Milénium: Stronghold (2001)

27. leden 2017 12:00 / David Plecháček / Téma / Diskuze (10)

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875595
David Plecháček napsal 3. 2. 2017 v 22.28

oktopus: Dosové nebe šanci na návrat má, a to jenom tehdy, bude-li chtít samotný Tomus. Je to jen a pouze na něm. Nikdo mu samozřejmě nebrání, ale jak sám říkáš, tím, že podle tebe takové články dělá nejlépe on, fušovat mu do řemesla nemá smysl.

A tím pádem se s ním nikdo ani rovnat nechce. Milénium není nějaká konkurence, není to náhrada, Milénium mají být jen články o novějších, a přesto starých hrách, které může psát kdokoliv, jen tak někdo, kdo si danou dobu pamatuje. Není třeba je s nikým a s ničím srovnávat.UnreAll: Doufám, že ti částečně odpovědělo retro. V K&M, jestli si dobře vzpomínám, byl vždycky nepřítel na dané mapě a tvým úkolem ho bylo zničit. Ten ve Strongholdu v 99 procentech chybí. Tvým úkolem je buď přečkat nějaký čas, po který se budou valit vlny nepřátel, nebo přežít jednorázový útok, nebo sám v rámci jednoho útoku hrad dobýt anebo něco vyprodukovat. Ačkoliv se všechny tyto aspekty objevují i v Crusaderu, jsou ve značně omezené podobě. V drtivé většině se v něm na mapě vyskytují i cizí hrady, a tvým úkolem je zkrátka a dobře ostatní zničit. (zjednodušeně)

Nahlásit nevhodný obsah

20874230
oktopus napsal 2. 2. 2017 v 17.25

Takže dosové nebe už asi nemá šanci na návrat co? :(

Článek je celkem pěkný, ale prostě s Tomusem se jen tak někdo rovnat nemůže :)

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 28. 1. 2017 v 16.34

Smaug.: Tu volbu buď bránit anebo útočit vymazal právě Crusader. Taky jsou v něm mise jen o dobývání nebo jen o bránění, ale je to jen minoritní část hry. Druhou, větší část zaujímá právě koncept AoE, tzn. že na jedné mapě je víc "národů", které soupeří o zdroje, apod. Je na každém, který přístup komu vyhovuje víc, a právě podle toho by se měl prvně pouštět buď do Strongholdu, nebo do Crusaderu.
Ad grafika, historická je, ale na druhou stranu si myslím, že zase tak rychle nestárne a má určité kouzlo i dnes. Ale to je jistě věc vkusu, obrázek si lze udělat i z přiložené galerie.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 28. 1. 2017 v 16.11

UnreAll: Já hrál jen jedničku a bylo to trochu něco jiného než AoE. Jednak v tom, že buď bráníš (stavíš, sbíráš prostředky...) nebo útočíš (dostaneš kompletní armádu a máš srovnat nepřátelský hrad se zemí). Oproti AoE mi to ale přišlo komplexnější a detailnější. Sice není tolik druhů jednotek, ale o to více je různých surovin (něco natěžíš, z toho vyrobíš jiné suroviny a z těch se pak staví nebo vyzbrojují vojáci, získává jídlo...). Na hradby se pak dají postavit různé stroje, kotle s horkým olejem, stojany na zápalné šípy... Spolu s příkopy naplněnými dehtem (nebo co to je) je pak příchod obléhatelů dost brutální podívanou.
Pokud ti nevadí historická grafika a nepříliš vysoká inteligence nepřátel, tak za těch pár drobných, co to teď stojí, si to klidně vyzkoušet můžeš.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 27. 1. 2017 v 22.42

Skvělá hra. Mimochodem Stronghold Crusader 2 je ještě do pondělí na Humble bundlu s dalšími 5 hrami ke koupi od necelých 5 USD.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 27. 1. 2017 v 21.31

Cuba Stromek: Děkuji za pochvalu, vážím si jí.
Milénium je soubor článků, ve kterých čas od času rozeberu nějakou hru nebo sérii z přelomu tisíciletí. Vlastně takové Dosové nebe posunuté o několik let kupředu.
Dosud vyšlo Milénium o hrách Half-Life a Medal of Honor: Allied Assault.

http://www.hrej.cz/clanky/milenium-half…
http://www.hrej.cz/clanky/milenium-meda…

Nahlásit nevhodný obsah

20834573
GlaDOS napsal 27. 1. 2017 v 20.46

Oba dva první díly by si zasloužily remastr jako Cossacks 3. Ten nepřináší vůbec nic nového, ale je neuvěřitelné, jak dokonale vývojáři přenesli estetiku hry do 3D. Firefly jinak stojí ještě za Space Colony, která je v podstatě Stronghold ve vesmíru říznutý The Sims. Není to vůbec špatná hra.

Nahlásit nevhodný obsah

20879605
Cuba Stromek napsal 27. 1. 2017 v 19.55

Davide, pěkně jste to napsal...to je začátek nějaké nové série? Jinak Stronghold: Crusaders byla jedna z mála strategií, co mě bavila hrát online. Ani nevím, čím to vlastně bylo...jestli kombinace rychlých ale zábavných zápasů nebo to, že nějak zrovna tou dobou jsem fičel na filmu Království nebeské :D

Nahlásit nevhodný obsah