Diskuze

hPod

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 25. 5. 2020 v 21.57

red-icius: "viz třeba novinky v menu nahoře, který otevřou první novinku"

Mě teda kliknutí na Novinky v menu nahoře otevře rubriku novinek, kde ta nejnovější je "rozbalená" a ty starší jsou normálně pod ní.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 25. 5. 2020 v 21.10

zaty: zprovoznit https není lehké, pokud na to původní autor webu sral a udělal ho blbě .. pak při https nejede nic, co je adresováno napřímo jako http, takže by tady klidně zmizly obrázky, kusy css stylů, atd.
Stačí se tady podívat do html kódu a je tam mraky chyb, kde je zázrak, že některý věci vůbec jedou.. O tom, že se v podstatě známý chyby na webu neopravujou už roky se zmiňovat snad nemusím (viz třeba novinky v menu nahoře, který otevřou první novinku)..
Takže tady "zapnout" https na současným kódu by byla smrt hned :D

Mimoto, levný (zdarma) https certifikát může znamenat nižší úroveň nebo starej algoritmus a tím pádem na oko https máš, ale google to vyhodnotí jako bezpečnostní riziko, protože je ten šifrovací klíč už roky prolomenej... atd ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 25. 5. 2020 v 19.13

red-icius: ne, to četli naši markeťáci, když kvůli tomu před pár lety hysterčili, tak jsem z toho usoudil, že to je fakt zásadní rozdíl. Nicméně zprovoznit https je fakt jednoduché a levné a není důvod ho v dnešní době nemít, vždyť i lowcost hostingy už nabízejí i ten letsencrypt.
Ad ty výdělky, to se rád nechám poučit, já jsem byl vždy na straně těch co za reklamu platí.
Jinak s tím co píšeš souhlas, ale třeba kdyby Grunexu na tom nezáleželo, proč by přibíral na půl úvazku Tadeáše? Prostě mi to celé nedává smysl.

Editováno: 25. 05. 2020 v 19.14

Nahlásit nevhodný obsah

20922845
nozicka.r napsal 25. 5. 2020 v 18.13

Ahoj chtel bych se zeptat jestli je Pavel Makal jeste sefredaktorem Hrej.cz?? Myslim ze tu za 2 mesice byl snad jediny clanek od Pavla tak nevim jak to ted je na Hrej, ale prijde mi to jako skoda. Mozna to tady ale Pavel cte a podeli se s nami co ted dela? :-)) Predtim byl alespon ve videich ale ty uz se tady moc nedelaji....?

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 25. 5. 2020 v 14.34

red-icius: Od AC:V se asi čekalo víc než 8 hodin malování obrázku. Troufnu si tvrdit, že kdyby kluci věděli, jak to bude vypadat, tak by žádný stream nedělali. A bez zaplacení opravdu nemají vysílání cenu, za tu práci okolo to nestojí. To je pro kluky lepší si to v klidu doma zahrát a pak z toho napsat dojmy, bohužel...

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 25. 5. 2020 v 13.29

Drew7878: njn, a proto sme dostali 8 hodin stream na malování obrázku ACV, ale nemáme ani 20 minut představení Minecraft Dungeons .. a samozřejmě, že se na to můžu podívat jinde, ale chtěl sem znát názor Pavla, Davida, apod.. prostě lidi, který "znám", resp. jejichž vkus je mi srozumitelnej ..
Pro mě udělat stream je jako skočit z okna, vůbec nevím jak na to a v životě sem to nedělal, ale to přece je naprostej opak pro ně ... nic no, beru to, že už taky rezignovali..
Děckám začla škola, takže já začnu zase poslouchat hpody na cestě autem, tak aspoň tak :D

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 25. 5. 2020 v 12.06

red-icius: Já si myslím, že to vyhnívání přicházelo už před Grunexem, ale to jen tak na okraj.

Současná situace mě mrzí, zrovna let's play série byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem tento web navštěvoval a ještě pořád navštěvuji, byť už spíš jen ze zvyku. Že se to klukům nechce dělat jako hobby bez zaplacení plně chápu. Ty určitě taky radši hraješ sám offline a je to pohodlnější. Můžeš si k tomu vzít třeba jídlo a nikdo ti za to nebude "nadávat" jako jednou Pavlovi a nemusíš řešit dalších x věcí okolo - sledovat chat, kontrolovat stream jestli se neseká, hlídat zvuk atd. a do toho ti začne řvát ještě pár pitomců, který jsou prostě všude.

Ani Grunex moc nechápu, zvlášť v dnešní době jede video obsah daleko víc než ten textový. Kdyby si třeba na stream hodili i svoje logo, mohlo by to být prospěšné i pro ně. Dvojice Pavel M. a David P. byla ( a stále je) pro mě asi to nejlepší, co tady kdy bylo. Živé vysílání jsem v drtivé většině nestíhal, ale snad každý stream jsem si pouštěl ze záznamu. Sledoval jsem i hry, které mě úplně nezajímají nebo nejsou můj šálek čaje, protože mě styl kluků prostě bavil. Čekal jsem dlouho, ale už jsem si ten prostor vyhrazený pro ně vyplnil jinou zábavou a i kdyby se to zase vrátilo, já už to asi sledovat nebudu. To by museli přijít s něčím opravdu úchvatným. Je to škoda, že to dospělo až sem a vlastně se klukům divím, že s tím dávno nesekli.

Editováno: 25. 05. 2020 v 12.06

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 25. 5. 2020 v 10.33

zaty: chápu, že sis přečetl článek Top10 SEO rad, ale https není penalizováno zdaleka tak, aby to bylo pro web hrej poznat - už z podstaty obsahu webu (novinkovej obsah, kterej tady dělá v tomhle rozsahu minimum konkurence). A co se reklamy týče, tak vzhledem k pořád existující návštěvnosti nemůžeš být dál od pravdy, takhle se dají vydělat velký peníze (osatně sám sedím doma nic nedělám, protože peníze přijdou samy, takže informace netahám z nosa, ale z faktur google). To, co s prachama grunex dělá, kolik je splácí komu atd, to už je jiná.

Co se novýho webu týče, ve vedlejším vlákně Pavel píše v listopadu, že už na starým webu se nic moc dělat nebude, protože novej web je na spadnutí a o https se psalo už před rokem v dubnu, že to nemá smysl řešit, protože na novým webu už bude.. čili, osobně na novej web ani nečekám, spíš čekám oznámení, že Pavel dostal lepší nabídku někde v KFC a odchází..

Pokrytí videem neexistuje, protože není zaplaceno grunexem, v pohodě .. ale nerozumím tomu, že to nikdo nedělá ani jako fanservis .. prostě to nechápu.. vyšla mafie, žádnej gameplay .. nevyšel proboha Turok remaster, MAFIE II remaster kurdec vyšla.. všichni to chtěli vidět, bavit se o tom nezájem prostě .. tady vyšel článek "zdroj tisková zpráva" ... na games.cz byly ten den 4 (!) nový články jen k mafii .. fakt divný, nazval bych to letargie, vyhnívání.., už to není ani stagnace.. prostě máme dovolený novinky, děláme novinky, zbytek serem, ani se nám nechce (=můj dojem, doufám, že jsem daleko od pravdy)..
od lidí, kteří hraním žijou (redaktoři?) bych čekal, že se YT kanál sem tam provětrá.. (nebo už nikdo nic nehrajete, aby se to rovnou streamovalo?) .. ale budiž ... nejsou na nás peníze, tak si aspoň tady zavzpomínáme, že to kdysi nějak jelo.. ;)

Editováno: 25. 05. 2020 v 10.34

Nahlásit nevhodný obsah

20922308
zaty napsal 24. 5. 2020 v 19.47

vojacekr: Jakožto fanouška by tě právě mělo zajímat, jak to bude s novým webem. Starý web naprosto neodpovídá současným standardům a i když se do toho snaží narvat reklamu, kde se dá, evidentně to dost koliduje (viz ty reklamy v diskusích) a SEO není moc dobré (třeba nefunkčnost https je fakt tristní a google za to v SEO ratingu penalizuje). Protože je web, respektive reklama na něm, primárním zdrojem příjmu, pokud sem budou lidi chodit méně proto, že se jim ten web nelíbí, nebo je to otravuje (třeba mě mobilní verze chybí moc), tak budou klesat příjmy z reklamy. Obsah je ti k ničemu, když nedokážeš přitáhnout a udržet čtenáře. To, že jsi ochoten to zkousnout ty nebo já, ještě neznamená, že to tak má každý a v konkurenci ostatních českých herních webů je v tomhle hrej.cz, bohužel, na chvostu.

Nejsem na to odborník, ale mám pocit, že reklamy na plat členů redakce nevydělají a Grunex to teď dotuje z jiných aktivit (což byl asi taky důvod, proč se toho Xzone zbavilo.
Tak aspoň že už ty reklamy jsou trochu relevantní a ne reklamy na prodejné holky :)

Editováno: 24. 05. 2020 v 19.53

Nahlásit nevhodný obsah

20905464
Sneaky Bitch napsal 22. 5. 2020 v 12.06

David Plecháček: Davide, děkuji Ti za odpověď. Tohle je přesně to, co mě zajímalo. Uvědomuji si, že vy (myšleno redakce) se současnou situací nic nezmůžete, to už se řešilo několikrát. Zajímalo mě právě to, zda se něco nezměnilo ze strany vedení. Držím vám palce, ať se s tím co nejlépe perete a nadále doufám, že se třeba jednou vše v dobré (jiné) obrátí. Díky

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 22. 5. 2020 v 11.44

Sneaky Bitch: Bohužel, v tomto smyslu jsme stále na tom samém bodě. Reálně se má věc bohužel tak, že i kdyby se zdánlivě něco mělo měnit, i aktuální redakce je už vyléčena z jakýchkoliv slibů a termínů, takže dokud nebudeme mít v ruce něco fakticky podloženého, není potřeba plácat do větru jakýkoliv termín. S webem se stále nějakým způsobem počítá, jak dlouhé ale může být čekání, absolutně netušíme.

Ad další polní podmínky, ani v tomto se zřejmě do té doby nic měnit nebude. Respektive redakce má jen velmi omezený prostor cokoliv měnit. Opakovaně jsme hovořili o rozplánovaných změnách, ale i kvůli koronaviru je teď předvídání budoucnosti asi tak spolehlivé jako hledání odpovědi ve hvězdách. Aktuální situace nezasáhla jen redakci, ale pochopitelně i majitele, kterým je Grunex, a to se na současných podmínkách též odráží. Až budeme sami vědět víc, budou čtenáři/diváci/posluchači těmi prvními, kteří se to dozví.

Nahlásit nevhodný obsah

20905464
Sneaky Bitch napsal 22. 5. 2020 v 05.50

vojacekr: Ano, a proto poslouchám hPody staré. Myslím si, že to je snad moje věc, pokud mi tamní momentální diskutující sedí nebo ne. Co to je sakra za logiku, že když neposlouchám poslední hPody, že se nesmím zajímat o to, kdy konečně herní web bude normální herní web? Že mě zajímá, kdy mi nepolezou na monitor nesmyslné reklamy uprostřed příspěvků? Že bych rád měl k dispozici například mobilní verzi webu, o které se mluví už cca pět šest let? Že se zajímám, jestli třeba ještě někdy uvidím Vojtu, Pavla a Davida R. ve videu, jelikož oni jsou jediní autoři, co mě zde ještě drží (resp. je to spíše očekávání jejich produkce, která je už teď prakticky nulová)? Že bych rád věděl, komu Hrej momentálně patří (už jsem si to zjistil), abych třeba mohl kontaktovat ty, kteří tenhle web absolutně dokurvili a řekl jim názor člověka, který na tenhle web chodí nějakých sedm let? Sorry jako, ale přece nebudu poslouchat, jak si pro mě nesympatičtí lidé povídají, abych se možná dozvěděl, kdy už se konečně stane něco s webem, na který chodím x let. Z minulosti vím, že hPod je jediný komunikační kanál, kde se dají tyto informace pochytit, ale poté, co jsem rok poslouchal jednu a tu samou písničku na tohle téma, už mě to opravdu nebaví. Všichni tedy víme, že se "někdy" změní všechno najednou a mě tedy zajímá, jestli už se ví kdy a nebo jestli je to stále v té samé fázi. Ty se klidně rozplývej nad přespolními podmínkami, ale jsou tu i tací, kteří jsou s Hrej zatraceně dlouho, a tak by zase chtěli vidět, jak tenhle web normálně funguje. A ano, skoro pokaždé, když tu sem si také říkám, co tu ještě dělám. Jenže k tomuto webu se váže plno vzpomínek a super zážitků, a tak mám problém to všechno jen tak hodit za hlavu a prostě se nehodlám smířit s tím, co tebe tolik rajcuje.

Editováno: 22. 05. 2020 v 07.00

Nahlásit nevhodný obsah

20862480
vojacekr napsal 22. 5. 2020 v 01.01

Sneaky Bitch: Kdyz se ti nechce poslouchat hPody, tak asi places nad spatnym hrobem. Jo, web je sice v dezolatnim stavu, ale na obsah to vliv nema - naopak, v prespolnich podminkach je vic zabavy. Abych odpovedel - zminka byla. A jestli te zajima vzhled webu pred tim, aniz bys poslechl hPod, tak potom nechapu, co tady delas. Nechci nikoho omlouvat a na nic se vymlouvat, ale bez hPodu prichazis o to nejlepsi, co je v ceskych vodach k mani.

Nahlásit nevhodný obsah

20862480
vojacekr napsal 22. 5. 2020 v 00.50

Vim, ze to tady asi nepatri, ale kde je dalsi madrfakr? Cekam na Vas jak na smilovani Bozi.

Nahlásit nevhodný obsah

20905464
Sneaky Bitch napsal 17. 5. 2020 v 08.40

Nechce se mi poslouchat poslední hPody, tak to zkusím zde. Vy, co je ještě posloucháte, byla v posledních týdnech/měsících nějaká zmínka o tom, jak to vypadá s novým webem, HrejTV (poslední vysílání před měsícem a půl) a všechny ty ostatní dotazy, co se týkají toho, jak to tady vypadá a jak to vypadat bude? Resp. jestli je třeba nějaká novinka, nebo je to stále při starém, tedy "někdy se s tím něco stane, ale my nevíme kdy"? Jo a jen tak mimochodem, kdo že to teď Hrej vlastní? Už jsem to zapomněl a tady to nikde není uvedeno, tiráž je tak tři roky stará... Díky

Editováno: 17. 05. 2020 v 08.40

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 5. 5. 2020 v 14.06

Ahoj všem, máme dobrou zprávu - hPody jsou zase funkční a měly by běžet na všech místech, kde jste na ně byli dosud zvyklí, tedy třeba i na iTunes nebo Spotify. Aktuální díl 741 bude k dispozici během dneška. Děkujeme za dlouhé strpení.

Nahlásit nevhodný obsah

20862480
vojacekr napsal 2. 5. 2020 v 02.20

↑↑↑Viva la Hrej - Díky za dobré zprávy, Pavle.↑↑↑

Editováno: 9. 05. 2020 v 01.38

Nahlásit nevhodný obsah

20852850
Troy McClure napsal 1. 5. 2020 v 21.39

pavel.makal: Ahoj, já jsem Troy McClure a možná mě znáte z filmu Táta rodiny 8 a Policie v akci díl 256.
Díky za odkaz Pavle, tento web by byl bez hPodů poloviční.
Chápu, že nad webem nemáte správu, Vím jaké to je. Jak říkáme v práci, když něco nejde a nemáme k tomu přístup "nahlásíme to na Helpdesk" Což reálně znamená "už nikdy to nebude fungovat" :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20922091
Trubka napsal 1. 5. 2020 v 21.16

Funkční odkaz na hPod 741: http://uloz.to/file/o7zZ0EWFg4jw/podcas…

Editováno: 1. 05. 2020 v 21.17

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 1. 5. 2020 v 20.00

Ahoj všem, i hPod z tohoto týdne naleznete provizorně pod následujícím odkazem:

https://uloz.to/file/o7zZ0EWFg4jw/podcast-741-mp 3

Pokud během víkendu nedojde k nápravě funkčnosti podcastů standardním způsobem, vybereme jiné trvalé řešení, které vám zpřístupní jak archiv, tak i všechny nové hPody.

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 27. 4. 2020 v 16.19

pavel.makal: Díky

Nahlásit nevhodný obsah

20878715
Psychoq napsal 27. 4. 2020 v 14.43

super, diky za novej Hpod :)

Nahlásit nevhodný obsah

20904101
Přerostlá čivava napsal 27. 4. 2020 v 14.22

pavel.makal: Díky Pavle!

Nahlásit nevhodný obsah

20894476
pavel.makal napsal 27. 4. 2020 v 13.50

Ahoj, protože pořád nemáme informace o tom, kdy bude podcast k dispozici standardními cestami, můžete si jej prozatím stáhnout pod tímto odkazem - https://uloz.to/file/Z9pd1xmHXelR/podcast-740-mp3

Ještě jednou se omlouváme, bohužel technický chod webu není v naší režii.

Nahlásit nevhodný obsah

20904101
Přerostlá čivava napsal 27. 4. 2020 v 12.01

https://www.youtube.com/watch?v=rksCTVFtjM4

Nahlásit nevhodný obsah

20917754
catmeows napsal 27. 4. 2020 v 07.50

Tombaniero: Vzhledem k tomu, že mi to hází chybu 666 - Server se propadl do pekla, tak asi nikdy :D

Nahlásit nevhodný obsah

20877091
Tombaniero napsal 26. 4. 2020 v 16.27

Neřekl vám technik, co se stalo, a kdy by to mohlo bejt opravený? Už jsem bez hPodu celej nesvůj musim říct

Nahlásit nevhodný obsah

20896552
SoberWeirdo napsal 26. 4. 2020 v 15.48

Posledných 5 hPodov okrem najnovšieho:
https://bit.ly/2VXLQCB
Okrem 732, 733 a 734 mám potom zálohované všetky :D asi 2 mesiace dozadu som si komplet nasťahoval do telefónu

Editováno: 26. 04. 2020 v 15.50

Nahlásit nevhodný obsah

20925109
Rosso napsal 26. 4. 2020 v 12.22

Na itunes skutecne i starsi hpody ted nejedou nebo nejdou stahnout,ale na spotify to normalne jede jen tam zatim neni ten posledni c.740,ostatni normalne funguji.

Nahlásit nevhodný obsah

20878715
Psychoq napsal 26. 4. 2020 v 09.54

mi prijde ze se ti admini posledni dobou rozhodli hrej.cz postupne zlikvidovat :(

Nahlásit nevhodný obsah