud to přišlo. Klidně tak mluv dál já to vydržím :D.

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 13. 5. 2018 v 13.02

Wbali: Já se samozřejmě omlouvám, ale na druhou stranu přiznávám, že mě zase za uši tahá extrémní moravská spisovnost a různé zvláštní tvary. Buďme tolerantní, hlavně, že si rozumíme :D

Nahlásit nevhodný obsah

20870551
Wbali napsal 13. 5. 2018 v 12.58

Dr.One: Tak asi můžeme naše lingvistické okénko uzavřít. :-D Díky všem zúčastněným. Nějak to v tom hPodu pretrpím i když se nad tím vždy pozastavím.

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 13. 5. 2018 v 12.16

Wbali: no tak teď už to víš, ještě za mého mladého mládí se říkávalo, že se tak mluví jen u nás na jihu :)

Nahlásit nevhodný obsah

20870551
Wbali napsal 13. 5. 2018 v 11.31

Mart9: Jako vážně je v tvém okolí standart "tátovo garáž" "Milanovo ruka"? Já se pohybuji na Vysočině a Jižní Moravě a kromě vlastních prasáren se tohle tady vážně nevyskytuje. Slyšel jsem to právě několikrát od Pavla a ani Google nedokázal poradit, jak by se to mohlo jmenovat, případně odkud tahle nelibost vzešla.

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 12. 5. 2018 v 15.49

Wbali: Co to? Sklonění ve smyslu tátova garáž jsem už dlouho neslyšel. To se skloňuje, jen když chceš mít gramaticky správně napsanou větu, ale v mluveném slově vůbec.

Nahlásit nevhodný obsah

20870551
Wbali napsal 11. 5. 2018 v 22.17

Dr.One: Tak pardón :D ale můžete si to nechat jen na lokální použití ne? :D

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 11. 5. 2018 v 19.11

Wbali: nech nám naše jihočeské ovo - přechylování v ČB nechceme :D

Nahlásit nevhodný obsah

20870551
Wbali napsal 11. 5. 2018 v 16.44

Dotaz na Pavla: Ahoj často poslouchám hPod i ostatní produkty vaší produkce a všiml jsem si jedné podivné věci, na kterou bych se tě rád zeptal. Kde se vzal nešvar "nepřechylování" přídavných jmen? Mám na mysli že zazní např. "tátovo garáž" místo "tátova garáž". Trochu to tahá za uši. Tak se mluví tam, odkud pocházíš? Jinak se mi vaše práce libí a rád vás sleduji.

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 10. 5. 2018 v 15.22

Ad Vortex vs HPod: Odchod Bigase z hrej.cz jsem docela obrečel a prvních cca 20 Vortexů viděl. Jenže mi přijde, že se Vortex utrhl směrem k mluvícím hlavám (why so serious? ) a show Jirky Bigase. Z tohodle pohledu opravdu Vortex není konkurencí hpodu, to první je show s dvěma sidekicky, hostem a ambicemi jít někam směrem k pořadu na Streamu (nebo ještě dál? ), to druhé je indie týmovka. Mně vyhovuje víc to druhé, někomu to prvé. To nejhorší co by hpod mohl udělat je nechat se vtáhnout do nějakého soutěžení s Vortexem. Předchozí text je samozřejmě emoce, nikoliv názor ;)

Editováno: 10. 05. 2018 v 15.35

Nahlásit nevhodný obsah

20874253
Nethurinnas napsal 7. 5. 2018 v 15.07

Teď jsem doposlouchal týden starý hpod a David tam na konci doporučuje povídání Simona Sinka o mileniálech. Z pohledu pana Sinka se zdá, že naše budoucnost je v rukách rozmazlených sebestředných věčných dětí. Což by sice zrovna na mě sedělo, ale na druhou stranu tam neposkytuje moc faktů, spíš názory a velký zobecňování. V rámci vyslechnutí druhý strany doporučuju mrknout na přednášku Adama Conovera. https://www.youtube.com/watch?v=-HFwok9SlQQ

Editováno: 7. 05. 2018 v 15.08

Nahlásit nevhodný obsah

1236185
Zdeněk Princ napsal 7. 5. 2018 v 10.51

Linus: Overload: Ahoj, rád bych se k tomuhle vyjádřil - protože mi zase z mé strany nepřijde fér, když někdo vytrhuje něco z kontextu a staví mě tak do určitého světla a postoje. O všem, o čem jsem mluvil veřejně, dotyční lidé vědí - ať už se to týká toho, že ne se všemi kolegy jsem automaticky nejlepší kamarád anebo to, že se mi pohledem diváka nezdají některé věci a postupy, které třeba nějak fungovaly před lety, ale dnes už tolik místa nemají.

Co se týče YouTube, v každém videu jsem jasně zmiňoval, že je času opravdu málo a odkazoval lidi na Twitch, kde jsem aktivnější. Poslední dobou to sice ani s Twitchem není jednoduché, ale pravidelní diváci to vědí díky Discordu a tomu, co v těch streamech říkám. Jestli z tohohle chcete vyvozovat, "jak se chovám ke svým fanouškům", tak vlastně přesně netuším, jak byste si jinak představovali, abych to komunikoval :) Ve streamech jsem pak na dotazy, týkající se YouTube, odpovídal jasně - že jednoduše nevím, kdy se k tomu dostanu, že mě to mrzí, ale když si mám vybrat mezi offline videem a streamem, zvolím stream, ale zase jen v případě, mám-li na to čas, chuť a rozpoložení. Že jsem několikrát řekl, že bych rád fotbal dotočil, nebyla lež, reálně jsem ale vysvětloval, že žádný časový plán nemám, ať lidi klidně odsubnou atd. Není prostě v silách jednoho člověka zvládat tolik věcí na tolika frontách, od osobního života, po vlastní zaměstnání, práce mimo vlastní zaměstnání, odpočinek a streamování/točení videí na YouTube.

Ad hPod jako podcast vs. vidcast - pořád si stojím za tím, co jsem říkal před lety. Pokud to nemá nějakou přidanou hodnotu, není čas/prostředky zabývat se střihem (který je v případě videa mnohonásobně časově náročnější nežli audio), nemáte adekvátní techniku a natáčíte v prostředí, které není ani trochu atraktivní pro kamery, nemá smysl z podcastu dělat vidcast. Tohle přesně byla situace kolem hPodu, když jsem na Hrej působil, s Vortexem je situace jiná - většinu z těch věcí, které jsem výše uvedl, máme k dispozici.

Hodnocení mé osoby jsem chtěl nechat bez komentáře, to je Overloade ostatně tvoje věc, co si o mně myslíš, ale mám občas pocit - aniž bych to teď chtěl vztáhnout vysloveně na tebe - že lidé (dokázáno po těch mnoha letech, kdy jsem byl konfrontovaný s nějakými komentáři a názory) často vůbec nerozumí tomu, co někdo říká a nepochopí, co tím chtěl říct. Chyba asi bude na obou stranách, uznávám, ale můžu tě upřímně ubezpečit, že nevím a neumím všechno, natož abych si to o sobě myslel :)

Nahlásit nevhodný obsah

20895101
Linus napsal 6. 5. 2018 v 15.58

Overload: Na ty video-podcasty se lidi ptali v hPodech celkem často už od doby, co tam ještě byl Zdeněk, tak i následně za Jirky. Často padaly dotazy, jestli to nechtějí udělat jako na Games. Oba to vždycky zavrhli, což bylo pro mě i pochopitelné. To, že teď dělají podcasty přesně tak, jak v minulosti několikrát zamítli přičítám tomu, že formou videa na YT, se k ostatním lidem dostanou snáze a rychleji, než kdyby zakládali web a tam dávali audio podcasty. Nebýt youtubu, nikdo o nich dnes pořádně neví.

Nahlásit nevhodný obsah

20812376
Overload napsal 6. 5. 2018 v 14.47


Linus: Nevím kdo 24 navrhl . Mám dojem , že to byl ze srandy Jarda. Nicméně....... nebyl to jeden ze dvojice Jirka/Zdeněk (spíše Jirka- Zdeněk je z Hrej pryč prakticky od 2015) co vyloučili video podcast když na to v minulosti padl v hPodu dotaz? Nechci jim sahat do svědomí, ale mám dojem, že to někdo z nich zamítl s tím, že by to lidi asi nezajímalo a v říjnu najednou vznikl Vortex - pořad, který jede přesně v tomto formátu. Diskuze natáčena na video. Nic špatného na tom není. Jen tak k zamyšlení :-) Pokud to byl někdo jiný, omlouvám se.

P.S. K tomu YT u Zdeňka. Mně spíše vadilo, že prostě nebyl schopen říci ať už nic nečekáme. To, že na to nemá čas nejednou zmínil. To zase jo :) Je to škoda. Velká škoda, že se takto chová ke svým fanouškům. Přitom by stačilo jen pár slov abychom to a to nečekali a bylo by. Ale on dál sliboval......samozřejmě, nebyla/není to jeho práce (myslím YT/Twitch). Ukazuje to však jeho přístup/postoj k fanouškům.

Editováno: 6. 05. 2018 v 14.54

Nahlásit nevhodný obsah

20895101
Linus napsal 6. 5. 2018 v 14.31

Overload: Aha, to je celkem zajímavé. No nevíme jak to je, ale fér to rozhodně není, když o tom takhle mluví na Twitchi. Je pravda, že Zdeněk toho hodně nakecal a skoro nikdy nic nedotáhl do konce. Ať už se jednalo tady o hrej nebo o jeho YT kanál, který je z jeho strany celkem ostuda. Nedokázal nikdy pořádně říct, že na to není čas. Vždy po nějaké velké odmlce se vrátil s videem, že je zpátky a načal nějakou další sérii... no prostě trapas. Pavel nic zbytečně neslibuje a co řekne, to se i následně stane. Myslím, že i dokázal zrealizovat pár věcí, které se už nakecali za minulé redakce jako je například 24h stream.


Mart9: Já to sleduji a myslím si, že původní myšlenka byla dělat jen podcast. Jak sami řikali, zase si sednout společně a pokecat o hrách. Nicméně ty krátké zprávy a podobně, co je vše okolo těch "hlavních" videí na mě působí, že jeden z nich se to snaží tlačit někam "vejš" a udělat z toho další herní medium, které by mohlo v budoucnu i vydělávat. Nasvědčuje tomu i to, že se pomalu zvyšuje frekvence vydávaných videí. Což o to mám rád rychlé informativní videa o nadcházejících hrách, ale poslední videa typu "Co jste dosud nevěděli o vývoji God of War" a "Historie série Red Dead" už mi připadá jako křečovitá snaha upoutat co nejvíce pozornosti na aktuálním tématu v herním světě.
Takhle to vidím já, takže to dost možná bude úplně jinak.

Editováno: 6. 05. 2018 v 14.43

Nahlásit nevhodný obsah

20812376
Overload napsal 6. 5. 2018 v 12.36

No vztahy mezi lidma na Hrej a Vortexu nebudou nejlepší. Zdeněk na svém Twitchi několikrát zkritizoval současné Hrej (např. formát videí) a o Jardovi se vyjádřil ve smyslu, že přátele opravdu nejsou - nicméně spolu na Hrej pracovně vycházeli. Nepřijde mi to zrovna fér pokud to klukům na Hrej neřekl osobně - mám na mysli onu kritiku Hrej a nikoliv osobní vztahy. Pokud ano, není co řešit a je to v pohodě. Osobně Zdeňka moc nemusím. Přijde mi, že si myslí jak všechno zná, všechno ví, ale třeba sám několikrát nedokázal dodržet slib a dojet sérii na svém YT kanálu. Na druhou stranu kdyby každý měl alespoň část ctižádosti co má on.....

Já osobně strašně moc fandím Pavlovi na současném Hrej a doufám, že nějaký ten rok tady s námi na tomto webu bude. Zmínit musím také Davida, který se opravdu zlepšil a ve dvojici s Pavlem je super :-

Editováno: 6. 05. 2018 v 12.46

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 6. 5. 2018 v 10.51

Mart9: Vnímám to podobně.

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 5. 5. 2018 v 23.28

Já bych teda Vortex za konkurenci nepovažoval, když je to jen youtube kanál a nikdo z nich to evidentně nedělá na plný úvazek. Popravdě nechápu smysl toho projektu. Na začátku to byl návrat podcastů staré party, tomu rozumim, že jim chyběl hpod. Ale ty krátké zprávy a recenze. Je to moc málo na to, aby jim to vydělávalo, a příliš mnoho na to, aby to dělali z lásky ke hrám. Takže to nechápu a budu rád, pokud někdo ten kanál sleduje, když mi to vysvětlí.

Nahlásit nevhodný obsah

20873387
Manažer z EA napsal 2. 5. 2018 v 15.36

Pavel1893: Kluci z Vortexu šli prostě vlastní cestou a pojali to úplně jinak a trochu na jiném levelu. To není kritika Pavla(on je totiž současné hrej), ale prostě dělají to, co si můžou dovolit. Princ a Bigas se prostě pohybují v herním průmyslu už dlouho, takže to mají jednodušší(kontakty,známosti atp.). Tomu, že se nemohli domluvit nevěřím. Chtěli se prostě od hrej úplně odprostit a nic jiného v tom není. Citím z Pavlova hlasu trochu frustraci, ale jak to je doopravdy, tak do toho nám nic není. Každopádně něco na tom je.

Za mě musím říct, že třeba dvojice Jarda a Pavel je prostě skvělá a určítě by dotáhla hrej ke světlejším zítřkům, ale je logické, že peníze na dva redaktory nejsou. A Jarda se logicky žíví někde jinde. Odchod Jirky ani Zdeňka mi nevadí ani trochu. Spíš mi vadí Petr Strecker. Každopádně srdíčko bude vždycky na hrej, alespoň dokud tu bude Pavel a Jarda. David je také jenom lepší a lepší. A Adam má super názory.

Pavle pokud to čteš, tak tobě a Davidovi přeji hodně úspěchů do budoucna a hlavně HREJ!

Editováno: 2. 05. 2018 v 15.43

Nahlásit nevhodný obsah

20911517
Pavel1893 napsal 26. 4. 2018 v 19.24

Linus: Jsem rád,že to někdo vidí podobně jako já. Pavla,Davida i ostatní kluky mám rád,dokážou pobavit a o to jde hlavně.A že někdy mají jiný názor a nemusím s níma ve všem souhlasit neznamená,že svou praci nedělají dobře.Snad ta osádka spolu vydží co nejdéle a bude se jen zlepšovat :-).

Nahlásit nevhodný obsah

20895101
Linus napsal 26. 4. 2018 v 18.39

Pavel1893: To odseknutí jak zmiňuješ, to je právě to, co tady zmiňuji. Mám z toho stejný pocit jako ty a těhlech podobných reakcí jsem už zaregistroval od začátku Vortexu více na obou stranách. Jinak také sleduji obojí a obojí mám rád. Koukám i na Games, ale stejně jako u tebe, je tam několik lidí, kteří mi vyloženě nesedí a jsou mi dost nesympatický. Záleží tedy na složení a dle toho na to kouknu. Poslední dobou si u nich pouštím už jen HW club.StarLord: Já jsem momentálně též se současnou readakcí dost spokojený. Jediný jejich neduh je, že mají poměrně často technické problémy, mohli by si to více hlídat, ale chápu, že s tím občas velmi těžké bojovat. Nicméně, co se hodně zlepšilo po nástupu nové redakce je vztah s čtenáři. Je tu větší klid. Já si pamatuji, jak za Zdeňka tak !hlavně! za Jirky se tu často strhávali velké hádky s členy redakce. Vzpomínám jak někdo něco napsal, Jirka v hPodu z toho chytil děsnej hysterák, všechny označil za fašouny, čímž do toho zatáhl větší počet lidí a už se to tu mlelo (to se tu řešilo dobrej měsíc v kuse, byla to regulérní válka hrej vs čténáři.). Vždy se ukáže nějakej idiot, ale Pavel to bere s větším klidem, odpálkuje je nebo si z toho udělá srandu a je klid.

Nahlásit nevhodný obsah

20911517
Pavel1893 napsal 26. 4. 2018 v 17.35

StarLord: Stará i nová redakce,byla a je kvalitní,každý sice měl svůj styl,ale mě se libí oba.Sleduji jak Hrej,tak Vortex a jsem s jejich kvalitou spokojen,takže je dobře,že si jako dívák/hráč můžu vybrat.Občas taky sleduju GAMES,ale tam už mi nesedí každý redaktor a občas mi připadají jako "machýrci" (ale třeba je to jen můj dojem).Naopak u Hrej,tak Vortexu mi sedí všichni.Trochu mě mrzí,že když v posledním Podcastu přišla řeč Vortex,tak to Pavel jen tak odsekal a jako bych cítil z jeho hlasu určitou hořkost (třeba jen můj špatný pocit).Jen doufám,že se mezi nima nestalo nic nepříjemného,byla by to škoda,protože jsem si vždy myslel,že jsou dobří kamarádi.Ještě k Jirkovi,mě naopak sedí moc,jeho monology o Star Treku,nebo seriálech jsou geniální :-).

Nahlásit nevhodný obsah

20922383
StarLord napsal 26. 4. 2018 v 16.29

Linus: Dle mého názoru ani není důvod pro rivalitu, Vortex je tak trochu něco jiného a určitě si najdou svoje příznivce, kteří spíše budou preferovat video nad psaným textem. I když bych neměl tak ještě dodám, že Jirka Bigas mi nikdy moc neseděl(kupříkladu na streamech měl sem-tam tendence rovnat kolegy, atd..), pro mě je teď redakce 100% perfektní! :------)

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 23. 4. 2018 v 00.33

Troy McClure: Co to sakra ? :D :D

Nahlásit nevhodný obsah

20852850
Troy McClure napsal 22. 4. 2018 v 20.52

Ahoj, já jsem Troy McCLure a tentokrát nebudu uvádět, v kterých filmech jste mě mohli vidět a přejdu rovnou k věci. V posledních měsících jsem prošel dvěma angínama a dvěma virózama a tak jsem se dostal k vašim videům se soulslike hrama. Hodně lidí se tam ptá co si zahrát, ale Dark Souls serie a její klony jim z nějakého důvodu nevyhovují a vy nevíte, co jim doporučit. Měl bych takový typ, který by mohl vyhovovat více hráčům. Jedná se o sérii o která, která není braná jako soulslike hra, protože v té době takové pojmenovaní, ani taková sláva souls nebyla a její tvůrci se ani nesnažili o to ji zkopírovat. Z dnešního pohledu by se tak ale dala brát, a dokonce, v tomto rybníčku, kde je několik na chlup stejných her, jako hodně inovativní, přinášející nové prvky a upravné principy. Jedná se Dead Space a Dead Space 2. Zkuste se na ní podívat, jako na inovativní soulslike hru, má všechny potřebné atributy - vysokou obtížnost , pomalej pohyb, málí, ale težcí nepřátelé, bosové, překvapení, předapení, často se tam umírá, musí se taktizovat atd... V základu už je pro někoho docela obtížná a když si ji nastavíte s vyšší obtížností... no a pro ty, kterým toilk obtížné hry nejdou, jsou tu nižší (základní) nastavení obtížnosti po kterých mnoho lidí volá, Využijte, že je nyní v XBOX Live nastavte si pořádnou obtížnost a hurá do toho. A možná, až se příště bude někdo ptát, že si chce zahrát " něco jako souls, ale ne souls" vás můj příspěvek donutí nad nyní tzv. souls hrama přemýšlet i trochu jinak. ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 22. 4. 2018 v 12.06

marosho: Mám na mysli hlavně kvalitu podcastů, ne až tak psaného textu a videoobsah už nesleduju vůbec. Jirka, Zdeněk, Tomus a další dokázali přinést do podcastu přidanou hodnotu a vždycky bylo vidět, že je to povídání lidí z oboru. Vždyť přeci sám musíš vidět, že Jarda vyčnívá daleko nad ostatníma (chytá se jen Pavel).
A když je sám omlouváš věkem, nepřiznáváš tím nepřímo, že ta kvalita není co bývala? :) Je to logické a pochopitelné že nejsou tak "dobří", ale je to prostě fakt.
A ano, souhlasím, Pavel se vypracoval opravdu dobře, sice má pár much, ale jde vidět že tu šéfredaktořinu bere zodpovědně. U zbytku redakce ten pocit nemám.

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 22. 4. 2018 v 10.46

Linus: Já myslím, že do doho jak to je mezi klukama je nám prd ;) Nemyslím to nějak zle vůči tobě.
goblincz: Můžu se zeptat kde šla dolů ta kvalita? A Hrej drží Jarda? :D Jako ano, Jarda je super přínosem, pokud si na Hrej najde čas, ale rozhodně není tím, kdo Hrej drží. Kdo drží Hrej je jednoznačně Pevel, který se za tu dobu ve spolupráci s Jirkou skvěle okoukal a stal se z něj vynikajicí redaktor, který Hrej polil živou vodou. Nezmínil jsem ostatní členy redakce redakce at už davida neno externí redaktory. Určitě se mají kluci kam posouvat, ale sakra jsou to mladí 20tiletí kluci a na svůj věk to zvládají hodně dobře a budou se jen zlepšovat. Samozřejmě já mám rád i původní členy, pořád je rád sleduju, ale hodně fandím zdějším i klukům.

Editováno: 22. 04. 2018 v 10.48

Nahlásit nevhodný obsah

20869902
goblincz napsal 22. 4. 2018 v 09.22

Linus: Z mého osobního pohledu Vortex aktuálně drtí veškerý herní videoobsah na české scéně, místy je to opravdu až profesionální práce. Není divu že je hrej začalo brát jako konkurenci.
Na druhou stranu hrej šlo kvalitou poměrně dolů za poslední půlrok a nad vodou je drží Jarda, který se bohužel neobjevuje tak často.

Nahlásit nevhodný obsah

20835846
talibanec napsal 21. 4. 2018 v 19.29

Linus: Ideme sa bavit cistymi spekulaciami? :)
Osobne si myslim, ze vztahy su na bode mrazu a po tom co sa Honza Konfrst prestal objavovat v novinkovej sekcii a zacal sa objavovat vo Vortexe pojdu este nizsie. Tipujem, ze recenzia na Council bola jeho labutou piesnou na Hrej.
Ak si dobre pamatam, tak Zdenek vysvetloval vznik Vortexu kedysi na Twitchi tym, ze sa neboli schopni dohodnut na vecernych vysielaniach a natacaniach hpodu s chalanmi na hrej a zaroven chceli natacat nadalej nejaky pokec s Jirkom a Petrom, kedze ohlasy na tunajsi hpod boli skvele a aj ich to bavilo.
To sa mi zdalo ako pochopitelne vysvetlenie z oboch stran (zaroven extremne tvrdohlave z oboch stran). Chalani boli zamestatnani tu na trvaly pracovny pomer, Zdenek, Jirka, Petr zas niekde inde. Logicky muselo dojst k nejakym ustupkom aby mohli spolu pokracovat v spolupraci, ale evidentne minimalne na jednej strane ochota nebola.
Povodne do toho projektu chceli zapojit aj ostatnych chalanov z Hrej. Sa niekto konkretne pytal na Vojta a zevraj Vojto to rezolutne odmietol (ako aj ostatni).
Kym to bol len podcast, tak by som to ako konkurenciu nechapal, ale momentalne to uz konkurencia je samozrejme. Myslim, vsak, ze este ani chlani z Vortexu netusia co s tym chcu dalej robit, ci budu len youtube kanal, ci sa do toho obuju naplno, ci co.

Editováno: 21. 04. 2018 v 19.31

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 21. 4. 2018 v 18.02

Jezis, redaktori Hrej sou normalni lidi a vsadim se ze se neurazi a ani ti nebudou mazat prispevek ve stylu Okamury. Krome toho normalni clovek s normalnim sebevedomim se nebrani otazkam ani na konkurenci, natoz pseudo konkurenci, ktera byvala spolupracovniky.

Editováno: 21. 04. 2018 v 18.04

Nahlásit nevhodný obsah