World of Grindcraft: Cataclysm

22. prosinec 2010 00:41 / Zlověd Z. Nechutil / Téma / Diskuze (42)

Související hry

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847095
JurkP napsal 4. 2. 2011 v 00.41

jsem vyléčený WoWkař, ale dělat si prdel z 12 000 000 lidi to chce kuráž...až si tohle přečte můj kámoš (zatvrzelý WoWkař) tak si autora nejspíš najde a ukáže mu jak se tedy hraje WoWko pěkně po Warriorsku :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20844095
_TeO_ napsal 29. 12. 2010 v 16.24

Já vám kluci nevím, ale označit 12 milionů lidí za slintající dementy, to už chce ego vyhoněné do atmosferických výšin. Ale co taky čekat od samozvaného diktátora vkusu. Takových už tu bylo, co se rádi vysmívali stádu, protože v něm sami trčeli moc dlouho. Zlověd mi připománá vyléčeného narkomana, který varuje před drogou o to víc, oč mu byla (je) blízká. Je v tom cosi skrytě fanatického a pochybného. Přijde mi, jako by ho WoWko žhavilo víc než toho největšího brombůrkožrouta, který se ve WoW narodil a který v něm také zemře. Že by sám Zlověd ve své potlačené podobě? Přijde mi to tak. Literární styl křečovitý, zběsilá honba za těmi nejskvělejšími slovními obraty, sebezničující kopance do všeho a do všech. Tohle je snad jediný článek, na kterém jde poznat, že měl autor s kritizovanou hru vlastní zkušenost. O to víc je to hořce vtipné, neb Zlověd se problematicky vyrovnává nejen s tím, co bylo jemu samému blízké, ale především co je blízké jemu podobným, s nimiž se skrytě identifikuje, ale vůči kterým by se velmi rád vymezil. Tendence vkustku žádoucí a správná, jen kdyby nebyla namířena proti geekům a nerdům a současně netrpěla stínem vlastní geekovosti a nerdovosti. Takže malá rada autorovi na závěr: psát o mrtvolách ano, ale nekopat do nich...

Editováno: 29. 12. 2010 v 16.44

Nahlásit nevhodný obsah

20794714
Lady Stardust napsal 28. 12. 2010 v 01.06

jazzy: Takyže to očividně myslí vážně, protože upozornění o jakože "humoru" je tam jen k maskování úplně scestných slovních obratů a příšerného slohu. Navíc tohle není nadsázka, ale prvoplánově účelový článek, který má být jakože "kontroverzní" a zvedat návštěvnost. Ve výsledku je tím pádem jedno jak to myslí, protože i kdyby to byla jeho nejoblíbenější hra, tak by článek vypadal stejně nebo kdyby byla takhle populární třeba hra Můj kamarád kůň, tak by napsal úplně stejný článek jen by místo "World of warcraft" stálo na patřičných místech v textu "Můj kamarád kůň" :). A že je to příšerně špatný článek nevadí, protože návštěvnost zvedne tak jako tak. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20845757
jazzy napsal 27. 12. 2010 v 23.44

Lady Stardust : jestli to nemá nadsázsku tak to autor myslí asi vážně...;) myslím že to prostě bere na pranýř a vystihne ty místa která jsou na tom vtipná.

Nahlásit nevhodný obsah

20835851
Ranhara napsal 24. 12. 2010 v 22.21

Autor byl zhulenej ale presto jsem se zasmal

Nahlásit nevhodný obsah

20835851
Ranhara napsal 24. 12. 2010 v 22.20

Ale presto jsem se zasmal

Nahlásit nevhodný obsah

20794714
Lady Stardust napsal 24. 12. 2010 v 13.47

Styxx: to nás mrzí, že jsi teda nebyl schopen prohlédnout a pochopit smysl tady tohoto článku :)

Nahlásit nevhodný obsah

20794714
Lady Stardust napsal 24. 12. 2010 v 13.46

jazzy: jakože to si děláš legraci? :) česká soda měla vtip, tohle nemá ani tu nadsázku nemluvě o tom jak příšerně je to psané :)

Nahlásit nevhodný obsah

702226
Rastm4N napsal 24. 12. 2010 v 10.03

jazzy: Za a) děkuju. Za b) problém WoWka je nejspíš v tom, že je v něm pořád co dělat. Je to stejný, jako např. u Diabla, jenom nezačínáte hru odznova. V roce 2008 navíc Blizz přidal systém Achievementů a některý vyšší dokonce hráče odmění nějakou specialitou (vzácný drak, na kterém můžeš lítat, titul ke jménu atd. atd.), což je pro některé lidi motivací k hraní (a není jich málo, je to velice chytlavý systém). A pokud jde o hráče: neříkám, že je to většina, ale v mém okolí jsou lidi (včetně mě), kteří dbají na hygienu, přátele i přítelkyně a hrají WoWko aktivně. :) Je to jen a jen o tom konkrétním člověku a většinou platí, že čím starší, tím rozumnější (= dbalejší hygieny atd. atd. :) )

Nahlásit nevhodný obsah

20824262
Glorif napsal 23. 12. 2010 v 21.58

Styxx: Ale no tak, musíš být k nám shovívavý. Jsme jenom nuzní pařani a tak nedokážeme uchopit jemné nuance Zlovědova sofistikovaného humoru. Něco na úrovni humoru našich západních sousedů řekl bych...

Nahlásit nevhodný obsah

20846156
Styxx napsal 23. 12. 2010 v 20.05

Článek fajn. Opět se potvrdilo, že někteří lidé (místní "diskutéři") nejsou absolutně schopni prohlédnout a aspoň částečně pochopit Zlovědovi články a především jejich smysl...
A pan "Nejsem hráč WoW, kdysi jsem jím byl, ale to už je nějaký ten pátek" Pesus by se měl nejdříve trochu zamyslet, než něco vypustí z klávesnice... jeden příklad: Jak někdo kdo není hráč WOW, kdysi jím byl, ale to už je nějaký ten pátek, může vědět kolik interaktivních questů (kór teďka) tam je...??

Nahlásit nevhodný obsah

20845757
jazzy napsal 23. 12. 2010 v 19.32

Lady Sturdust : Nechutil dělá něco podobného jako svého času Česká soda na ČT. Prostě veme nějaký současný fenomén a s VELKOU nadsázkou ho rozcupuje a udělá frašku. Je to totožné jako to o čem píše : prostě wowko je rubanice pro masy (pravda taky jsem to hrál a po pátem questu "přines tři houby ooo mocný válečníku" jsem toho nechal a vrátil se ke starému Fallout 2:)) Jeho článek je pro pobavení...stejně jako WoWko:)

Další věcí je, že odsuzovat někoho podle hraní her, je asi tak stejná idiocie jako soudit člověka podle poslechu hudby, filmů...(barvy pleti). Každý má jiný vkus a pokud někoho baví hrát Wowko, tak jo, ať hraje. Třeba onehda jsem dohrál poslední Myst...no a vystřídal jsem to Shankem, který je něco naprosto diametrálně odlišného.

Ovšem, co však nechápu, je fakt jak u toho někteří jedincy mohou vydržet X hodin denně den co den. Pokud jsou normální, umí si vymačkat jebáky a dát si po pařbě sprchu, ok. Ale zapomínat i na základní hygienické potřeby a výchovu - to je už humus. Schválně WoWkaři - kdo z Vás si fakt dá sprchu večer a nenosí jedny trenky tři dny:):) moc jsem jich nepoznal

Nahlásit nevhodný obsah

20813900
N0NECZ napsal 23. 12. 2010 v 15.04

Hahahahaha! Děkuji, opět jsem se pobavil. Jak nad článkem, tak i nad diskuzí. Gratuluji a jenom tak dál. Poslední dobou jsou tychle články jedna z mála věcí, co mě na hrej.cz ještě vrací.

Nahlásit nevhodný obsah

20842214
LojZza napsal 23. 12. 2010 v 09.31

Rastm4N: Mas pravdu. Jsem sice svatecni hrac WoWka ale hateri by se meli zamyslet. Jakej je rozidl mezi clovekem co sedi 8 hodin u WoWka a clovekem co sedi 8 hodin u Counter Striku a Modern Warfare?

Nahlásit nevhodný obsah

9977200
ubersexual napsal 23. 12. 2010 v 02.42

Reakce na Pesus: Jak vážně můžeme brát příspěvek, který snahu o serióznost katapultuje svým úvodním slovem "nicménně" někam úplně do háje a dál to není o moc lepší?

Nahlásit nevhodný obsah

702226
Rastm4N napsal 23. 12. 2010 v 01.36

Lady Stardust: Ugh, zapomínám na zlaté pravidlo těhle diskusí, nikdy se do ničeho nemíchat agresivně. Tak to zkusíme z druhé strany. Pochopitelně, že to tragédie není, ne v porovnání se ztrátou světového míru atd. atd., problém je v tom, a je to problém ve hře, že ten nejzajímavější obsah celé hry jsou právě raidy. Kooperace, nutná znalost taktiky, znalost vlastní classy a vůbec promyšlený plán boje, to je to, co je na té hře nejzábavnější. A aby to nebylo tak lehce zparodovatelné, tak právě stejný "chyták" či "náplň" (či essentials) podle mého obsahují např. i souboje v Baldur's Gate a dalších RPG, které vycházejí převážně z pen&paper her. Prostě se člověk musí sehrát a porazit mnohem silnějšího nepřítele, z čehož má pak samozřejmě zaslouženou radost. Jenže, pokud jde o WoW, musí se k tomu člověk buď dostat přes grind, nebo si počkat, až to lidi budou chodit jen z dlouhé chvíle a nebude jim vadit mít v grupě o něco slabšího. Takže ano, grindujícího na ulici nepotkáš, negrindující ano, v podstatě jde jen o to, že tohle sbírání equipu tě zdržuje od nejlepší části hry. (byť logiku to má. Nemůžeš na finální bosse v základním vybavení) Tedy, alespoň v mém případě. Ti kompetitivnější samozřejmě potřebují mít převahu, takže grindí a pak svůj "úspěch" dávají najevo. Rozdíl je v tom, že zatímco všichni dospělí hráči, co jsem potkal, tak hrajou pro srandu z teamového hraní a pro zážitek ze hry, tak všechny děti, keré jsem ve hře potkal (a není těžké to poznat, mají velice specifické výrazové prostředky), tak jsou nejdříve velice podlézavé, později, když jsou na tom lépe (protože u toho nesedím pořád, tak je to běžná věc), tak jsou naopak velmi namyšlené. Prostě anonymita a momentální převaha jim dává pocit moci, který samozřejmě využívají a dále zdůrazňují. A není to jen otázka hry, ale všeobecně internetových for. Myslím, že každý na to už narazil, viz. pojmy flaming a trolling. Jsem otevřený diskusi, byť přesvědčený o svém názoru, ale když mi někdo stručně oznámí, že jsem blb, aniž by to jakkoliv odůvodnil, tak mě to prostě naštve. A bez urážky, ale Tvůj komentář působí tak, že odsuzuješ jen na základě toho, že je to WoW. Nebyla bys první, ani poslední, ale proč nepřiznat, že to nějaké zábavné jádro má a že to hrajou i normální lidi? Teď z hlavy mě napadá např. Ron Gilbert, který rozhodně neúspěšný není a asociál a blázen taky ne. A dobrou hru si, myslím, pozná. Nebo prostě nemáš ráda videohry, v tom případě není tohle server pro Tebe.

Nahlásit nevhodný obsah

20794714
Lady Stardust napsal 23. 12. 2010 v 00.33

Rastm4N: takovej kabát má v české republice taky ohromný úspěch :)

a já zaprvé na ulici zdravím obvykle lidi, které znám, a za druhé zas tak velká pravděpodobnost, že bych potkala fanatického hráče wow na ulici, tu asi nebude, vzhledem k tomu kolik času musí provádět opakující se činnost bez cíle, aby se náhodou nestalo, že " nenasbírá equip = nevezmou ho do raidu, protože je slabý = nikam se nedostane", protože to by byla učiněná tragédie. :)


Samozřejmě ale velmi oceňuju tvou násilnickou povahu. :)

Editováno: 23. 12. 2010 v 00.35

Nahlásit nevhodný obsah

702226
Rastm4N napsal 22. 12. 2010 v 23.50

Lady Stardust: Já neříkám, že chci, já jen podotýkám, že by si to zasluhovalo. Označit totiž celou skupinu hráčů za idioty jenom proto, že hrajou něco, co mě nebaví (a ono to má úspěch, což štve ještě víc, že?), je intelektuální výkon hodný mladé, nevyzrálé mysli, přesně té, která se na různých forech a ingame chatech projevuje obdobným způsobem. My, asociální hráči wow, co nerozeznáme dobrou hru, i kdyby nás praštila do čela, jim říkáme prostě děti a nemáme je rádi, protože nás prudí, kazí nám zážitek ze hry i přes fakt (nebo možná právě proto), že když je potkáme na ulici, tak nás zdraví "Dobrý den".

Nahlásit nevhodný obsah

20794714
Lady Stardust napsal 22. 12. 2010 v 23.09

Rastm4N: Vždycky jsem děsně vyděšená, když by mi nějaký vzteklý a ukřivděný hráč wow chtěl namlátit. :)

Nahlásit nevhodný obsah

702226
Rastm4N napsal 22. 12. 2010 v 13.30

@Pesus: Sorry, pal, that was just wrong.
@ Stardust: Jsem hráč wowka a pořád si myslím, že při svých celkem 122 dohraných hrách (tedy dokončených, nepočítám vyzkoušené) jsem schopen dostatečně říct, která hra je dobrá a která ne. Nehledě na to, že komentáře typu, který jsi zde uveřejnil, jsou právě hlavním předmětem věty "S novým datadiskem se k sobě lidi uvnitř nepřestali chovat jako banda povýšených volů". Jako celý internet totiž i wowko trpí syndromem internetové anonymity. Normálně by za takovou poznámku dostali přinejmenším pohlavek, ale protože stačí odpojit kabel a být v bezpečí, dovolí si hodně. To platí na "wow děti", stejně jako na Mr. Stardusta.
Jinak musím přiznat, že má Zlozvěd bohužel pravdu, minimálně v některých bodech, byť se mýlí ve formě. Grind totiž není ve questech, ale v equipu, který musíte nasbírat, aby jste se dostali na raidy. Kdo totiž nehraje denně všechno (rozuměj 7x dvouhodinový dungeon), tak nenasbírá equip = nevezmou ho do raidu, protože je slabý = nikam se nedostane. Tohle osobně vadí mě, protože se snažím u toho nesedět moc dlouho. Na otázku dětí už jsem se vyjádřil výše a pokud jde o questy, tak tam musím nesouhlasit. Taky mi přišlo pět zón málo, ale stačí to. Jde hlavně o raidy a pozdější patche, tedy o výzvu. Navíc, svět Warcraftu je už bohužel tak daleko, že bez pořádného předchozího studia "lore", čili historie světa, vám spousta věcí unikne. Proto se můžou zdát nezajímavé. Samozřejmě, nudné questy "zabij pět chimér pro pět zubů" tu stále jsou, občas ale zazáří quest, který je prostě úžasný, např. zachraňování malých medvídků, většina questů s Harrissonem Jonesem a pod. Ty se vymykají a v žánru podle mě nemají obdobu. A konečně k příběhu: ano, to je problém MMO. Aby si je hráči užili všichni, musí tam stát 6 let s vykřičníkem. Tohle buď překousnete, nebo si musíte najít DrD, AD&D, Shadowrun či GURPS grupu. Já mám obojí a jsem spokojený a sociálně aktivní hráč MMO. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20794714
Lady Stardust napsal 22. 12. 2010 v 13.28

jiri.skrampal: Že? :) taky jsem si říkala, že dokonce i místní diskutéři jsou inteligentnější než tenhleten článek :).

Nahlásit nevhodný obsah

20812095
Simo_nix napsal 22. 12. 2010 v 12.57

Pesus:
oohh.. oohHH.. ooOOHHHHH.. YEAAH
Ano, ani nevíš jak moc mi to udělalo dobře ;-))

Nahlásit nevhodný obsah

20838493
Xenty napsal 22. 12. 2010 v 12.52

Již jsem četl pár podobných článků, které se snažily "zesměšnit" (nebo jak to říct) World of Warcraft. Některé mě opravdu pobavily, ale tento, mezi ně nepatří.

Již na začátku vlastně ukazujete, že se hodláte věnovat těm hráčům, kteří u hry sedí ve dne v noci a jsou připojení na přístrojích požívající živiny v tekuté formě.

Ale takových hráčů WoW je minimum. Je to stejný mýtus, jako že WoWkaři si nedokážou najít holku. Byly doby, kdy jsem WoW hrál a problém jsem neměl ani s holkama, ani s mrtvým psem.

Ačkoliv článek přináší několik pravdivých informací a dobrých názorů, jsou pohřbeny pod kupou nepřehledného a nic neříkajícího textu, který je stejný, jako hra, do které se tu snažíte rýpat.

Jenže to není WoW. Většinu rozdílností tu už popsal Pesus, takže se tomu nebudu věnovat. Chci jen říct, že když hráči chtějí hrát kvalitní MMORPG, tak prostě nemají šanci hrát nic jiného, protože žádnou jinou tak komplexní hru neznám. A co je mi po tom, že hra má starý grafický engine. Prošel inovacemi a i teď vypadá dobře. Kdyby měla hra moc dobrou grafiku, v situlacích, kdy se bojuje s bossem by se drtivé většině hráčů sekala. Proč hrát MMORPG je další věc, dobře o tom pojednává video Warcraft Wisdom, dá se to najít na YouTube, je to tam i přeložené do češtiny. Zkráceně řečeno pojednává o tom, co lidi hledají ve WoW a dochází k názoru, že přátele a pěkné vzpomínky a já s tím mohu pouze souhlasit.

Nahlásit nevhodný obsah

20844331
Pesus napsal 22. 12. 2010 v 12.39

toneno (email.cz): Áno, zkomolení mého nicku, z toho opravdu vyzařuje dospělost, jak milé. ;)

Nahlásit nevhodný obsah

11476714
jiri.skrampal napsal 22. 12. 2010 v 12.26

Když tak sleduju komentáře, mám pocit, že Zlovědův apel na inteligenci čtenářů se ukázal být pláčem nad špatným hrobem.

Nahlásit nevhodný obsah

20794714
Lady Stardust napsal 22. 12. 2010 v 12.21

Že je WoW trapas a činnost pro asociály, co nepoznají zábavnou hru ani kdyby je trefila do čela, je sto let stará pravda, ale tenhle článek je snad ještě horší než všechny ty předchozí.

Čím víc lidí napíše, že článek tady toho "autora" byl trapnej, tím víc opravdu hloupých slovních obratů a spojení se objeví v tom dalším a následně tím klesá i čitelnost tady té tragikomedie. Děs a bída, že už pomalu přestává být vtipné i to upozornění, že je vyžadován smysl pro humor u úplně tragicky nevtipného prsku.

Fakt jako k neuvěření, že za tohle někomu můžou platit :).

Nahlásit nevhodný obsah

20825063
toneno napsal 22. 12. 2010 v 11.58

Komentář od toho Penisuse je vtipnější
než od zlověda.

P.S není to kompliment Penisusi, chtělo by to dospět než se pustíš do komentování čehokoli.

Nahlásit nevhodný obsah

20844331
Pesus napsal 22. 12. 2010 v 11.52

Simo_nix: Yeah, hrál jsem nějakou dobu betu, udělal ses?

Nahlásit nevhodný obsah

3815058
Marllone napsal 22. 12. 2010 v 11.50

Na wowko nadávat není žádné umění

Nahlásit nevhodný obsah

2136026
Mabfred napsal 22. 12. 2010 v 11.03

Podle mne zatím nejlepší článek Zlověda. Méně zbytečného "humoru", více reálných postřehů o hře. Jen tak dál :-)

Nahlásit nevhodný obsah